بهترین زمان سفارش سررسید اختصاصی

سررسید اختصاصی

همواره و همه ساله شرکت های بزرگ ، کارخانجات و موسسات نسبت به سفارش سررسید اختصاصی اقدام می کنند. اما خیلی از این مجموعه ها به هدفی که دارند نمی رسند . این عدم رسیدن به هدف دلایل زیادی دارد که یکی از آن دلایل عدم سفارش به موقع سررسید و سالنامه تبلیغاتی است.

ما در اینجا به شما میگوییم که بهترین زمان برای سفارش سررسید ۹۸ ، تقویم دیواری ، تقویم رومیزی ، سررسید اختصاصی ، سالنامه اختصاصی چه زمانی است .

زمان مناسب برای سفارش سررسید جدید زمانی است که بتوانیم با هزینه ای کم این هدیه تبلیغاتی را انجام دهیم . بله – ما باید بدانیم چه تاریخ از سال باید سفارش سررسید بدهیم تا هزینه های تولید و چاپ سررسید اختصاصی کمتر باشد تا بتوانیم یک سفارش عالی بدهیم .

برای پاسخ به این سوال بهترین تاریخ سفارش سالنامه اختصاصی ماه های آبان و آذر است . چرا که در این تاریخ هنوز شور و شوق تولید سررسید آغاز نشده است و می توان با هزینه های مناسب سفارش داد.

برای چاپ سررسید ، مواد اولیه نقش اصلی را دارد. کاغذ سررسید ، زینک چاپ ، مرکب چاپ ، جلد سررسید ، صحافی ، خدمات تکمیلی سررسید –
متاسفانه امروزه با شرایط بد اقتصادی میبینیم که قیمت کاغذ روز به روز افزایش می یابد و این فقط و فقط به نابه سامانی بازار بستگی دارد و هیچ دلیلی به نوسان ارز ندارد.
به گونه ای شده است که هر روز حدود کیلویی ۱۰۰ تومان ، و یا بندی تا ۵۰۰۰ تومان به کاغذ افزوده می شود و این خود تا ۷۰ % قیمت سررسید را افزایش می دهد.
مواد اولیه دیگر تولید سررسید تفاوت بسیار زیادی روزانه ندارد و معمولا در ۲ ماه آخر سال افزایش دارد.
اجازه دهید یک مثال بزنم :
در سررسید اختصاصی و سررسید عمومی از کاغذ تحریر استفاده می شود که معمولا کاغذ ۷۰ گرم سفید و یا کاغذ ۷۰ گرم کرم است
سال گذشته قیمت هر بند کاغذ ( واحد شمارش ۵۰۰ ورق کاغذ در سایز استاندارد ۱۰۰*۷۰ ) معادل ۷۵۰۰۰ تومان بوده که این رقم در روزهای پایانی سال ۹۷ تا ۹۴.۰۰۰ تومان هم افزایش داشته است
و امروز هنگام نوشتن این مقاله ( آبان ۹۸ ) قیمت همان بند کاغذ با مشخصات فوق از قرار ۲۶۱۰۰۰ تومان است
این یعنی در بهترین زمان سفارش سررسید سال ۹۸ با بدترین زمان سفارش سررسید سال ۹۷ ، اختلاف ۳ برابری وجود دارد.
در نتیجه اگر سال قبل می توانستیم یک سررسید را حدود ۵۰۰۰ تومان تولید کنیم امسال باید چیزی حدود ۱۳۰۰۰ تا ۱۴۰۰۰ تومان در نظر گرفت
ذکر این نکته که این قیمت و اختلاف ها برای آبان ماه است و رفته رفته قیمت کاغذ و مواد اولیه دیگر تولید سالنامه افزایش خواهد یافت و این شکاف بیشتر و بیشتر می شود.
جالب این است که بیشتر کارفرمایان می فرمایند که امسال سفارش سررسید اختصاصی نمی دهیم اما با گذشت زمان و نزدیک شدن به پایان سال و جو بازار و از طرفی لازم بودن و ارزان بودن ترین هدایای تبلیغاتی ، دوباره به سفارش سررسید اقدام می نمایند.
من نتیجه گیری می کنم :
هر چند با گرانی این روزها ، اما باید هر چه زودتر نسبت به سفارش سررسید اختصاصی و یا تقویم رومیزی اختصاصی و یا تقویم دیواری اختصاصی اقدام کنیم تا دچار تلاطم بازار نابسامان نشویم.
در مقالات بعدی دلایل دیگر این اقدام را خواهم نوشت.
نویسنده : آرشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *