سررسید وزیری چگونه است و بیشتر برای چه مشاغلی استفاده میشود

سررسید وزیری

سایز این سررسید ۱۷*۲۴ سانتیمتر بوده و بیشتر برای مشاغلی که اکثر وقت خود را در دفتر کار مشغول می باشند مورد استفاده قرار می گیرد. زیرا به دلیل سایز، حمل آنها کمی دشوار است.

سررسید وزیری را چگونه میتوان سفارش سازی کرد

سررسید سفارشی بسته به تیراژی که سفارش داده می شود، توسط تولید کنندگان قابل ارائه خواهد بود. در سفارشی سازی سررسید وزیری میتوان به مواردی از جمله لت گلاسه، ترام و آستر بدرقه اشاره کرد که در ادامه به آنها می پردازیم.

لت گلاسه در سررسید وزیری چگونه است

یکی از پر طرفدار ترین روش ها برای سفارشی سازی سررسید، چاپ لت گلاسه است. سفارش دهندگان می توانند مشخصات شرکت و یا برند خود را در این صفحات درج کنند. توصیه ما به شما آن است که لت گلاسه را در ابتدای سررسید قراردهید تا مخاطبان در اولین نگاه پس از بازکردن سالنامه مشخصات و اطلاعات شرکت شما را ببینند.

هر ساله سررسید وزیری و سررسید اروپایی بخش عمده ای از تولیدات یک تولید کننده سالنامه را تشکیل می دهند. سررسید وزیری پرکاربرد ترین سررسید بین اکثر شرکت ها و ارگان ها می باشد؛ چرا که ابعاد متناسب سالنامه وزیری سبب می شود تا بتوان تمام اطلاعات روزانه خود را در یک صفحه یادداشت کرد.

اگر قصد خرید سررسید وزیری 1400 دارید، با مقالات ما همراه باشید تا شما بیشتر با آنها آشنا کنیم.

ابعاد سررسید وزیری

برخی تولید کنندگان سالنامه، سررسید وزیری را با ابعاد متفاوتی طراحی می کنند؛ اما باید بدانید ابعاد استاندارد سالنامه وزیری 24 در 17 سانتی متر می باشد.

بررسی جلد سررسید وزیری

معمولا همه افراد در نگاه اول به یک سررسید به جلد آن توجه می کنند؛ به همین دلیل هر ساله تولید کنندگان تلاش می کنند، جلد سررسید ها را به گونه ای طراحی کنند تا در اولین نگاه مورد توجه سفارش دهندگان قرار گیرد. اغلب تولید کنندگان برای تهیه جلد سررسید از چرم طبیعی، چرم مصنوعی، گالینگور، جیرو جلد سلفونی استفاده می کنند.

حک سالنامه وزیری به چند روش انجام میشود

حک مستقیم روی جلد

در این روش لوگو سفارش دهنده به صورت مستقیم روی جلد حک می شود. البته باید بدانیم حک لوگو به روش مستقیم بر روی همه ی جلد ها امکان پذیر نیست و ممکن است متریال مورد نظر توسط دستگاه لیزر بسوزد و جلد را نامناسب جلوه دهد.

حک بر روی پلاک فلزی

در این روش لوگو و یا برند مورد نظر بر روی پلاک فلزی حک می شود و توسط چسب مخصوصی به سالنامه چسبانده می شود. در سال گذشته بیشتر تولید کنندگان از پلاک فلزی برای حک لوگو استفاده کردند، همین هم باعث شد تا مخاطبان بیشتری را به خود جذب کنند، چرا که پلاک فلزی جلوه خاصی را به سررسید می بخشد و سالنامه را زیبا تر جلوه می دهد.

مشتریان شما به احتمال زیاد سررسیدهای دیگری از سایر سازمان ها و شرکت ها دریافت خواهند کد و لذا قطعا یکی از آنها را جهت استفاده انتخاب می کنند.

انتخاب سررسید مطلوب از دید مشتریان به عوامل زیادی بستگی دارد. سررسیدها دارای چند نوع دسته بندی هستند که هر کدام بسته به نوع مصرف مشتری قابل انتخاب می باشد.

سالنامه و سررسید به طور کلی از لحاظ سایز (قطع)، نوع صفحات داخلی، جنس جلد و نوع صحافی تقسیم بندی می شوند، که در زیر به آنها و موارد استفاده آنها اشاره کرده ایم.

چاپ ترام در سررسید وزیری چگونه است

چاپ ترام به سفارش دهندگان این امکان را می دهد تا لوگوی شرکت یا شعار تبلیغاتی خود را در تمام صفحات سررسید اختصاصی چاپ کنند. چاپ ترام را می توان به صورت تک رنگ یا 4 رنگ به سلیقه ی مشتریان اجرا نمود.

آستر بدرقه در سالنامه وزیری چگونه انجام میشود

آستر بدرقه همان کاغذی است که صفحات داخلی سررسید را به جلد سالنامه متصل می کند، به همین دلیل باید دارای کیفیت مناسبی باشد.

یک نکته مهم در مورد آستر بدرقه، نقش آن در زیبایی سالنامه است چرا که در هنگام باز نمودن سالنامه اولین صفحه ای که چشم مخاطب به آن می افتد، آستر بدرقه است.

سفارش دهندگان می توانند برای سفارشی سازی آستربدرقه سررسید وزیری، لوگوی شرکت یا متن مورد نظر خود را بر روی آن چاپ نمایند.

انواع مختلف سالنامه وزیری بر اساس داخله

معمولا به دو صورت، پنج شنبه و جمعه باهم یا جمعه جدا تولید می شوند، طراحی سررسید پنج شنبه و جمعه باهم به گونه ای است که پنج شنبه و جمعه در یک صفحه باهم درج می شود وسررسید جمعه جدا، به صورتی است که پنج شنبه و جمعه در صفحات جداگانه طراحی می گردد.

کاغذ مناسب سررسید وزیری کدام است

اکثر تولید کنندگان سررسید، در صفحات داخلی سالنامه وزیری از کاغذ تحریر 70 گرمی سفید رنگ استفاده می کنند. معمولا این کاغذها ازکشورهای چین، کره و اندونزی تامین می شوند که برندهای اندونزی و کره ای ازکیفیت بالاتری برخوردارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *