آیا تقویم بچه گانه دیواری در ترغیب کودکان به برنامه ریزی تاثیر دارد؟

تاثیر تقویم بچه گانه

اگر صاحب فرزند هستید احتمالا درگیر تاثیر تقویم بچگانه برای نظم بخشیدن به زندگی فرزند خود هستید. همه ما میدانیم در دنیای پرسرعت و پرتلاطم امروزه داشتن یک نظم و برنامه مشخص میتواند زندگی ما را بهبود بخشد. برعکس این قضیه نیز امکان پذیر است یعنی اگر برای خود و زندگیتان برنامه درست و منظمی نداشته باشید بدون شک دچار سردرگمی خواهید شد. از طرفی عادت داشتن به نظم از سنین کودکی در ما شکل می‌گیرد. یعنی تربیت خانواده و سبک زندگی در کودکی میتواند در بزرگسالی نیز بر زندگی ما تاثیر بگذارد. چه بسا در بزرگسالی برای ایجاد یک عادت درست باید ماه‌ها زمان گذاشت. از این رو پیشنهاد می‌شود که از همان ابتدا به فرزندانمان نظم و داشتن یک روتین درست و طبیعی را بیاموزیم تا بتوانیم از آینده آن ها محافظت نماییم. به همین منظور در این مقاله به تاثیر تقویم در زندگی کودکان میپردازیم. ناگفته نماند در این رابطه می توانید هر مدل تقویمی مانند تقویم دیواری و یا تقویم رومیزی را انتخاب کنید

تاثیر برنامه ریزی در زندگی

تاثیر تقویم بچگانه در برنامه ریزی کودکان بسیار مشهود است. شاید برایتان عجیب باشد که چرا ما به داشتن یک برنامه ریزی درست در کودکان اصرار داریم؟ همانطور که گفته شد هر یک از ما در زندگی به یک روتین درست و منظم نیاز داریم. داشتن روتین میتواند به زندگی ما نظم ببخشد و ما را در رسیدن به اهدافمان یاری دهد. از این رو در چندسال اخیر شاهد آن هستیم که اکثر روانشناسان و مدرسان موفقیت بر این موضوع اصرار دارند که ما برای خود یک دفتر یا تقویم برنامه ریزی داشته باشیم تا به کمک آن در زندگی به یک نظم خاصی برسیم. اما مشکل اصلی آنجاست که ایجاد یک روتین یا عادت رفتاری در بزرگسالی کار بسیار دشواری است چرا که تغییر ناخودآگاه کار بسیار دشواری است. از این رو بهتر است این عادات از همان سنین کودکی در ما شکل بگیرند.

تاثیر تقویم بچگانه در برنامه ریزی کودکان

حال که دانستیم نظم در کودکان تا چه اندازه با اهمیت است لازم است در این بخش از مقاله به تاثیر تقویم بچگانه در برنامه ریزی کودکان بپردازیم. اگر میخواهید در کودکتان عادات درست ایجاد کنید بهتر است ابتدا یک تقویم جذاب بچگانه برای فرزندانتان تهیه کنید. سپس مفهوم روز، هفته، ماه و سال را برایشان توضیح دهید. به کمک خودشان سعی کنید برنامه های کوتاه مدت روزانه، ماهانه و سالانه تنظیم کنید. مثلا برای برنامه روزانه ساعت مشخص غذا و میان وعده را مشخص کنید. برای تمرین های هفتگی میتوانید یک کتاب داستان را مشخص کنید و از کودکتان بخواهید در طی یک هفته آن کتاب داستان را تمام کند. البته بهتر است کتاب به تصمیم فرزندتان انتخاب شود. برای برنامه های سالانه میتوانید پس انداز کردن را به کودکتان بیاموزید تا بتواند در انتهای سال اسباب بازی یا لباسی که میخواهید با پول خود خریداری کند.

تاثیر تقویم بچه گانه در برنامه ریزی کودکان

تاثیر روتین در زندگی

حال که با تاثیر تقویم بچگانه در برنامه ریزی کودکان آشنا شدیم لازم است بدانیم روتین و داشتن نظم چه مزایایی دارد. زندگی ما انسان ها بر اساس تکرار بنا نهاده شده است. ما هرروز ساعات تکراری را زندگی میکنیم. هفته ها از شنبه تا جمعه و به همین ترتیب ماه و سال و فصل هم می گذرند. این بدان معناست که همه ما برای پیشرفت و موفق شدن به یک برنامه و روتین خاص نیاز داریم. مثلا روزی یک ساعت کتاب خواندن و یک ساعت ورزش کردن میتواند در پایان سال به ما تاثیرات شگفت انگیری را تحویل دهد. مثلا اگر روزی یک ساعت درس بخوانیم در پایان سال متوجه خواهیم شد که چندین کتاب را مطالعه کرده ایم و اگر روزی یک ساعت ورزش کنیم در پایان سال متوجه خواهیم شد که جسممان از سلامت مطلوبی برخوردار است و حتی ممکن است به وزن ایده آلمان رسیده باشیم. پس این برنامه تکراری روزانه میتواند نتایج شگفت انگیزی را به ارمغان آورد.

تقویم بچگانه را از کجا تهیه کنیم؟

تا اینجا متوجه تاثیر تقویم بچگانه و تاثیر شگفت انگیز آن در کودکان شدیم. اما این تقویم ها را از کجا تهیه کنیم؟ برای تهیه تقویم های بچگانه میتوانیم به شهر کتاب و فروشگاه های لوازم التحریر مراجعه کنیم. در این مراکز انواع مختلفی از تقویم های بچگانه موجود هستند که شما میتوانید بر اساس سلیقه خود و فرزندان یک کدام را انتخاب و خریداری نمایید. البته سعی کنید حتما فرزندانتان را در خرید سهیم کنید تا علاقه وی را در برنامه ریزی و استفاده از تقویم بیشتر کنید. تقویم های کودکانه معمولا در طرح ها و رنگ های مختلف طراحی شده اند تا فرزند شما بتواند بر اساس علایق خود یک کدام را برگزیند. اما شاید سوال شود که برای خرید عمده این تقویم ها باید چکار کرد و به کجا مراجعه کرد؟ در بخش بعدی مقاله به این موضوع نیز خواهیم پرداخت.

برای خرید عمده تقویم بچگانه به کجا مراجعه  کنیم؟

تاثیر تقویم بچگانه در برنامه ریزی کودکان به قدری موثر است که نمی‌توان از اهمیت آن چشم پوشی کرد. به طوری که امروزه اکثر خانواده ها از این نوع تقویم ها برای کودکان خود خریداری میکنند تا بتوانند در داشتن آینده ای زیبا و موفق به فرزند خود یاری دهند. در همین راستا پیشنهاد میشود اگر صاحب یک بیزینس یا کسب و کار هستید و قصد تهیه هدیه تبلیغاتی دارید بهتر است به سراغ این تقویم های بچگانه بروید. برای تهیه تقویم های بچگانه به صورت عمده میتوانید به وب سایت های معتبر فروش این محصول مراجعه کنید. حتی برخی چاپخانه ها کار سفارش گیری به همراه چاپ لوگو را برای شما عزیزان انجام خواهند داد. با این کار شما میتوانید به مشتریانتان تقویم بچگانه هدیه دهید و به خانواده در مسیر موفقیت فرزندانشان کمک کنید. بدون شک خانواده ها نیز از این هدیه استقبال خواهند کرد.

سخن آخر

ما در این مقاله تمام تلاش خود را کردیم که از فواید و تاثیر تقویم بچگانه در برنامه ریزی و موفقیت فرزندانتان صحبت کنیم. از اینجا به بعد این شما هستید که باید گامی ارزنده در راستای نظم بخشیدن به زندگی کودکان خود بردارید و برای آینده آن ها سرمایه گذاری و برنامه ریزی داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *