مهمترین تفاوت انواع جلدهای سررسید (10تفاوت عمده)

تفاوت جلدهای سررسید

جلدهای سررسید چه ؟ سررسید،تقویمی مانند دفتر است با این تفاوت که در سررسید تاریخ هر روز نوشته شده است . در سالنامه وقایع مهم سال در گوشه ای از صفحه حک شده است و به موضوعات سیاسی فرهنگی و اجتماعی می پردازد . به این صورت است که برای ما هر روز وقایع ، حوادث زنده نگه داشته می شود .سر رسید ها با منظور خاصی طراحی می شوند . بر اساس شکل ، محتوا ،قیمت و کیفیت با هم تفاوت دارند و دسته بندی می شوند . یکی از موارد دسته بندی بر اساس شکل جلد آنها است .

بعضی سررسید ها به خاطر داشتن فضای مناسب جهت نوشتن مانند سررسید وزیری و سررسید اروپایی، دانشجویان از آن استفاده می کنند.

همچنین سررسید ها مریت های بیشتری دارند مثل نقشه ایران و جهان داشتن شماره های اورژانسی ، داشتن پیش شماره های هر استان و . . .

در این روز ها برنامه ریری اهمیت ویژه ای دارد با داشتن سررسید می توانید زندگیتان را برنامه ریزی کنید .

 

همچنین از کالکشن جدید ست هدیه مدیریتی جوپنزا دیدن کنید.

 

انواع جلد های مختلف سر رسید

  1. جلد چرم:جنس جلد این نوع از سر رسید ها از چرم تولید می شوند که نوع و جنس این چرم ها هم می توتند متفاوت باشد که بر اساس نوع چرم ان قیمتش نیز متفاوت است . چرم اصل ، پی وی ،پی وی سی را می توان برای جلد سررسید استفاده کرد.
  2. جلد جیر:جلد جیر نیز نوعی پارچه است که بر اساس اندازه و تراکم پرز کیفیت ان مورد ارزیابی قرار می گیرد هر چه پرز ان بیشتر باشد مرغوبیت ان نیز بیشتر خواهد بود این هم یکی از موارد ظاهری جلد جیر است .یکی دیکر از موارد کیفیت جلد جیر به یک دست بودن پرز های ان می توان اشاره کرد .این تراکم ممکن است در برخی نقاط جلد کم و در برخی نقاط زیاد باشد . سومین نکته مربوط به کیفیت می توان به ضخامت جلد اشاره کرد اگر ضخامت کم باشد ممکن است زمانی که بخواهیم جلد را صحافی کنیم جسب آن که بسیار قوی است از جلد رد شود و به پرز های ان اسیب وارد کند.
  3. جلد گالینگور :گالینگور یک گوشش مصنوعی است از جنس پی وی سی که این جلد ابتدا روی یک ورق لمینت قرار می گیرد تا از ضخامت بهتری برخوردار شود . این نوع جلد ها به دلیل اینکه مصنوعی هستند می توانند از طیف رنگی بیشتری از انها استفاده کرد . و یکی از دلایل اصلی استقبال زیاد مردم به قیمت پایین و مناسب ان اشاره کرد . گالینگور نسبت به جلد چرم مقاومت کمتری دارد.
  4. جلد سلفون: این جلد در واقع یک برگه گلاسه می باشد که برای دوام بالاتر روی ان سلفون میکشند . یکی از مزیت های این جلد این است که شما هر طرح دلخواهی که می خواهید به راحتی می توانی روی ان چاپ کنید و هر رنگ دلخواهی که بخواهید روی ان بزنید. بعضی از افراد روی این جلد ها نقره کوب و طلا کوب انجتم می دهند که روی قیمت ان هم تاثیر می گذارد .کیقیت این جلد به قبل از تولد ان بستگی دارد  یعنی قبل از اینکه سر رسید را به چاپ برساند از کیفیت مواد اولیه مطمئن شوید وقتی به طور کامل از جنس مرغوب سلفون و کاغذ مطمئن شدید سفارش دهید .شکلی که می خواهید روی ان چاپ کنید روی برگه گلاسه ان چاپ می شود.
  5. جلد ارگانایزر: یکی از انواع جلدهای مختلف سررسید ارگانایزر است که از با کیفیت ترین جلد های موجود ذر بازار می باشد. این جلد از قیمت بالاتری نسبت به بقیه جنس ها برخوردار است . پرفروش ترین و بیشترین نوع ارگانایزر ، نوع چرم آن است . این نوع از جلد ها در سررسید ارگانایزر به صورت کلاسوری تولید می شوند.
  6. جلد ترمو :این جنس شباهت بسیاری به چرم مصنوعی دارد ولی این جنس ضخامت کمتری دارد نسبت به چرم مصنوعی ولی مقدار دوام ان از چرم مصنوعی بیشتر است .نکته قابل توجه این است که این جلد نسبت به گرما واکنش می دهد و رنگ ان تغییر می کند.اگر لوگویی که بخواهیم روی جلد های سررسید اختصاصی حک کنیم با گرما می توانیم ریبایی خیره کننده ای به ان ببخشیم.
  7. جلد پارچه ای :یکی از مقرون به صرفه ترین جلدهای مختلف سررسید جلد پارچه ای اشاره کرد  . با این روش هر طرح دلخواهی که انتخاب می کنیم سر رسید های خود را تولید کنیم . با این روش تنوع در رنگ و طرح زیادی  خواهیم داشت .
  8. جلد هایی برای کودکان :یکی از راه هایی که می توانیم به کودکان مان تقویم را اموزش دهیم . هدیه دادن سر رسید به ما این کمک را خواهد کرد .با طراحی لوگوهای بچه گانه این امکان فراهم می شود.
  9. جلد چوبی :یکی از معدود جلد ها جلد های چوبی هستند که از چوب هایی که منبت کاری می شوند می توان استفاده کرد این نوع سر رسید ها را برای هدیه دادن استفاده می کنند.
  10. جلد های کاغذی :این نوع از جلدها که کاغذی ضخم تر از برگه های سر رسید دارند بسیار مقرون به صرفه هستند اما یکی از مشکلات ان این است که ممکن است دچار پوسیدگی و تا خوردگی شوند .

ما سعی کردیم انواع جلد سررسید که می توان تولید کرد از گران تا ارزان برای شما از معایب و مزایای ان ها بگوییم . تا بتوانید انتخاب خوبی داشته باشید .یکی از جلد های مختلف سر رسید را انتخاب کنید و طرح دلخواهتان را روی جلد آن بزنید.

 

بیشتر بخوانید : انواع تقویم رومیزی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *