سررسید یک هدیه تبلیغاتی ارزان و کاربردی

سررسید

سررسید ارزان تبلیغاتی یکی از هدایای تبلیغاتی مهم به شمار می رود که اغلب در سال جدید و بعنوان هدیه به کارمندان و مشتریان و یا مخاطبان خود میدهیم.

چاپ اختصاصی سررسید در هر سال به منظور داشتن سررسیدی اختصاصی با چاپ عکس و لوگو در آن انجام می شود و اینکار عموما باید 3 ماه تا شروع سال جدید مانده انجام شود.

مثلا برای چاپ اختصاصی سررسید سال ۱۴۰۰ باید دی ماه ۹۹ اقدام به چاپ سررسید کرده تا در صف شلوغی نزدیک سال جدید قرار نگیرید.

قیمت سررسید هم نسبت به جنس و متریال و نوع چاپ روی سررسید تعیین می شود و اگر چاپ بصورت اختصاصی باشد قیمت بالاتر، اگر سررسید بصورت طلاکوب و چاپ روی جلد آن انجام شودف خرید سررسید ارزانتر میشود.

در این مقاله قصد داریم شما را با عواملی که روی تولید و خرید سررسید تاثیر دارند برای شما گفته و شما را برای خریدی بهتری و به صرفه تر آماده کنیم.

سالنامه ها هر سال با تغییرات زیادی نسبت به سال قبل خود طراحی و چاپ می شوند.

و اینکه هر سال به علت گرانتر شدن قیمت‌ها و کم شدن متریال مرغوب، تولید کنندگان کمتر به فکر چاپ و تولید سررسید‌های زرق و برق دار میکنند و همه تلاش خود را میکنند که سررسید برای مشتری قیمت کمتری داشته باشد.

طراحی سررسید

چرا سالنامه و تقویم از همه نظر بهترین هدیه تبلیغاتی هستند

مهمترین کاربرد یک هدیه تبلیغاتی برای شرکتی که آن را هدیه میدهد حک نام برند خود در ذهن مخاطبان است.

در بسیاری از موارد افرادی که انواع هدایای تبلیغاتی را دریافت میکنند پس از مدتی کوتاه آن را در گوشه ای رها میکنند و به سرعت فراموشش می‌کنند.

اما اغلب افرادی که سالنامه و تقویم را دریافت می‌کنند بدلیل کاربردی بودن این هدیه، در طول سال از آن استفاده می‌کنند.

بنابراین هدیه دادن یک سالنامه و تقویم علاوه بر اینکه برای دریافت کننده آن هدیه ای بسیار جذاب است، به احتمال زیاد همواره در طول سال در معرض دید مخاطب قرار میگیرد و این یکی از بهترین روش های معرفی برند خود در طول زمان است.

به این صورت نام و لوگو برندی که روی سالنامه چاپ شده است در ذهن مخاطب حک شده و تاثیرگذاری قابل توجهی از نظر بازاریابی و معرفی برند خواهد داشت.

انتخاب سررسید طبق نکات مهم در انتخاب هدایای تبلیغاتی

قطعا نوع طراحی و کیفیت سالنامه از نظر جنس جلد، کاغذ، نوع صحافی و ویژگی ها و اطلاعاتی که دارد میتواند در میزان تاثیرگذاری آن نقش  بسیار مهمی دارد.

بنابراین مدیران شرکت‌ها و سازمان‌ها در انتخاب بهترین مجموعه چاپی، جهت سفارش تقویم و سالنامه باید مسائل مختلفی را در نظر بگیرند تا این هدیه تبلیغاتی در بهترین حالت ممکن با بالاترین کیفیت و جدید ترین طراحی، چاپ شده و آماده هدیه دادن باشد.

مجتمع چاپ و صحافی جوپنزا با بیش از یک دهه تجربه در زمینه چاپ، صحافی و تولید انواع سالنامه، یکی از معتبر ترین و مجهز ترین مراکز تهیه سالنامه و سررسید و تقویم رومیزی است.

این مجموعه با فراهم آوردن مجموعه کاملی از ماشین آلات چاپ و صحافی و همچنین طرح ها و مدل های جدید، امروز محبوبیت بسیاری میان مدیران شرکت ها و سازمان‌ها پیدا کرده است.

ارائه متنوع ترین مدل های سررسید و انواع تقویم رومیزی و جیبی با بالاترین کیفیت چاپ و بسته بندی جز ویژگی‌های خاص شرکت جوپنزا است.

عوامل تعیین کننده کیفیت سررسید

سررسید هدیه ای است که  به مدت حداقل یکسال و بطور مکرر توسط شخص هدیه گیرنده مورد استفاده قرار گیرد.

همچنین سالنامه هدیه داده شده، نماد و یادآور شرکت یا برند شما در دست مشتریان یا مخاطبان شما است. بنابراین کیفیت آن به لحاظ طراحی ، چاپ و  یا تولید از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

کیفیت سررسید ارائه شده باید به گونه ای باشد که کاربر بتواند در طول یکسال از آن استفاده کند و در طول این مدت سررسید دچار پارگی یا جدا شدن جلد از صفحات نشود.

در این مقاله به معرفی عوامل موثر بر کیفیت سررسید پرداخته شده است.

این عوامل عبارتند از:

کیفیت صحافی سررسید

کیفیت صحافی از مهمترین عوامل در تعیین طول عمر یا دوام سررسید است. سررسیدی که کیفیت صحافی آن پایین باشد، پس از مدتی صفحات آن از هم جدا شده و حتی متلاشی می شود.

کیفیت جلد سررسید

کیفیت جلد به دو عامل مرغوبیت پوشش بکار رفته و نحوه ساخت جلد وابسته است. برای آشنایی با انواع جلد و عوامل تاثیرگذار بر کیفیت آنها، مقاله جلد سررسید شاید جوپنزا را مطالعه کنید.

کیفیت جلد چسبانی سررسید

جلد چسبانی یکی از مراحل مهم صحافی محسوب می شود. چنانچه جلد چسبانی با دقت صورت نگیرد، به مرور زمان و در اثر استفاده مکرر، جلد از داخله سررسید جدا می شود. همچنین عدم دقت در جلد چسبانی تاثیری منفی بر ظاهر سررسید خواهد گذاشت.

کیفیت کاغذ و چاپ داخلی سررسید

کاغذ مورد استفاده در سررسید دارای انواع گوناگون و سطوح کیفی متفاوت است. کشور سازنده کاغذ، اغلب نشان دهنده میزان کیفیت آن است.

در بازار ایران، کاغذ  تحریر اندونزی به عنوان کاغذ مرغوب و کاغذ های چینی به عنوان کاغذ نا مرغوب شناخته می شوند.

نوع کاغذ استفاده شده تاثیر بسزایی بر کیفیت و قیمت نهایی سررسید دارد.

چاپ صفحات داخلی یکی از مهمترین مراحل تولید سررسید است.

کیفیت چاپ اوراق داخلی کاغذ های تحریر و لت های گلاسه به تکنولوژی دستگاه چاپ مورد استفاده، نوع مرکب و میزان مهارت و دقت اپراتور چاپ وابسته است.

یک چاپ با کیفیت دارای ویژگی هایی مانند تراکم رنگ بالا، زنده بودن رنگ، یکدست بودن رنگ ، عدم تغییر در محل چاپ اجزا و روی هم خوری مناسب است.

کیفیت لیزر و حک لوگو روی سررسید

روش های متفاوتی برای درج یا حک لوگو روی جلد سررسید وجود دارد.

از آنجا که لوگوی روی جلد، نشان دهنده هویت سازمان سفارش دهنده آن است، می بایست دقت و تکنولوژی لازم جهت هر چه بهتر نمایش دادن لوگو بکار گرفته شود.

کیفیت طراحی سررسید

طراحی سررسید تاثیر بسزایی بر کیفیت ظاهری آن خواهد داشت. علاوه بر نوع جلد و قطع سررسید مانند سررسید وزیری و یا سررسید اروپایی و…، عواملی مانند نحوه طراحی صفحات، چیدمان اعداد و نوشته ها، فونت های بکار رفته، ترکیبات و فواصل و رنگ بندی صفحات داخلی سررسید نیز از عوامل تاثیرگذار بر جذابیت بصری سررسید خواهند بود.

ارزیابی میزان زیبایی طراحی، به سلیقه و دیدگاه سفارش دهنده بستگی دارد. اما در انتخاب تولید کننده مورد نظر، میزان توجه وی به عوامل زیبایی شناختی و نوآوری در طراحی را مد نظر قرار دهید.

طراحی سررسید باید بسته به مدل آن بر مبنای روزانه ، دوروزه و هفتگی به طور مناسب صورت پذیرد تا بتوان استفاده درستی از سررسید تولید شده داشت.

مثلا در سررسیدهای روزانه به دلیل اینکه فضای بیشتری جهت نوشتن مورد نیاز است باید طراحی به گونه ای باشد که فضای مناسب در اختیار کاربر قرار گیرد.

همچنین چنانچه قصد دارید لت گلاسه به سررسید خود اضافه نمایید و یا سررسید با جلد سلفونی سفارش دهید، حتما تولید کننده ای را برگزینید که با دارا بودن آتلیه تخصصی طراحی، بتواند شما را طراحی این موارد یاری کند.

تطابق کیفیت نمونه و سفارش

آنچه شما در هنگام تصمیم گیری سفارش سررسید مورد ارزیابی قرار می دهید، نمونه ای است که تولید کننده در اختیار شما قرار می دهد.

یکی از دغدغه های اساسی سفارش دهندگان سررسید این است که آیا محصولی را که در نهایت دریافت می کنند، کیفیت نمونه ارائه شده را دارد یا خیر؟ متاسفانه در بسیاری از موارد جواب این سوال منفی است.

برخی از تولید کنندگان سررسید در مرحله جذب مشتری، با ارائه نمونه هایی با سطح کیفی بالاتر از تولیدات خود، نظر و اعتماد مشتری را جلب می کنند.

اما در مرحله تحویل سفارش، با تحویل سررسید های بی کیفیت ، مشتری را در عمل انجام شده قرار می دهند.

کیفیت ارائه خدمات توسط تولید کننده

سررسید تنها یک کالا نیست. بلکه ترکیبی از کالا، خدمات از جمله خدمات چاپی، طراحی و  . . . و تعهدات، تحویل به موقع ، ایجاد حق انتخاب برای سفارش دهنده، تحویل مطابق با مشخصات سفارش و . . . گوناگون می باشد.

برای همین در بررسی خود، مجموعه این موارد را در نظر داشته باشید و تولید کننده ای را  انتخاب کنید  که در تمام مراحل اخذ سفارش، طراحی، سفارشی سازی سررسید، تحویل و عملیات مالی بتواند با تعاملی سازنده و موثر، موجبات رضایت شما را فراهم آورده و سررسید را با ویژگی های مورد انتظار شما و با کیفیتی بالا تولید و به شما تحویل دهد.

شرکت جوپنزا با داشتن طراحان زبردست در این زمینه بهترین و باکیفیتترین سررسید ها را با مناسب ترین قیمت به شما ارائه میدهد برای ثبت سفارش خود با شماره تلفن درج شده در سایت جوپنزا تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *