چاپ سررسید اختصاصی تیراژ پایین چیست ؟

چاپ سررسید اختصاصی تیراژ پایین

امروز میخواهیم در مورد یک اصطلاح تقریبا تخصصی یعنی چاپ سررسید اختصاصی تیراژ پایین با شما صحبت کنیم. اصطلاحی که احتمالا کمتر شنیده باشید و اغلب تنها سررسید یا سالنامه اختصاصی شنیده باشید. در این نوشته سعی میکنیم این موضوع رو به خوبی بررسی کنیم که آیا تیراژ پایین خود مزیتی محسوب می شود یا یک اصطلاح تخصصی جهت آگاهی دادن از یکسری نکات فنی  است. همچنین در مورد جزئیات چنین سررسیدی بیشتر توضیح دهیم که اگر قصد خرید یک سررسید اختصاصی را داشتید این نکات به کمک تان بیاید.

سررسید اختصاصی چیست ؟

همین که شما یک سررسید را بصورت اختصاصی و سفارشی مختص به خود و سلیقه خود سفارش دهید، عملا در زمره مشتریان سررسید اختصاصی قرار گرفته اید. البته می توان چاپ سررسید اختصاصی تیراژ پایین را نیز در زیر مجموعه همین بخش قرار داد. از این جهت که علاوه بر اینکه سررسید اختصاصی است. از نظر تعداد و تیراژ نیز بصورت کامل اختصاصی عمل شده است و در اختیار افراد زیادی قرار نمی گیرد.

سررسید اختصاصی بخریم یا معمولی ؟

شاید برای بعضی از افراد این سوال پیش بیاید که آیا خرید سررسید اختصاصی نسبت به سررسید معمولی ارجحیت بیشتری دارد؟ یا اینکه فرقی ندارند؟ در پاسخ به این دوستان باید گفت که اولا بین دو نوع سالنامه  اختصاصی و معمولی طبیعتا فرق زیادی وجود دارد از این جهت که در حالت اختصاصی شما صاحب یک سررسید هستید که هم بر مبنای سلیقه و انتخاب شما طراحی و تولید شده  و هم اینکه هر کسی صاحب چنین سررسیدی نیست و به دلیل اینکه شما جزئیات طراحی و ساخت آن را به چاپخانه داده اید، پس طبیعتا شما مالک و دارنده آن هستید.

البته این نکته را هم یادآور شویم که سررسید در صورتی که بصورت چاپ سررسید اختصاصی تیراژ پایین انجام شده باشد احتمالا شما جزو معدود دارنده های سفارش دهنده سررسید مذکور خواهید بود در غیر اینصورت باید این را بدانیم که در اکثر اوقات نیز حتی در حالت سفارش سالنامه اختصاصی، معمولا از یک فرمت مشخصی برای سفارش گیری از مشتریان استفاده می شود که مشتری در بخشی از اجزای این سررسید نظر می دهد و بنا به این فرمت، اگر شخص دیگری نیز همین جزئیات مدنظر شما را سفارش دهد احتمالا دو نفر یا مجموعه خواهید بود که از یک طرح آن هم با نام اختصاصی استفاده می کنید.

منظور از تیراژ پایین

بطور کلی در مورد هر نوع کالا و محصولی یک اصطلاح تخصصی بکار می رود تحت عنوان تیراژ پایین که به معنی خاص بودن و سفارشی بودن آن دسته محصولات می باشد. یعنی مثلا اگر گفته شود از یک نوع ماشین، تنها چند دستگاه بیشتر تولید نشده است علاوه بر نوع و سبک طراحی که می تواند بسیار خاص و زیبا باشد، از نظر تعداد و کمیت نیز بصورت کاملا سفارشی و خاص تولید شده است.

همین نکته در مورد چاپ سررسید اختصاصی تیراژ پایین نیز صدق می کند. به این شکل که سالنامه اختصاصی که تکلیفش مشخص است و طبیعتا در این اصطلاح با یک سررسید خاص روبرو هستیم. اما از نظر کمی نیز نیاز هست که خاص تر باشد که عملا در حالت چاپ سررسید اختصاصی تیراژ پایین چنین اتفاقی می افتد و مشتریان علاوه بر اینکه یک سررسید اختصاصی از نظر طرح و رنگ و…سفارش می دهند، از نظر کمی و تعداد نیز تعداد بسیار کمی صاحب این محصول خاص خواهند بود.

چاپ سررسید اختصاصی تیراژ پایین

اما مراحل چاپ سررسید اختصاصی تیراژ پایین یکی از نکات جالبی است که در این بخش به آن می پردازیم. از نظر جزئیات اجرایی که با فرایند چاپ سررسید اختصاصی فرقی نمی کند. اما از نظر چاپ در تیراژ پایین به عوامل مختلفی بستگی دارد که در اینجا بیان می کنیم.

فرض کنید به عنوان یک فردی که قصد انتخاب و سفارش سالنامه اختصاصی دارد، وارد حوزه هدایای تبلیغاتی و سررسید شده اید. از طرفی نیز مشکلی بابت هزینه نهایی جهت انتخاب و خرید هدایای تبلیغاتی ندارید.

خب با این حساب، یکی از انتخاب های اصلی شما، سررسید اختصاصی خواهد بود. اما بعد از مدتی از انجام چنین سیاستی در انتخاب، متوجه خواهید شد که علی رغم سفارش سالنامه اختصاصی، باز هم نمونه آن را در بیشتر مکان ها دیده اید. اینجاست که یک پله بالاتر می روید و در کنار اینکه یک سررسید اختصاصی سفارش می دهید، سعی می کنید چاپ سررسید اختصاصی تیراژ پایین را سرلوحه کار و انتخاب خود قرار دهید. به این دلیل که حتی نمی خواهید چیزی که در نهایت به عنوان خروجی خاص شما طراحی و تولید شده است، در دستان افراد زیادی بجز شما باشد و به نوعی علاوه بر طراحی، زیرساخت و خروجی چنین سررسید خاصی نیز در اختیار افراد دیگری قرار نگیرد و یا حداقل در اختیار افراد زیادی قرار نگیرد.

اگر هزینه مهم نیست انتخاب کنید!

منظور ما از این متن چیست؟ بدون شک منظورمان چاپ سررسید اختصاصی تیراژ پایین است. به این معنی که اگر مجموعه شما یا هدف شخصی شما بیشتر معطوف به اثرگذاری مناسب است و به نسبت هزینه فرایند انجام و تولید سالنامه اختصاصی خیلی از اهمیت بالایی برخوردار نیست و مشکلی از این بابت ندارید.

پس حتما به این سمت بروید که از نظر کمی نیز سفارش خود را خاص کرده و به سمت سفارش چاپ سررسید اختصاصی تیراژ پایین بروید تا علاوه بر طرح شکیل و خاص شما که توسط خودتان انتخاب و اجرا می گردد، از نظر تعداد چاپ و تیراژ نیز خاص و ویژه باشد. بدین شکل یک پله بالاتر از حالتی قرار گرفته اید که صرفا تنها پیگیر چاپ جمله سررسید اختصاصی هستند. اختصاصی بودن متاسفانه در گذر زمان کمی تغییر پیدا کرده است. به این معنی که درست است در ظاهر شما دارید یک سالنامه اختصاصی سفارش می‌دهید، اما این را هم بدانید که در این حالت نیز از یکسری کلیشه ها استفاده می شود تا شما بر مبنای انها، سفارش دهید و طرح را اختصاصی کنید.

در صورتی که عملا از یک چهارچوب از پیش تعیین شده انتخاب می کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *