روش های ارسال سفارش

سفارش کالا فقط از طریق سایت فروشگاه اینترنتی جوپنزا مقدور می باشد. لازم به ذکر است درصورتیکه کالایی در انبار موجود باشد امکان ثبت سفارش برای آن وجود دارد. همچنین کالاهایی که قیمت آن ها درج نشده است جزء کالاهایی می باشند که در حال حاضر موجود نمی باشند.

در حال حاضر ثبت نام از طریق شماره موبایل و ایمیل امکان پذیر است. بنابراین در صورتیکه ایمیل ندارید نگران ثبت نام و ثبت سفارش نباشید.

در صورت نیاز به راهنمایی درخصوص روال ثبت سفارش می توانید به صفحه نحوه خرید مراجعه نمائید.

در صورتیکه هرگونه سوال در ارتباط با روند کاری فروشگاه دارید می توایند بخش سوالات متداول را مطالعه نمائید. در بخش سوالات متداول به پرتکرارترین سوالات مشتران پاسخ داده شده است.

در صورتیکه در این بخش به جواب سوالات خود دست پیدا نکردید می توانید در ساعات اداری از طریق چت آنلاین و یا از طریق تماس با شماره  88917051-021 یا 09351360868 با همکاران ما در بخش فروش ارتباط بگیرید. دوستان ما در بخش فروش پاسخگوی سوالات شما خواهند بود.

سعی کنید از ایجاد حساب های کاربری متنوع پرهیز کنید و از طریق یک حساب کاربری سفارش های خود را ثبت کنید تا به سوابق سفارش های خود دسترسی داشته باشید.

 

تمام تلاش خود را می نماییم تا در سریعترین زمان ممکن سفارش شما را ارسال نمائیم. ارسال کالا در تهران و شهرستان طبق مندرجات زیر صورت می پذیرد.

“توجه داشته باشید تحویل کالا درب انبار بوده و مسئولیت آسیب دیدگی در نتیجه حمل و نقل به عهده شرکت حمل کننده  بوده و جوپنزا مسئولیتی را در این خصوص نمی پذیرد.”

بنابراین در انتخاب روش ارسال مناسب دقت نمائید.

 

روش ارسال سفارش های تهران

زمان ارسال سفارش

سفارش های تهران از طریق سرویس پست پیشتاز ارسال می گردد. توزیع از طریق پست معمولاً 1 الی 3 روز بعد از ارسال صورت می گیرد.

روزهای جمعه و تعطیلات رسمی ارسال انجام نمی شود. اولین زمان ارسال بعد از تعطیلات، اولین روز کاری خواهد بود.

در صورتیکه مشتری تقاضای ارسال فوری کالا را داشته باشد امکان ارسال کالا با پرداخت هزینه ارسال توسط مشتری امکان پذیر است.

سفارش های ارسال فوری 2 الی 4 ساعت بعد به دست مشتری می رسد.
توجه داشته باشید کالاهایی که دارای زمان آماده سازی یا ساخت می شوند از این قاعده مستثنی بوده و  زمان تحویل کالا بعد از زمان درج شده در توضیحات کالا می باشد.جهت اطلاع از زمان مورد نیاز جهت ارسال کالا به توضیحات درج شده در صفحه محصول دقت فرمایید.

توصیه می شود جهت دریافت کالاهای شکستنی از سرویس پیک موتوری استفاده نمایید تا کالا به صورت اختصاصی برای شما ارسال گردد.

 

شیوه ارسال

  • پست پیشتاز: ارسال سفارش های با وزن کمتر از 10 کیلوگرم از طریق پست پیشتاز صورت می پذیرد.
  • پیک موتوری: همچنین امکان ارسال فوری سفارش های با وزن کمتر از 10 کیلوگرم از طریق پیک موتوری وجود دارد که هزینه آن به عهده مشتری است اما کالا به صورت اختصاصی با پیک برای مشتری ازسال می گردد.
  • دریافت حضوری: همچنین مشتری می تواند با مراجعه حضوری به درب انبار (بعد از آماده سازی کالا و اعلام به مشتری) سفارش خود را دریافت نماید. این شیوه برای همه کالاها امکان پذیر نیست. تنها کالاهای موجود در انبار امکان تحویل حضوری را دارند.

 

نکته: در صورتیکه مشتری دارای چندین خرید با روش های ارسال متفاوت باشد امکان ارسال همه آن ها با یک سرویس مقدور نمی باشد. بنابراین هریک از سفارش ها با سرویس مربوط به همان سفارش ارسال میگردد.

در صورتیکه کالا نیازمند تولید و آماده سازی باشد (مطابق با اطلاعات درج شده در صفحه محصول) ارسال سفارش بعد از زمان آماده سازی محصول صورت خواهد پذیرفت.

(توصیه می شود در صورتیکه مشتری در بازه زمانی مشخصی در آدرس حضور دارد و یا برای دریافت بسته عجله دارد  ارسال فوری  را انتخ

اب نماید)
ارسال سفارش های با وزن بیش از 10 کیلوگرم با استفاده از خدمات باربری (وانت بار یا آژانس) صورت می پذیرد.

 

هزینه ارسال

هزینه ارسال سفارش های به ترتیب زیر می باشد:
پست پیشتاز:  = 45 هزار تومان هزینه ارسال

پیک موتوری: به عهده مشتری می باشد،

هزینه پیک متناسب با مسافت از انبار شیک و تک محاسبه خواهد شد. پیک توسط فروشگاه گرفته می شود و هزینه پیک در محل توسط مشتری پرداخت می گردد.

باربری: به عهده مشتری می باشد،

ارسال سفارش های با وزن بیشتر از 10 کیلوگرم و یا کالاهایی که احتمال شکستگی در آن زیاد است از طریق آژانس یا وانت (متناسب با حجم کالا) ارسال می گردد و مشتری بعد از رسیدن کالا، هزینه ارسال را به راننده پرداخت می نماید.

 

ارسال سفارش های شهرستان

زمان ارسال سفارش

پست پیشتاز: ارسال سفارش های با وزن کمتر از 10 کیلوگرم از طریق سرویس پست پیشتاز صورت می پذیرد. زمان توزیع بسته بین 3 الی 5 روز کاری (متناسب با فاصله مکانی از تهران) از زمان ارسال کالا می باشد.
توجه داشته باشید بیمه کالاهای ارسالی از طریق پست پیشتاز طبق قانون پست بوده و فروشگاه تعهدی در قبال پرداخت هزینه بیمه بیشتر از حد متعارف را نخواهد داشت. لذا چنانچه قصد خرید کالاهای شکستنی را دارید توصیه می شود از سرویس شرکت های خصوصی مانند چاپار یا تیپاکس استفاده نمائید.

نکته: در صورتیکه مشتری دارای چندین خرید با روش های ارسال متفاوت باشد امکان ارسال همه آن ها با یک سرویس مقدور نمی باشد. بنابراین هریک از سفارش ها با سرویس مربوط به همان سفارش ارسال میگردد.

ارسال سرویس غذاخوری، به دلیل احتمال شکستگی و وزن بالا تنها از طریق چاپار یا تیپاکس برای شهرستان صورت می گیرد.

تیپاکس/ چاپار: در صورتیکه مشتری درخواست تحویل زودتر از این مدت را داشته باشد می تواند با انتخاب ارسال با تیپاکس بسته را سریعتر دریافت نماید. توجه داشته باشید در این روش ارسال هزینه ارسال به عهده مشتری می باشد.توزیع بسته های تیپاکس بین 24 الی 72 ساعت کاری متناسب با فاصله هر شهر از تهران به انجام خواهد رسید
ارسال تیپاکس/ چاپار از طریق شرکت های پست خصوصی مانند تیپاکس،چاپار، یابرباکس و غیره با در نظر گرفتن صرفه و صلاح مشتری انجام می گیرد.
نکته: درصورتیکه آدرس مشتری در محدوده توزیع شرکت ارسال کننده قرار نداشته باشد مشتری می بایست برای تحویل کالا به شعبه شرکت ارسال کننده مراجعه نماید و در صورتیکه درخواست ارسال کالا به آدرس مندرج در بارنامه را داشته باشد هزینه ارسال داخل شهری به عهده مشتری می باشد.

 

شیوه ارسال

سفارش های ثبت شده تا ساعت 9 صبح همان روز ارسال می شود و سفارش های ثبت شده بعد از ساعت 9 صبح فردای آن روز ارسال خواهد شد.
توجه داشته باشید توزیع بسته های پستی در روزهای تعطیل رسمی و جمعه ها صورت نمی پذیرد. اولین زمان ارسال بعد از تعطیلات اولین روز کاری خواهد بود.

توزیع بسته های ارسالی از طریق تیپاکس بین 24 الی 72 ساعت از زمان ارسال به طول خواهد انجامید. این زمان متناسب با فاصله هر شهر از تهران محاسبه می گردد. همچنینی روزی های تعطیل و جمعه ها جزء زمان اعلامی محاسبه نخواهد شد.

 

هزینه ارسال

پست پیشتاز:  45 هزار تومان هزینه ارسال

ارسال بسته از طریق پست پیشتاز، به جزایری که شامل پست هوایی می شود شامل 65 هزار تومان هزینه ارسال می باشد.

تیپاکس/ چاپار و سایر شرکت های پست خصوصی: هزینه ارسال به عهده مشتری

هزینه ارسال از طریق شرکت های پست خصوصی در مقصد توسط مشتری پرداخت خواهد شد. این هزینه متناسب با مسافت هر شهر از تهران و وزن بسته محاسبه می گردد.

انتخاب شرکت حمل خصوصی متناسب با شعبات هر شرکت و مناطق تحت پوشش آن می باشد.

لازم به توضیح است که ارسال با پست پیشتاز شامل بیمه نمی باشد. بنابراین هر گونه خسارت ناشی از حمل قابل جبران از سوی شرکت پست و یا فروشنده نمی باشد.

سفارش های با وزن بیشتر از 10 کیلوگرم از طریق باربری ارسال می گردد.
هزینه ارسال این کالا در مقصد پرداخت شده و کالا به صورت پس کرایه ارسال می گردد. هزینه ارسال از باربری مبدآ تا باربری مقصد به عهده خریدار است.