مزایای سررسید سیمی نسبت به باقی سررسید ها چیست؟ + کاربردها

مزایای سررسید سیمی

سررسیدهای سیمی چه سررسیدهایی هستند؟

یکی از مدل‌ ها و نمونه سررسیدهایی که معمولا برای تبلیغات مورد استفاده قرار می گیرند، سررسیدهای سیمی هستند که در اندازه مختلف چاپ می ‌شوند. این مدل سررسیدها از سیم‌ های پلاستیکی و فلزی در تولید آنها استفاده می ‌شود و کیفیت ‌متنوعی دارد. با توجه به این ویژگی، افرادی که از این مدل سررسیدها استفاده می کنند، می توانند مناسب‌ ترین نوع و مدل سررسیدها را برای اهداف خود تهیه کنند. می ‌توان روی این مدل سررسیدها انواع مختلف طرح ‌های اختصاصی را در صفحه‌ های داخلی و حتی روی جلد سررسید سیمی انجام داد.

صحافی این سررسید سیمی یا فنری به صورت سیمی بوده و می ‌توان آن را تا ۳۶۰ درجه باز کرد. سررسید سیمی را به روش هفتگی یا ماهیانه طراحی می کنند و دیگر گزینه‌ ها مانند فعالیت ‌ها و وظایف هفته‌ای به صورت جزئی طراحی می ‌شوند. از مزایای سررسید سیمی این است که افراد با تهیه این نوع سررسیدها می ‌توانند، از زمان خود بهترین بهره ‌برداری را بکنند و مسئولیت ‌ها و امور مهم را به ترتیب اولویت اجرا کنند.

مزیت استفاده از سر رسیدهای سیمی

سالنامه‌ ها و انواع مختلف سررسیدها از ابزار بسیار کاربردی و مناسب تبلیغات هستند که هم به عنوان یادآور تاریخ و رویدادهای مهم به کار می روند و هم یکی از روش ‌های معرفی و افزایش آگاهی و وفاداری به مشتریان برند و محصولات محسوب می شوند. امروزه این سررسیدها با توجه به تنوعی که دارند، از بیشترین روش ها برای تبلیغات انواع کسب و کارها برای شرکت ‌ها و سازمان ‌های مختلف به کار برده می شوند که طبق بودجه و نوع کسب و کار می ‌توان بهترین انتخاب و گزینه را برای تبلیغات خود با سررسیدها را انجام داد. یکی از این سررسیدها نوع سیمی آن است که در این مطلب به مزایای سررسید سیمی اشاره می کنیم.

کاربردهای سررسید سیمی

یکی از ابزارهای مفید مدیریت که بسیار کارآمد در شرکت ‌ها و سازمان ‌ها بوده، انواع سررسید سیمی است که در این مطلب به کاربرد های مهم این سررسیدها با توجه به مزایای سررسید سیمی می ‌پردازیم که عبارت اند از:

مدیریت پروژه‌ها

همان طور که گفته شد، سررسیدهای سیمی در مدیریت پروژه ‌ها می توانند یک ابزار بسیار مفید و کارآمد باشند و توسط این نوع از سررسید ها به راحتی می ‌توان مراحل پروژه ها را برنامه ریزی کرد و حتی زمان بندی برنامه‌ ها و منابع را بهتر و بهبود بخشید.

برنامه ‌ریزی مسئولیت ‌های روزانه

توسط سررسیدهای سیمی افراد مختلف می ‌توانند وظایف هر روزه خود را اولویت بندی کنند و برای هر کدام از مسئولیت ‌های تعیین شده زمان ‌های مشخصی را اختصاص دهند.

اولویت بندی وظایف

با استفاده از سررسید سیمی می توان کارها و وظایف را طبق اهمیت و ضرورتی که دارند، تعیین کرد و اولویت بندی کرد. در این سررسیدهای سیمی یا فنری از کاغذ های ۷۰ گرمی استفاده می ‌شود.

مطالب بیشتر: سررسید کلاسوری چیست؟ + کاربرد ها ، مزایا و معایب

مزایای سررسید سیمی

یکی از مقاوم ‌ترین نوع سررسیدها، سررسیدهای سیمی هستند که با سررسیدهای دیگر تفاوتی ندارند به جز مدل صحافی که از فنر و سیم در آنها استفاده می ‌شود. از مزایای سررسید سیمی می ‌توانیم موارد زیر را نام برد که عبارت اند از:

مزایای سررسید سیمی

کاربری آسان

استفاده از سررسیدهای سیمی به علت توانایی باز شدن تا ۳۶۰ درجه که برای استفاده روزانه افراد بسیار مناسب و کاربردی بوده و دارای اهمیت هستند.

جدا نشدن برگه ها

انواع سررسیدهای سیمی از ابزارهای بسیار قوی مدیریت هستند که از استرس و اضطراب سازمان ‌ها می کاهند. با داشتن این نوع سررسیدها دیگر نگران پارگی سررسید و ایجاد مشکل در شیرازه و وسط‌ سررسید نباشید.

افزایش بهره وری

انجام برنامه ‌ریزی هایی دقیق و منظم و معین که در سررسیدهای سیمی انجام می ‌شود. همچنین موجب بهره وری در اجرا و انجام وظایف و مسئولیت ‌ها شده و آن را بهبود می ‌بخشد. از دیگر مزایای سررسید سیمی عبارت اند از:

  • تولید سریع و آسان
  • امکان استفاده کردن از انواع جلد های سلفونی، چرمی و شومیز
  • اضافه کردن انواع فرم‌ های تحریر و گلاسه را به این سررسیدها
  • انجام صحافی سیمی یک کتاب

صحافی سررسیدها به صورت فنر، سیمی یا پلاستیکی

استفاده کردن از فنرهای پلاستیکی در صحافی سررسیدهای سیمی، روشی ارزان محسوب می ‌شود. همچنین افرادی که در تبلیغات و تولید سررسید به دنبال هزینه‌ های کمتری هستند، از این روش ‌ها استفاده می کنند. این فنرها در رنگ و اندازه‌ های متنوع تولید می ‌شوند. از مزایای سررسید سیمی فنری پلاستیکی این است که سررسیدها با قطر ۵ سانتی ‌متر را می ‌توان صحافی کرد. تنها عیب سررسیدها عمر کوتاه آن‌ها است. برای استفاده از سررسیدهای سیمی بهتر است از فنرهای فلزی مارپیچ که دارای مقاومت و قیمت مناسب هستند، استفاده کرد؛ زیرا گزینه بسیار ایده آلی هستند.

این مدل سررسیدهای سیمی به سادگی قابل ورق زدن هستند و ماندگاری زیادی دارند. انعطاف سیم ‌های فلزی به صورت مارپیچ بسیار بالا است که دارای دوام زیادی بوده و برگه‌ ها تا قطر ۵ سانتی ‌متر را می توان صحافی کرد. یکی از سررسیدهای سیمی که مقاومت بسیار زیادی دارد، سررسیدی است که در صحافی آن از فنر فلزی دوبل استفاده شده باشد. حالت فنر C شکل است که موجب مقاومت بیشتر سررسیدها می ‌شود. البته ظاهر مدرن و شیکی دارد و نسبت به مدل سررسیدهای دیگر کمی گران ‌تر است. از  مزایای سررسید سیمی که با فنرهای فلزی دوبل صحافی می ‌شوند، این است که می توان سررسیدهایی با تعداد برگه های زیاد را مورد استفاده قرار داد. اگر افراد به دنبال سررسیدهایی ماندگار و مقاوم برای استفاده یا هدیه هستند، این نوع صحافی می تواند برای سررسیدهای سیمی مناسب و ایده آل باشد.

کلام پایانی

یکی از سررسید هایی که برای تبلیغات بسیار مناسب است، سررسیدهای سیمی هستند که به علت استفاده از انواع فنرهای پلاستیکی و فلزی از کیفیت و طرح های متنوعی برخوردار هستند. از مزایای سررسید سیمی می ‌توان به ماندگاری و مقاومت بالای این سررسیدها هنگام استفاده اشاره کرد. این سررسیدها برای برنامه ریزی ‌ها و مدیریت امور و پروژه ها بسیار کاربردی هستند و گزینه ای عالی برای هدیه دادن محسوب می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *