راهکارهای بهبود بازده تبلیغات با انواع سررسیدهای تبلیغاتی

بهبود بازده تبلیغات با سررسید

حتما همه‌ی ما روزی سالنامه یا سررسید یا تقویم های مختلف  از دوستان یا همکاران یا سازمان های مختلفی هدیه گرفته ایم یا از مراکز مختلف آن را خریده ایم. سررسید یکی از مهم ترین ابزارهای یک انسان مدرن است که سرکار می رود. درس میخواند و به علایق خود می پردازد. سررسید محصولی بسیار کاربردی و مهم است. و مهم نیست در چه سن، چه جنسیت یا با چه علاقیه ای هستیم. همه‌ی ما به نوعی برای برنامه ریزی و نظم دادن به زندگی شخصی و کاری خود نیاز به سررسید داریم.

سررسید چیست؟

سررسید دفترچه ای تاریخ دار است که در آن همراه با مناسبت ها و رویداد های مختلف و تاریخ هر روز فضایی برای نوشتن نیز وجود دارد. به این شکل که هر فردی می تواند با توجه به تاریخ آن رزی که در آن قرار دارد نسبت به آن روز و روزها و ماه های آینده برنامه ریزی کند. سررسید مدل های مختلفی دارد که هر کدام از آن ها با توجه به سایز یا نوع جلد دسته بندی می شوند. در اینجا به صورت خلاصه به چند مدل از سررسید اشاره می کنیم که بسیار پرطرفدار هستند.

سررسید اروپایی: سررسیدهای اروپایی به لحاظ سایز تقریبا شبیه به سررسیدهای رقعی هستند. تنها تفاوت آن ها این است که عرض آن کمتر از سررسیدهای رقعی است. ابعاد این نوع از سررسیدها حدودا 21*12 می باشد. اندازه این نوع سررسیدها بسیار استاندارد می باشد به این صورت که هم فضای خوبی برای نوشتن دارند و هم در جابه جایی مساله‌ای ایجاد نمی کنند. عموما صحافی سررسیدهای اروپایی با فنر انجام می شود و روی آن کشی نیز دارد.

سررسید وزیری : یکی از متداول ترین سررسید هایی است که به وفور برای کاربرد تبلیغاتی نیز استفاده می شود، سررسید با قطع وزیری است اندازه آن حدودا 24*17 می باشد. این اندازه در قطع، نسبتا بزرگ محسوب می شود و به همین خاطر فضای خوبی برای نوشتن نیز دارد. در نتیجه این سررسید برای یادداشت گزینه خوبی می باشد. اما برای حمل و نقل ممکن است کمی جابه جایی آن سخت باشد.

سررسید پالتویی: سررسید های پالتویی همانطور که از اسم آن مشخص است، سررسیدهایی هستند که سایز آن ها نسبت به سایر سررسیدها کم تر است. بخاطر همین مساله فضای کمتری برای نوشتن دارند و بیشتر مناسب برنامه ریزی می باشند. ابعاد سررسید پالتویی عموما 17*10 می باشد.

– سررسید جیبی: سررسید جیبی عموما زیر مجموعه سررسید پالتویی به حساب می آید ابعاد این سررسید نسبت به سررسید پالتویی کوچک تر است. در نتیجه عموما فضایی برای نوشتن ندارد. این سررسید کاملا برای رفت و آمد گزینه‌ی خوبی محسوب می شود و عموما خوب است که در جیب باشد تا به سرعت بتوان نسبت به تاریخ و مناسبت ها برنامه ها را چک کرد یا برنامه ریزی انجام داد.

تمام مدل های مختلفی که از سررسید وجود دارد می توانند با جلد های مختلفی به چاپ برسند و تولید شوند. جلد در زیبایی سررسید نقش کلیدی دارد. جنس هایی که می توان در جلد سررسیدها استفاده کرد مانند:

– جلد ترومو

– جلد چرمی

– جلد گالینگور

– جلد سلفون

در بین جنس های مختلفی که برای سررسیدها استفاده می شود استفاده از جلد چرمی بسیار محبوب می باشد، چرا که مخاطبان علاقه‌ی زیادی به جلد چرمی دارند. در نتیجه یکی از محبوب ترین جلد هایی که مخصوصا برای سررسیدها با قطع بزرگ استفاده می شود جلد چرمی می باشد. بعد از آن جلد ترومو و گالینگور نیز بسیار پرطرفدار هستند و عموما قشر جوان با هدیه گرفتن سررسیدی با جلد گالینگور بسیار خوشحال می شوند. جلد های متنوع خلاقیت و جذابیت به سررسیدهای تبلیغاتی می دهند.

 

معرفی سررسید تبلیغاتی:

سررسید تبلیغاتی یکی از مهم ترین  و کلیدی ترین هدایای تبلیغاتی محسوب می شود که سازمان ها و شرکت های مختلف با توجه به استراتژی های تبلیغاتی از آن استفاده می کنند. عموما با نزدیک شدن به سال جدید تمام شرکت ها و ارگان های مختلف به تکاپو می افتند تا هدیه ای مناسب به مخاطبان  و مشتریان خود بدهند. یکی از مهم ترین هدایا سررسید تبلیغاتی است. تمام انواع سررسید به عنوان هدیه ای تبلیغاتی پر طرفدار هستند. هر سازمانی با توجه به سلیقه و شناخت خود از مشتری انتخاب می کند که چه نوع از سررسید را به آن ها هدیه دهد. عموما روی هدایای تبلیغاتی لوگو، آرم، اسم سازمان درج می شود تا مخاطب با استفاده از هدیه‌ی تبلیغاتی اسم سازمان را در خاطر نگه دارد. در هدیه تبلیغاتی مانند سررسید تبلیغاتی این امکان وجود دارد که علاوه بر لوگو و اسم سازمان اطلاعات معرفی خدمات یا محصولات به همراه معرفی‌ای از خود سازمان نیز قرار بگیرد تا مخاطب آشنایی بهتری با برند به دست آورد. این ویژگی مختص محصولاتی مانند سررسید، سالنامه یا تقویم می باشد که بخاطر همین مساله این محصولات را تبدیل به محصولاتی بسیار پربازده برای تبلیغات یک سازمان می کند.

بهبود بازده تبلیغات با سررسید:

همانطور که در پاراگراف های پیشین توضیح دادیم امکانات منحصر به فرد محصولی مانند سررسید باعث می شود باعث بهبود بازدهی استراتژی تبلیغات می شود. اما به چه صورت؟

تبلیغات روش های مختلفی دارد و خود زیر مجموعه‌ی بازایابی یک سازمان می باشد. پس تبلیغات در واقع شامل مدل ها و روش هایی می شود که این نتایج در سازمان اتفاق بیوفتد.

1- برند سازی و ایجاد اعتبار:  مهم ترین نتیجه ای که یک استراتژی تبلیغاتی هدفمند ایجاد می کند برند سازی و ایجاد اعتبار برای سازمان می باشد. بهبود بازده تبلیغات با سررسید با برند سازی و ایجاد اعتبار اتفاق می افتد.

2- گسترش مخاطبان و فروش بیشتر: تبلیغات بعد از برند سازی و اعتبار سازی موجب می شود مخاطبان یک سازمان گسترش پیدا کنند و به تناسب با آن فروش سازمان نیز بیشتر شود.

همانطور که می دانید مخاطبان یک سازمان از آشنایی تا خرید از محصولات یا خدمات فرایند متفاوتی را طی می کنند. تا تبدیل به مشتری وفادار بشوند. تبلیغات کمک می کند که در بخش آگاهی سازی در فرایند فروش و ایجاد علاقه مخاطبان بیشتری با سازمان درگیر شوند. تا به تصمیم گیری و اقدام به خرید منجر شود. تفاوت بسیار زیادی وجود دارد بین کسی که چند بار از سازمان خرید کرده است و کسی که به تازگی با سازمان آشنا شده است یا هنوز آگاهی نسبت به خدمات یا محصولات سازمان ندارد.

تبلیغات موثر با سررسید تبلیغاتی:

یکی از مهم ترین روش هایی که در تبلیغات استفاده می شود استفاده از هدایای تبلیغاتی است. همانطور که در پاراگراف های پیشین گفته شد. در نزدیکی سال جدید سازمان ها تصمیم میگزند بهبود بازده تبلیغات با سررسید را به عنوان یک استراتژی موثر انجام دهند. چرا که سررسید به دلایل مختلفی یکی محصول استراتژیک برای فرایند تبلیغات محسوب می شود.

دلایلی که یک سررسید را محصولی پربازده در هدایای تبلیغاتی می کند.

– برای تمام افراد با هر سن و هر علاقه یا گرایشی مناسب است.

– سررسید محصولی است که فضای خوبی برای تبلیغات به سازمان می دهد

– سررسید محصولی بسیار کاربردی است و نیاز و ضرورت یک فرد می باشد.

– سررسید هر روز یک سال جلوی چشم مخاطب است و به وفور در طول روز از آن استاده می شود.

– تنوع و خلاقیت در محصولی مانند سررسید بسیار بالاست و همیشه می تواند مخاطب را شگفت زده کند.

– سررسید تبلیغاتی هدیه ای است که تنوع قیمتی بسیار بالایی دارد. می توان با هر بودجه ای سررسید تبلیغاتی را سفارش داد.

با توجه به دلایلی که در بالا ذکر شد بهبود بازده تبلیغات با سررسید یکی از روش های هوشمند هر سازمان یا شرکتی محسوب می شود. استفاده از سررسید هم به برند سازی و اعتبار سازمان کمک می کند و هم باعث گسترش مخاطبان و فروش بیشتر می شود. کافی است که در مناسبت های مختلف و جشنواره ها و جلسه های مهم شرکت این هدیه ارزشمند را به مخاطب یا مشتریان اهدا کنیم. هم چچنین میتوانید انواع سرسید را در ست مدیریتی تعبیه کرده و یک پک هدیه جذاب را فراهم آورد و ارائه داد.

زمان کلیدی برای بهبود بازده تبلیغات با سررسید:

بهترین زمان برای اهدا سررسید تبلیغاتی قبل از سال جدید می باشد. هر چند که مساله ای وجود ندارد اگر بعد از سال جدید نیز این هدیه را به مخاطبان و مشتریان سازمان هدیه بدهیم. اما بهترین تاثیر را قبل از سال جدید دارد . چرا که مخاطب هنوز برای خرید سالنامه یا سررسید مد نظر خود اقدامی نکرده است. اما بعد سال جدید ممکن است که سررسیدی هدیه گرفته باشد یا خریداری کرده باشد که در این صورت هدیه سازمان ما به گوشه کتابخانه می رود. در نتیجه بهترین زمان برای بهبود بازده تبلیغات با سررسید قبل از عید می باشد.

نتیجه گیری:

سررسید از بهترین محصولات تبلیغاتی می باشد که همیشه در هدایای تبلیغاتی به عنوان روشی پربازده تاثیرگذاری خود را به بهترین شکل گذاشته است. البته در کنار سررسید ، انواع تقویم تبلیغاتی هم بسیار از هدایای پر کاربرد و محبوب می باشند. کمتر سازمانی پیدا می شود که از استفاده از سررسید به عنوان هدیه تبلیغاتی پشیمان باشد یا احساس خوبی به آن نداشته باشد. سررسید تبلیغاتی بازدهی بسیار بالایی برای سازمان ایجاد می کند و تاثیر شگرفی در فروش و گسترش مخاطب سازمان نیز دارد. البته که برای تبلیغات با هر محصول تبلیغاتی نیاز به شناخت مخاطب، مشتری و نیازهایش الزامی می باشد تا بازدهی خوبی برای سازمان ایجاد شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *