معرفی سررسید خشتی 1400

سررسید پالتویی

سررسید پالتویی۱۴۰۰ یا سررسید خشتی 1400 یکی از انواع قطع های سررسید می باشد. این نوع سررسید یکی از قدیمی ترین انواع چاپ کتاب است که بعدها از این ابعاد برای چاپ سررسید هم به کار برده شد. سررسیدهای خشتی به دلیل دادن احساس خوب برای خریداران هر سال به خوبی مورد استقبال قرار میگیرند.

علت گران‌ قیمت بودن سررسید خشتی

قطع سررسید خشتی یا سایز این سررسید ۱۹×۱۹ سانتی متر و یا ۲۳×۲۳ سانتی متر است. همانطور که مشخص است این سایزها بصورت مربع می باشند. سررسید خشتی به دلیل سایز خاص آن و چاپ سررسید در هر فرم ۱۲ صفحه ای است، این در حالی است که سایر سررسیدها مثلا سررسید اروپایی و یا سررسید وزیری و یا سررسید رقعی ۱۶ صفحه در فرم جا می شود به همین دلیل قیمت سررسید خشتی نسبت به دیگر سررسید همیشه بالاتر می باشد.

چند نکته مهم در صحافی سررسید خشتی

۱. دور دوزی بر روی جلد سررسید که بیشتر خریداران سررسید فکر میکنند که برای استحکام بیشتر سررسید مناسب است فقط برای زیبایی سررسید و تقویم استفاده می شود.

۲. صحافی به دو روش دستی و ماشینی انجام میگیرد.

روش دستی صحافی سررسید: در این روش که نیروی انسانی برای جلد کردن زمان می گذارد  گرانتر می باشد. سرعت در این روش کندتر ولی از ارزش بیشتری برخوردار است.

روش ماشینی صحافی سررسید: در روش ماشینی صحافی سررسید سرعت صحافی نسبت به صحافی دستی تندتر است و قیمت پایین تر می باشد.

۳. صحافی سررسید به پنج روش گوناگون انجام میگیرد: صحافی سررسید به صورت چسبی، صحافی سررسید  به صورت دوخت و یا ته دوخت، صحافی سررسید به صورت کاربرد فنر یا دوبل، صحافی سررسید  بصورت قراردادن قفل کلاسوری، صحافی سررسید  بصورت استفاده از منگنه.

 انواع جلد سررسید خشتی

۱. جلد ترمو سررسید خشتی

جلد ترمو در سررسید به جلدی گفته می شود که تقریبا پوششی مانند چرم مصنوعی در آن استفاده شود. جلد ترمو از چرم مصنوعی نازک تر و کیفیت بهتری از آن دارد.

۲. جلد گالینگور سررسید پالتویی

جلد گالینگور در سررسید به پوششی مصنوعی از پی وی سی می‌ گویند که بر روی یک لایه کاغذ پی وی سی قرار می گیرد.

۳. جلد سلفونی سالنامه خشتی

در جلد سلفونی امکان چاپ رنگی بر روی آن وجود دارد. در این جلد  از گلاسه ۱۳۵ گرم و مقوا محکم استفاده می‌شود که روی آن یک لایه سلفون کشیده شده است.

مراحل صحافی سالنامه خشتی 1400

به طور کلی مراحل صحافی سررسید از جمله سررسید خشتی ۱۴۰۰ در چند مرحله صورت میگیرد:

۱. ترکیب‌بندی

ترکیب بندی سررسید پالتویی یعنی اینکه صفحات سررسید را به صورت یکجا و به ترتیب شماره چاپ قرار بگیرد. که خود این مرحله به چهار مرحله زیر تقسیم می شود: تاکردن، لت گذاری، مرتب نمودن، دوخت.

۲. شکل ‌بندی

به چهار مرحله کوبیدن، چسب زدن، لب بریدن و گردسازی، پشت‌کوبی، و آستربندی گفته می شود.

۳. جلد بندی

جلدبندی سررسید خود از جلدسازی، چاپ جلد، جلدگذاری تشکیل می شود.

سررسید اختصاصی خشتی

معمولا شرکت های بزرگ و کارخانجات و صاحبان برند هر سال سررسید اختصاصی به تعداد مورد نیاز سفارش می دهند. در سررسیدهای اختصاصی آرم و لوگوی شرکت در تمام صفحات حک و چاپ می شود.

رنگ سازمانی شرکت در همه ی صفحات سررسید طراحی می شود. تعدادی از صفحات اولیه و یا اواسط و یا انتهای سررسید را به معرفی خدمات و محصولات شرکت و یا کارخانه می توان پرداخت طرح جلد سررسید را کاملا می توان به صورت اختصاصی طراحی و چاپ کرد. در سررسید اختصاصی همه ی انتخاب ها با شما است، ابعاد، تعداد صفحات، نوع جنس کاغذ، رنگ سازمانی، جلد سررسید، تیراژ و غیره.

اگر میخواهید برندتان را متفاوت تر به مخاطبانتان معرفی کنید و یکسال به صورت ویژه در ذهن آنان باشید پیشنهاد ما سررسید اختصاصی خشتی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *