معرفی انواع صحافی سررسید + کاربرد هر کدام از آنها

انواع صحافی سررسید

هدیه‌ای مانند سالنامه یا سررسید و تقویم از زمان‌های دور بین بازاری‌ها یک رسم زیبایی بوده که اهمیت زمان را در بین مشتریان و فروشندگان بازار نشان می‌داد. شرکت‌ها، شهروندان معمولی با هر شغل و کسب‌وکاری و ارگان‌ها همگی می‌توانند از این سررسیدها استفاده کنند و آن را به‌عنوان هدیه ارائه دهند. اما مسئله‌ای که دراین‌بین دارای اهمیت زیادی است کیفیت، کارایی و زیبایی سررسیدها است که به یکی از وسایل بادوام مورداستفاده هر فرد به‌صورت روزمره تبدیل شده است. انواع صحافی سررسید یکی از مهم‌ترین اصول تولید سررسید محسوب می‌شود که در کیفیت و دوام آن بسیار موثر است.

صحافی سررسید

مرحله پایانی کار تولید سررسید و مهم‌ترین قسمت آن صحافی محسوب می‌شود و کیفیت و دوام این سررسیدها با ماندگاری آن در طول یک سال رابطه نزدیکی دارد. حتما برای شما هم پیش‌آمده است که هنگام استفاده از سررسیدها، جلد و کاغذهای آن از هم جدا شده باشد. این اتفاق به دلیل کیفیت کم و پایین صحافی ایجاد می‌شود. طبق توضیحاتی که داده شد، در صنعت چاپ معمولا به تا کردن، ترتیب، جلدکردن صفحه‌ها، ته‌دوزی و… صحافی می‌گویند که انجام فرایند صحافی به دو روش دستی و ماشینی صورت می‌گیرد.

انواع صحافی سررسید

مشخص است که صحافی تقریبا آخرین مرحله تولید سررسید بوده و می‌توان گفت مهم‌ترین قسمت تولید آن است؛ زیرا به کیفیت و دوام آن ربط پیدا می‌کند. در این مقاله می‌خواهیم انواع صحافی سررسید را معرفی کنیم.  انواع صحافی شامل موارد زیر می‌شوند:

ته‌دوخت

یکی از روش‌های صحافی سررسید روش ته‌دوخت نام دارد و وسیله و ابزار مهم در این نوع صحافی دوخت و چسب است. در این روش معمولا صفحه‌ها و کاغذهای انواع سالنامه ها مانند سررسید وزیری دسته‌های ۱۶، ۱۸، ۳۲ برگه‌ای توسط دستگاه تا می‌شوند یا فرم می‌گیرند و بعد از مرتب‌شدن توسط دستگاهی دوخته شده و برای محکم کردن برگه‌ها و ثابت‌شدن نخ‌ها آن را با یک دستگاه مخصوصی چسب کشی می‌کنند.

بعد از خشک‌شدن چسب فرم‌ها را برش می‌دهند و در جلد قرار می‌دهند. این کار که یکی از انواع صحافی سررسید محسوب می‌شود، اگر باکیفیت مناسب صورت بگیرد، در استحکام و دوام سررسیدها موثر خواهد بود و ماندگاری بیشتری هم دارد. صحافی ته‌دوخت را می‌توان به شکل‌های نیمه اتوماتیک، دستی و تمام‌اتوماتیک انجام داد. صحافی ته‌دوخت به‌صورت ته‌گرد و ته صاف انجام می‌شود.

صحافی چسب گرم

یکی از انواع صحافی سررسید چسب گرم نام دارد که در این روش فرم را تاکرده، مرتب کرده و با چسب به همدیگر متصل می‌کنند. این روش صحافی نسبت به ته‌دوخت و فنری دارای دوام و استحکام کمتری است. به همین دلیل در سالنامه و سررسیدها کمتر از آن استفاده می‌شود و فقط سالنامه‌های کوچک با تعداد صفحه‌های کمتر را با این روش صحافی می‌کنند.

صحافی چسب گرم بیشترین کاربردی که دارد، در تولید کتاب، کاتالوگ و مجله‌ها است. در این روش صحافی، سررسیدها کاملا باز نمی‌شوند و به‌راحتی نمی‌توان درون آن چیزی نوشت که  یکی از معایب عمده آن است. از مزایای آن می‌توان به‌سرعت بالای تولید هم اشاره کرد که به همین دلیل بعضی از تولیدکنندگان سررسیدهای خود را به این روش چسب گرم تولید می‌کنند که دارای کیفیت ضعیفی است.

صحافی فنری یا دوبل

روش دیگری از انواع صحافی سررسید صحافی فنری است که در این روش هم کاغذ یا صفحه‌ها توسط دستگاه تا شده و به شکل فرم ۸، ۱۶، ۳۲برگی انجام می‌شود. بعد از مرتب‌شدن پانچ شده و سپس یک فنر از سوراخ‌های پانچ رد می‌شود. در این نوع روش صحافی برگه‌های سررسید به‌آسانی ورق می‌خورند که در تولید سالنامه‌های هفتگی یا ماهیانه و دستیار از آن استفاده می‌شود.

البته در تولید تقویم رومیزی هم کاربرد زیادی دارد. این روش صحافی در تولید سالنامه‌های روزانه کاربردی ندارد؛ زیرا قطر فنرها بزرگ شده و وزن سالنامه‌ها زیاد و سنگین می‌شود و فنر وزن سالنامه را تحمل نمی‌کند.

صحافی منگنه

این روش از انواع صحافی سررسید برای صحافی کتابچه و کاتالوگ بهترین روش برای گردآوری روزنامه‌ها، گزارش‌ها، مجلات و جزوه‌ها است. این روش از صحافی خیلی سریع و با هزینه کمتری انجام می‌شود. در این روش از صحافی باید تعداد صفحه‌های منگنه ۴۸ عدد باشد یا باید تعداد آن مضربی از ۴ باشد؛ زیرا صفحه‌های چاپ شده از وسط تا شده و روی‌هم قرار می‌گیرند.

در مرحله آخر از وسط منگنه می‌شود که برای زیباتر شدن نهایی این سررسیدها می‌توان  صفحه جلد را روی مقواهای ضخیم که دارای پوشش سلفون مات یا براق است استفاده کرد. در این روش از صحافی از کاغذهای سبک‌تر استفاده می‌شود تا بعد از تا خوردن و صحافی در آخر به‌راحتی از هم باز نشوند.

صحافی قفل کلاسوری

در این روش از صحافی معمولا برای ایجاد مدل‌های تنظیم‌کننده سالنامه‌ها و سررسیدها استفاده می‌شود. در این روش یک قفل در وسط جلد که به کلاسور شبیه است، درج شده و ورق‌های پانچ شده سررسید در آن قرار می‌گیرد. در این روش از انواع صحافی سررسید، اگر جلد بعد از استفاده هنوز سالم باشد، در سال آینده دوباره از آن استفاده می‌شود. سررسیدهای تولید شده به روش قفل کلاسوری معمولا در تیراژهای کمتر بوده و بیشتر برای مدیران تولید می‌شوند. در این روش صحافی می‌توان از لت گلاسه در تعداد دلخواه در سررسیدها استفاده کرد.هم چنین یکی از بهترین هدایا برای مدیران شرکت استفاده از ست مدیریتی می باشد

مرحله جلد چسبانی

یکی دیگر از مرحله‌های مهم در تولید سررسید، مرحله جلد چسبانی آن محسوب می‌شود. در روش‌های صحافی فنری و یا ته‌دوخت معمولا در سررسیدهایی که تولید می‌شوند، از آستربدرقه هم استفاده می‌کنند که این روش به‌صورت اتوماتیک و دستی اجرا می‌شود. در روش جلد چسبانی در صحافی فنری معمولا از مقواهای ضخیم استفاده می‌شود؛ اما در صحافی ته‌دوخت کاغذها از ۱۰۰ تا ۱۲۰ گرم در آستربدرقه‌ها استفاده می‌شوند. اگر در مرحله جلد چسبانی کار باکیفیت انجام شود در کیفیت نهایی سررسیدها بسیار موثر خواهد بود.

بهترین نوع صحافی سررسید

با توضیحاتی که در مورد انواع صحافی سررسیدها داده شد، مطمئنا متوجه نوع بهتر صحافی برای سررسیدها شده‌اید. برای تولید سررسیدهای شرکتی از صحافی ته‌دوخت استفاده می‌شود که دارای بهترین نوع کیفیت بوده و با استفاده مکرر در طی سال‌ها از هم جدا نمی‌شوند. البته هزینه صحافی به روش ته‌دوخت برای سررسیدها دوبرابر هزینه صحافی چسب گرم است؛ زیرا دارای کیفیت بالا و بهتری نسبت به دیگر صحافی‌ها را دارد.

ارزان‌ترین صحافی سررسید

بیشتر سررسیدهایی که به‌صورت بازاری هستند سررسید اروپایی، معمولا از روش صحافی چسب گرم استفاده می‌کنند که بی‌کیفیت بوده و در استفاده‌های مکرر در یک سال فرم‌ها، جلد و آستر از هم جدا می‌شوند. قیمت سالنامه یا سررسیدهایی که به این روش تولید می‌شوند، نسبت به دیگر روش‌های صحافی ارزان‌تر است.

کلام پایانی

هدف از تهیه و سفارش سررسید این است که به‌عنوان یک تبلیغ و هدیه به همکاران، مشتریان و افراد دیگر ارائه شود. پس برای این منظور باید نام و سایر اطلاعات شرکت، لوگوی سفارش‌دهنده روی آن درج شود. باتوجه‌به کاربردهای مختلف سررسیدها باید از تکنیک‌های مناسب برای انواع صحافی سررسید استفاده کرد تا  یک سررسید باکیفیت را تولید شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *