با خصوصیات یک تقویم رومیزی خاص و منحصر به فرد آشنا شوید

خصوصیات تقویم رومیزی خاص

در این مقاله میخواهیم به خصوصیات تقویم رومیزی خاص بپردازیم. تقویم های رومیزی جزو پرمصرف ترین و کاربردی ترین نوع تقویم محسوب میشوند. در دنیای پر مشغله امروز، برنامه ریزی و داشتن یک روتین و برنامه خاص میتواند به زندگی ما نظم ببخشد. در غیر اینصورت ممکن است از زندگی و کارمان عقب بمانیم و حتی نتوانیم در مسیر پیشرفت و موفقیت گامی موثر برداریم. درواقع تنها داشتن یک برنامه ریزی درست و اصولی است که میتواند به ما در رسیدن به موفقیت کمک کند. اما این موضوع را نیز در نظر داشته باشید که این برنامه ریزی ها به کمک تقویم ها و دفترهای پلنر امکان پذیر است. تقویم ها در سه نوع دیواری، رومیزی و جیبی تولید میشوند. حال هرکسی بسته به شرایط خود میتواند یک کدام از این تقویم ها را تهیه و روزانه برنامه خود را چک کند. در ادامه بیشتر به این موضوع میپردازیم.

 

انواع تقویم ها

پیش از آنکه به خصوصیات تقویم رومیزی خاص بپردازیم لازم است ابتدا بدانیم چند نوع تقویم وجود دارد و در چه شرایطی مورد استفاده قرار میگیرند.

 

  • تقویم رومیزی

تقویم رومیزی اختصاصی جزو پرکاربرد ترین تقویم ها محسوب میشوند. از این تقویم ها میتوان بر روی میز کار، میز مطالعه و غیره استفاده کرد. بنابراین افرادی که شغل کارمندی یا مدیریتی دارند میتوانند از این نوع تقویم ها استفاده کنند.

 

  • تقویم دیواری

تقویم دیواری نیز یکی از تقویم های محبوب محسوب میشوند. از این تقویم ها برای محیط های عمومی نظیر سوپرمارکت ها، بانک ها، دفاتر املاک، بیمارستان ها و غیره استفاده میشود.

 

  • تقویم های جیبی

این تقویم ها مخصوص افرادی است که مرتبا به خاطر شغل و یا شرایط خاصشان جا به جا میشوند. مثلا دانشجویان و دانش آموزان، بازاریابان و غیره میتوانند از تقویم های جیبی استفاده کنند.

 

خصوصیات تقویم رومیزی خاص

 

خصوصیات تقویم رومیزی خاص

حال ما در اینجا به خصوصیات تقویم رومیزی خاص میپردازیم. همانطور که گفته شد تقویم های رومیزی جزو پرمصرف ترین تقویم ها هستند. بدون استثناء شما در تمامی ادارات میتوانید تقویم رومیزی را بر روی میز کارمندان و مدیر آن اداره مشاهده کنید. اصلا تمامی برنامه ریزی های یک اداره بر اساس تاریخ صورت میگیرد. پس بدیهی است که این تقویم ها گزینه بسیار مناسبی برای افراد یک موسسه یا دفتر هستند. یک تقویم رومیزی خاص دارای یک پایه جهت ایستادن برروی میز است. این پایه باید به شکلی طراحی شده باشد که در هر شرایط ثابت بوده و تقویم کج نشود. دومین ویژگی یک تقویم خاص حک تمامی مناسبت ها و تعطیلات برروی آن است. یعنی بهتر است بر روی تقویم های رومیزی تمامی رویدادها ثبت شود. سومین ویژگی یک تقویم رومیزی، عکس های جذاب و رنگی و با کیفیت است. عکس های زیبا باعث ارزشمند شدن یک تقویم میشود و نظر اطرافیان را به خود جلب میکند.

 

تقویم رومیزی چه کاربردی دارد؟

حال که دانستیم خصوصیات تقویم رومیزی خاص چیست لازم است بدانیم که تقویم های رومیزی چه کاربردهایی دارند. اگرچه اولین کاربرد تقویم ها چک کردن تاریخ و برنامه ریزی است. اما این محصولات کاربردهای دیگری نیز دارند. از تقویم های رومیزی میتوان به عنوان هدیه تبلیغاتی نیز استفاده کرد. از گذشته تاکنون تقویم ها گزینه بسیار مناسبی برای تبلیغات بوده اند. تقویم های رومیزی و دیواری، سررسیدها و تقویم های جیبی همواره یک ابزار تبلیغاتی بسیار مهم و کاربردی برای کسب و کارها بوده و هستند. از این رو اگر شما بتوانید عکس هایی زیبا و جذاب در زمینه شغلی خود برروی این تقویم ها حک کنید و در تمامی صفحات لوگوی کسب و کارتان را چاپ کنید بدون شک پس مدتی متوجه نتیجه این کار خواهید شد. اصلا هدایای تبلیغاتی همواره یکی از پایه ثابت ترین روش های بازاریابی هستند که اکثر بیزینس ها از آن بهره میگیرند.

 

کاربرد تقویم رومیزی در تبلیغات

از خصوصیات تقویم رومیزی خاص میتوان برای جذب مشتری استفاده کرد. یعنی شما هرچقدر در طراحی یک تقویم رومیزی دقت بیشتری داشته باشید میتوانید مشتریان بیشتری را به خود جلب کنید. مثلا اگر مدیر یک کافی شاپ یا رستوران هستید میتوانید تقویم های رومیزی را سفارش دهید که برروی صفحات آن عکس های جذاب و خوشمزه ای از غذاهای سرو شده چاپ کنید. بدون شک این روش میتواند نظر بسیاری از افراد را به خود جلب کند و آن ها را برای صرف یک شام دل انگیز در رستوران شما ترغیب کند. اینجاست که میتوان قدرت یک روش تبلیغاتی ساده را به طور عینه مشاهده کرد. از این رو پیشنهاد میشود برای پیشرفت کسب و کارتان از تبلیغات غافل نشوید درواقع تبلیغات میتواند شما را در کمترین زمان به هدفتان برساند و به شما در مسیر شغلیتان کمک کند.

 

خصوصیات تقویم رومیزی خاص

 

چگونه یک هدیه تبلیغاتی خاص انتخاب کنیم؟

به جز اینکه خصوصیات تقویم رومیزی خاص میتواند به ما در جذب مشتری کمک کند محصولات بسیار زیاد دیگری هستند که میتوانند به عنوان هدیه تبلیغاتی مورد استفاده قرار بگیرند. اما پیش از هر گونه سفارشی لازم است ابتدا مخاطب هدف خود را در نظر بگیرید. سپس براساس آن هدایای تبلیغاتی تهیه کنید. مثلا اگر مخاطب هدف شما دانشجویان هستند میتوانید از سررسید های تبلیغاتی استفاده کنید. زیرا سررسید ها گزینه بسیار مناسبی برای جزوه نویسی هستند و خب دانشجویان نیز به طور مستمر به دفتری برای جزوه نویسی نیاز دارند. حال اگر این دفتر حاوی تقویم و تاریخ نیز باشد که ارزش آن بیشتر خواهد بود. یا اگر مخاطبان هدف شما کارمندان هستند تقویم های رومیزی میتوانند بهترین انتخاب باشند. زیرا شغل کارمندان پشت میز نشینی است و خب تقویم های رومیزی میتواند برای آن ها بسیار کاربردی باشد.

 

کاربرد هدایای تبلیغاتی در صنعت بازاریابی

خب همانطور که متوجه شدید خصوصیات تقویم رومیزی خاص میتواند تاثیر بسیار زیادی در جلب نظر مشتری داشته باشد. یعنی اگر هدایای تبلیغاتی شما در سرتاسر شهر و در برخی از مراکز عمومی و خصوصی پخش شوند، افراد بسیار زیادی با آن مواجه خواهند شد. حال اگر این هدیه شما جذاب و خاص باشد میتواند نظر این افراد را به خود جلب کند. و اگر به درستی آدرس و شماره تلفن و ایمیل خود را بر روی این تقویم ها حک کرده باشید خیلی زود مراجعین زیادی خواهید داشت. پس در تهیه هدیه تبلیغاتی در ابتدا باید کاربردی بودن آن را در نظر بگیرید و سپس به جذابیت آن دقت کنید. هرچقدر یک هدیه تبلیغاتی کاربردی تر و جذاب تر باشد قطعا مشتریان بیشتری را برای شما به ارمغان خواهد آورد.

 

سخن آخر

امیدواریم از مطالب مربوط به خصوصیات تقویم رومیزی خاص لذت کافی را برده باشید و از این نکات در پیشرفت کسب و کارتان استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *