اهمیت سررسید تبلیغاتی در بازاریابی

اهمیت سررسید تبلیغاتی در بازاریابی

در مباحث بازاریابی کسب و کار ها با روش ها و راه های متفاوتی می توانند تبلیغات کرده و به پیشرفت کاری مد نظر خود دست یابند. اما آن روش می تواند به آن ها به رشد عالی برساند که کمترین هزینه اما بیشتین بازدهی را داشته باشد. وقتی سخن از تبلیغات می شود بساری از افراد به یاد بیلبورد و یا تراکت های تبلیغاتی می افتند اما این روش ها بسیار هزینه بر بوده و تاثیر آنچنانی هم ندارند. یکی از روش های مناسب و کم هزینه برای تبلیغات پر سود برای کسب و کار ها، استفاده از هدایای تبلیغاتی می باشند.

سررسید های تبلیغاتی یکی از هدایای تبلیغاتی می باشد. در این مطلب شما درباره ی سررسید های تبلیغاتی، کاربرد و مزایای آن و همچنین اهمیت سررسید تبلیغاتی در بازاریابی نیز اطلاعات کسب خواهید کرد. در پایان این مطلب می توانید به خوبی اهمیت این هدیه ارزشمند تبلیغاتی را در مبحث بازاریابی درک نمایید. پس با ما همراه باشید.

سررسید تبلیغاتی چیست:

یکی ار هدایای تبلیغاتی سررسید های تبلیغاتی ( تقریباً همان سالنامه های تبلیغاتی) می باشند که به صورت اقتصادی و با توجه به نوع کسب و کار های مختلف و همچنین نیاز مخاطبانشان طراحی شده و در نهایت به چاپ خواهد رسید. در این نوع هدیه تبلیغاتی روزه، ماه و سال به شکل های مختلف و همچنین سال های قمری، شمسی و میلادی به چاپ خواهد رسید. سررسید های تبلیغاتی در کل به دو بخش سررسید اختصاصی و سررسید عمومی تقسیم بندی می شوند، اما هر کدام از این دو بخش انواع متفاوتی دارند که در ادامه با آن ها آشنا خواهید شد. توجه داشته باشید که سررسید اختصاصی تبلیغاتی را تقویم رومیزی اختصاصی اشتباه نگیرید.

انواع سررسید های تبلیغاتی عبارت اند از:

سررسید های تبلیغاتی چه مزایایی دارند:

بسیاری از متخصصان بازاریابی بر این باورند که سررسید های تبلیغاتی به دلیل مزایای زیادشان به عنوان یکی از بهترین هدایا برای تبلیغات محسوب می شوند. از مزایای سررسید های تبلیغاتی عبارت اند از:

 • سررسید های تبلیغاتی نسب به باقی هدایای تبلیغاتی بسیار مقرون به صرفه تر هستند:

عوامل زیادی بر هزینه های سررسید ها تاثیر می گذارد. که اگر بتوانید این موارد را کنترل کرده و ارزان تر انتخاب کنید ، می توانید سررسید های خود را بسیار مقرون به صرفه تر تولید نمایید. از عوامل مهمی که در قیمت سررسید تاثیر می گذارند می توان به موارد ذیز اشاره کرد:

 • جلد سررسید
 • نوع کاغذ استفاده شده در سررسید
 • اندازه تیراژ سررسید
 • نوع چاپ
 • میزان طراحی
 • سررسید اختصاصی بودن و یا نبودن
 • اندازه سررسید

مقاله پیشنهادی : زمان سفارش سررسید 1402

 • سررسید های تبلیغاتی بسیار کاربردی هستند:

به دلیل استفاده ها و کاربرد های زیادی که از سررسید ها دارند بسیاری از افراد خواهان سفارش آن برای تبلیغات هستند. در ادامه با کاربرد های سررسید های تبلیغاتی آشنا خواهید شد.

 • سررسید ها ماندگاری مناسبی دارند:

اگر کسی قصد داشته باشد تا سررسید ها را بر اساس روز های سال استفاده کند، 365 روز برای او کاربرد دارد. اما اگر فردی از آن به عنوان دفتر و یا دفترچه یادداشت ها استفاده کند، تا سالیان سال می توان آن را نگه دارد.

 • هر فرد، با هر سن و سلیقه ای می تواند از سررسید های تبلیغاتی استفاده کند:

هر فرد به دفتر و یا دفترچه ای برای یادداشت موضوعات مختلف نیاز دارد، به همین دلیل سررسید ها می توانند همان دفتر مناسب برای این افراد باشد. البته سررسید اختصاصی می تواند برای هر فرد با هر سن و هر حیطه ی شغلی طراحی شود.

 • سررسید ها بستری مناسب برای تبلیغات انواع کسب و کار ها هستند:

هر کسب و کاری می تواند از سررسید های تبلیغاتی برای پیشرفت و رشد خود استفاده کند. البته این موضوع را در بخش بعدی، یعنی بخش اهمیت سررسید تبلیغاتی در بازاریابی به طور کامل توضیح خواهیم داد.

اهمیت سررسید تبلیغاتی در بازاریابی:

علاوه بر انواع تقویم رومیزی ، سرسید های تبلیغاتی همیشه بستری مناسب برای تبلیغات انواع کسب و کار ها بوده و هست. چرا که این هدایای تبلیغاتی به دلیل موقیت های مناسب تبلیغاتی و همچنین کاربرد ها و مزایای بی شمارش می تواند برای هر مخاطب هدفی جذاب و قابل استفاده باشد.

برای تبلیغات در سررسید های تبلیغاتی می توانید موارد زیر را اجرا نمایید:

 1. لوگو و آرم برند خود را در هر صفحه و مخصوصاً بر روی جلد آن به چاپ برسانید.
 2. در آغاز و پایاین سررسید حتماً معرفی نامه ای از کسب و کار خود قرار دهید.
 3. در پایان سررسید باید محصولات معروف و با کیفیت خود را با ذکر تمامی جزئیات به مخاطبانتان معرفی نمایید.
 4. در بالای هر برگ و یا به صورت محو در وسط برگ می توانید لوگوی برندتان را به چاپ برسانید.
 5. اگر شعار تبلیغاتی دارید حتماً آن را در طراحی لحاظ نمایید.
 6. انواع راه های ارتباطی با خود را برای مخاطبان درج نمایید.
 7. توجه نمایید که کیفیت سررسید های تبلیغاتی برای بازاریابی هر کسب و کاری بسیار اهمیت دارد. اگر کیفیت سررسید عالی باشد نتیجه ای فوق العاده دارد اما اگر کیفیتی خوبی نداشته باشد نتیجه ای بسیار بد برای اعتبار شما و کسب و کارتان به همراه خواهد داشت.

 

از سررسید های تبلیغاتی چه استفاده هایی می توان کرد؟

سررسید ها علاوه بر کاربرد تبلیغاتی کاربرد های بیشمار دیگری نیز دارند که شاید شما از آن ها اطلاعی نداشته باشید. بنابراین از کاربرد های بی شمار سررسید های تبلیغاتی می توان به موارد زیر نیز اشاره کرد:

 • سررسید تبلیغاتی محصولی مناسب برای یادداشت اتفاقات و خاطرات روزانه هستند. در واقع سررسید ها می توانند به راحتی به دفتر خاطرات شما تبدیل شوند.
 • با توجه به معلوم بودن روزها، اعیاد و مناسب ها در سررسید ها، می توانید از آن به عنوان دفتری برای برنامه ریزی های کتاه مدت و یا حتی بلند مدت نیز استفاده کنید.
 • درون سررسید ها می توانید به راحتی حساب و کتاب روزانه کسب و کار خود را یادداشت نمایید.
 • هر کسب و کاری نیاز به ایده های نو و جدید برای پیشرفت نیاز دارد. بنابرای از سررسید های تبلیغاتی می توانید به عنوان دفتر و یا دفترچه های ایده پردازی استفاده نمایید.
 • دانش آموزان و یا حتی دانش آموزان می توانند از سررسید های تبلیغاتی به عنوان دفتر های یادداشت تکالیف و یا دفتر های نوشتن جزوه استفاده نمایند.
 • بسیاری از سررسید ها همانند سررسید پالتویی، دارای خط های شماره گذاری شده هستند. شما از این نوع سررسید ها می توانید به عنوان دفتر های چک لیست خرید و یا کاری استفاده کنید.
 • همان گونه که می دانید سررسید ها اندازه های متفاوتی دارند. به همین دلیل سررسید های کوچک می توانند به عنوان دفتر های یادداشت تلفن های همراه و یا ثابت تبدیل شوند.

سخن پایانی:

کسب و کار های همیشه به دنیال راه هایی برای پیشرفت هستند. اما راهی برای ان ها مفید است که بیشتری بازدهی در کنار کمترین هزینه را داشته باشد. یکی از آن راه و روش ها استفاده از هدایای تبلیغاتی اللخصوص سررسید های تبلیغاتی در ست مدیریتی نفیس می باشد. شما آیا از سررسید های تبلیغاتی استفاده می کنید؟ نظرات و پیشنهادات ارزشمند خود را با ما به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *