رویه بازگرداندن کالا

آسودگی خاطر و رضایت مندی مشتریان همواره از اولویت‏‌های جوپنزا بوده است و شیک و تک در این راستا می‏‌کوشد تا هر سفارش در شرایط مطلوب و مورد انتظار به دست مشتری برسد. با وجود این ممکن است مشتریان محترم پس از خرید، با مسائلی روبرو شوند که درچنین مواردی خدماتی در چارچوب خدمات پس از فروش در نظر گرفته شده است. با توجه به گستردگی گروه‌های کالای ارایه شده در وب سایت جوپنزا، باید کلیه محصولات از نظر فیزیکی سالم به دست مصرف کننده برسند.

۱. استفاده از 7 روز ضمانت بازگشت چه شرایطی دارد؟

اگر کالای خریداری شده، ایراد یا اشکال فنی داشته باشد.

– اشکال و یا ایراد فنی باید حداکثر تا 7 روز پس از دریافت کالا، به جوپنزا اطلاع داده شود. منظور از ایراد فنی، مشکلاتی است که در روال استفاده از محصول کاربر متوجه آن ایراد می گردد و نشان می دهد که محصول کارکرد نرمال خود را ندارد.

– لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات تا پایان 7 روز مهلت استفاده، نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود.

– استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود به جوپنزا بازگردانده شود.

– برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.

– این سرویس اشکال‏‏‌های فنی و ظاهری (شکستگی، خط و خش و مانند آن روی بدنه کالا و قطعات تزئینی) که در اثر استفاده نادرست کاربر از کالا ایجاد شود، را شامل نمی‏‏‌شود. استفاده نادرست پس از تحویل کالا مواردی مانند حمل و نقل و جابجایی، نصب و راه اندازی، تنظیمات، کاربرد غیرمعمول، نگهداری و استفاده‌ی غیر و متفاوت با توصیه سازنده کالا (قید شده در دفترچه راهنمای کالا) را شامل نمی‌شود.

۲. آیا مغایرت سفارش شامل 7 روز ضمانت بازگشت می شود؟

اگر کالای خریداری شده از نظر مشخصات یا ظاهر فیزیکی با اطلاعات وب سایت مغایرت داشته باشد.

– وجود مغایرت، باید حداکثر طی 24 ساعت پس از دریافت کالا، به واحد خدمات پس از فروش جوپنزا از طریق تلفن، ایمیل و یا پیام رسان های اعلام شده از سوی فروشگاه اطلاع داده شود.

پس از تایید واحد خدمات پس از فروش می بایست کالا ظرف 24 ساعت از زمان پذیرش مغایرت و اعلام عودت به جوپنزا ارسال گردد. نگهداری کالا تحت هیچ عنوان پذیرفته نمی گردد. در صورتیکه کالا قبل از تعطیلات رسمی تحویل شده باشد اولین روز کاری بعد از تعطیلات می بایست نسبت به بازگردانی کالا اقدام گردد.

– اگر مغایرت، بدون باز کردن بسته بندی کالا قابل مشاهده است، مثل رنگ یا مشخصات درج شده روی بدنه، باید کالا در شرایط اولیه خود بوده و بسته بندی آن باز نشود.

– عکس محصولات جهت اطلاع و کمک به خرید مشتری است و از آنجا که ممکن است در پاره ای جزییات با کالای اصلی تفاوت هایی داشته باشد به استناد آنها نمی توان اعلام مغایرت کرد. ملاک وجود مغایرت در مشخصات کالا، مشخصات فنی درج شده در وب سایت است.

-درصورتی که در عکس محصولات از محصول دیگری در کنار آن استفاده شده باشد صرفاً جهت بهتر دیده شدن محصول می باشد و مشتری نمی تواند تقاضای دریافت محصول مطابق با عکس را داشته باشد مگر آنکه در توضیحات محصول ذکر شده باشد که محصول شامل متعالقات درج شده در تصویر می­باشد.

– در صورتی که امکان تشخیص مغایرت بدون باز کردن بسته بندی وجود دارد، امکان رسیدگی به درخواست مشتری در صورتی ممکن است که کالا از حالت بسته‌بندی اصلی و اولیه خود خارج نشده باشد.

– در صورتی که امکان تشخیص مغایرت تنها با باز کردن بسته بندی ممکن باشد، لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود.

استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود به جوپنزا بازگردانده شود.  برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن یا هرگونه تغییر در کالا و بسته بندی آن که کالا را از شکل اولیه آن خارج کند، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.

۳. آیا اگر کالا را نپسندیم می تواینم از 7 روز ضمانت بازگشت کالا استفاده کنیم؟

خیر، کالاها مطابق با مشخصات مندرج در سایت برای مشتری ارسال می گردد. در صورتیکه کالای خریداری شده مطابق اطلاعات موجود در سایت نباشد مشتری می تواند ضمن هماهنگی با کارشناسان خدمات پس از فروش، ظرف 24 ساعت اقدام به بازگردانی کالا نماید.

بازگشت سلیقه ای برای هیچ یک از کالاها قابل قبول نمی باشد.

 

اگر مشتری از خرید خود منصرف شود

انصراف از خرید و درخواست مرجوعی به کالایی تعلق می‌گیرد که باز نشده باشد، هیچ‌گونه دخل و تصرف، باز کردن بسته‌بندی اولیه، پلمب، برچسب‌ها و حتی نایلون وکیوم و شیرینک، امکان مرجوع کردن را از بین خواهد برد حتی اگر از کالا استفاده نشده باشد. در صورتیکه انصراف بعد از ارسال کالا از سوی مشتری اعلام گردد مشتری موظف است هزینه رفت و برگشت را تقبل نماید.

در این حالت، برگرداندن کالا پس از تایید کارشناس خدمات پس از فروش، تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا باز نشده  باشد، در شرایط اولیه خود (پلمپ) باشد، از آن استفاده نشده باشد، و به همراه همه ملزومات و اقلام همراه آن، ارسال شود. همچنین اگر کالا به‌ همراه هدیه فروخته شده باشد، بازگرداندن هدیه همراه آن نیز الزامی است. لازم به ذکر است کالاهایی که به دلیل ماهیت خاص یا استفاده شخصی و با توجه به لزوم رعایت مسایل بهداشتی نمی‌توانند بازپس داده  شوند، از شمول این بند خارج هستند.

همچنین در صورتیکه بعد از آماده شدن کالاهای ساختنی و اعلام به مشتری جهت تسویه وجه، مشتری به هر دلیلی اقدام به تسویه مبلغ سفارش ننماید مبلغ بیعانه قابل استرداد نمی باشد.

از آنجا که جوپنزا یک وب‌ سایت آنلاین است، حق استرداد کالا طبق شرایط صرفا متعلق به مشتری یا همان مصرف‌کننده است ( سفارش یک کالا به تعداد، مغایر با هدف مصرف خریدار است و شامل حق استرداد نمی‌شود).

لطفاً توجه داشته باشید که هرگونه تغییر در شرایط اولیه کالا، حتی در بسته بندی امکان استفاده از این سرویس را از بین خواهد برد.

همچنین در صورت انصراف از خرید، ارسال و بازگشت کالا به عهده مشتری خواهد بود.

 

اگر هنوز سفارش ارسال نشده باشد، باید هر چه سریع‏‌تر به واحد پیگیری سفارشات جوپنزا (شماره تلفن 88917051-021) اطلاع داده شود.

اگر پس از دریافت کالا مشتری از خرید خود منصرف شود، امکان عودت کالا وجود ندارد.