یک سررسید اختصاصی چه ویژگی هایی باید داشته باشد

سررسید اختصاصی 1400

سررسید اختصاصی(سررسید اختصاصی 99) دفتریست دارای تقویم،که لوگو و نام برند شما برروی آن حک شده و به اصطلاح مختص خود شماست.که امروزه به عنوان یکی از قوی ترین استراتژی های بازاریابی مورد استفاده قرار میگیرد. اگر میخواهید بدانید که هنگام اقدام به سفارش سررسید باید چه فاکتور هایی را در نظر بگیرید لطفا تا پایان این مطلب ما را همراهی نمایید.

نکاتی که باید در سفارش یک سالنامه اختصاصی به آن توجه داشته باشید

انتخاب پیمانکار مناسب

اولین قدم در سفارش یک سررسید و یا یک هدیه تبلیغاتی یافتن یک پیمانکار منصف،حرفه ای،خوش نام و کاربلد است.شما باید به دنبال یک آژانس تبلیغاتی ای باشید که وقتی کار را به دستش سپردید مطمئن باشید که سرمایه تان را اتلاف نکرده اید و خیالتان از بابت اینکه یک محصول بی عیب و نقص را به شما تحویل دهد راحت باشد.

انتخاب سایز سررسید

سررسید ها از لحاظ صحافی و از لحاظ سایز انواع گوناگونی دارند که با توجه به سلیقه و بر حسب نیاز خود میتوانید اقدام به سفارش سایز دلخواهتان کنید.سررسید ها از لحاظ سایز به انواع وزیری،رقعی،ارگانایزر،پالتویی و … تقسیم بندی میشوند.

انتخاب جلد مناسب

سررسید ها از حیث جنس دارای تنوع بسیاری هستند که به جز دو سررسید وزیری و سررسید رقعی که تقریبا تقریبا میتوان گفت پرطفدارتر از دیگر سررسید ها هستند ، عبارت اند از:

سررسید سلفونی

این نوع سررسید ها روی برگه گلاسه چاپ میشوند،سپس همانطور که از اسمشان پیداست روی آنها یک روکش سلفونی مات یا براق میکشند.این سررسید ها قابلیت خدماتی مانند یو وی و طلا کوب را نیز دارند. سررسید های سلفونی جز دسته سررسید های نفیس و بسیار شیک طبقه بندی میشوند.

سررسید چرمی

سررسید های چرم مانند دیگر اجناس چرمی از انواع گوناگونی برخوردارند و جنس چرم انها از چرم مصنوعی درجه یک یا پایین تر و معمولی تر وجود دارد.مواد تشکیل دهنده چرم مصنوعی پی وی سی (pvc) و ( pu) هستند که برای بالاتر بودن کیفیت ،هرچه پی یو بالاتر باشد چرم با کیفیت تر است.افرادی که در زمینه تشخیص چرم متبحر ترند به راحتی میتوانند تشخیص دهند که چه سررسید چرمی با کیفیت تر است و کدام کیفیت پایین تری دارد.

سررسید ترمو

ترمو خود نوعی از چرم مصنوعی است با این تفاوت که جنسی لطیف تر و ظاهری شکیل تر دارد و جز دسته های درجه یک چرم مصنوعی است،بنابراین از کیفیت قابل توجهی برخوردار است.سررسید های ترمویی هنگامی که اقدام به حک لوگو به صورت داغی بر روی آن میشود،مقداری ان محل تغییر رنگ میدهد وظاهری بسیار زیبا پیدا میکند.کشور های مختلفی از جمله سوئیس،ایتالیا،فرانسه و ترکیه تولید کننده این نوع از ترمو هستند که قیمت بالاتری نیز دارند اما نوع ایرانی آن که به صرفه است تقریبا مشابه نمونه خارجی آن است با این تفاوت که هنگام داغکوبی تغییر رنگ نمیدهد.

سررسید ارگانایزر

با کیفیت ترین جلد یک سررسید دربازار،ارگانایزر است و طبیعی است که به همین دلیل قیمت بالاتری نیز دارد.از بین انواع مختلف آنها ارگانایزر های چرم رایج ترین آنها هستند.سررسید های ارگانایزر معمولا به صورت کیف تولید میشوند که در جای مدارک ،جاخودکاری و … درآن تعبیه میشود.

سررسید گالینگور

رایج ترین شکل استفاده از گالینگور ها جلد استفاده شده برای پایان نامه ها یا لوح های تقدیر است.مواد تشکیل دهنده آنها کاغذ،پلاستیک و رنگ هستند.این نوع سررسید ها انواع مختلف ایرانی و خارجی دارند و از تنوع مدل و قیمت برخوردارند.

سررسید طرح برجسته

نوع جدید و تقریبا میتوان گفت پرطرفدار ترین نوع جلد سررسید است که در آن روی جلدسررسید طرح هایی به صورت برجسته حکاکی میشود و ظاهر بسیار زیبایی به سررسید میدهد.سررسید طرح برجسته نوعی از سررسید سلفونی و تفاوت آنها تنها در برجستگی طرح های این دسته از سالنامه ها است.

زمان سفارش

به دلیل اینکه سالنامه ها دارای تقویم اند نکته مهم در سفارش انها زمان مناسب است،بنابراین یک سررسید اختصاصی را باید چندین ماه قبل از شروع سال جدید سفارش داد.

امکان حک یا چاپ لوگو

یکی از تفاوت های سررسید های اختصاصی با سایر سررسید ها در این است که محدودیتی از لحاظ چاپ لوگو ندارید و میتوان روی جلد و یا روی صفحات لوگو و نام خود را اضافه کنید تا بیشتر در مرکز توجه قرار گیرد.
بنابراین با در نظر گرفتن فاکتور های بالا میتوانید با تیراژ مورد نظر خود به چاپخانه حرفه ای یک آژانس تبلیغاتی کار بلد،سفارش سررسید اختصاصی دهید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 15 =