ویژگی های سررسید رقعی

سررسید رقعی

ویژگی های سررسید رقعی؛
این نوع از سررسید با ابعاد 14 × 21 سانتی متر، اندازه مناسبی دارد و به دلیل سبکی وزن و خوش دستی، یکی از سالنامه های محبوب افراد است. حمل این سایز از سررسیدها بسیار راحت است. اطلاعات صفحات داخلی سررسید رقعی 1402 چه هستند.

به‌ طور معمول از لحاظ محتوایی، سررسید دارای سه بخش است:

مقدمه: می‌تواند شامل تصاویری از نوروز، طبیعت، نماها و آثار باستانی یا … باشد و همچنین صفحات به نام دارنده سالنامه است.
صفحات داخلی سررسید: که درواقع همان صفحات یادداشت روزانه تاریخ دار است.
خود صفحات داخلی به‌ طور معمول به چهار مدل مختلف تقسیم‌بندی می‌شوند که در ادامه توضیحاتی در این مورد خواهیم‌داد.
بخش پایانی: این بخش به‌ طور معمول شامل صفحاتی است که در آن می‌توان اطلاعات مهندسی و یا برگه‌هایی برای یادداشت تلفن و یا برای مشاهده تلفن‌های ضروری مانند آتش نشانی، اورژانس و… را یافت.

انواع سررسید رقعی براساس روز

سررسیدهای رقعی یک‌روزه

سررسیدهای روزانه در دو نوع جمعه جدا یا پنج‌شنبه و جمعه با هم چاپ می‌شوند.
به‌ طور معمول تاریخ یک روز در هر صفحه‌ی آنهاست و فقط در نوع پنج‌شنبه جمعه با هم، تاریخ جمعه‌ها هم در پایین صفحه پنج‌شنبه‌ها چاپ می‌شود.

سررسیدهای رقعی دوروزه

در سررسید دو روزه تاریخ هر دو روز هفته در یک صفحه یا به‌ صورت ستونی و یا به‌ صورت سطری چاپ می‌شود.

سررسیدهای رقعی هفتگی

در سررسیدهای هفتگی برخلاف اسمشان روزهای هر هفته در دو صفحه چاپ می‌شود نه در یک صفحه.

سررسیدهای رقعی دستیار

به‌ طور معمول در سررسیدهای دستیار هر هفته در یک صفحه چاپ می‌شود و صفحات تاریخ کمی دارند، ولی در انتهای آنها تعداد زیادی صفحه سفید با سربرگ تاریخ به‌ صورت خام موجود است که مالک آن با توجه به نیازش می‌تواند از آن استفاده کند.

ضمن اینکه در انتهای این سررسیدها چندین برگ اطلاعات فنی و مهندسی و نظایر آن چاپ می‌شود.

انواع چاپ در سررسید رقعی 1402 کدامند

سررسید تک‌رنگ رقعی

در سررسیدهای تک‌ رنگ، تمامی اجزای صفحات با یک رنگ طراحی و چاپ می‌شوند.
به‌طور مثال سررسید با داخلی نارنجی، می‌تواند از طیف نارنجی پررنگ تا کم‌رنگ را در صفحات خود داشته باشد.

سررسید دو رنگ رقعی

در سررسید رقعی 1402 دو رنگ هم از دو رنگ مختلف در چاپ استفاده می شود که به‌ طور معمول در سررسیدها این دو رنگ ترکیبی نبوده و به‌صورت جدا استفاده می‌شود.
به‌ طور عمومی سررسیدهای رقعی با صفحات داخلی چهاررنگ چاپ نمی‌شود و چنین سررسیدی تنها به‌ طور اختصاصی برای شرکت یا سازمان خاصی طراحی و چاپ می‌شود.

انواع مختلف سررسیدهای رقعی 1402 بر اساس نوع کاغذ

۱.کاغذ تحریر:

کاغذ تحریر با گرماژ ۷۰ گرم رایج ترین کاغذ مورد استفاده در سررسیدهای رقعی می باشد که رنگ مغزی آن سفید بوده و بر روی آن طرح سررسید چاپ می گردد.

کاغذ کرم: کاغذ کرم که در ایران آن را به نام کاغذ قرآنی نیز می شناسند، دارای مغزی کرم رنگ بوده، با همان گرماژ ۷۰ گرم در سررسید رقعی استفاده می شود و قیمت آن بیش تر از کاغذ تحریر است.

کاغذ کرم یا نخودی به دلیل رنگ آن انعکاس نور کمتری نسبت به کاغذ سفید دارد. در مطالعه متن از روی آن، چشم به نسبت کاغذ سفید دیرتر خسته می شود.

سررسیدهای رقعی جلد نرم

سررسیدهای رقعاز لحاظ جلد به دو دسته کلی : جلد نرم و جلد سخت تقسیم میشوند. سررسیدی است که در آن برای ساخت جلد از مقوا استفاده نشده و از چرم ترمو به طور مستقیم برای جلد استفاده می شود.

در تولید سررسید جلد نرم فرآیند جلد سازی به گونه ای دیگر می باشد. برای تولید جلد نرم پس از انتخاب جلد مورد نظر بر اساس ضخامت،جنس توسط قالب به شکل جلد درآمده و سپس آماده عملیات داخل جلد ریزی می شود. سررسید رقعی جلد نرم از انعطاف بیشتری برخوردار است و مورد توجه برخی سلیقه ها می باشد.

سررسید رقعی جلد چرم چیست

سررسید چرمی یا سررسید چرم به نوعی از سررسید که جلد آن از روکش چرمی استفاده شده‌است، اطلاق می‌شود.
در انتخاب سررسید عنوان چرمی بودن یک عنوان کلی است.
زیرا که چرم استفاده شده در تولید سررسید بسیار حائز اهمیت است.
چرم هایی که در تولید سررسید استفاده می شوند به چند دسته تقسیم می شوند. از جمله:

سررسیدهای رقعی چرم مصنوعی

سررسیدهای رقعی چرم مصنوعی از پراستفاده ترین نوع سررسید است، که در این نوع سررسیدها برای درج لوگو و نام مشتری از پلاک استفاده می شود.
چنانچه چرم مصنوعی انتخاب شده توسط تولیدکننده سررسید، از نوع مرغوب باشد.
بهترین و به صرفه ترین گزینه ما بین سایر گزینه ها بوده و اشکالی ایجاد نمی کند.

سررسید  رقعی چرم طبیعی

سررسید رقعی چرم طبیعی که فقط برای سررسیدهای خاص و گران قیمت به ندرت استفاده می شود.
و از چرم طبیعی که قیمت بالایی دارد برای روکش جلد استفاده می کنند.
این نوع سررسید به دلیل قیمت بالا در تیراژهای پایین و برای مشتریان خاص سفارش داده می شود.
برخی از این نوع چرم ها با توجه به طرح، بافت و رنگ آنها قابلیت داغی داشته و می توان از این نوع حک برای درج اطلاعات مدنظر استفاده کرد.

سررسید رقعی ترمو چرم

نوع سوم سررسید چرم، سررسید ترمو چرم است که این نوع در تیراژ بالا توسط تولیدکنندگان تولید می‌شود.
سررسید ترمو چرم مانند سررسید چرم مصنوعی قابلیت داغی داشته و در مواجهه با حرارت بالا تغییر رنگ می دهد و می توان برای حک لوگو از داغی استفاده کرد. ولی باید توجه داشته باشید که سررسیدهای رقعی ترمو قیمت بالاتری نسبت به سررسید چرم مصنوعی داشته و هزینه بالاتری را برای شما خواهد داشت.

بهترین زمان برای سفارش سررسید چه زمانی است

یکی از بزرگترین مشکلات برای مشتریان دریافت سررسید در تاریخ دلخواه است که به یکی از دغدغه های آنها تبدیل شده است .به دو دلیل این اتفاق می افتد

عدم برنامه ریزی صحیح توسط مشتریان

برای سفارش سررسید رقعی 1402 برای تیراژهای بالاتراز هزار عدد بهتر است از آبان ماه بررسی و سفارش خود را ثبت نمایید.
زیرا در این تاریخ تولید کنندگان سفارشات کمتری داشته و می توانندسفارش شما را به صورت صحیح و در زمان مناسب تحویل دهند هرچه به سمت پایان سال نزدیک ‏شویم حجم سفارشات تولیدکنندگان بالا رفته و چنانچه در انتخاب تولید کننده اشتباه کرده باشید در این زمان فرصت برگشتی هم وجود ندارد و شما سفارشات را به نحو دلخواه دریافت نخواهید کرد.

انتخاب اشتباه تولید کننده

برخی از تولیدکنندگان مبنای دقیقی جهت میزان توانایی تولید کارگاه خود ندارند لذا هر نوع سفارشی با هر تیراژی را قبول کرده و لذا در زمان تولید با مشکلات متعدد مواجه شده و مجبور می‏شوند با یک سری دلایل بی پایه و اساس تاریخ تحویل سفارش شما رابه تعویق بیاندازند و علاوه بر تاریخ مطمئن باشید کیفیت سفارش شما نیزناخود آگاه کاهش پیدا خواهد کرد.

سفارش سررسید در زمان مناسب مزیت های بسیاری برای شما دارد. از جمله اینکه در صورت هر گونه اشتباه فرصتی برای جبران وجود دارد همچنین در صورت سفارش در زمان مناسب شما دچار افزایش قیمت های پایان سال و همچنین افزایش درصد سود فروشندگان به دلیل تقاضای بالا نخواهید شد .

جدا از بحث کیفیت و قیمت شما زمان بیشتری برای پرداختن به جزئیات ، طراحی و متریال دلخواه خود را دارید برای همین توصیه ما این است که حتماً این مورد را مورد توجه قرار دهید.

قیمت سررسید رقعی 1402 چگونه است

جالب است بدانید قیمت سررسید رقعی نسبت به سالنامه وزیری ارزان تر است. بخاطر وزن کم تر نسبت به سررسید وزیری خوش دست تر نیز می‌باشد.
به خاطر همین خاصیت،مورد پسند بسیاری از مشتریان و مصرف کنندگان قرار گرفته و در واقع جز پر فروش ترین محصولات این شرکت می باشد. علاوه بر صفحات داخلی (سررسید روزشمار ، سررسید دوروز شمار)، جلد سررسید و صحافی سررسید بر قیمت سررسیدرقعی 1402 تاثیر گذار خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *