با انواع قطع سررسید و نکات مربوط به اندازه های سررسید ها آشنا شوید

انواع قطع سررسید

انواع قطع سررسید امروزه چاپ و تولید می شوند تا نیازهای مختلف افراد را برآورده سازند. قطع یا همان اندازه به صورت استاندارد و از قبل مشخص شده است؛ هر چند برخی ابعادی سفارشی را در نظر دارند که به طور اختصاصی چاپ آن انجام می شود. در این مقاله جوپنزا قصد داریم تا به انواع قطع های استاندارد سررسید بپردازیم و ارتباط اندازه با کاربرد هر یک را بررسی کنیم.

 

بررسی انواع قطع سررسید

سررسیدها وسایلی کاربردی و مفید هستند و حتی می توان از آنها به عنوان هدایای تبلیغاتی استفاده کرد. انواع قطع سررسید تولید شده است تا نیازهای مختلف افراد را پوشش دهند. این قطع ها استاندارد هستند که طبق الگوهای دقیقی برش داده شده و فرم صفحات را ایجاد میکنند. هر چند اگر نیاز به قطع سفارشی داشته باشید، چاپخانه می تواند برش دلخواه شما را انجام دهد. با این حال اگر قصد داشته باشید از سررسید به عنوان هدیه تبلیغاتی و در تعداد زیاد استفاده کنید، بهتر است از قطع های استاندارد موجود استفاده کنید. در ادامه هر یک از قطع ها و ابعاد آنها را معرفی خواهیم کرد.

 

قطع مدیریتی: اختصاصی و بزرگ

سررسید قطع مدیریتی بیشتر به عنوان سالنامه شناخته می شود. ابعاد آن قبل از برش 22 در 29.5 سانتی متر است و پس از برش ابعاد آن به 21 در 28 سانتی متر می رسد. در هر فرم تعداد صفحات 8 عدد است. از آنجایی که این سررسید ابعاد بزرگی دارد، جا به جایی آن آسان نیست؛ با این حال فضایی بزرگ برای نوشتن و یادداشت گذاری ارائه می دهد.

 

سررسید وزیری: رایج ترین ابعاد سررسید

یکی از انواع قطع سررسید، نوع وزیری است. این قطع یکی از قدیمی ترین و رایج ترین ابعاد موجود است. اندازه آن حدودا 24 در 17 سانتی متر است و فضای کافی برای نوشتن را به مخاطب ارائه می دهد. این نوع سررسید برای مشاغل و کسب و کارهایی که نیاز به یادداشت برداری روزانه دارند، مناسب خواهد بود.

 

سررسید اروپایی: قطع محبوب

 

انواع قطع سررسید

 

یکی از قطع هایی که در چند سال اخیر به محبوبیت رسید، قطع اروپایی است. این قطع پس از برش ابعاد 21 در 13.5 سانتی متر را می گیرد و در هر فرم آن 16 صفحه وجود دارد. اندازه کاغذ آن 60 در 45 سانتی متر است. ابعاد سررسید اروپایی باعث شده تا به راحتی قابل حمل باشد و برای افرادی که همواره در رفت و آمد هستند، گزینه ای مناسب است.

 

قطع رقعی: یکی از قدیمی ترین ابعاد

سایز رقعی در کنار نوع وزیری از قدیمی ترین قطع های موجود برای سررسید هستند. با این حال، با افزایش محبوبیت قطع اروپایی نوع رقعی کمتر مورد استفاده قرار گرفت. ابعاد آن در حدود 21 در 14.5 سانتی متر است و مانند قطع اروپایی فضای کمتری را نسبت به نوع مدیریتی و وزیری اشغال می کند.

 

قطع خشتی: سررسید مربعی

قطع خشتی به صورت استاندارد در دو ابعاد 22 در 22 و 19 در 19 سانتی متر تولید می شود. اغلب برای چاپ سررسید به کار برده نمی شود و بیشتر در چاپ کتاب های آموزشی و داستان کودکان از آن استفاده می کنند. با این حال، شما می توانید به صورت سفارشی این قطع را با طرح دلخواه از جوپنزا دریافت کنید.

 

سررسید پالتویی: هدیه ای جذاب

این سررسید کاربرد، کوچک و ارزان قیمت است. ابعاد سررسید پالتویی 10 در 17 سانتی متر است و فضای زیادی را در کیف یا جیب کت اشغال نمی کند. همچنین، فضای کافی برای یادداشت برداری ارائه می دهد. این سررسید در ابعاد 12 در 17 نیز تولید می شود و فضای بیشتری برای نوشتن و یادداشت برداری، دارد. این نوع سررسید یکی از محبوب ترین هدایای تبلیغاتی است و آن را همراه با هدایای دیگر مانند خودکار، جاسوئیچی و جا کارتی در ست های مدیریتی و مشابه آن قرار می دهند.

 

سررسید قطع جیبی: کوچک و کاربردی

سررسیدهای جیبی در ابعاد 16 در 8 تولید می شوند. کوچکی آنها باعث شده تا به راحتی در جیب و کیف جای بگیرند و همواره در دسترس کاربر باشند. مانند نوع پالتویی، این سررسید نیز به عنوان هدیه تبلیغاتی به کار برده می شود. هزینه آن از انواع دیگر سررسید کمتر است و به راحتی میتوانید در تیراژ بالا برای تبلیغات گسترده میان مشتریان از آن بهره گیرید. شما می توانید لوگو یا شعار خود را بر روی این سررسید چاپ کنید تا همواره در دید مخاطبان قرار بگیرید.

 

انواع قطع سررسید

 

سررسید با ابعاد سفارشی

به جز ابعاد معرفی شده، این امکان وجود دارد که شما به قطعی خاص نیاز داشته باشید. به این ترتیب می توانید آن را به صورت سفارشی تهیه کنید. با توجه به نوع درخواست شما، ابعاد بررسی می شود و طراحی و تولید آن در تیتراژ مد نظر شما انجام خواهد شد.

 

انواع قطع سررسید

 

سخن پایانی

امروزه انواع قطع سررسید اختصاصی تولید می شود تا نیاز روزمره افراد را برآورده سازد. برخی بزرگ هستند و فضای کافی برای یادداشت گذاری و ثبت وقایع دارند و برخی دیگر کوچک و قابل حمل هستند و فضای زیادی را اشغال نمی کنند. سررسیدها به طور کل وسیله ای کاربردی و مفید شناخته می شوند چرا که اطلاعات مربوط به زمان و تاریخ را ارائه می دهند و این امکان را فراهم می کنند تا کاربر بتواند زمان بندی مناسبی برای انجام کارهای خود داشته باشد. ابعاد گفته شده قابلیت سفارشی سازی دارند و شما می توانید با تماس با کارشناسان جوپنزا قطع و تیتراژ مد نظر خود را سفارش دهید.

 

سوالات متداول

  • قطع وزیری چیست؟

قطع وزیری در ابعاد 17 در 24 سانتی متر تهیه می شود. یک قطع نیم وزیری نیز وجود دارد که ابعاد آن 12 در 17 سانتی متر است.

  • ابعاد سررسید جیبی چقدر است؟

ابعاد سررسیدهای جیبی پس از برش معادل 16 در 8 سانتی متر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *