تقویت تمرکز با دفتر پلنر + راهنمایی استفاده از آن برای افزایش تمرکز در وظایف

تقویت تمرکز با دفتر پلنر

جالب است بدانید تقویت تمرکز با دفتر پلنر امکان پذیر است. امروزه که زندگی برای همه سخت شده است و  همه مردم در تلاش هستند که کارهای روزانه خود را انجام دهند، داشتن قدرت تمرکز کار بسیار سختی است. یعنی افراد نمیتوانند در حالی که به کارهای روزمره خود رسیدگی میکنند سایر وظایف و برنامه های خود را به خاطر داشته باشند. رسیدگی به تک تک برنامه های روزانه ملزم به داشتن یک دفتر پلنر و برنامه ریزی است. با این کار افراد میتوانند تمامی کارهای یک روز خود را یادداشت کنند و بدون فراموشی و با قدرت تمرکز بالا یک به یک آن ها را تیک بزنند.در غیر اینصورت تمامی دغدغه ها دست به دست هم میدهند تا ما را به فراموشی مبتلا کنند و از طرفی کارهای روزانه مان به درستی صورت نگیرد. در همین راستا ما مقاله ای ترتیب داده ایم که با معرفی دفتر پلنر و مزیت های آن به شما عزیزان کمک کنیم. پس چنانچه مایل هستید تا انتها با ما باشید.

 

دفتر پلنر چیست؟

حال که میخواهیم درمورد تقویت تمرکز با دفتر پلنز صحبت کنیم لازم است در ابتدا بدانیم که اصلا دفتر پلنر چیست؟ درواقع دفتر پلنر دفتری است که در در آن صفحاتی به صورت اختصاصی به منظور برنامه ریزی روزانه طراحی شده است. صفحات دفتر دارای بخش های خاص بوده که میتوان به طور دقیق کارهای روزانه را در آن ثبت کرد. این دفتر کمک میکند که کارها و برنامه هر روز به شکلی منظم دسته بندی شوند تا افراد بتوانند بدون فراموشی و مشکل و با قدرت تمرکزی بالا به انجام کارهای خود بپردازند. این دفترها در انواع و مدل های مختلفی تولید و به دست مشتریان میرسد. اما دفتر های پلنر چگونه باعث افزایش تمرکز میشوند؟ در بخش بعدی به این موضوع نیز میپردازیم. پس اگر شماام در انجام کارهای روزانه خود دچار سردرگمی میشوید این مطالب را از دست ندهید.

دفتر های پلنر چگونه باعث تقویت تمرکز میشوند؟

در این بخش به ارتباط تقویت تمرکز با دفتر پلنر پرداخته میشود. به طور طبیعی انسان امروز به دلیل داشتن مشغله ذهنی بسیار زیاد دچار عدم تمرکز و اضطراب است. همین شلوغی کارهای روزانه سبب شده است که برخی از کارهارا فراموش کنیم و نتوانیم آن ها را به درستی به خاطر بسپاریم. در همین راستا روانشناسان توصیه میکنند همواره یک دفترپلنر یا یک دفترچه یادداشت برای نوشتن کارهای روزانه به همراه داشته باشیم. وقتی دست ما برای نوشتن آماده میشود و ذهن ما برای هماهنگی دست و فکر متمرکز میشود، ناخودآگاه، آگاهی ما نسبت به کارهای روزمره و برنامه ریزیمان افزایش میابد. یعنی وقتی چند ارگان بدن که شامل چشم، دست، فکر و عصب ها درگیر یک کاری مثل نوشتن میشوند، تمرکز ما به شکل چشم گیری افزایش میابد. اما اگر ما فقط یک ایده یا تصمیم را در ذهن خود داشته باشیم، تنها ارگان درگیر شده مغز ماست که داده ها را در حافظه کوتاه مدت خود ذخیره کرده است. از این رو برنامه ریزی و تصمیم هایمان تنها در همان لحظه ثبت میشوند و خیلی زود از خاطرمان میروند. پس نوشتن و برنامه ریزی سبب افزایش تمرکز میشود.

تقویت برنامه ریزی با دفتر پلنر

دفتر پلنر برای چه کارهایی مفید است؟

 

حال که با ارتباط بین تقویت تمرکز با دفتر پلنر آشنا شدیم لازم است بدانیم که دفترهای پلنر چه کاربردی دارند؟

 

  • افرادی که چند شغله هستند: کسانی که چند شغل مختلف دارند طبیعتا درگیری ذهنی بسیار زیادی دارند. این افراد معمولا در طول روز چندین کار اداری و غیر اداری و جلسه دارند که ممکن است به هردلیلی فراموش کنند. از این رو داشتن یک دفتر پلنر میتواند کمک بسیار زیادی به آن ها داشته باشد.

 

  • افرادی که شغل اینترنتی دارند: کسانی که در فضای مجازی مانند اینستاگرام فعالیت دارند باید در طول روز یک سری فعالیت ها را در جهت رعایت الگوریتم و تولید محتوا انجام دهند. در همین راستا دفتر پلنر یک نظم دهنده مناسب برای کار این قبیل افراد است.

 

  • خانم های خانه دار: حتی خانم های خانه دار به منظور نظم بخشیدن به فعالیت های منزل خود و رسیدگی به برنامه های روزانه مانند آشپزی، ورزش، خرید و غیره به یک پلنر نیاز دارند.

 

دفتر پلنر و هدیه تبلیغاتی

میبنیم که ارتباط قوی بین تقویت تمرکز با دفتر پلنر وجود دارد و امروزه همه افراد جامعه به این محصول نیاز دارند، پس الان وقت یک انتخاب هوشمندانه است. شما به عنوان یک کارفرما لازم است اقداماتی را در جهت رونق کسب و کار خود در نظر بگیرید. روش های مختلف بازاریابی را امتحان کنید و بیزینستان را گسترش دهید. یکی از راه های مفید برای تبلیغات و جذب مشتری تهیه هدیه تبلیغاتی است. هدیه تبلیغاتی باید یک محصول کاربردی و جذاب باشد تا بتواند مشتریان را به شما متعهد کند. دفتر پلنر امروزه یک وسیله بسیار کاربردی است که افراد به صورت روزانه و مکرر از آن استفاده میکنند‌. بنابراین اگر شما بتوانید به مشتریان خاص و ویژه خود دفتر پلنر هدیه دهید قدم بزرگی در جهت رشد کسب و کار خود برداشته اید. این دفتر میتواند در هر لحظه از شبانه روز کسب و کار شما را به مشتریانتان یادآوری کند و آن ها را نسبت به شما متعهد نماید. پس نباید ارزش و تاثیر هدایای تبلیغاتی مفیدی چون دفترهای پلنر را دست کم گرفت.

 

نحوه تهیه دفتر های پلنر برای تقویت تمرکز

این مزیت دفترهای پلنر در زمینه تقویت تمرکز با دفتر پلنر سبب شده است که بسیاری از چاپخانه ها و تولید کننده ها در سالهای اخیر به تولید این مدل دفتر ها بپردازند. بنابراین شما میتوانید این دفتر ها را به صورت آماده از چاپخانه ها و تولید کننده ها تهیه نمایید. اما اگر یک نوع دفتر پلنر خاص با صفحات اختصاصی میخواهید لازم است طرح مورد نظر خود را با یک چاپخانه و یک تیم طراحی در میان بگذارید تا مدل مورد نظر شما را طراحی و چاپ کنند. تمامی این فرآیند ها میتواند به صورت حضوری و یا به صورت غیرحضوری صورت پذیرد. امروزه وب سایت های مختلف به صورت غیرحضوری و گاهی حضوری همواره در حال خدمات رسانی هستند. پس این فرصت را از دست ندهید و خیلی زود برای کسب و کارتان هدیه تبلیغاتی کاربردی نظیر دفترپلنر را سفارش دهید.

 

سخن آخر

امیدواریم تا اینجا توضیحات در زمینه تقویت تمرکز با دفتر پلنر برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد. ما همواره در تلاش هستیم که به شما در زمینه رشد فردی، اجتماعی و کسب و کار کمک کنیم. مطالب و مقالاتی که در اینجا بارگزاری میشود صرفا به منظور افزایش اطلاعات شما و بهبود شرایط فعلیتان است. امید است از این مطالب از وبسایت سررسید جوپنزا لذت کافی را برده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *