۶ تا از مهمترین نکات و اصول مهم و طلایی چاپ سررسید !

اصول چاپ سررسید

یکی از بارزترین هدایای تبلیغاتی که جهت کسب و کارهای متفاوت کاربرد دارند می‌توان به سررسید اشاره کرد. درواقع برای خرید بهترین سررسید باید ویژگی‌‌ها و مشخصات محصول را به‌درستی مورد بررسی قرار داد. هر کدام از سالنامه‌هایی که طراحی می شوند، از ویژگی‌های خاصی برخوردار هستند. چنانچه ویژگی‌های سررسیدها را بررسی نماییم، می‌توانیم طبق ماهیت کسب‌وکارمان یکی از آن‌ها را تحت عنوان هدیه تبلیغاتی انتخاب و سفارش دهیم. در این بین برخی نکات و اصول مهم و طلایی چاپ سررسید را با شما مخاطبان محترم جوپنزا مورد بررسی قرا ر خواهیم داد.

فهرست مطالب در این مقاله

 • نکات مهم در چاپ سررسید
 • قطع سررسید مناسب‌تر است؟
 • حک لوگو روی جلد سررسید و صفحات
 • نوع جلد سررسید
 • جنس کاغذ سررسید
 • صحافی سررسید
 • محتوای سررسید باکیفیت
 • قیمت بهترین سررسید
 • بهترین انواع سررسید تبلیغاتی
 • جمع بندی

 

نکات مهم در چاپ سررسید

از جمله نکات مهمی که زمان چاپ بهترین سررسید حائز اهمیت هستند، عبارتند:

 

کدام قطع سررسید مناسب‌تر است؟

یکی از مهم‌ترین اصول و فاکتورهای هنگام سفارش و چاپ سررسید که باید به آن توجه داشت، اندازه سزرسید است. درواقع جهت چاپ سالنامه باید به ابعاد آن توجه داشته باشیم، زیرا که امکان حمل محصول به ابعادش بستگی دارد.  سررسیدهایی که می‌خواهید حمل نمایید را باید از لحاظ سایز که درون کیف جای می‌گیرند، بررسی نمود. درواقع تمام سایزهای سررسیدها امکان حمل را ندارند. به موجب این امراز سررسیدهای بزرگ را کمتر مورد استفاده قرار می‌دهند. البته باید به این نکته توجه داشته باشید که این نوع از سالنامه‌ها رومیزی هستند. در اصل طراحی سررسید ها با جلوه خاصی صورت می‌پذیرند. سالنامه‌های رومیزی را بیشتر به عنوان نمونه‌های لاکچری در بازار تبلیغات می‌‌شانسند.

 

حک لوگو روی جلد سررسید و صفحات

از دیگر نکاتی که هنگام چاپ و سفارش سالنامه باید بدان توجه داشت، جلد محصول نهایی و درج لوگو روی آن است. در سفارش سررسید که قصد داریم آن را به‌ عنوان هدیه تبلیغاتی برای دیگران ارسال نماییم باید نشانی از ما در آن درج شود. نکته‌ مهمی که اثر کارفرمایان به آن توجهی دارند. ولی نحوه حک لوگو روی جلد سالنامه یا چاپ لوگو داخل صفحات گاهی با بی‌دقتی و با استفاده از شیوه‌هایی نامناسب انجام می‌شوند. ذرواقع زیبایی، جاگذاری درست لوگو و نحوه انجام این کار می‌تواند سالنامه را برای مشتریان جذاب‌تر از دیگر سررسیدها نماید. چنانچه مایلید تا لوگوی شما بر روی جلد سررسید حک شود، می‌توانید از یکی شیوه‌های استفاده نمایید. البته به این نکته مهم توجه داشته باشید که روش مناسب حک لوگو به نوع سررسید و کیفیت جلد آن هم بستگی دارد، که در ادامه به این موضوع هم می‌پردازیم.

 

انواع روش‌های چاپ لوگو

 • پلاک فلزی
 • حک داغی
 • چاپ سیلک

 

نکات چاپ سررسید

 

نوع جلد سررسید برای چاپ

یکی از نکات و اصول چاپ سررسید ، که باید به آن توجه شود کیفیت جلد است. همبن مسئله که جلد سالنامه مقاومت بالایی داشته باشد، امری بسیار حائز اهمیت است. امروزه جلدهای متنوعی را برای سررسیدهای جدید استفاده می‌‌کنند. ما باید طبق بودجه‌ای که داریم یکی از انواع جلدها را که با قیمت‌های متفاوتی در بازار عرضه می‌شوند را انتخاب نماییم. جهت طراحی اختصاصی سررسیدها شما می‌توانید جلدهایی که طبیعی و لاکچری را انتخاب نمایید. درواقع این نوع از جلدها با قیمت بالاتری برای طراحی سررسید مورد استفاده قرار می‌‌گیرند.

 

جنس کاغذ سررسید برای چاپ

جنس کاغذ سررسید از دیگر نکات مهمی است که هنگام چاپ باید به آن توجه داشت. صفحاتی که برای سررسیدها مورد استفاده قرار می‌گیزند، اغلب کاغذی یا گلاسه هستند. دواقع آن دسته از کاغذهایی که گلاسه هستند را برای طراحی لت سررسیدهای لاکچری استفاده می‌شوند. ولی ورق‌های کاغذی برای صفحات داخلی سررسید بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرند. درواقع براساس نوع سفارش سررسید، شما می‌توانید ورقه‌های متنوعی را جهت سررسید خود انتخاب نمایید.

 

صحافی سررسید

برای دیگر نکات مهم و اصول چاپ سررسید که بسیار حائز اهمیت است میتوان به صحافی سررسید اشاره کرد. درواقع باید توجه به صحافی آن است. در حقیقت صحافی سررسیدها را به‌صورت ته چسب یا دوخت و فنری صورت می‌پذیرند. دوام بالا در صحافی از مهمترین نکاتی در این پروسه محسوب می‌شود که اهمیت بالایی دارد. با توجه به آنکه صحافی فنری مقاومت بیشتری دارد، به همین جهت از طرفداران بیشتری هم برخوردار است. جهت اینکه  سررسید بادوام و کیفیت بالایی را ارائه دهید، باید به نوع صحافی آن حتماً توجه ویژه‌ای داشته باشید.

 

محتوای سررسید باکیفیت

درواقع توجه به محتوای سررسید از نکات مهم دیگری محسوب می‌شود که هنگام طراحی و چاپ سررسید باید به آن توجه داشت. در حقیقت هر یک از اطلاعات دقیق مربوط به روزهای متفاوت را باید در سررسیدها ثبت نمود. چراکه ثبت مناسبت‌های متفاوت جهت برنامه‌ریزی در سررسید بسیار ضرورت دارد. علاوه بر این رنگ بندی هر کدام از صفحات باید به صورتی انجام شود که به زیبایی و خوانایی آن هیچ آسیبی وارد نشود در اصل محتوای هر یک از سررسیدها را شما می‌توانید طبق ماهیت کسب‌وکاری که دارد انتخاب نمایید.

 

قیمت بهترین سررسید

از اصول چاپ سررسید که شما در زمان چاپ بهترین سررسید باید بدان توجه داشته باشید، قیمت محصول نهایی است. درواقع هزینه طراحی و سفارش چاپی که برای سررسیدهای تبلیغاتی باید پرداخت نمایید به مدل آن بستگی خواهد داشت. امروزه مدل‌های زیادی از سررسیدها را تولیدکنندگان در بازار تبلیغات عرضه می‌نمایند که هر کدامشان از کاربردهای خاصی خود برخوردار هستند. در این بین برخی از آن‌ ها به‌صورت روزشمار هستند و برخی دیگر هم به شکل هفته شمار، ماه شمار یا دو روز شمار ارائه می‌شوند. یه‌طور کل هر کدام از آنها را از لحاظ ویژگی‌هایی که دارند، باید به‌صورت دقیق مورد بررسی قرار گیرند. علاوه بر این باید فاکتورهایی که روی قیمت سررسیدها تاثیرگذار هستند را پیش از سفارش به خوبی بشناسیم.

 

بهترین انواع سررسید تبلیغاتی

از نکات حائز اهمیت در هنگام چاپ سررسیدهای تبلیغاتی، این است که با ماهیت و کاربرد انواع سررسیدها آشنایی لازم را داشته باشیم. در کل سررسیدها به‌صورت روز شمار، هفته شمار، ماه شمار یا هفته در دو صفحه طراحی و چاپ می‌‌شوند. طبق نوع کاربردی که شما می‌خواهید سررسید را ارئه دهید، می‌توانید یکی از انواع موجود در بازار را سفارش دهید. در موقع سفارش مدل‌های متفاوت سررسید تبلیغاتی، باید به نیاز مشتریان و  هم‌چنین قیمت سررسید توجه نمایید. این مسئله که شما قصد دارید نا مشتری از سررسیدتان چه کاربردی را داشته باشد، بسیار حائز اهمیت است.

 

جمع بندی

ما در این مقاله به نکات کلیدی و مهم در زمان طارحی و چاپ سررسید که باید به آن توجه داشت پرداختیم. در این مقاله به ویژگی‌های بهترین سررسیدها و کاربردی که هر کدامشان دارند را مورد بررسی قرار دادیم. امید است مقاله نکات و اصول مهم و طلایی چاپ سررسید برای شما مخاطبین محترم مفید بوده باشد. لطفاً پس از مطالعه کامل این مقاله نظرات و تجارب شخصی خود را در زمینه اصول چاپ سررسید با ما در وب‌سایت جوپنزا به اشترک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *