با انواع صحافی تقویم رومیزی آشنا شوید

در این مقاله قصد داریم به انواع صحافی تقویم رومیزی بپردازیم. آیا می دانستید که تقویم ها بیش از 1500 سال است که وجود داشته اند؟ یکی از کاربردهای اولیه تقویم، برنامه ریزی زمان کاشت، برداشت و حتی شکار بود. این فقط به شما نشان می دهد که یک تقویم در مورد بهره وری چقدر حیاتی است. امروزه، یک تقویم هنوز وظیفه اصلی خود را دارد که برنامه ریزی روز شماست. در واقع، برخی ممکن است بگویند که برنامه ریزی روز کاری خود با یک تقویم، کلید موفقیت بلند مدت شما است. این به این دلیل است که وقتی به طور منظم برنامه ریزی روزانه خود را شروع می کنید، به آرامش ذهن شما کمک می کند. همچنین به شما کمک می کند تا به حداکثر سطح بهره وری خود برسید، زیرا روز شما به درستی برنامه ریزی شده است. تقویم ها اکنون در قالب ها و طرح های مختلف برای انطباق با نیازهای مدرن افراد و مشاغل ارائه می شوند. در اینجا به انواع تقویم های رومیزی می پردازیم:

انواع تقویم رومیزی

در قسمت های بعدی به انواع صحافی تقویم رومیزی می پردازیم. اما ابتدا لازم است با انواع تقویم های رومیزی آشنا شوید.

 1. چند پنل یک طرفه

این نوع تقویم دارای تابلوهایی است که فقط در یک طرف آن چاپ شده است. در قسمت جلو عکس یا گرافیک تبلیغاتی و تقویم ماه وجود دارد. تخته ها روی یک مارپیچ فلزی آویزان شده اند. به صورت مقوایی، در دو طرف، درست زیر تقویم، زمینه برای درج آگهی شرکت وجود دارد. امکانات:

 • هنگام تغییر ماه نیازی به چرخش تقویم نیست.
 • حجم و وزن بیشتر از یک تقویم دو طرفه.
 1. چند پنل دو طرفه

دارای تابلوهای چاپ شده در دو طرف. در قسمت جلو عکس یا گرافیک تبلیغاتی و تقویم یک ماه مشخص و در پشت همان مجموعه برای ماه بعد وجود دارد. تخته ها روی یک مارپیچ فلزی آویزان شده اند. به صورت مقوایی، در دو طرف، درست زیر تقویم، زمینه برای درج آگهی شرکت وجود دارد.

امکانات:

 • حجم و وزن کمتر از یک تقویم یک طرفه.
 • علاوه بر چرخاندن تابلوها هر ماه، نیاز به چرخش افقی اضافی کل تقویم دارد.
 1. تک صفحه ای

در انواع صحافی تقویم رومیزی شما شاهد تقویم های تک صفحه ای هستید. این تقویم ها دارای 12 صفحه در 2 رنگ و تک رو هستند. به صورت مقوایی در دو طرف زمینه برای درج آگهی شرکت وجود دارد. قسمت تبلیغات جلو دو برابر کوچکتر از قسمت پشت است.

امکانات:

 • هزینه پایین اجرا
 • حجم و وزن کم
 • زمان کوتاه

مشخصات کلی تقویم های رومیزی

 1. سایز

دیواره تقویم دارای ابعاد 200در 150 میلی متر می باشد.معمولا این تقویم ها کوچک هستند و مناسب برای نگهداری روی میز می باشند.

 1. تعداد صفحات:
 • 13 تخته یک طرفه (26 صفحه با جلد).
 • 7 تخته دو طرفه (14 صفحه با جلد).
 • یک پانل با برآمدگی شکسته
 • 12 صفحه تقویم
 1. چاپ

چاپ رنگی بر روی تخته های تقویم به شما امکان می دهد بدون محدودیت طراحی کنید.

 1. تکنولوژی چاپ افست

این مقدار زیادی از جزئیات، انتقال رنگ صاف، یکنواختی شدت رنگ و قیمت مطلوب را برای سری از چند صد قطعه فراهم می کند.

 1. تکنولوژی چاپ دیجیتال

یکی از تکنولوژی های مدرن و کاربردی برای انواع صحافی تقویم رومیزی تکنولوژی با چاپ افست است. با استفاده در تیراژ پایین، زمان تحویل کوتاه و قیمت مطلوب را برای سفارشات از یک تا چند صد قطعه تضمین می کند. کیفیت بازتولید تصویر جای خود را به فناوری افست می دهد، اما در بیشتر موارد تفاوت به سختی قابل توجه است.

 1. کاغذ

ما برای چاپ نمودارهای مارپیچ از کاغذ با روکش براق یا مات با کیفیت بالا استفاده می کنیم. شما می توانید وزن را از 170 گرم تا 350 گرم انتخاب کنید. پایه از کاغذ سفت و 250 گرمی ساخته شده است که از یک طرف گچ شده است.

انواع صحافی تقویم رومیزی

در این بخش از مقاله به انواع صحافی تقویم رومیزی می پردازیم.

 • صحافی تقویم رومیزی با پایه گالینگور

گالینگور یا جلد سخت یک نوع جلد بسیار محکم است که برای جلد کتاب و پایه تقویم های رومیزی مورد استفاده قرار میگیرد. همین سخت و سفت بودن این جلد سبب میشود که تقویم به صورت کاملا استوار روی میز قرار بگیرد و ایستایی خود را حفظ کند. این محصول در مقابل حرارت و سرما کاملا مقاوم بوده و حالت خود را از دست نمیدهد. از طرفی این محصول ضد ضربه بوده و امکان چاپ طرح های مختلف روی آن وجود دارد. چاپ روی گالینگور به شکل طلا کوب، نقره کوب، نصب پلاک و سیلک و فلت صورت می گیرد.

 • صحافی تقویم رومیزی با پایه ایندلبورد

این نوع تقویم همان تقویم های سیمی شکل هستند که نوع فنر و رنگ آن بسته به طرح تقویم متفاوت است. گفتنی است که پایه تقویم های گالینگور از پایه های تقویم ایندلبورد از مقاومت و استحکام بیشتری برخوردار هستند. مقوایی که در این نوع تقویم استفاده می شود ایندلبورد نام دارد و با افزایش گرماژ، استحکام آن نیز بالا می رود. برای تولید تقویم های رومیزی معمولا از کاغذ هایی با گرماژ 300 تا 450 گرم استفاده می شود. این تقویم ها در انواع مختلف یک رنگ، دو رنگ و چهار رنگ تولید می شوند. گفتنی است که تقویم های ایندلبورد از قیمت مناسب تری نسبت به تقویم های گالینگور برخوردار هستند. بنابراین اگر قصد سفارش تقویم رومیزی در تعداد بالا را دارید تقویم های ایندلبورد مقرون به صرفه تر هستند.

مراحل صحافی تقویم رومیزی

در اولین مرحله از صحافی انواع صحافی تقویم رومیزی لازم است صفحات به دلخواه مشتری طراحی شوند. سپس این صفحات در یک چاپخانه معتبر با کیفیت بالا برروی برگه های گلاسه چاپ شوند. سپس پایه و سایر تقویم بر اساس نیاز و در خواست مشتری تولید می شوند و در نهایت برگه ها به کمک سیم ها و فنر های مخصوص به یکدیگر متصل می شوند. اما برای تولید تقویم های گالینگور از فنر دوبل استفاده می کنند زیرا این تقویم ها از استحکام و مقاومت بالاتری نسبت به سایرین برخوردار هستند.

سخن آخر

امیدواریم از مطالب لذت برده باشید و از آن برای تولید تقویم های تبلیغاتی استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *