چاپ سررسید اختصاصی ارزان

چاپ سررسید اختصاصی ارزان

امروزه با توجه به قیمت های بالا همه اجناس از جمله کاغذ، یکی از موضوعات بسیار مهمی که در هنگام خرید هدایای تبلیغاتی و یا اقلام اداری موردنیاز شرکت ها، گریبان گیر آنها شده است، موضوع قیمت بالای اقلام اداری مختلف همچون سالنامه اختصاصی است و با این اوصاف چاپ سررسید اختصاصی ارزان بسیار دور از ذهن به نظر می آید. اما این موضوع در صورتی که نکات مطرح شده در این مقاله در آن رعایت شده باشد، به راحتی قابل انجام است.

تفاوت بین سررسید و سالنامه

ابتدا اجازه دهید در این قسمت؛ توضیح مختصری در مورد تفاوت بین سالنامه و سررسید بیان کنیم تا اگر در مواقعی با سالنامه اختصاصی یا سررسید اختصاصی برخورد داشتید، دچار سردرگمی نشوید. در بین متخصصین چاپ سالنامه و عموم مردم مخصوصا افراد مشتاق خرید هدایای تبلیغاتی، اغلب شاهد دو نام سالنامه و سررسید هستیم که معمولا بجای یکدیگر نیز بکار می روند.

باید توجه داشته باشید که این دو کلمه به یک معنی هستند اما در برخی موارد از یکی از این کلمات استفاده می کنند. پس اگر جزو آن دسته از افرادی باشید که این روزها بدنبال خرید یا سفارش چاپ سررسید اختصاصی ارزان هستید حتما این نکته را بخاطر داشته باشید که سررسید یا سالنامه ارزان هر دو به یک معنی هستند.

انواع سررسید

اما با این فرض که چاپ سررسید اختصاصی ارزان در برخی از چاپخانه ها وجود داشته باشد، پیش نیاز انتخاب مناسب سالنامه اختصاصی، آگاهی از انواع سررسید است.

سررسید یا سالنامه، به دلیل تنوع در متریال مورد استفاده، سلیقه و ذائقه متفاوت مردم، طراحی و سبک دیزاین، فرایند و زمان ساخت، ابعاد و… می تواند بسیار متنوع باشد.

این تنوع شامل انواع سررسید جیبی، سررسید وزیری، سررسید رقعی، سررسید خشتی و…است که اگر بخواهیم تمامی موارد و مدل ها را در اینجا بیاوریم به دلیل گستردگی دامنه تنوع آنها، با یک طوماری از نام‌های مختلف مواجه خواهیم شد.

بررسی سررسید اختصاصی

اما بیایید به بررسی سررسید یا سالنامه اختصاصی بپردازیم. سررسید اختصاصی که از طرف اکثر افرادی که خود یا مدیر یک شرکت هستند و یا مسئول خرید هدایای تبلیغاتی شرکت، بدون شک یکی از گزینه های روی میز که به آن فکر می کنند و مورد بررسی قرار می دهند، سالنامه اختصاصی است.

جالب تر اینکه اگر بتوانند چاپخانه ای که کار چاپ سررسید اختصاصی ارزان را انجام می دهد را پیدا کنند که در این صورت حتما سالنامه اختصاصی جزو گزینه های اصلی و جدی انتخابی قرار می گیرد.

اما احتمالا برایتان سوال پیش می آید که آیا چاپ سررسید اختصاصی ارزان امکان پذیر است؟ جواب این سوال را در بخش دیگر به طور کامل بیان می کنیم.

آیا چاپ سررسید اختصاصی ارزان امکان پذیر است؟

حال سوال اینجاست که آیا اصلا چاپ سررسید اختصاصی ارزان امکان پذیر است؟ و اینکه اگر هم امکان پذیر باشد، آیا چنین انتخابی ارزش دارد؟ سررسید اختصاصی از نامش مشخص است که یک سررسید با ویژگی ها و مشخصاتی که ما می خواهیم و سفارش می دهیم بصورت اختصاصی چاپ و تولید می شود. پس این تا اینجای کار از نام و نوع چنین سررسیدی، اما چه می شود که یک مشتری به دنبال چاپ سالنامه ارزان قیمت بیافتد. به دلیل اینکه همانطور که از نامش پیداست فرایند صفر تا صد این نوع سررسید بصورت کاملا اختصاصی و سفارشی است.

در بازار چنین سررسیدی اغلب قیمتی بالاتر از سررسیدهای معمولی دارد. چون از طراحی گرفته تا قالب گیری و فرایند ساخت، کاملا اختصاصی و منطبق بر خواسته شما انجام می‌شود که چنین کاری به دلیل اینکه از قبل یک فرمت خاصی تعریف نشده و باید همه موارد بصورت اختصاصی ساخته شوند، زمان بیشتری می طلبد که به این دلیل خروجی کار، قیمت بالاتری نیز دارد.

به این خاطر، اکثر مشتریانی که دل در گرو سفارش یک سالنامه اختصاصی دارند اما از طرفی قصد ندارند هزینه زیادی را برای این کار بپردازند به سمت چاپ سررسید اختصاصی ارزان جذب می شوند.

اما چند نکته ساده و کلیدی را در ادامه بیان می کنیم که اگر این موارد در فرایند سفارش و خریدتان لحاظ شود، بدون شک یک سفارش باکیفیت و باقیمت مناسب را تجربه خواهید کرد.

1.انتخاب جنس کاغذ مناسب

در هنگام سفارش چاپ سررسید اختصاصی ارزان یکی از اصلی ترین نکات تاثیرگذار، انتخاب جنس کاغذ می‌باشد. به این خاطر که بخش اعظمی از سررسید را کاغذ آن تشکیل می دهد. پس حتما دقت کافی را در این بخش داشته باشید و سعی کنید که نوع کاغذی که انتخاب می کنید خیلی گران قیمت نباشد و یک نوع کاغذ باکیفیت اما قیمت مناسب را انتخاب نمایید تا هم نتیجه کار قابل قبول باشد و هم اینکه قیمت نهایی خیلی گران از آب در نیاید.

2.انتخاب رویه و جلد مناسب

مورد بعدی که حتما باید دقت کافی را در میان فرایند چاپ سررسید اختصاصی ارزان داشته باشید، انتخاب رویه و جلد مناسب است. حتما می دانید که یکی از مهم ترین و اصلی ترین اجزای یک سررسید که باعث زیبا یا زشت تلقی شدن آن شود و خیلی به چشم می آید، همین رویه و جلد است. بیرونی ترین بخش یک سررسید. خیلی اوقات پیش می آید که یک سررسید جلد بسیار زیبایی دارد و شما را به شدت جذب خود کرده باشد اما هنگامی که در آن دقیق می شوید، می بینید که کیفیت کاغذهای داخل آن یا کیفیت ساخت و…بسیار پایینی است و مناسب نیست.

این نکته نشان از اهمیت رویه و جلد دارد. پس سعی کنید در عین حال که یک رویه با قیمت مناسب انتخاب می کنید، طرح و جنس آن نیز شکیل و مناسب باشد تا هم باعث جذب مخاطب شود و هم کیفیت قابل قبولی داشته باشد.

3.انتخاب طرح مناسب

سومین نکته در چاپ سررسید اختصاصی ارزان، انتخاب طرح مناسب است. بدین معنی که به عنوان مثال اگر طرحی که باید بر روی رویه سررسید چاپ شود تماما طلاکوبی و طرح های اینچنینی باشد، قطعا هزینه بسیار زیادی را به خروجی نهایی کار تحمیل می کند. پس سعی کنید یک طرح ساده و در عین حال شکیل که از لحاظ اجرا هم هزینه زیادی را در برنمی گیرد، انتخاب نمایید.

4.انتخاب نوع سررسید مناسب

این بخش از فرایند چاپ سررسید اختصاصی ارزان به این معنی است که مثلا اگر شما یک نوع و سبک از سررسید را سفارش دهید که ظاهر غیرعادی و غیرعرفی داشته باشد، به شکل خاصی باز و بسته شود، الحاقات خاص و زیادی داشته باشد و نکاتی شبیه به این را داشته باشد، بدون شک هزینه زیادی را خواهد داشت. چون ساخت زمان بر و متریال بیشتری می طلبد. پس سعی کنید قالب و نوع سررسید را نیز یک سبک عادی و مناسب را انتخاب کنید که هزینه اضافی به قیمت نهایی سررسید اضافه نکند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *