تفاوت سررسید اختصاصی با سررسید معمولی چیست؟

تفاوت سررسید اختصاصی با سررسید معمولی

طراحی و چاپ سررسید اختصاصی

در روزگاری زندگی می ‌کنیم که برای موفقیت در یک کسب و کار تازه و نوپا حرف اول را تبلیغات می ‌زند و روش ‌ها و راه ‌های زیادی برای این کار وجود دارد. یکی از بهترین تکنیک ‌های تبلیغاتی چاپ سررسید و یا سالنامه‌ ها است که می ‌توان طبق نیاز و کاربردی که برای کسب و کار دارد، آن را طراحی و چاپ کرد. این سررسیدها تنوع بسیار زیادی دارند که می ‌توان هر کدام از آنها را به صورت اختصاصی و یا سفارشی چاپ کرد. در این مطلب می ‌خواهیم تفاوت سررسید اختصاصی با سررسید معمولی را بررسی کنیم و بدانیم از چه نظر با هم تفاوت دارند.

 

سررسیدهای اختصاصی

نوعی از سررسیدها هستند که می ‌توان طبق خواسته و خصوصیات مورد نظر فرد، آنها را شخصی سازی کرده و تمامی خصوصیات سررسید اختصاصی مانند: قطع، صحافی، جلد و … طبق درخواست و نظر مشتری طراحی و چاپ می شود. افراد می ‌توانند مشخصات سررسیدهایی که مورد نظرشان است را با طرح ‌ها و ویژگی ‌های خاص خود به تولید کننده اعلام کنند.

این سررسیدها از جمله ابزارهای تبلیغاتی بسیار موثر و مفید برای شرکت ‌ها و معرفی برند هستند. امروزه بیشتر سازمان ‌ها و شرکت ‌ها در روزهای پایانی سال سررسیدهای اختصاصی را تهیه و به عنوان هدایای تبلیغاتی به مشتریان و مخاطبین خود ارائه می ‌کنند. با این روش در بازار بیشتر نفوذ پیدا می ‌کنند؛ پس با توجه به توضیحاتی که در مورد این سررسید داده شد، تفاوت سررسید اختصاصی با سررسید معمولی را متوجه می ‌شویم.

 

سررسید معمولی

سررسیدها و تقویم‌ ها را به دو روش کلی می ‌توان طراحی و تولید کرد که شامل اختصاصی و عمومی می شود. سررسیدهای عمومی همان سررسیدهای معمولی موجود در بازار هستند که تمامی خصوصیات آنها مانند: سایز، جلد، صحافی، بدرقه و … بر اساس مشخصات کلی که شرکت تولید کننده آن را طراحی می کند، تولید می ‌شود.

مشتریان می ‌توانند با انتخاب نوعی از این سررسیدها و با انتخاب چاپ ‌های طلاکوب، لیزر و سیلک محصولات و تبلیغات خود را توسط این سررسیدها به نمایش بگذارند. در این سررسیدهای عمومی فضای کمتری برای تبلیغات و برندینگ وجود دارد و ممکن است افراد برای تبلیغات دچار محدودیت شوند.

 

فرق سررسید معمولی با اختصاصی

از جدیدترین انواع تقویم رومیزی مجموعه ما دیدن نمایید.

 

تفاوت سررسید اختصاصی با سررسید معمولی

با توضیحاتی که در مورد این دو سر رسید داده شد، مشخص شد که در سر رسیدهای اختصاصی تمامی عوامل مربوط به چاپ سررسیدها باید طبق سفارش فرد یا شرکت، بر اساس کسب و کار، خدمات و نوع کالایی که ارائه می ‌کنند، طراحی و چاپ ‌شود. طراحی ‌هایی که روی جلد این سررسیدها انجام می ‌شود مانند: لوگو، شعار تبلیغاتی، اطلاعات شرکت، حک کردن لوگو در صفحه آستر بدرقه و حتی چاپ کردن کالاهای شرکت در صفحه ‌های لت باعث تاثیر فراوان روی مخاطبین می ‌شود.

با حک کردن لوگوی مخصوص شرکت در صفحه‌ های این سررسید در تمامی زمان ‌هایی که افراد از این سررسیدهای اختصاصی استفاده می ‌کنند، اسم شرکت و برند آن در جلوی دیدگان قرار می ‌گیرد و در ذهن ماندگار می ‌شود. اما در سررسیدهای معمولی، فرد تقاضا کننده از محصولات تولید شده و سررسید های آماده که توسط شرکت تولید و طراحی و چاپ می ‌شود، انتخاب می ‌کند و با کمی تغییرات و انجام تبلیغات روی جلد این سررسیدها سعی می ‌کند هدایای تبلیغاتی مقرون به صرفه ‌ای را تهیه کند.

 

دیگر تفاوت سررسید اختصاصی با معمولی

از نکات مهم در چاپ سررسید های اختصاصی و تفاوتی که با سر رسید های معمولی دارد، می ‌توان  ابعاد این سررسیدها را به دلخواه تغییر داد و از طرح ‌های مد نظر خود در این سررسیدها بهره‌ مند شد. البته خیلی از موارد دیگر وجود دارد که موجب تفاوت سررسید اختصاصی با سررسید معمولی می ‌شود. از دیگر المان ‌هایی که می ‌توان تغییر داد، جنس جلد و طراحی سررسید است که در برند سازی بهترین تاثیر را می گذارد.

هر چقدر بیشتر از روش ‌های خلاقانه در طراحی و چاپ سررسیدهای اختصاصی بهره‌ مند شوید، تاثیرگذاری آن هم بیشتر می ‌شود. در این سررسیدها می ‌توان صفحات داخل سررسید و حتی نوع و رنگ کاغذ را هم تغییر داد و لوگو را با طراحی ‌های خاصی شخصی ‌سازی کرد. این موارد را نمی ‌توان در سررسیدهای معمولی اجرا کرد.

 

ویژگی ‌های چاپ سررسیدهای اختصاصی

امروزه نیاز به تبلیغات در بیشتر کسب و کارها احساس می ‌شود و مسئولان شرکت ‌ها و سازمان ‌ها سعی می ‌کنند از انواع متنوع تبلیغات استفاده کنند که بهترین نوع تبلیغات اهدای هدایای تبلیغاتی متنوع است. یکی از این هدایا می ‌تواند سررسید اختصاصی باشد.

تفاوت سررسید اختصاصی با سررسید معمولی را توضیح دادیم و دلیل اینکه از این نوع سررسید برای تبلیغات و معرفی کسب و کارها بیشتر استفاده می ‌شود، تاثیرگذاری بیشتر آن است. چرا که به صورت شخصی ‌سازی طراحی می ‌شوند و نشان این است که افراد که برای مخاطبین خود ارزش قائل هستند. از مهم ترین ویژگی ‌های این سررسیدهای اختصاصی می ‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • امکان درج کردن تبلیغات در صفحه‌های داخلی سررسید وجود دارد.
  • این سررسید به روش منحصر به فرد چاپ می ‌شود و طوری است که نمونه آن یا شبیه آن را مشتری دیگری ندارد.
  • طبق تیراژ چاپ سررسیدهای اختصاصی شما مانند یک بیلبورد می ‌تواند تاثیر تبلیغاتی داشته باشد.
  • می توانید اطلاعات کسب و کار و تبلیغات خود را روی سررسید یا جلد سررسید اختصاصی حک کنید.
  • نوع تبلیغ به روش حک آن در سر رسید موجب می ‌شود تبلیغ‌ های خود را انتخاب شده به مشتریان ارائه کنید و یک تبلیغ هدفمند داشته باشید.
  • می ‌توانید سررسید اختصاصی سال جدید ۱۴۰۳ را با جلدهای سفارشی و اختصاصی انجام دهید.
  • تبلیغات مربوط به کسب و کار خود را می توانید در صفحه گلاسه در اول و آخر و حتی وسط سررسید اختصاصی انجام دهید.

همین موضوع یک نمونه تفاوت سررسید اختصاصی با سررسید معمولی است که باعث می ‌شود بیشتر شرکت ‌ها از این نوع سررسیدها در تبلیغات و بازاریابی ‌های خود استفاده کنند.

 

سررسید اختصاصی بهتر است یا معمولی

 

کلام پایانی

با آشنا شدن با سررسیدهای اختصاصی می ‌توان این هدایا را بهترین جایگزین برای روش ‌های بازاریابی گران قیمت مانند: تبلیغ در تلویزیون، روزنامه و … قرار داد. این سررسیدها می ‌توانند یکی از تبلیغات بلند مدت باشند و برند و محصولات را در معرض دید بیشتری قرار دهند. در سررسید های اختصاصی محتوای تبلیغاتی بیشتری ارائه می شود و در صفحات متعدد محصولات خود را می توان معرفی کرد. همین موضوع یک تفاوت سررسید اختصاصی با سررسید معمولی بوده و باعث معروف شدن آن شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *