زمان مناسب برای سفارش سررسید اختصاصی

زمان مناسب برای سفارش سررسید اختصاصی

زمان مناسب برای سفارش سررسید اختصاصی 1402؛ جهت سفارش سالنامه اختصاصی بهتر است هر چه زودتر در نیمه دوم سال به ارزیابی تولید کنندگان و توانایی آنان در تولید مدل مورد نظر خود پرداخته و سفارش خود را نزد تولید کننده مورد نظر ثبت کنید.

حتی اگر شما سفارش خود را قبل از اعلام تقویم رسمی کشور ثبت کنید، تولید کننده زمان کافی در اختیار خواهد داشت تا امور مربوط به طراحی ، تامین متریال اولیه مثل جلد سازی، طراحی و چاپ لت گلاسه و … سفارش شما را با دقت و کیفیت بالاتر انجام داده و سپس در زمان مناسب به چاپ صفحات داخلی پرداخته و سفارش را در موعد مقرر و با ویژگی های مطابق نظرتان به شما تحویل دهد که این موضوع چه به لحاظ مالی و چه به لحاظ کیفیت سررسید دریافتی به نفع شما خواهد بود.

سررسید اختصاصی چیست

سررسید اختصاصی همانطور که از نام آن پیداست به صورت کاملاً اختصاصی تولید شده و جزء تولیدات معمول نمی باشد.

فرآیند اختصاصی سازی می تواند شامل انتخاب قطع دلخواه، انتخاب جلد با متریال مورد نظر، نوع کاغذ داخلی، نوع صحافی و حتی ربان و آستربدرقه با طرح و جزئیات دلخواه باشد.

سررسید اختصاصی

طراحی و چاپ سررسید اختصاصی چگونه انجام میشود

زمان مناسب برای سفارش سررسید اختصاصی؛ هرساله شرکت ها، موسسات، ارگان ها و سازمان های مختلف از این موقعیت استفاده کرده و با چاپ سررسید اختصاصی از یک تبلیغات موثر بهره می برند. استفاده از سررسید در طول یک سال، تاثیر بیشتری در فرآیند تبلیغ کالا خواهد داشت.

به روش های گوناگونی می توان سررسید را به شکل اختصاصی چاپ کرد که از آن جمله می توان چاپ روی جلد، چاپ ترام، چاپ لت، طراحی جلد اختصاصی را نام برد.

در این نوع سررسید می توان تمامی صفحات داخلی سررسید را به دلخواه مشتری طراحی و اجرا نمود. به عنوان مثال شرکت های بزرگ؛ مناسبت ها، رویدادها، تاریخ های شرکت در نمایشگاه ها و سایر این قبیل موارد را در تاریخ مربوطه در سررسید خود چاپ میکنند.

سررسید با جدول های حسابداری و یا سررسید با جدول نوبت دهی پزشکی مثال های مناسبی از این نوع اختصاصی سازی داخله سررسید می باشند.

چاپ سررسید اختصاصی به این صورت است که تعداد سررسید، جنس کاغذ، جنس جلد، تعداد صفحات سررسید، ابعاد سررسید و تمامی عناصر ساخت و تولید سررسید  طبق سفارش مشتری قابل اجرا میباشد.

چاپ سررسید عمومی اما متفاوت است به این صورت که تعداد زیادی سررسید به صورت یک شکل چاپ میگردد و  فقط قابلیت تغییر جلد از طریق چاپ به صورت چاپ داغکوب و یا چاپ طلاکوب و موارد دیگر از قبیل استفاده از پلاک جلد سررسید انجام میگیرد.

در این حالت، نام، لوگو و اطلاعاتی که مورد تایید سفارش دهنده سالنامه اختصاصی است، بر روی جلد سررسید هایی که از قبل آماده شده اند. چاپ می شوند.

برای چاپ روی جلد راه های متفاوتی وجود دارد. رایجترین آنها چاپ داغی، طلاکوب، سیلک است که استفاده از هر کدام به نوع جلد سررسید انتخاب شده وابسته است.

چاپ طلاکوب چه نوع چاپی است

نوعی چاپ داغی محسوب می شود با این تفاوت که در چاپ طلاکوب از رنگ های مختلف استفاده می شود. همان طور که در چاپ داغی انتخاب قلم اهمیت بالایی دارد در چاپ طلاکوب هم قلم ریز باعث کاهش کیفیت و وضوح طرح روی جلد می شود البته استفاده از قلم یا تصاویری که فضای بیشتری را برای پر شدن توسط لایه های رنگی دارند نیز مناسب نمی باشند چرا که ممکن است تراکم لایه های رنگی در قسمت هایی از طرح کم شود.

بر خلاف چاپ داغی که تنها در سررسیدهای اختصاصی چرم کاربرد دارد از چاپ طلاکوب می توان در سررسید اختصاصی باسلفون، سررسید اختصاصی با جلدچرم و سالنامه اختصاصی با جلد ترمواستفاده کرد.

در چاپ طلاکوب مانند چاپ داغی ابتدا نمونه ی هر طرح آماده شده و بر روی جلد سررسید حک می شود سپس توسط لایه های رنگی برجستگی ها و فرورفتگی های ایجاد شده پر می شوند.

طراحی جلد سررسید اختصاصی چگونه صورت میگیرد

علاوه بر اهمیت زمان مناسب برای سفارش سررسید اختصاصی؛ طرح جلد سررسید اختصاصی برای تولید کنندگان و برای خریداران  بسیار با اهمیت است. گاهی سفارش دهنده نیاز به سررسیدی دارد که مطابق با خواسته و نظر او طراحی شده باشد. در این حالت طرح جلد به صورت اختصاصی آماده می شود و در مراحل صحافی قرار می گیرد. استفاده از این روش برای تیراژهای بالا مناسب است و معمولا در تیراژهای بالااستفاده می شود.

نکته بسیار مهم

سررسید اختصاصی با سفارشی متفاوت است. مواردی همچون حک لوگو روی جلد، چاپ لوگو در صفحات، اضافه کردن لت گلاسه، چاپ روی آستر بدرقه، اضافه کردن اوراق اضافه و… روی مدل ارائه شده توسط تولید کننده ، سفارشی سازی سررسید محسوب می گردد.

تولید سررسید با ویژگی های کاملا اختصاصی مورد نظر سفارش دهنده، تولید اختصاصی محسوب می شود.

حک لوگو اختصاصی برروی جلد

یکی از اصلی ترین و متداول ترین روش های مورد استفاده شرکت ها و ادارات، حک لوگو روی جلد سررسید است. در واقع به بیانی دیگر می توان گفت کمتر سررسید تبلیغاتی را می توانید پیدا کنید که لوگوی شرکت مربوطه، روی جلد آن وجود نداشته باشد.

برای درج لوگو روی سالنامه، روش های متفاوتی وجود دارد این روش ها کاملا به نوع جلد سررسید و سلیقه مشتری بستگی دارد.

سررسید اختصاصی سررسیدی است که کاملا با ویژگی ها، مشخصات و طراحی مورد نظر سفارش دهنده تولید می شود.

برای همین اگر مدل خاصی به عنوان نمونه در اختیار دارید و می خواهید سالنامه خود را مطابق آن تولید کنید، تولید کنندگان حرفه ای شرکت جوپنزا می توانند آن را به عنوان سررسید اختصاصی برای شما تولید کنند.

چاپ سررسید اختصاصی با توجه به موارد زیر صورت میگیرد

۱. ابعاد اختصاصی

چنانچه سالنامه مورد نظر شما دارای قطعی خاص است.

۲. جلد اختصاصی

چنانچه برای جلد سررسید خود پارچه یا متریالی خاص در نظر دارید.

۳. طراحی صفحات اختصاصی

چنانچه تمایل دارید فرمت صفحات بطور جداگانه برای شما طراحی شود.

۴. رنگ چاپ اختصاصی

چنانچه تمایل داشته باشید رنگ چاپ المان های تاریخ و نوشته های داخل سالنامه را تغییر دهید.

۵. کاغذ اختصاصی

چنانچه تمایل دارید گرماژ کاغذ داخلی را تغییر داده و یا از کاغذی خاص برایآستر بدرقه سررسید خود استفاده نمایید.

استفاده از قالب خاص، پرفراژ کردن کاغذها ، اضافه کردن جای خودکار و… به جلد ، برش و دوخت جلد به شکلی خاص انجام میشود

قیمت سررسید اختصاصی به چه عواملی بستگی دارد

قیمت سررسید اختصاصی بر مبنای لیست قیمت ارائه شده توسط تولید کنندگان صورت نمی گیرد. بلکه شما باید مشخصات کاملا دقیق و یا نمونه سالنامه مورد نظر را جهت محاسبه قیمت در اختیار تولید کننده قرار دهید.

توجه داشته باشید که تولید سالنامه اختصاصی تنها برای سفارشاتی با تیراژ بالا مقرون به صرفه است.

لذا چنانچه تیراژ سفارش شما پایین است، مدل مورد نظر خود را از میان مدل های ارائه شده توسط تولید کننده انتخاب کرده و آن را سفارشی سازی نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *