راهنمای انتخاب تم و سبک مناسب برای تقویم تبلیغاتی + انواع سبک ها

انتخاب سبک مناسب تقویم تبلیغاتی

انواع سبک های متنوع تقویم های تبلیغاتی

یکی از ابزارهای اصلی و مهم در برنامه‌ ریزی ‌های زمانی، انواع تقویم‌ ها هستند و معمولا طوری طراحی و تولید می‌شوند که بتوان به سادگی برنامه‌ ریزی ‌های خود را انجام داد. ساختار این تقویم‌ ها باید طوری باشد که به سادگی روزها و تاریخ ‌ها در آن مشخص بوده و آن را پیدا کرد. برای انتخاب سبک مناسب تقویم تبلیغاتی بهتر است با خواسته‌ ها و نیازهای خود آشنایی پیدا کرده و بعد سبک مناسب خود را از انواع تقویم‌ ها انتخاب کرد.

 

طراحی تقویم و سررسیدهای تبلیغاتی

انواع مختلف سررسید ها و تقویم‌ ها از ابزارها و وسایلی هستند که تاریخ و روزها را برای یک سال به شما نشان می ‌دهند و یک سال می ‌تواند برای تبلیغات کسب و کار زمان خوبی باشد. طراحی تقویم ‌ها از لحاظ موضوع تقویم‌ دارای تفاوت هستند. زیرا امروزه انواع مختلفی از سررسیدها با موضوعات مختلف در بازار وجود دارد که می توان به تقویم‌ های دیواری، تقویم کودک، تقویم تبلیغاتی، تقویم ‌های رومیزی و تقویم‌ های فانتزی اشاره کرد که می ‌توانند با عکس ‌های شخصی و … تولید شوند.

بیشتر تقویم‌ ها دارای موضوع ‌های متنوعی مانند: اجتماعی، تبلیغاتی و فرهنگی هستند که معمولا یک کالای ویژه و یا شرکت ‌های خاص با برند های متنوع را پوشش می ‌دهند. مشخص کردن هدف می ‌تواند در طراحی و انتخاب سبک مناسب تقویم تبلیغاتی موثر باشد. پس مشخص کردن هدف از طراحی انواع تقویم‌ ها می ‌تواند نوع تقویم را هم تعیین کند.

این تقویم‌ ها را به دو روش عمومی و سفارشی،  چاپ و طراحی می ‌کنند. به دلیل اینکه از این ابزار به صورت روزانه استفاده می ‌شود، باید طوری انتخاب و طراحی شود که با رنگ ‌های مناسب از خستگی چشم جلوگیری کند و حتی موجب جذب بیشتر مخاطب شود.

 

انتخاب سبک و موضوع مناسب برای تقویم ‌های تبلیغاتی

اولین اقدامی که در زمان نحوه تولید یک تقویم صورت می ‌گیرد، انتخاب سبک مناسب تقویم تبلیغاتی و یا یک موضوع جذاب است که معنا و مفهوم خوبی داشته باشد. افراد باید ابتدا ایده‌ ها و نمونه ‌های خلاقانه موجود را تماشا و بررسی کنند. برای اینکه سبک مناسبی را انتخاب کرد باید با همکاران خود بحث و مشورت کرده و به صورت درست و ایده ‌آل توجه کرد که برای مخاطبین و کاربران جذاب باشند. البته باید این نکته را هم یادآور شوید که شرکت شما این تقویم‌ های تبلیغاتی را ارائه کرده است.

برای اینکه این کار را ثابت کرد باید از رنگ ‌ها، فونت ‌ها، تصویر و گرافیک ‌هایی استفاده کرد که نشان دهنده شرکت باشد. البته این کار باید محتاطانه صورت بگیرد تا این تقویم‌ ها شرکتی نشوند. این تقویم‌ ها هر روز در مقابل دیدگان افراد قرار می ‌گیرند؛ پس بهتر است به دنبال تقویم ‌هایی باشید که از ماه‌ های اول تا آخر سال را طوری طراحی کرده باشد که موجب غافلگیری شود.

 

اصول انتخاب سبک طراحی تقویم تبلیغاتی

 

اصول اساسی و مهم در زمان طراحی تقویم‌ های تبلیغاتی

شاید به نظر عده ‌ای طراحی کردن سررسیدها ساده باشد؛ اما به دلیل اهمیت این ابزار در زندگی که برای نوشتن لیست ‌ها، هماهنگی و برنامه‌ ریزی ‌ها بسیار رایج هستند، باید در زمان طراحی و انتخاب سبک مناسب تقویم تبلیغاتی به نکات و اصولی توجه کرد که عبارت اند از:

 

همچنین از جدیدترین کالکشن ست مدیریتی جوپنزا نیز دیدن کنید.

 

انتخاب طرح ‌های مناسب تقویم تبلیغاتی

برای طراحی جذاب و مناسبی که جلوه بیشتری داشته باشد و هم برای مخاطب جذاب باشد، باید موضوع و مطالب تقویم متناسب با طرح باشد.

 

انتخاب رنگ‌ مناسب برای تقویم

بهتر است از رنگ‌ هایی انتخاب کرد که جذاب بوده و به چشم بیایند؛ زیرا این موضوع در طراحی سررسیدها بسیار اهمیت دارد. البته باید متعادل بوده و از ترکیب رنگ ‌های ناهماهنگ استفاده نکرد.

 

استفاده کردن از تصاویر مناسب

در طراحی باید از تصویرهای متناسب و جذاب استفاده شود تا برای خواندن و جلب توجه جذابیت داشته باشند و البته باید با محتوای تقویم هم هماهنگی داشته باشند. رعایت این نکته در انتخاب سبک مناسب تقویم تبلیغاتی بسیار مهم است.

 

انتخاب فونت مناسب تقویم تبلیغاتی

فونتی که برای این تقویم ‌های تبلیغاتی استفاده می شود، باید خوانا باشد. به تعداد این فونت ‌ها هم باید توجه کرد و از طراحی و انتخاب فونت ‌های غیر حرفه ‌ای اجتناب کرد.

 

توجه به جزئیات و ظاهر سررسیدها

در انتخاب سبک مناسب تقویم تبلیغاتی حتما باید به ظاهر و جزئیات در این ابزارها توجه کرد که شامل: شکل تقویم، اندازه و شکل برگه‌ ها، اندازه قاب و … می شوند.

 

توجه به محتوا

مطالب و محتوایی که در تقویم یا سررسیدها مورد استفاده قرار می گیرند باید مفید بوده و بتوان برنامه‌ ها و وظایف روزانه را در آن یادداشت کرده و تاریخ و رخدادهای مهم را هم مشاهده کرد.

 

انتخاب مناسب جلد و کاغذ

اگر تقویم ‌ها و سررسیدها با متریال ‌هایی مانند: پارچه، کاغذ یا چرم تولید شوند به زیبایی و جلوه آن کمک زیادی می ‌شود.

 

بهترین نوع تقویم ‌ها کدام هستند؟

بیشتر سررسیدها و تقویم ‌ها خصوصیات مشابهی دارند و معمولا ماه‌ ها، روزها و تمامی اتفاقات یک سال را به مخاطبین نشان می ‌دهند. البته در بین این شباهت ‌هایی که وجود دارد، تفاوت ‌های کمی هم بین این تقویم‌ ها وجود دارد. تقویم های دیواری از جمله تقویم ‌هایی هستند که مناسب اداره‌ ها بوده و بهترین تقویم‌ هایی هستند که بدون اشغال فضا به دکوراسیون  داخلی هم کمک می ‌کنند. پس در انتخاب سبک مناسب تقویم تبلیغاتی از هر نوع باید دقت و توجه کافی داشت.

تقویم ‌های رومیزی از نوع دیگر تقویم ‌ها هستند که افراد به راحتی با آن تعامل برقرار می ‌کنند و بیشتر کارمندان تمایل دارند از انواع تقویم‌ های رومیزی برای یادداشت ‌ها و قرار ملاقات ‌های خود استفاده کنند. در زمان انتخاب قالب و سبک مناسب تقویم تبلیغاتی حتما باید به نوع شغل و نیاز کاربران خود هم توجه کنید و با در نظر گرفتن نیاز مخاطب و هدف خود از این تبلیغ می ‌توانید در انتخاب سبک مناسب تقویم تبلیغاتی که تاثیر بیشتری را هم روی مخاطب می ‌گذارد، موفق شوید.

البته باید قالب و سبکی را انتخاب کنید که دارای طراحی ‌هایی باشد که در آگاهی دادن برند شما هم متناسب بوده و با طرح‌ ها، تصاویر و رنگ ‌های مناسب مخاطبین زیادی را هم به خود جذب کند.

 

کلام پایانی

اولین گام برای اینکه یک سررسید یا سالنامه را چاپ کنید، انتخاب سبک مناسب تقویم تبلیغاتی است و هم اینکه به شکل ظاهری تقویم هم طبق هدفی که دارید، باید توجه کنید. زیرا اگر بدانید دنبال چه هدفی هستید، در انتخاب عناصر موجود در چاپ تقویم‌ ها بهتر اقدام می کنید و دچار چالش ‌های کمتری می ‌شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *