بهترین زمان خرید سررسید 1403

بهترین زمان خرید سررسید 1402

یکی از معضلات همیشگی سازمان‌ها برای چاپ این است که چه زمانی وقت مناسبی برای سفارش و خرید سررسید می باشد. همیشه از این دست مشکلات وجود دارد که چه زمانی سراغ سفارش دادن سررسید برویم که دیر نباشد؟ و اینکه چه زمانی می توانیم سررسید بخیریم؟ سررسید از جمله محصولاتی است که عموما جز هدایای تبلیغاتی سازمان‌ها، شرکت‌ها، اداره‌جات، بانک‌ها قرار می گیرد و در مواقع مختلف سال به مخاطب و مشتری هدیه داده می شود. خیلی از ارگان‌ها و سازمان‌ها از سررسید به عنوان محصولی تبلیغاتی استفاده می کنند. به این صورت که اطلاعات سازمان مانند لوگو، آدرس، محصولات، خدمات، معرفی سازمان و طراحی مد نظر خود را روی سررسید پیاده کرده و در جشنواره‌ها ایونت‌ها و مناسبت های مختلف به مخاطب خود هدیه می دهند. سررسید یکی از مهم ترین هدایای تبلیغاتی می باشد. در واقع حتی میتوان گفت محبوب ترین نوع هدایای تبلیغاتی است. شاید شما هم تجربه کرده باشید وقتی به سال نو نزدیک می شویم همیشه منتظریم دوستان یا افرادی در فامیل که در سازمان‌های مختلف کار می کنند به ما سررسید یا سالنامه هدیه بدهند.  سررسید در شکل و طرح بسیار متنوع و خلاق است. قبل از اینکه به این مساله بپردازیم که چه زمانی برای خرید سررسید بهترین زمان محسوب می شود، می خواهیم در توضیحی کوتاه سررسید را معرفی کنیم و سپس انواع سررسید را توضیح دهیم تا در هنگام خرید بتوانیم بهترین انتخاب را چه برای خودمان و چه برای دوستان‌مان، همکاران‌مان یا اعضای خانوده که برای آن‌ها خرید را انجام می دهیم داشته باشیم.

معرفی سررسید 1403

سررسید 1403 به نوعی دفترچه یادداشتی است که در آن تاریخ نیز درج شده است. این اطلاعات می تواند ازتاریخ شمسی، هجری، میلادی و روزهای مهم دیگری باشد که حاوی مناسبت‌های اجتماعی، سیاسی باشد. و در کنار آن تعطیلات رسمی نیز جز اطلاعاتی است که در سررسید مشخص می شود. این صفحاتی که تاریخ دارند، در کنار فضایی که برای نوشتن وجود دارد به افراد کمک می کند که چه در محیط کار و چه در محیط خانه‌ی خود بتوانند برای امور مختلف از سررسیدهای مختلف استفاده کنند. مثلا برای برنامه‌ریزی، متناسب با تاریخ و مناسبت‌های مختلف، قرار ملاقات و جلسه‌ها، کلاس‌های مختلف آموزشی استفاده می شود غیر از این ممکن است افراد برای مصارف شخصی هم از سررسید استفاده کنند. مثلا متناسب با تاریخ روزی که در آن قرار دارند اتفاقاتی که برای آن‌ها افتاده است را می نویسند و به نوعی خاطره نویسی انجام می دهند. سررسیدها می توانند متنوع باشند و می توان سررسید را با هر مدل و طرحی سفارش داد و این امکان بسیاری از سررسیدها را به محصولی بسیار کاربردی و جذاب تبدیل کرده است.

انواع سرسید 1403

سررسید در مدل‌های مختلف چاپ می شود و تعداد آن بسیار زیاد است در اینجا به اختصار چند مورد را توضیح می دهیم.هرکسی با توجه به انتظارات و سلایق خود سررسید مورد نظر خود را انتخاب می کند.

سررسید وزیری : یکی از محبوب ترین سررسیدها، سررسید وزیری محسوب می شود، بخاطر سایز بزرگ آن که فضای خوبی برای نوشتن دارد. سایز سررسید وزیری 24*17 می باشد.

سررسید رقعی: کاملا شبیه به سررسید وزیری می باشد. با این تفاوت که سایز آن مقداری نسبت به سررسید وزیری کوچک تر است. سایز سررسید رقعی عموما 21*15 می باشد.

سررسید اروپایی : سررسید اروپایی نیز شبیه به سررسید رقعی می باشد تنها با این تفاوت که در سررسید اروپایی از عرض آن کم‌تر شده است که همین موجب شیک تر شدن و سبک تر بودن این سررسید است. سایز سررسید اروپایی 21*21 می باشد. عموم سالنامه های اروپایی با صحافی فنر و یک کش روی آن دیده می شوند.

سررسید پالتویی: همانطور که از اسمش پیداست، به این معنی است که سررسیدی کوچک تر از سایر سررسیدها می باشد. و به راحتی در کیف یا جیبی متوسط جا می شود. این نوع سررسید با سایز17 *10 تولید می شود. در سررسیدهای پالتویی فضای زیادی برای نوشتن وجود ندارد. اما بهترین سررسید برای حمل و برنامه ریزی می باشد. سررسید پالتویی به دلیل سبک بودن می تواند همراه افراد باشد و در هر شرایطی سریعا در دسترس قرار بگیرد. سررسید پالتویی جز ارزان ترین نوع‌های سررسید می باشد که در تبلیغات نیز از محبوب ترین انتخاب‌های سازمان‌های مختلف است. چرا که با تولید و هدیه این محصول می توانند به افراد بیشتری به عنوان مخاطب، سررسید پالتویی را به عنوان هدیه ای تبلیغاتی تقدیم کنند.

سررسید جیبی: سررسید جیبی تمام خصوصیات سررسید پالتویی را داراست؛ با این تفاوت که سایز آن از سررسید پالتویی کوچک تر است و تقریبا شبیه به یک دفترچه عمل می کند. همانطور که از اسمش پیداست در معنای لغوی خود منظور آن است که آنقدر کوچک است که به راحتی در جیب قرار می‌گیرد.

سررسید خشتی: به هر سررسیدی که به صورت مربع تولید شود سررسید خشتی می گویند. یکی از زیبا ترین و محبوب ترین نوع سررسید، سررسید خشتی می باشد که مخصوصا قشر جوان بسیار از آن استقبال می کنند. البته این نوع سررسیدهای خشتی اندازه‌های متفاوتی دارند. سررسید خشتی معمولا به صورت عموم تولید نمی شود. ولی افراد می توانند اگر تمایل داشتند از این سررسید استفاده کنند، آن را به چاپخانه با طرح مورد نظر سفارش داده و دریافت کنند. در چاپ این سررسید بخاطر اینکه کاغذ زیادی مصرف می شود هزینه آن نسبت به سررسیدهای دیگر گران تر است. و معمولا برای سازمان‌ها و شرکت‌ها یا بانک‌ها انتخاب خوبی برای تبلبغات نمی باشد.

سررسید ارگانایزر( مدیران ): این نوع سررسیدها به صورت مخصوص برای مدیران طراحی می شوند. این سررسید جز سررسیدهای لوکس و بسیار گران قیمت محسوب می شود. و همچنین این سررسید در جعبه‌های شیک و لوکسی نیز قرار می گیرد. در نتیجه افراد کمتر سراغ این سررسید برای خرید می روند. خیلی از سازمان‌ها، بانک‌ها و ادارات مختلف به مدیران خود و یا مشتریان برگزیده‌ی خود سررسید ارگانایزر را به عنوان هدیه ای خاص تقدیم می کنند. این محصول بسیار بعید است که بتواند به صورت عمومی در سبد هدایای تبلیغاتی یک سازمان قرار بگیرد. بیشتر هدیه‌ای لوکس است تا در اواخر سال به دوستان، خانواده یا همکاران هدیه داده شود.

بهترین زمان خرید سررسید 1403:

اگر بخواهیم بهترین زمان خرید سررسید 1403 را مشخص کنیم، در واقع باید در نظر بگیریم که هر زمانی می‌توان برای خرید سررسید اقدام کرد و سررسید 1403 همیشه از بخش دوم سال در دسترس عموم قرار دارد. اما اگر بخواهیم در ارتباط با سفارش دادن سررسید در تعداد زیاد صحبت کنیم، باید حداقل از سه ماه قبل سفارش خود را ثبت کنیم تا بتوانیم به موقع سررسید‌ها را در اختیار داشته باشیم. بهترین زمان برای خرید سررسید 1403 زمستان است. یعنی از اول دی ماه می توان برای خرید سررسید 1403 اقدام کرد. چرا که عموما از این ماه چاپ این نوع سررسیدها انجام شده است و وارد بازار شده اند. اما اگر به عنوان سازمانی قصد داریم از این محصول به عنوان هدیه ای تبلیغاتی استفاده کنیم، بهتر است که از آبان سفارش خود را به چاپخانه بدهیم و طراحی سررسید خود را  قبل از این ماه آماده کرده باشیم. تا از دی محصول در سازمان موجود باشد تا در هر ایونت، جشنواره یا مراسمی بتوانیم این ست هدیه تبلیغاتی را به مخاطب و مشتریان خود تقدیم کنیم. مشخص است که اگر بتوانیم از اوایل دی ماه این هدیه را به مخاطب خود بدهیم او دیگر نیازی برای خرید مجدد سررسید احساس نمی کند. ولی اگر اواخر سال یا فصل بهار به مخاطب و مشتری خود سررسیدی اهدا کنیم احتمالش بسیار زیاد است که با توجه به برنامه‌های افراد و نیاز آن‌ها به سررسید، محصول دیگری را خریداری کرده یا از جای دیگر تهیه کرده باشند. پس بهتر است که بازه‌ی زمانی دی تا اسفند را برای هدیه دادن سررسید 1403 انتخاب کنیم تا مخاطب دیگر نیازی به خرید سررسید نداشته باشد و با توجه به این مساله برنامه‌ی تبلیغاتی سازمان نیز با بهترین  بازدهی پیش برود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *