آشنایی با انواع مدل های تقویم رومیزی تبلیغاتی

انواع مدل های تقویم رومیزی

انواع مدل های تقویم رومیزی تبلیغاتی

یکی از ویژگی‌های مهم تقویم‌های رومیزی، تنوع بالای آن‌ها است. انواع مدل های تقویم رومیزی مناسب از نظر نوع طراحی، نحوه استفاده، نحوه نمایش تاریخ و بسیاری ویژگی‌های دیگر متفاوت است. تنوع تقویم‌های رومیزی موجب ایجاد کاربردهای مختلف برای این محصول می‌شود، به علاوه هر کدام از انواع تقویم‌های رومیزی مناسب گروهی خاص از مصرف کنندگان و شرایط مصرف به خصوصی است. در ادامه چند نمونه از انواع تقویم رومیزی مناسب برنامه ریزی با کاربرد و ویژگی‌های هر یک را معرفی خواهیم کرد.

۱. تقویم‌های پایه دار

تقویم‌های پایه دار یکی از انواع تقویم‌های رومیزی هستند. این تقویم‌ها بسته به نوع طراحی دارای پایه‌ای چوبی یا پایه‌ای از جنس کاغذهای تقویم هستند. مزیت تقویم‌های پایه‌دار امکان قرار دادن آن‌ها در بخشی ثابت از میز و تماشای تاریخ از روبرو است. این تقویم‌ها مناسب میز منشی یا افرادی هستند که در یک نگاه تاریخ را مشاهده می‌کنند. بسته به طراحی تقویم‌های پایه‌دار ممکن است فضایی برای یادداشت در آن‌ها اختصاص داده شده باشد. در بیشتر موارد این تقویم‌ها برای برنامه ریزی با مشاهده تاریخ دقیق یا علامت‌دار کردن یک تاریخ با هدفی خاص مورد استفاده قرار می‌گیرند.

۲. تقویم‌های زیردستی

تقویم‌ زیردستی از دیگر انواع تقویم‌های رومیزی هستند. این مدل از تقویم‌ها هم مناسب افرادی مانند منشی‌ها است. تقویم‌ زیردستی در بیشتر انواعی که دارند معمولا دارای بخشی برای یادداشت هستند که می‌توان قرارها، رویدادهای مهم یک روز و بسیاری مسائل دیگر را در آن یادداشت کرد. مزیت تقویم‌های زیردستی کم جا بودن آن‌ها است. البته به دلیل نداشتن پایه معمولا این تقویم‌ها زیر وسایل قرار می‌گیرند، بنابراین در صورت تمایل به استفاده باید جایی مشخص و مجزا روی میز را به آن‌ها اختصاص داد تا میان وسایل گم نشوند. یکی از مزایای مهم این مدل از تقویم‌های رومیزی، امکان جدا کردن برگه‌های مربوط به هر هفته است. زمانی که یادداشت‌های شما مربوط به یک روز تمام شد، به راحتی امکان کندن و جدا کردن آن برگه از تقویم را خواهید داشت.

۳. تقویم‌های اداری

انواعی از تقویم‌های رومیزی که معمولا از جنس کاغذی هستند، روی میز کار قرار گرفته و امکان یادداشت مستقیم در آن‌ها وجود دارد، تقویم‌های اداری را تشکیل می‌دهند. این تقویم شباهت زیادی با تقویم‌های قبلی داشته و در بیشتر موارد تنها از نظر ابعاد با دیگر تقویم‌های رومیزی تفاوت دارد. تقویم‌های رومیزی اداری معمولا یک ویژگی دیگر هم دارند و آن همراه بودن برگه‌های یادداشت و بخشی برای قرار دادن خودکار یا نوشت افزار همراه با تقویم است. این تقویم‌ها معمولا به صورت ست کامل برای روی میز طراحی می‌شوند و جزو محبوب‌ترین محصولات تبلیغاتی نیز می‌باشند. هم چنین این محصول را می توانید به عنوان یک آیتم جذاب در ست مدیریتی قرار دهید.

انواع مدل های تقویم‌ رومیزی بر اساس نمایش تاریخ

تقویم‌های رومیزی علاوه بر تقسیم بندی گفته شده که بر اساس ظاهر تقویم و کاربردهای آن‌ است، تقسیم بندی‌های دیگری هم دارند که یکی از آن‌ها تقسیم انواع تقویم‌های رومیزی بر اساس نمایش تاریخ است. انواع تقویم‌های رومیزی بر اساس نمایش تاریخ به دو دسته تقویم‌های ماهانه و هفتگی تقسیم می‌شوند. در تقویم‌های ماهانه هر صفحه از تقویم به یک ماه بستگی دارد اما در تقویم‌های هفتگی هر ماه دارای 4 هفته است که این هفته‌ها در 4 برگه جداگانه قرار دارند. در صورتی که قصد برنامه ریزی با تقویم رومیزی را داشته باشید، نوع هفتگی به دلیل فضای بیشتر برای یادداشت مطالب کاربردی‌تر و مناسب‌تر است.

 

برنامه ریزی با تقویم رومیزی و مشاهده تاریخ دقیق به شکل ساده‌تر دو کاربرد مهم تقویم‌های رومیزی هستند اما کاربرد و کارایی این تقویم‌ها به موارد گفته شده خلاصه نمی‌شوند، با خریداری این مدل تقویم‌ها و استفاده از آن‌ها، می‌توان از کاربردهای دیگر این محصول نیز استفاده کرد. از کاربردهای دیگر تقویم رومیزی که جزو کاربردهای مهم این محصول نیز هست، می‌توان به امکان استفاده از آن به عنوان هدیه تبلیغاتی اشاره کرد. شرکت‌ها و سازمان‌ها این امکان را دارند که با چاپ لوگو و تبلیغ مجموعه خود روی این محصول و استفاده از آن، لوگوی خود را به مخاطبان زیادی معرفی کرده و تبلیغات را به شکل موثرتری انجام دهند. همچنین لازم به ذکر است که در میان انواع هدایا و محصولات تبلیغاتی تقویم‌های رومیزی جزو پرطرفدارترین‌ها نیز هستند.

نتیجه گیری

برنامه ریزی با تقویم رومیزی به دلیل امکان مشاهده تاریخ دقیق هر روز و یادداشت کردن همه مطالب هم اهمیت زیادی دارد. با استفاده از تقویم‌های رومیزی و سالنامه تبلیغاتی ویژگی‌ در دسترس بودن آن‌ها، هرگز قرارهای مهم را فراموش نمی‌کنید و حتی در صورت لزوم می‌توانید این محصول را همراه داشته باشید. تقویم‌های رومیزی همچنین به عنوان هدیه تبلیغاتی هم کاربرد دارند و جزو پرفروش‌ترین محصولات تبلیغاتی هستند که در مجموعه مجریان نیز آماده‌سازی می‌شوند. در صورت تمایل به سفارش اختصاصی این محصول به خصوص برای هدیه تبلیغاتی می‌توانید از کمک کارشناسان ما استفاده کنید. برای ارتباط با کارشناسان، از طریق راه‌های تماس موجود در سایت می‌توان اقدام کرد.

 

سوالات متداول

۱. تقویم رومیزی چیست؟

تقویم رومیزی نوعی از تقویم‌ها است که تاریخ را نشان می‌دهد و در کنار آن بخشی برای یادداشت مطالب و امور مهم دارد.

۲. برنامه ریزی با تقویم رومیزی به چه صورت امکان‌پذیر است؟

برای برنامه ریزی با تقویم رومیزی ابتدا باید نوع مناسب تقویم را انتخاب کرد، سپس رویدادها و اتفاقات مربوط به هر روز را در تاریخ یا صفحه مربوط به همان روز یادداشت کرد.

۳. مزایای استفاده از تقویم رومیزی چیست؟

مقرون به صرفه بودن از نظر هزینه، کم جا و قابل حمل بودن و با کیفیت بودن از مهم‌ترین مزایای استفاده از این محصول هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *