آیا استفاده از سررسید اختصاصی میتواند در تبلیغات موثر باشد

سررسید اختصاصی 1400

شرکت ها ،موسسات،ارگان ها و سازمان های مختلف هر سال از این موقعیت استفاده میکنند و با چاپ سررسید اختصاصی از یک تبلیغات موثر بهره می برند. استفاده از سررسید در طول یک سال، تاثیر بیشتری در تبلیغ محصول و کالا دارد. به روش های گوناگونی می توان سررسید را به شکل اختصاصی چاپ کرد که از آن جمله چاپ روی جلد، چاپ ترام، چاپ لت، طراحی جلد اختصاصی را میتوان نام برد.

انواع سررسید کدامند

سررسید یا سالنامه کتاب یا جدولی است حاوی یک تقویم سال ، همراه با اطلاعاتی که به صورت پیوست در ابتدا یا انتهای سررسید قرار میگیرد.سررسید یا سالنامه همان دفترچه یادداشت روزانه است که هر صفحه از آن دارای تاریخ می باشد . سالنامه می‌تواند شامل فهرست مناسبت‌هایی باشد که بنا به تصمیماتی که چاپ شده‌اند تا یاد و خاطرهٔ حوادث، اتفاقات یا انسان‌های نام‌آور را زنده نگه‌دارند در واقع در سررسید به حقایق مختلف در مورد دستاوردهای گذشته و حال اشاره شده و آنها را برای همیشه در خاطر همگان ماندگار میکند.در قدیم سالنامه ها معمولا شامل اطلاعات کشاورزی بوده اند اما سالنامه های مدرن اغلب حاوی اطلاعات آماری و اطلاعات عمومی می باشند. سالنامه ها هر سال توسط سازمان های مختلف چاپ می شوند.سالنامه‌ ممکن است موضوعات مختلفی از جمله اقتصادی، سیاسی یا اجتماعی و غیره را پوشش دهد و یا تنها به یک موضوع خاص بپردازد.طی چند سال اخیر ، سررسید ها با عناوین مختلفی به چاپ رسیده اند که از آن جمله سررسید های مهندسی، سررسیدهای مدیران، سررسید های ورزشی و… را میتوان نام برد.

به خاطر کاربردی بودن سررسید و عمر طولانی آن که حداقل یکسال میباشد می تواند به عنوان یک محصول تبلیغاتی بسیار سودمند و تاثیرگذار مورد استفاده قرار گیرد . سررسید را می توان بر اساس سررسید عمومی یا سررسید اختصاصی بودن آن، اطلاعات صفحات داخلی ، نوع جلد ، نوع صحافی و حتی سایز سررسید طبقه بندی کرد که در ادامه مقاله به آنها میپردازیم.

طراحی و چاپ سررسید اختصاصی چگونه صورت میگیرد و با سررسید عمومی چه تفاوتی دارد

چاپ سررسید اختصاصی به این صورت است که تعداد سررسید,جنس کاغذ،جنس جلد، تعداد صفحات سررسید، ابعاد سررسید و تمامی عناصر ساخت و تولید سررسید  طبق سفارش مشتری قابل اجرا می باشد.

چاپ سررسید عمومی اما متفاوت است به این صورت که تعداد زیادی سررسید به صورت یک شکل چاپ میشوند و  فقط قابلیت تغییر جلد از طریق چاپ به صورت چاپ داغکوب و یا چاپ طلاکوب و موارد دیگر از قبیل استفاده از پلاک جلد سررسید انجام میگیرد.

چاپ طلاکوب چه نوع چاپی است

نوعی چاپ داغی محسوب می شود با این تفاوت که در چاپ طلاکوب از رنگ های مختلف استفاده می شود. همان طور که در چاپ داغی انتخاب قلم اهمیت بالایی دارد در چاپ طلاکوب هم قلم ریز باعث کاهش کیفیت و وضوح طرح روی جلد می شود چه بسا استفاده از قلم یا تصاویری که فضای بیشتری را برای پر شدن توسط لایه های رنگی دارند نیز مناسب نیستند زیرا ممکن است تراکم لایه های رنگی در قسمت هایی از طرح کم شود.بر خلاف چاپ داغی که تنها در سررسیدهای اختصاصی چرم کاربرد دارد از چاپ طلاکوب می توان در سررسید اختصاصی باسلفون، سررسید اختصاصی با جلدچرم و سالنامه اختصاصی با جلد ترمو استفاده کرد. در چاپ طلاکوب مانند چاپ داغی ابتدا نوشته هر طرح آماده میشود و بر روی جلد سررسید حک می شود و توسط لایه های رنگی برجستگی ها و فرورفتگی های ایجاد شده پر می شوند.

در این حالت، نام، لوگو و اطلاعاتی که مورد تایید سفارش دهنده سالنامه اختصاصی است، بر روی جلد سررسید هایی که از قبل از آماده شده اند چاپ می شوند.برای چاپ روی جلد راه های متفاوتی وجود دارد. رایجترین آنها چاپ داغی، طلاکوب، سیلک است که استفاده از هر کدام به نوع جلد سررسید انتخاب شده وابسته است.

چاپ ترام چه نوع چاپی است

چاپ ترام، لت صفحات رنگی داخل سررسید است که معمولا در اول یا آخر سررسید قرار می گیرد.لت ها از گلاسه تهیه می شوند و تاثیر بالاتری نسبت به دیگر صفحات داخلی سررسیددارند که برای معرفی کامل خدمات و محصولات، سابقه فعالیت و … استفاده از لت بهترین گزینه است که به تبلیغات موثر شما کمک میکند.

طراحی جلد سررسید اختصاصی چگونه صورت میگیرد

طرح جلد سررسید اختصاصی برای تولید کنندگان و برای خریداران  بی نهایت با اهمیت است. گاهی سفارش دهنده نیاز به سررسیدی دارد که مطابق با خواسته و نظر او طراحی شده باشد.در این حالت طرح جلد به صورت اختصاصی آماده می شود و در مراحل صحافی قرار می گیرد. استفاده از این روش برای تیراژهای بالا مناسب است و معمولا در تیراژهای بالااستفاده می شود.

سررسید اختصاصی چیست

سررسید اختصاصی سررسیدی است که کاملا با ویژگی ها، مشخصات و طراحی مورد نظر سفارش دهنده تولید می شود. برای همیت اگر مدل خاصی به عنوان نمونه در اختیار دارید و می خواهید سالنامه خود را مطابق آن تولید کنید، برخی از تولید کنندگان می توانند آنرا به عنوان سررسید اختصاصی برای شما تولید کنند.

زمان مناسب برای سفارش سررسید اختصاصی چه زمانی است

برای سفارش سالنامه اختصاصی بهتر است هر چه زودتر در نیمه دوم سال به ارزیابی تولید کنندگان و توانایی آنان در تولید مدل مدنظر خودتان پرداخته و سفارش خود را در تولید کننده ارزیابی شده خود ثبت کنید.اگر شما سفارش خود را قبل از اعلام تقویم رسمی کشور ثبت کنید، تولید کننده زمان کافی در اختیار خواهد داشت تا کارهای مربوط به طراحی ،تامئین جنس جلد، جلد سازی ، طراحی و چاپ لت گلاسه ، و  . . . سفارش شما را با دقت و کیفیت بالاتر انجام داده و در زمان مناسب به چاپ صفحات داخلی میپردازند و سفارش را در موعد مقرر و با ویژگی های مطابق نظرتان به شما تحویل میدهند که این موضوع چه به لحاظ مالی و چه به لحاظ کیفیت سررسید دریافتی به نفع شما خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *