انواع سررسید بر اساس روز را بشناسید + کاربرد و مقایسه

انواع سررسید بر اساس روز

پر کاربردترین سررسیدهای روزانه

جهان امروز دنیایی پر از شلوغی و هیاهو است که در این میان بعضی از مواقع افراد درگیر کار و مشغله ‌های خود می ‌شوند و برنامه ‌ریزی و انضباط در امور از یاد می ‌برند‌. در این میان سررسیدها می ‌توانند بهترین کمک برای این افراد باشند و با انواع سررسید بر اساس روز، سال یا ماهیانه می توان به زندگی و کار خود نظم بخشید. سررسیدها دنیای بسیار متنوعی دارند و می ‌توان از نوع جیبی تا مدل جادار و رحلی آن را برای کاربردهای متفاوت استفاده کرد.

سررسید روز شمار چیست؟

این سررسیدها نوعی دفترچه های مخصوصی هستند که برای یادداشت رخداد ها و اتفاقات مهم کاربرد دارند. با شروع سال جدید افراد به دنبال خرید سررسیدهای با کیفیت و جذاب هستند تا کارهای روزمره، برنامه و پیگیری‌ های مهم خود را در آن یادداشت کنند. امروزه بعضی از موسسه ‌ها و شرکت ‌ها هم برای تبلیغ کسب و کار خود از این سررسیدها به عنوان هدایای تبلیغاتی استفاده می کنند و به کارمندان و مخاطبین خود ارائه می کنند.

در توضیح مفهوم سررسید روز شمار باید گفت در این سر رسید‌ها تقویم سال برای هر روز در یک صفحه درج شده است و روزهای پنجشنبه و جمعه را با هم در یک صفحه گنجانده اند؛ البته طبق سلیقه مشتری می ‌توان این مدل را تغییر داد. انواع سررسید بر اساس روز دارای ۲۱ فرم است که در زمان انتخاب و تهیه این نوع سررسیدها توجه به این نکته دارای اهمیت است؛ زیرا هر کدام دارای کاربردهای متفاوتی هستند.

انواع فرمت تاریخ سررسید روز شمار

فرمت تاریخ یعنی طراحی صفحه ‌های سالنامه یا سررسید طبق سلیقه مشتری که می ‌تواند به صورت متنوع انجام شود که عبارت اند از:

سررسید روز شمار

در این مدل سررسیدها معمولا هر روز از هفته را در یکی از صفحات سررسید طراحی و چاپ می کنند. در طراحی انواع سررسید بر اساس روز، فضاهای زیادی برای یادداشت کردن وجود دارد و این سررسیدها برای یادداشت امور روزانه کاربرد زیادی دارند. سررسیدهای روزشمار از نظر تعداد کاغذ دارای حجم بسیار زیادی هستند و حمل و جابه جایی آن شاید کمی مشکل باشد. به این نوع سررسید های روز شمار پنجشنبه و جمعه جدا از هم نیز گفته می ‌شود.

سررسید دو روز شمار

در انواع سررسید بر اساس روز به این نوع سررسیدها هم بر می خوریم که هر صفحه آن شامل دو روز از هفته است و به همین علت هر هفته در2 صفحه چاپ و حک می ‌شود؛ البته باید دقت داشته باشید که روزهای چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه را در یک صفحه می گنجانند به این دلیل حجم این سررسیدها نسبت به سر رسید روز شمار کاهش پیدا می کند. برای هر کدام از روزها در این تقویم نصفی از صفحه برای یادداشت قرار داده شده است و کاربر می تواند در آخر سررسید مورد نظر برای یادداشت ‌های خود از آن استفاده کند.

سررسید روز شمار پنجشنبه و جمعه

بیشتر افراد روزهای پنجشنبه و جمعه روز کاری نداشته و شاید نیاز به یادداشت کردن هم نداشته باشند به همین دلیل تولید کنندگان انواع سررسید بر اساس روز را به صورت پنجشنبه و جمعه در یک صفحه تولید و چاپ می کنند.

با این روش و کمتر استفاده کردن از کاغذ حجم این نوع سررسیدها کمتر شده و قیمت آن هم ارزان ‌تر است. این نوع سر رسید یکی از رایج ‌ترین سررسیدهایی است که در بازار وجود دارد؛ به دلیل تقاضایی که برای این سررسیدها به دلیل مقرون به صرفه بودن وجود دارد.

سررسید هفته شمار

سررسید هفته شمار

البته به این مدل طراحی ‌های سررسید، سررسید دستیار هم گفته می ‌شود که در این نوع سررسیدها هر هفته را در یک صفحه قرار می ‌دهند؛ به همین علت حجم این سررسید بسیار کمتر خواهد بود. فضای یادداشت کردن آن هم کمتر است و در قسمت انتهای سر رسید فضایی برای یادداشت کردن قرار داده شده است. این مدل سررسیدها برای افرادی که نیاز به یادداشت ‌های بیشتر دارند، می ‌تواند انتخاب مناسبی باشد.

سررسید هفته در دو صفحه

این نوع از سررسیدها معمولا هر هفته را به دو قسمت ۳ و یا چهار روزه دسته ‌بندی می کنند و در دو صفحه مجزا روبروی هم چاپ می ‌شوند. در این مدل سررسید صفحه اول حاوی روزهای شنبه تا دوشنبه است و صفحه دوم از سه‌شنبه تا جمعه قرار داده می ‌شود.

سررسیدهای ماه شمار

یکی دیگر از انواع سررسیدها، سررسیدهای ماه شمار است که معمولا در مدل تقویم‌ های دیواری و رومیزی از آن استفاده می ‌شود که هر ماه را در یک صفحه قرار می دهند و از نظر یادداشت کردن کاربرد زیادی ندارد. مزیتی که این نوع سررسید ها دارند این است که در یک نگاه می ‌توان کل ماه را مشاهده کرد. در قسمت انتهای سررسید ماه شمار فضایی برای یادداشت قرار داده شده که البته این نوع سررسیدها سررسید یادداشتی هم اطلاق می ‌شوند.

سررسید یک ماه در دو صفحه

یکی دیگر از سررسیدهای روز شمار هر ماه در دوصفحه است که به دو قسمت دسته‌ بندی می ‌شود و در دو صفحه مجزا روبروی هم به چاپ می ‌رسد.

کاربرد سررسید

بیشتر افراد بر این باور هستند که سررسیدها تنها برای یادداشت کردن مناسب هستند؛ ولی باید بدانند که این سررسیدها مدلی از دفترها محسوب می ‌شوند که دارای مزیت ‌ها و کاربرد های زیادی هستند. در ادامه این مطلب به چند کاربرد آنها اشاره می کنیم که عبارت اند از:

  • می ‌توان با سررسیدها، زمان را به خوبی مدیریت کرد.
  • توسط سررسیدها مناسبت ‌ها به فراموشی سپرده نمی ‌شوند.
  • مهم ترین کاربرد سررسیدها برنامه‌ ریزی های روزانه یا بلند مدت است.
  • از انواع سررسید بر اساس روز و… می ‌توان برای یادداشت برداری استفاده کرد.
  • انواع متنوع سررسیدها از بهترین هدایای تبلیغاتی برای انواع کسب و کارها به شمار می ‌آیند.

مقایسه سررسیدها

در انواع سررسید بر اساس روز طراحی صفحه ‌های داخلی دارای یک نقش مهم در ایجاد یک تجربه منحصر به فرد کاری است و صفحات این سررسیدها طبق کاربردهای مختلف و متنوع طراحی می ‌شوند. سررسیدهای روز شمار بسیار پرکاربرد نسبت به دیگر سررسیدها هستند؛ زیرا این امکان برای کاربر ایجاد می ‌شود که برنامه ریزی های روزانه خود را با تمام جزئیات در آن درج کنند. این سررسیدها فضاهایی جدا برای روز و ساعت دارند که توسط این سررسیدها می ‌توان از زمان خود و فعالیت ‌های روزانه بهترین بهره وری را کسب کرد.

کلام پایانی

با اهمیتی که انواع سررسیدها مخصوصا انواع سررسید بر اساس روز در زندگی روزانه هر فرد داشته و تاثیرات مثبتی که در به وجود آمدن نظم و سازماندهی کردن کارها برای کاربر ایجاد می کنند، به همین دلیل استفاده و انتخاب درست سررسید دارای اهمیت است؛ زیرا با یک انتخاب صحیح طبق نیاز می ‌توان در مرتب سازی و نگهداری یادداشت ‌ها و اسناد موفق تر عمل کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *