تاثیر تقویم رومیزی اختصاصی در افزایش شناخت یک برند چیست؟

تاثیر تقویم اختصاصی در شناخت برند

امروزه باتوجه به رقابت بالای کسب‌وکارها در جذب مخاطب هدایای تبلیغاتی همانند تقویم‌ رومیزی به عنوان ابزاری کارآمد در معرفی یک برند و ایجاد ارتباط مطلوب‌تر با مشتریان کمکی شایان می‌نماید. زمانی که مخاطبان هدایای تبلیغاتی منحصر به یک شرکت را دریافت می‌نمایند، به‌طور ناخودآگاه سریعاً نام شرکت در ذهن آن‌ها نقش می‌بندد. در این مقاله از جوپنزا موضوع می‌پردازیم که تاثیر تقویم رومیزی اختصاصی در افزایش شناخت یک برند چیست؟ 

تقویم رومیزی از هدایای تبلیغاتی در ابعادی کوچک و جمع‌وجور است. این هدایا اغلب شامل 12 برگ هستند که هر یک از صفحه آن به یک ماه خاص اختصاص داده می‌شود. بیشتر تقویم‌های رومیزی به‌صورت دو رو چاپ می‌شوند و اغلب از جنس پلاستیکی، چوبی و کاغذی هستند. این هدایای تبلیغاتی درواقع ابزاری قدرتمند جهت افزایش شناخت برند ما به‌شمار می‌روند. پیش از شروع سال جدید، هرساله تقاضا جهت سفارش تقویم رومیزی اختصاصی افزایش می‌یابد. در کل تقویم‌های رومیزی از امکان چاپ لوگو و شخصی‌ساری برخوردار بوده که استفاده از آن‌ها جهت تبلیغات موجب افزایش اعتماد مخاطبان به برند ما می‌شوند. در جوپنزا به بررسی تاثیر تقویم اختصاصی در شناخت برند می‌پردازیم، پس با ما همراه باشید.

 

فهرست مطالب در این مقاله:

 • تقویم رومیزی چیست؟
 • تاثیر تقویم رومیزی در تبلیغات
 • استفاده از تقویم رومیزی اختصاصی مناسب چه کسب‌وکارهایی است؟
 • مزایای تقویم رومیزی اختصاصی در تبلیغات برند
 • انواع جنس پایه تقویم رومیزی اختصاصی
 • جنس کاغذ مصرفی در تقویم رومیزی اختصاصی
 • نتیجه گیری

 

تقویم رومیزی اختصاصی چیست؟

همان‌طور که در مطالب بالا اشاره شد تقویم رومیزی اختصاصی ، درواقع یکی از هدایای تبلیغاتی است که جهت قرار دادن روی میزهای کار، خدمت، تحصیلی و مواردی دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد. درواقع این تقویم‌ها در ابعادی کوچک طراحی شده‌اند که شامل 12 برگ هستند. در هر برگ از تقویم رومیزی، وقایع و رویدادهای مهم تاریخی تا تعطیلات رسمی مشخص می‌شود. به‌طور معمول تقویم رومیزی اغلب از جنس کاغذ سخت یا پلاستیکی تولید می‌شود که به شکل دو رو چاپ شده‌اند.

تقویم رومیزی اختصاصی یکی از سو تقویم، تاریخ‌ها و روزهای هفته را نمایش می‌دهد و طرف دیگر آن، فضایی جهت تبلیغات برند ما و درج عکس محصولاتمان را فراهم می‌سازد. این هدایای تبلیغاتی باتوجه به کاربردی بودنشان، نقش بسزایی در معرفی برند و کسب‌وکار ما دارند، که در طول یک‌سال مورد اسیتفاده مخاطبان قرار می‌گیرند.

 

تقویم رومیزی اختصاصی و تبلیغات

 

تاثیر تقویم رومیزی در تبلیغات و شناخت یک برند

به‌طور کلی تقویم رومیزی تنها تقویمی به‌شمار می‌رود که در طول سال به‌صورت مداوم روی میز مورد استفاده قرار می‌گیرد. این عامل به تنهایی می‌تواند دلیل بارزی از زمینه استفاده از تقویم رومیزی در هدایای تبلیغات محسوب شود. درواقع برای افزایش بار تبلیغاتی، چاپ تقویم رومیزی اختصاصی با نام  تجاری، گزینه‌ای بسیار مناسب در نمایش برند ما را در طول سال جهت دید مخاطبان است که تاثیر زیادی در اعتبار برندمان دارد. درواقع تاثیر تقویم رومیزی اختصاصی در افزایش شناخت برند باتوجه به کاربردی بودنش در طول سال، نقش بسزایی دارد.

 

استفاده از تقویم رومیزی اختصاصی مناسب چه کسب و کارهایی است؟

به‌طور کلی برای افرادی که مخاطبان کسب‌وکارشان جای جهت قرار دادن تقویم رومیزی تبلیغاتی دارند، این هدیه یک گزینه بسیار عالی محسوب می‌شود. چنانچه می‌خواهید تقویم‌های رومیزی متفاوت داشته باشید، شخصی‌سازی آن متناسب با برندتان بهترین گزینه خواهد بود. تقویم رومیزی اختصاصی را می‌توان به عنوان ابزاری تبلیغاتی برشمرد که به بهترین نحو ممکن جهت معرفی کسب‌وکارهای بزرگ و گوچک کاربرد دارد.

 

مزایای تقویم رومیزی اختصاصی در تبلیغات و شناخت برند

استفاده از تقویم رومیزی اختصاصی جهت برنامه‌ریزی روزانه و هفتگی مخاطبان کاربردهای زیادی دارد. امروزه استفاده از تقویم‌های آنلاین و یا اپ‌های متعددی رایج شده است، ولی تقویم‌های فیزیکی همچنان نقش خودشان راحفظ کرده‌اند. عموم مردم هنوز مایلند تا یک تقویم در فیزیکی را در دسترسدداشته باشند، تا خیلی راحت‌تر از آن استفاده نمایند. از دلایل مهم استفاده از تقویم رومیزی اختصاصی به عنوان هدایای تبلیغاتی می‌توان به موارد مهم زیر اشاره کرد:

 • افزایش آگاهی از برند
 • ایجاد حسن نیت در مخاطبان
 • تبلیغات دراز مدت در طول یک سال کاری
 • با استمرار تقویم رومیزی اختصاصی به عنوان هدایای تبلیغاتی برای مخطبان، آن‌ها به مشتریان وفادار مبدل می‌شوند.
 • مقرون به‌صرفه بودن نسبت به دیگر هدایای تبلیغاتی
 • گزینه‌های مختلف در شخصی‌سازی تقویم رومیزی به‌عنوان یک هدیه تبلیغاتی
 • کاربردی بودن تقویم رومیزی برای مخاطبان مختلف در طول روز و سال
 • امکان نوع آوری و خلاقیت در تقویم رومیزی اختصاصی
 • عدم تبلیغات غیر مزاحم در آن
 • درج تصاویر محصولات یا خدمات ما در کیفیت بالا
 • استمرار در پیام تبلیغاتی برند ما در طول سال
 • قابلیت شخصی‌سازی به‌صورت دلخواه صاحبان کسب و کار براساس استانداردهای مشخص

 

انواع جنس پایه تقویم رومیزی اختصاصی

به‌طور کلی تقویم رومیزی از نظر پایه در دسته‌بندی‌های مختلفی تقشیم می@شوند که شامل موارد زیر است:

 • چوبی: این نوع از تقویم‌های رومیزی از پایه‌ چوبی بسیار زیبایی برخوردار هستند. تقویم رومیزی پایه چوبی معمولاً با رنگ صفحات مدنظر شما ست می‌شود که ظاهری کلاسیک و شکیل را به نمایش می‌گذارد.
 • سلفن: این نوع از تقویم‌های رومیزی با پایه سلفون از قدیمی‌‌ترین و کاربردی‌ترین مدل‌ها محسوب می‌شوند. درواقع متریال استفاده شده در این نوع پایه مقوای کرجی و گلاسه همراه با روکش سلفون خواهد بود. در حقیقت روکش سلفون موجب افزایش مقاومت و جلوگیری از خط و خش بر گلاسه آن می‌شود.
 • پلکسی: تقویم‌های رومیزی پلکسی از پایه پلاستیکی در ظاهری شفاف و شیشه‌‌ای برخوردار است که به آن پلکسی اطلاق می‌شود. درواقع این نوع از صفحات جنسی بسیار محکم دارند و در تقویم‌‌ها با ضخامت مطلوبی استفاده می‌شوند. در کل پلکسی از جدیدترین نوع پایه در تقویم‌های رومیزی به‌شمار می‌رود.

 

جنس کاغذ تقویم رومیزی اختصاصی

 

جنس کاغذ مصرفی در تقویم رومیزی اختصاصی

درواقع جنس کاغذ مصرفی در یک تقویم رومیزی اختصاصی، معمولاً از کاغذ سخت در کیفیت بالا استفاده می‌شود. این نوع از کاغذها، جهت تولید تقویم رومیزی کاربرد دارند و باید از خصوصیاتی برخوردار باشند که بتوان از آن‌ها جهت چاپ تقویم‌هایی در کیفیت بالا بهره برد. به‌طور کلی اغلب کاغذ مصرفی برای تتقویم رومیزی اختصاصی باید، ضخامت مناسبی داشته باشد تا بتوان آن را به‌صورت دو رو چاپ نمود و هم‌چنین از پاره شدن آن جلوگیری به‌عمل آورد.

علاوه بر موارد مذکور این کاغذ لازم است تا از بافت صاف و بدون خط و خش برخوردار باشد تا بتوان به‌راحتی روی آن چاپ دلحواه داشت. در حقیقت کاغذ مصرفی برای تقویم رومیزی، باید بازتاب نور مناسبی داشته باشد تا خیلی راحت روی آن چاپ صورت پذیرد و تصاویر و متن‌ها به‌راحتی قابل رویت باشند.

 

نتیجه گیری

در این مقاله از وب‌سایت جوپنزا تاثیر تقویم رومیزی اختصاصی در تبلیغات برندسازی را مورد بررسی قرار دادیم. در ادامه به معرفی استفاده از این هدیه تبلیغاتی و تاثیرات آن در شناخت یک برند از سوی مخاطبان پرداختیم. در کل تقویم رومیزی اختصاصی باتوجه با پرکاربردن بودنش نقش بسزایی در ماندگاری برند‌ و کسب‌وکار ما در ذهن مخاطبان دارد. امید است مقاله تاثیر تقویم رومیزی اختصاصی در افزایش شناخت یک برند چیست؟ برای شما مخاطبین محترم جوپنزا مفید بوده باشد. لطفاً پس از مطالعه کامل این مقاله، نظرات و تجارب شخصی خود را در زمینه تاثیر تقویم رومیزی اختصاصی در افزایش شناخت برند تاثیر تقویم اختصاصی در شناخت برند  با ما در وبسایت سررسید جوپنزا به اشترک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *