معرفی سررسید تبلیغاتی

سررسید اروپایی

معرفی سررسید تبلیغاتی ؛ امروزه اکثر ما همراه با خود یک دفتر یادداشتی داریم که برنامه‌ها، حساب و کتاب یا خرید و فروش های روزانه خود را در آن ثبت می کنیم‌. سررسید شبیه دفتریادداشت روزانه است اما با چند تفاوت معنادار که به صورت زیر شرح دادیم:

سررسید یا سالنامه به صورت کتاب یا دفتر با قطع های مختلف است که می تواند اطلاعاتی از قبیل تاریخ ها ، رویداد ها ، مناسبت ها و غیره را در اختیار کاربر قرار دهد
محتویات سررسید می تواند مواردی باشد که هر یک در تخصص افرادی با شاخه های کاری متفاوت است .

به طور مثال سررسید هایی با موضوعات اجتماعی ، مهندسی ، ادبی ، تاریخی ، سیاسی و غیره در همین دایره هستند .

در سال های اخیر سالنامه هایی چاپ شده اند که سالنامه شهدا ، عرفا ، طبیعت ایران و جهان ، آثار تاریخی ، ورزشی و مهندسی از این دسته اند .
سر رسید، علاوه بر تأمین فضا برای یادداشت برداری، حکم یک تقویم از سال جاری را نیز دارد. یعنی در هر روز، از رویدادها و مناسبت های آن روز مطلع میشویم.در کنار تقویم شمسی که اساس برنامه ریزی و کارهای دولتی و اداری ایرانیان بر مبنای آن میباشد تقویم قمری و میلادی نیز برای کسانیکه احیانا به آن نیازمند هستند درج شده است.

دارای صفحات یادآوری مناسبت های خصوصی و خانوادگی مانند تولد عزیزان می باشد. روزهای قمری و شمسی و میلادی مترادف گذاری شده و در هر صفحه درج شده است. برنامه ریزی کارها در ساعات روز با درج ساعات کاری روزانه در حاشیه صفحات سررسید امکان پذیر می باشد. اطلاعات تکمیلی درباره مسافت بین شهرها و آدرس سایت های معتبر وصفحاتی برای درج تلفن و آدرس های ضروری و … به انتهای سررسید چاپ شده است.

درج کامل و فشرده تقویم میلادی یک سال قبل ویکسال بعد از سال جاری ، برای برخی ارجاعات ضروری و مقایسه برخی روزها با همدیگر در اکثر سررسیدها آمده است.

درج کامل و فشرده تقویم شمسی یکسال قبل و یکسال بعد از سال جاری ، برای سررسید شمسی نیز در نظر گرفته شده است.نام شخصیت‌های مشهور و رویدادها و دستاوردهای مهم سیاسی ، ملی و مذهبی نیزدر سررسید درج و از این طریق نام و یاد آنها گرامی داشته می‌شود.اختصاص هر صفحه به یک روز و درج مناسبت های ملی، تاریخی و دینی خاص آن روز، یکی دیگر از ویژگیهای سررسید می باشد.در ضمن چینش این مطالب به صورتی می باشد که یک صفحه کامل برای ثبت یادداشت ها و یا مخارج و برنامه ریزی های روزانه در آن باقی می ماند.

البته علاوه بر مطالب بالا، سررسیدها عمدتاً قابلیت افزودن مطالب مفید و بی شمار دیگری را نیز دارا می باشند که محتوای آن ، توسط شرکت سفارش دهنده تعیین می گردد.لحظه تحویل سال استخراج و تنظیم شده توسط موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران در صفحه ابتدایی همه ی سررسیدها درج شده است.

سررسید یادداشتی چیست

سررسید یادداشتی دفترچه یادداشتی است که شامل اطلاعات تقویمی و مناسبتی است. انواع مختلفی از این هدایای تبلیغاتی در جهان وجود دارد و در کشور ما نیز اکثر شرکت ها و سازمان های بزرگ از سررسید تبلیغاتی برای تبلیغات و هدیه دادن استفاده می کنند. سر رسیدها انواع مختلفی دارند که بسته به نیاز و جامعه هدف تبلیغاتی می تواند متنوع باشد. به عنوان مثال اگر شما رئیس یک شرکت مهندسی هستید و مشتریان شما اکثرا از همکارانتان هستند تهیه سررسیدهای تبلیغاتی از نوع مهندسی بازدهی بسیار بالایی را برای شما فراهم می آورد. همچنین اگر شما مدیر یک باشگاه ورزشی باشید سررسید ورزشی یک هدیه بسیار مناسب برای کسانی است که به باشگاه شما مراجعه می کنند زیرا این نوع از سررسیدها که از نوع سررسید بایادداشت است معمولا حاوی اطلاعات ارزشمند ورزشی، برنامه روزانه غذایی، برنامه تمرینی و صدها اطلاعات مفیدی هستند که به طور قطع می تواند یک یادگاری مفید برای مشتریان شما باشند.

سررسید ها از سه قسمت تشکیل شده اند که عبارتند از:

مقدمه سررسید

این صفحات معمولا اطلاعاتی در مورد شرکت هدیه دهنده سررسید را در بر دارد و بیشترین هدف آن تبلیغ مجموعه و آشنایی با جزییات فعالیت شرکت یا سازمان مربوطه می باشد.

صفحات داخلی سررسید

تعارف داشتن در این زمینه چیز خوبی نیست! کمتر کسی رغبت به این دارد که صفحات مقدمه را به طور کامل مطالعه کند. این صفحات با این که معمولا از نظر طراحی، بهترین صفحات یک سالنامه هستند ولی به علت وجود اطالاعات غالبا تکراری از شانس کمی برای مطالعه برخوردارند. در مقابل صفحات داخلی اگر درست طراحی شوند، اطلاعات مفیدی داشته باشند و جای نوشتن یادداشت مناسبی داشته باشند مطمئنا هدیه دهنده سالنامه را به یک برند محبوب و ماندگار در ذهن مشتریان تبدیل می کنند. به شخصه موارد زیادی را از نمونه های طراحی سررسید دیده ام که با طراحی نامناسب و انتخاب قالب بسیار بد و نداشتن جای کافی برای یادداشت های شخصی، یک سالنامه را قبل از استفاده تبدیل به زباله کرده اند. بنابراین برای سفارش هدایای تبلیغاتی مخصوصا تقویم و سررسید بهتر است چند نکته زیر را همیشه به یاد داشته باشید

صفحات داخلی تارخ دار باشندفضای کافی برای یادداشتهای روزانه داشته باشندشامل تقویم سال و مناسبت ها باشندداشتن ساعت در ابتدای خطوط نیز مزیت محسوب می شود

همان طور که اشاره شد صفحات داخلی یک سالنامه بسته به نوع کسب و کار می توانند متفاوت باشند. به عنوان مثال سررسید ورزشی شامل اطلاعات تغذیه ای، سررسید پزشکی حاوی اطلاعات سلامت وسررسید مالی می تواند شامل جدول دخل و خرج همان روز باشد.
شرکت هایی در زمینه چاپ سررسیدیادداشتی یا سررسید با یادداشت موفق ترند که اطلاعات داخلی بیشتر و متنوع تری در اختیار مشتریان قرار دهند.

صفحات پایانی سررسید

کاربرد این صفحات هم، مانند صفحات داخلی و صفحات مقدمه است با این تفاوت که معمولا در این صفحات از اطلاعات موازی با کسب و کار استفاده می شود. یعنی به عنوان مثال برای سر رسید های با موضوع کسب و کار و مهندسی، در صفحات پایانی آن اطلاعاتی در مورد انواع فولادهای آلیاژی و انواع آهن آلات صنعتی و ساختمانی می توان یافت.

همچنین این صفحات دارای اطلاعات عمومی و ضروری مثل شماره تلفن سازمان های دولتی، شماره تلفن های ضروری، آدرس سایت های تخصصی و دفترچه تلفن شخصی هر فرد است. درباره صفحات پایانی بیان این نکته که این برگه ها نیز قابل سفارشی سازی هستند و شما بهتر است برای سفارش سررسید تبلیغاتی خود به شرکت هایی مراجعه کنید که اطلاعات متنوعی را در زمینه های مختلف در اختیار شما قرار دهند و یک سررسیدیادداشتی با اطلاعات مناسب برای مشتریان و مخاطبتان ارائه دهند.

سررسید دارای انواع مختلفی است که هر یک از آن‌ها با توجه به معیارهای خاصی دسته‌بندی می‌شوند. ما در این مقاله قصد داریم شمارو با انواع سررسید آشنا کنیم.

انواع مختلف سررسید

سررسید ها دارای انواع مختلفی هستند، سررسید اروپایی،سررسید بایادداشت، سررسید وزیری، سررسید اروپایی، سررسید پالتویی و …

سالنامه روزشمار یا سررسید روزشمار

جمعه جدا و پنجشنبه جمعه با هم، در سررسید یا سالنامه روزشمار به هر روز از ۳۶۵ روز سال‌، یک صفحه اختصاص داده شده است.این سررسید مخصوص کسانی است که علاوه بر روز کاری هفته‌، برای روزهای جمعه نیز مطالب یا برنامه نوشتنی دارند.در کلیه صفحات سررسید روزشمار ساعت کاری روز بصورت ریز در حاشیه درج شده تا افرادی که برای کل ساعات روز برنامه‌ها و قرارهای دیداری دارند یا برای ساعاتی از روز خرید و فروش یا کار خاصی را در نظر گرفته اند ، به آسانی این کار را سامان دهند.

در سررسید روز شمار پنج شنبه و جمعه با هم، سازماندهی صفحات شبیه سررسید جمعه جدا است و تنها تفاوت آن به کاهش ۵۲ جمعه از صفحات سررسید مربوط می‌شود.

البته مشخصات روزهای جمعه مانند بقیه روزها در صفحه‌ای که متعلق به پنجشنبه می باشد درج شده است. به دلیل اینکه روزهای پنج شنبه اغلب شرکت‌ها تعطیل و یا بصورت نیمه وقت می باشند ، این سررسید مناسبترین سررسید برای شرکت ها است. علاوه براین به دلیل تعداد صفحات کمتر قیمت آن هم از سررسید جمعه جدا ارزانتر می باشد.

سررسید یا سالنامه اروپایی

این سررسید که از عمر 11 سال در ایران می گذرد ، یک سررسید کاملا کاربردی ، به اندازه و محکم می باشد و با وجود عمر کوتاهش به انتخاب اول اکثر شرکتح ها تبدیل شده است . ابعاد این سررسید 13*21 می باشد وجه تمایز آن با سررسیدهای ایرانی علاوه بر ابعاد در گوشه های گرد آن است. کاغذ کرم، پاکت مدارک و کش نگهدارنده از دیگر ویژگیهای سررسید اروپایی می باشد .

کش نگهدارنده پس از بستن سررسید دور جلد افتاده وازبیرون افتادن کاغذهای پراکنده و محتویات داخل پاکت جلوگیری کرده و باعث محفوظ ماندن آنها می شود .
میدانیم که فرآیند تولید سررسید ایرانی به این شکل است که ابتدا چیزی که به آن کتاب یا تقویم یا مغزی می گویند تهیه می گردد و بعد از آن از دوطرف توسط یک کاغذ ضخیم که دوتا گردیده با چسب یک سمت آن به جلد و سمت دیگر به لبه صفحه سررسید وصل میشود.

سررسید یا سالنامه پالتویی

ابعاد این سررسید 9.5*17.5 می باشد و تقریباً فاصله خالی بین سررسید اروپایی و جیبی را پر میکند. معمولا کسانی که همراهی ، همیشگی سررسید برایشان الزامیست و نیاز به نوشتن مطالب و یادداشتهای طولانی دارند از این قطع استفاده میکنند.

سررسیدهای پالتویی بسته به سفارش و نیاز بیشتر می توانند بصورت دو روز در صفحه یا هفته دردو صفحه و یا اینکه ماه در یک صفحه باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 2 =