اصول طراحی دفتر تلفن تبلیغاتی که باعث تاثیرگذاری بیشتر در تبلیغات می‌شود

اصول طراحی دفتر تلفن تبلیغاتی

انواع دفتر های تبلیغاتی در کسب و کار

برای شروع یک کار جدید و راه ‌اندازی کسب و کار، اولین کاری که برای گسترش، تبلیغ و معرفی آن انجام می ‌شود، استفاده از ابزارهای مختلف تبلیغاتی است که امروزه بسیار متنوع و گسترده هستند. از ابزارهای چاپی و دستی می ‌توان به دفتر تلفن، سررسید ، تراکت، پاکت نامه و … اشاره کرد. در این مطلب می ‌خواهیم با اصول طراحی دفتر تلفن تبلیغاتی آشنا شویم.

 

دفتر تلفن تبلیغاتی چیست؟

اقلام و ابزارهای تبلیغاتی بسیار تاثیرگذاری هستند که از روش ‌های مناسب و مفید در بازاریابی ‌ها محسوب می ‌شوند و می ‌توان گفت در بعضی از اوقات می ‌توانند از انواع سررسیدها و سالنامه ‌ها هم مفیدتر باشند. اغلب مشاغل و کسب و کارها با توجه به اصول طراحی دفتر تلفن تبلیغاتی می ‌توانند از این ابزار به عنوان یکی از هدایای تبلیغاتی خاص در روزهای ویژه و دیگر روزهای سال برای هدیه دادن به کارمندان و مخاطبین خود استفاده کنند. از این طریق برند، نام شرکت یا کالای خود را به افراد بیشتری معرفی کرده و مشتریان قدیم خود را هم همچنان حفظ می کنند.

دفتر تلفن از کالاهای تبلیغاتی جدیدی محسوب نمی‌ شود؛ ولی دارای کاربردهای زیادی است. به همین دلیل مورد توجه اغلب مشاغل قرار می ‌گیرد. با وجود اینکه گوشی ‌های هوشمند و دیگر گوشی ‌ها سیستم ‌های جدید و پیشرفته ‌ای دارند و می ‌توان به سادگی نام تعداد زیادی از افراد را در آنها ذخیره کرد؛ ولی همیشه در همه جا تکنولوژی حرف اول را نمی‌زند. ممکن است برای این تکنولوژی ‌ها مشکلی پیش بیاید و آسیب ببینند. در این صورت چطور می ‌توان به اسامی افراد دسترسی پیدا کرد؟ استفاده کردن از دفتر تلفن تبلیغاتی بهترین راه است.

 

کاربرد دفتر تلفن ‌های تبلیغاتی

تهیه یک دفتر تبلیغاتی که با اصول طراحی دفتر تلفن تبلیغاتی تولید شده و دارای کیفیت بالا و جنس مناسب است، می ‌تواند تا چند سال مورد استفاده افراد قرار بگیرد. با وجود اینکه هر روزه به تعداد ابزار تکنولوژی اضافه می‌ شود؛ ولی باز هم نمی ‌توان به این تجهیزات اطمینان کامل داشت. زیرا با وجود دفتر تلفن‌ های تبلیغاتی تمامی شماره ‌های ضروری و مهم افراد در آن ذخیره می ‌شود. دیگر نگران پاک شدن و آسیب دیدن یا اتفاقات دیگر نیستید و هر زمان بخواهید بدون مشکل در دسترس خواهند بود.

برای اینکه بتوانید برای هر نوع کسب و کار و معرفی آن از تبلیغات پیشرفته استفاده کنید، از این دفترها به روش چاپ رنگی که مرغوب هستند، برای تبلیغ محصول خود استفاده کنید و برند خود را در روی دفترهای تلفن چاپ کنید. این دفترها از اقلام بسیار مناسبی برای بازاریابی هستند و برخلاف مجله‌ ها، بروشورها و روزنامه‌ها که بعد از خوانده شدن دور انداخته می ‌شوند، این دفترها همیشه در کنار مخاطب می ‌مانند. حتی سال‌های سال از آنها استفاده می‌ شود و ماندگارتر از سررسید یا دیگر دفترها هستند. پس در بازاریابی مشاغل ابزار مناسبی محسوب می ‌شوند.

این دفترها دارای فهرست تلفن ‌های اضطراری هستند که اگر طبق اصول طراحی دفتر تلفن تبلیغاتی چاپ شده باشند، در صورت بروز هر مشکلی مانند نیاز به پلیس، آتش‌نشانی، خدمات پزشکی و … با شماره‌ های تماسی که در فهرست تلفن وجود دارد، می ‌توان مشکل را رفع کرد. با وجود تلفن‌ های هوشمند، ممکن است به هر دلیلی این شماره ‌ها در ذهن نماند یا از اطلاعات گوشی پاک شود. پس دفتر تلفن در مواقع اضطراری بسیار کمک کننده است.

 

استفاده از اصول طراحی دفتر تلفن تبلیغاتی

اگر دفتر تلفن از لحاظ دید بصری دارای زیبایی باشد، می ‌تواند در زمان انتخاب یک دفتر تلفن مناسب تاثیرگذار باشد. باید اصول طراحی دفتر تلفن تبلیغاتی مد نظر باشد؛ زیرا در دفتر تلفن ‌های مناسب، داخل آنها با دو رنگ چاپ می ‌شوند و فضاهای مناسب و کافی برای نوشتن و اطلاعات دارند و به درستی کادر بندی شده ‌اند.

در طراحی جلد این دفترها هم باید دقت و توجه به خرج داد تا کاربر بتواند سال ‌ها از این دفتر استفاده کند و از آن خسته و دل زده نشود. طراحی جلد ساده با رنگ ‌های ملایم برای دفترها بهترین انتخاب هستند. با یک روکش یووی یا سلفون می ‌توان به زیبایی و استحکام دفترها اضافه کرد. اصول طراحی، چاپ لوگو و برند مناسب روی این دفترها در تبلیغات هم بسیار تاثیرگذار خواهند بود.

 

دفتر تلفن تبلیغاتی

 

انواع دفتر تلفن ‌های تبلیغاتی

کارخانه‌ های تولید کننده این کالاهای کاربردی از انواع مدل ‌های متنوع و مختلفی از این محصول را تولید می‌کنند. بعضی از این مدل ‌ها شامل موارد زیر می شوند:

  • دفتر تلفن‌ های سیمی
  • دفتر تلفن ‌های کش‌ دار

به جز این مدل دفتر تلفن ‌های ذکر شده، می ‌توان این دفتر تلفن‌ های تبلیغاتی را در اندازه‌ های دفتر تلفن اروپایی، پالتویی و وزیری هم تولید کرد. همگی در بازار وجود دارند و می ‌توان نمونه ‌های متنوع را از نزدیک بررسی کرد. این موارد از کیفیت، نوع چاپ و کاغذ بسیار مرغوب تهیه می ‌شوند. در رنگ‌ های متنوع تولید می‌شوند که هر فرد طبق سلیقه شخصی رنگ مورد علاقه خود را انتخاب می ‌کند. از نکته ‌های مهم در سفارش این دفترهای تبلیغاتی کیفیت این دفترها است.

زیرا از جمله اقلامی هستند که مداوم در دسترس و مورد استفاده قرار می‌گیرند و خراب نمی‌ شوند. پس در کیفیت آن باید از اصول طراحی دفتر تلفن تبلیغاتی استفاده کرد تا به سادگی این دفترها صدمه نبینند و بتوان مدت ‌های زیادی از آن ها استفاده کرد. با این توصیف دقت و توجه به کیفیت چاپ، نوع جلد و کاغذ و حتی سیم پیچی در طراحی این دفترهای تبلیغاتی اهمیت دارد. این دفترها در ابعاد و اندازه‌ های متنوع و در مدل ‌های چسبی، جلدی و سیمی قابل سفارش هستند. روی جلد این دفترها هم می‌ توان از فوتر، چرم، پارچه، کاغذ و… استفاده کرد و به رنگ ‌های متنوع در دسترس مخاطب قرار داد.

 

مشخصات دفترچه تلفن‌ های تبلیغاتی

این دفتر تلفن ‌ها که اصول طراحی دفتر تلفن تبلیغاتی در آن رعایت شده و با کیفیت و اندازه‌ های کوچک و بزرگ طراحی و تولید می ‌شوند، از نظر شکل و ظاهر بسیار جذاب‌ تر از دیگر دفتر تلفن‌ های معمولی هستند. برگه ‌ها و کاغذهایی که در آنها به کار می ‌رود، دارای کیفیت بالایی بوده و به سادگی پاره یا کنده نمی‌ شود. افراد می‌ توانند مطالب و نکات ضروری خود را در آن یادداشت کنند و از پخش شدن جوهر خودکار در آن هم نگرانی نداشته نباشند.

این دفترها دارای جلدهای متنوع و مختلفی هستند که با هم تفاوت دارند. آنهایی که دارای جنس چرم هستند با کیفیت بالا تولید می ‌شوند و از محبوبیت بیشتری هم برخوردار هستند. جنس جلد این دفترها، جنس برگه ‌های داخلی و تعداد برگه ‌ها و اندازه ‌هایی که دارند، در قیمت نهایی آنها تاثیرگذار است. افرادی که می ‌خواهند برای تبلیغات برند و محصولات خود از آن استفاده کنند، می ‌توانند از نوع قیمت‌ های مناسب آن هم تهیه کنند.

 

کلام پایانی

با وجود اینکه در این عصر تلفن ‌های هوشمند، دیگر ابزار و وسایل پیشرفته به جای دفتر تلفن ‌ها مورد استفاده قرار می‌ گیرند، هنوز هم با رعایت اصول طراحی دفتر تلفن تبلیغاتی، این دفترهای محبوبیت خود را دارا هستند. زیرا منشی ‌های شرکت، مسئول اداره ‌ها و شرکت ‌ها نمی ‌توانند شماره‌ ها و اطلاعات را در گوشی ‌های خود ذخیره کنند و نیاز به این دفترها احساس می ‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *