سررسید خشتی 1402 چیست؟

سررسید خشتی 1402 چیست

اگر شما هم میخواهید بدانید سررسید خشتی 1402 چیست؟ این مقاله را تا انتها مطالعه نمایید. ما در این مقاله به کاربرد و تاثیر سررسید خشتی در بازاریابی اشاره خواهیم کرد. همچنین انواع سررسید و سررسید خشتی را با تمام جزئییات برای شما عزیزان شرح خواهیم داد. همچنین از تاثیر هدایای تبلیغاتی در بازار جهانی صحبت خواهیم کرد. در نهایت بهترین روش تهیه هدایای تبلیغاتی در این مقاله آورده میشود. پس اگر صاحب یک بیزینس هستید و میخواهید از بهترین و ساده ترین روش های تبلیغاتی در جهت گسترش کسب و کار خود استفاده نمایید این مقاله دقیقا در راستای هدف شما طراحی شده است. ما در اینجا سعی میکنیم به شما کمک کنیم که با کمترین هزینه و کمترین صرف انرژی تبلیغات موفقی داشته باشید. چه بسا افراد زیادی هستند که با وجود تبلیغات زیاد و پرهزینه باز هم مشتریان زیادی را به خود جذب میکنند.

 

سررسید خشتی 1402 چیست؟

لازم است در ابتدای بحث به این مضوع بپردازیم که کاربرد این سررسید چگونه است و از چه ویژگی های ظاهری برخوردار است. سپس بر اساس آن میتوان مشخص کرد این سررسید برای چه کسانی مناسب است؟ درواقع سررسید خشتی از قدیمی ترین انواع سررسید محسوب میشود و یکی از ده ها قطع سررسید است. علت قدیمی بودن این سررسید آن است که در گذشته از این قطع برای تولید کتاب بهره میردند. بعد ها نیز از آن برای تولید سررسید خشتی استفاده کردند. سررسید های خشتی عموما در دو بعد مربعی شکل بوده و در سایز های 19*19 سانتی متر و 23*23 سانتی متر تهیه و تولید میشوند. از آنجایی که ابعاد این سررسید ها نسبت به سایرین مانند سررسید اروپایی و سررسید وزیری بزرگ تر است در هر فرم از چاپ 12 صفحه جا میگیرد و همین باعث افزایش قیمت این نوع سررسید نسبت به سایرین است.

نحوه صحافی سررسید خشتی 1402

در این بخش به نحوه صحافی این نوع سررسید پرداخته میشود. روی جلد سررسید های خشتی معمولا یک دور دوزی صورت گرفته است که عموما تصور میشود علت این امر برای محکم کاری است. این در حالیست که این دور دوزی فقط برای زیبایی صورت گرفته است. اما برای صحافی از دو روش دستی و ماشینی استفاده میشود:

  • روش دستی: از دیرباز ایرانیان در زمینه صحافی بسیار حرفه ای و در سرتاسر جهان مشهور بوده اند. برای این کار معمولا نیروی انسانی به کار گرفته میشود و به همین دلیل سرعت صحافی بسیار کند صورت میگیرد. اما به دلیل دقت بالا و ظریف کاری و به کار گیری نیروی انسانی، هزینه این سبک صحافی بالاتر از نوع ماشینی آن است.
  • روش ماشینی: روش صحافی به روش ماشینی یکی از سریع ترین روش های صحافی محسوب میشود. از آنجایی که در این روش صحافی به صورت کاملا ماشینی صورت میگیرد در قیمت پایین تر هم ارائه میشود.

انواع جلد سررسید خشتی 1402

 

جلد ترمو

ترمو نوعی پوشش یا جلد بوده که مانند چرم مصنوعی است. این نوع جلد از چرم مصنوعی نازک تر بوده و اما به نسبت کیفیت بهتری دارد.

جلد گالینگو

جلد گالینگور نوعی پوشش مصنوعی از جنس پی وی سی بوده که برروی یک لایه کاغذ پی وی سی قرار گرفته میشود.

 

دیدن کنید از جدیدترین انواع ست مدیریتی

 

مراحل صحافی 

انواع روش های صحافی معرفی شد. در این بخش به مراحل صحافی اشاره خواهد شد.

  • ترکیب بندی: طی این روش تمامی صحفات سررسید بر اساس شماره و به صورت یکجا در کنار یکدیگر قرار میگیرند. این مرحله خود به چهار بخش: تاکردن، لت گذاری، مرتب نمودن و دوخت تقسیم بندی میشود.
  •  شکل بندی: مرحله شکل بندی خود به چهار بخش: کوبیدن، چسب زدن، لب بریدن و گردسازی، پشت کوبی و آستربندی تقسیم بندی میشود.
  •  جلد بندی خود به سه قسمت: جلدسازی، چاپ جلد و جلد گذاری تقسیم میشود.

همانطور که میبنید صحافی روشی ساده نیست و اگر قرار باشد به صورت دستی انجام شود قطعا زمان و هزینه بالایی را نیز میطلبد. پس اگر کتاب با ارزشی دارید و میخواهید آن را به صورت دستی صحافی کنید برای آن هزینه خوبی را کنار بگذارید.

 

علت اهمیت هدایای تبلیغاتی در بازاریابی

امیدواریم تا اینجا از مقاله سررسید خشتی 1402 چیست؟ لذت برده باشید. در این بخش میخواهیم به علت اهمیت هدایای تبلیغاتی در بازاریابی اشاره نماییم. هدایای تبلیغاتی برخلاف ظاهر ساده آن میتوانند تاثیر شگفت انگیزی در جذب مشتری داشته باشد. از آنجایی که هدایا میتوانند باعث ایجاد یک حس مثبت در مشتری شود میتواند به مرور زمان باعث وفداری مشتریان نسبت به شما شوند. از طرفی هدایا میتوانند دست به دست شوند و توجه افراد زیادی را به شما و کسب و کارتان جذب نمایند. برای مثال اگر شما یک لیوان را با آرم و لوگوی شخصی خودتان به یکی از مشتریانتان هدیه دهید ممکن است مشتری شما آن لیوان را یکی از دوستان خود هدیه دهد. همین امر سبب میشود که این هدیه نه تنها باعث جذب مشتری شما شود بلکه توجه دوستان فرد را نیز به کسب و کار شما جلب میکند.می توانید از تقویم رومیزی اختصاصی هم در بازاریابی استفاده کنید.

 

به صرفه بودن هدایای تبلیغاتی

هدایای تبلیغاتی نسبت به سایر روش های تبلیغاتی بسیار بصرفه است. برای مثال شما میتوانید با یک هزینه خیلی خوب تعدادی سررسید خشتی 1402 را تهیه نمایید. سپس این سررسید ها را به مشتریان هدف خود هدیه دهید. از آنجایی که سررسید های خشتی فضای مناسبی را برای نوشتن دارند میتوانید از آن ها برای هدیه دادن به دانشجویان و کارمندان استفاده نمایید. احتمالا تا اینجا به طور کامل متوجه شده اید که سررسید خشتی 1402 چیست؟ و چه کاربردی دارد؟ این سررسید اختصاصی علاوه بر تاثیر بسیار زیاد در زمینه تبلیغات بسیار کاربردی است با کمترین بودجه نیز قابل تهیه است.

حرف آخر

حتی بهترین کمپانی ها در سرتاسر جهان از هدایای تبلیغاتی در زمینه گسترش کسب و کار خود بهره میبرند. این روش سالهاست که توسط بیزینس ها اجرا میشود و همین میتواند دلیلی بر اثبات اهمیت و تاثیر هدایای تبلیغاتی در بازاریابی است.

 

همچنین بخوانید : کاربرد تقویم رومیزی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *