سررسید یادداشت دار

سررسید یادداشتی دفترچه یادداشتی است که شامل اطلاعات تقویمی و مناسبتی است. انواع مختلفی از این هدایای تبلیغاتی در جهان وجود دارد و در کشور ما نیز اکثر شرکت ها و سازمان های بزرگ از سررسید تبلیغاتی برای تبلیغات و هدیه دادن استفاده می کنند.

سر رسیدها انواع مختلفی دارند که بسته به نیاز و جامعه هدف تبلیغاتی می تواند متنوع باشد. به عنوان مثال اگر شما رئیس یک شرکت مهندسی هستید و مشتریان شما اکثرا از همکارانتان هستند تهیه سررسیدهای تبلیغاتی از نوع مهندسی بازدهی بسیار بالایی را برای شما فراهم می آورد. همچنین اگر شما مدیر یک باشگاه ورزشی باشید سررسید ورزشی یک هدیه بسیار مناسب برای کسانی است که به باشگاه شما مراجعه می کنند زیرا این نوع از سررسیدها که از نوع سررسید بایادداشت است معمولا حاوی اطلاعات ارزشمند ورزشی، برنامه روزانه غذایی، برنامه تمرینی و صدها اطلاعات مفیدی هستند که به طور قطع می تواند یک یادگاری مفید برای مشتریان شما باشند

سررسید چیست

امروزه اکثر ما همراه با خود یک دفتر یادداشتی داریم که برنامه‌ها، حساب و کتاب یا خرید و فروش های روزانه خود را در آن ثبت می کنیم‌. سررسید شبیه دفتریادداشت روزانه است اما با چند تفاوت معنادار که به صورت زیر است:

سررسید، علاوه بر تأمین فضا برای یادداشت برداری، حکم یک تقویم از سال جاری را نیز دارد. یعنی در هر روز، از رویدادها و مناسبت های آن روز مطلع میشویم. در کنار تقویم شمسی که اساس برنامه ریزی و کارهای دولتی و اداری ایرانیان بر مبنای آن میباشد تقویم قمری و میلادی نیز برای کسانیکه احیانا به آن نیازمند هستند درج شده است. دارای صفحات یادآوری مناسبت های خصوصی و خانوادگی مانند تولد عزیزان می باشد. روزهای قمری و شمسی و میلادی مترادف گذاری شده و در هر صفحه درج گردیده است.

برنامه ریزی کارها در ساعات روز با درج ساعات کاری روزانه در حاشیه صفحات سررسید میسر می باشد.اطلاعات تکمیلی درباره مسافت بین شهرها و آدرس سایت های معتبر وصفحاتی برای درج تلفن و آدرس های ضروری و … به انتهای سررسید ضمیمه گردیده است. درج کامل و فشرده تقویم میلادی یک سال قبل ویکسال بعد از سال جاری، برای برخی ارجاعات ضروری و مقایسه برخی روزها با همدیگر در اکثر سررسیدها آمده است.

درج کامل و فشرده تقویم شمسی یکسال قبل و یکسال بعد از سال جاری، برای سررسید شمسی نیز در نظر گرفته شده است.نام شخصیت‌های مشهور و رویدادها و دستاوردهای مهم سیاسی ، ملی و مذهبی نیزدر سررسید درج و از این طریق نام و یاد آنها گرامی داشته می‌شود.اختصاص هر صفحه به یک روز و درج مناسبت های ملی – تاریخی و دینی خاص آن روز – یکی دیگر از ویژگیهای سررسید می باشد.در ضمن چینش این مطالب به صورتی می باشد که یک صفحه کامل برای ثبت یادداشت ها و یا مخارج و برنامه ریزی های روزانه در آن باقی می ماند.البته علاوه بر مطالب فوق ، سررسیدها عمدتاً قابلیت افزودن مطالب مفید و بی شمار دیگری را نیز دارا می باشند که محتوای آن ، توسط شرکت سفارش دهنده تعیین می گردد.لحظه تحویل سال استخراج و تنظیم شده توسط موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران در صفحه ابتدایی کلیه سررسیدها درج گردیده است.

سررسید یک دفترچه یادداشت است که هر روز آن تاریخ دارد،این دفترچه قابلیت های زیادی دارد،یک دفتری است که میتوان از آن یکسال کامل استفاده کرد و تنها دفتری است که میتوان از آن به عنوان تبلیغات استفاده کرد و نتیجه بسیار عالی با بازدهی عالی کسب کرد. سررسید ها را میتوان بر اساس ویژگی های مختلف دسته بندی کرد،ویژگی هایی همچون نوع جلد،نوع صحافی،ترکیب صفحات داخلی،حتی سایز سررسیددسته بندی کرد.

معمولا سررسید ها سه بخش کلی دارند

بخشی که در واقع در ابتدای صفحات آن است و مقدمه آن نام دارد میتواند شامل عکس تبلیغاتی و مشخصات دارنده سررسید باشد، بخش دیگر صفحات داخلیه که شامل صفحه های تاریخ دار است،بخش آخر شامل شماره تلفن های ضروری یا برگه های برای یادداشت است.

سررسید ها بر اساس ثبت تاریخ ها میتوان دسته بندی کرد:

سررسید هایی که در آن هر صفحه مختص به یک روز مشخص است که به آن سررسید روزانه میگویند.

سررسید هایی که در آنها جمعه در کنار پنجشنبه چاپ میشود و جایی برای یادداشت گذاری روز جمعه وجود ندارد که سررسید روز شمار نام دارد.

در بعضی از سررسید ها تنها دور روز ثبت میشود که سررسید دو روز شمار نام دارد.

نوع دیگر سررسید هایی هستند که تمام روزهای صفحه در خود دارند و سررسید هفتگی نام دارد.

انواع جلد سررسید ها

برای جلد سررسید ها میتوان از انواع مختلفی از جلدهایی که جنس سختی دارند استفاده میشود که این جلد میتواند روکش های مختلفی داشته  باشد.

انواع روکش ها:روکش هایی از جنس سلفون های مختلف،روکش چرم مصنوعی و طبیعی و …

انواع صحافی

همچنین سررسید ها با توجه به نوع آنها میتوانند صحافی های متفاوتی داشته باشند،صحافی هایی از نوع فنری-فنری مارپیچی-کلاسوری و …

انواع سایزها

سررسید ها در سایز های مختلفی با توجه به درخواست های مختلف دارنده آنها ساخته میشود اما بهترین سایز برای آنها سایز استاندارد است.

در مورد جلد سررسید ها صحافی کردن و انواع روکش های جلد سررسید و سایز سررسید ها را در مقاله های مربوط به جلد و صحافی کردن سررسید ها را در این سایت میتوانید مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با ما در ارتباط باشید