تحلیل مزایا و معایب استفاده از تقویم رومیزی به عنوان ابزار تبلیغاتی

تقویم رومیزی به عنوان ابزار تبلیغاتی

ابزار ها و هدایای تلیغاتی مانند انوع تقویم ها ، ست مدیریتی ، سررسید ها و … روشی موثر و مناسب برای تبلیغات انواع کسب و کار ها می باشند. اما باید در نظر داشته باشید که هر هدیه و محصول تبلیغاتی نیز مزایا و معایبی نیز دارند. پس لازم است که قبل از سفارش و خرید هدیه تبلیغاتی خود تمامی معایب و مزایای آن را در نظر بگیرید.در این مقاله ما درباره تقویم رومیزی تبلیغاتی، انواع آن و همچنین معایب و مزایای تقویم رومیزی به عنوان ابزار تبلیغاتی نیز صحبت خواهیم کرد تا شما بتوانید اطلاعات کاملی درباره این هدیه ی تبلیغاتی کسب نمایید. پس ما را تا پایان این مقاله همراهی کنید.

تقویم رومیزی تبلیغاتی چیست؟

به هر تقویمی که پایه ای به منظور نگهداری آن بر روی میز شما داشته باشد، تقویم رومیزی می گویند. امروزه همه ی افراد تقویم رومیزی به عنوان ابزار تبلیغاتی استفاده می کنند و به منظور تبلیغات کسب و کار خود این تقویم ها را به مخاطبان خود هدیه می دهند. اکثراً تقویم رومیزی به عنوان ابزار تبلیغاتی برای کسب و کار های اداری کاربرد دارد، به طوری که آن را به کارمندان و مدیران بخش های مختلف شرکت و یا اداره جات می دهند. چرا که کمتر کارمندی در هر ادامه و یا شرکتی کار می کند که میزی برای قرار دادن تقویم رومیزی نداشته باشد.

انواع تقویم های رومیزی تبلیغاتی:

تقویم های رومیزی تبلیغات را به چند روش و چند عنوان می توان به انواع مختلف تقسیم بندی کرد. شما در ادامه تمامی این موارد را خواهید خواند. با ما همراه باشید.

 1. انواع تقویم رومیزی اختصاصی:

تقویم رومیزی سفارشی در کل به 4 دسته تقویم رومیزی اداری، تقویم رومیزی یادداشت دار، تقویم رومیزی جادار و در آخر نیز تقویم های رومیزی چوبی، تقسیم می کنند.

 • تقویم رومیزی اختصاصی اداری:
 • تقویم رومیزی اختصاصی جادار:
 • تقویم رومیزی اختصاصی یادداشت دار:
 • تقویم رومیزی اختصاصی چوبی:
 1. با توجه به تعداد صفحات:

تقویم های رومیزی با تعداد کاغذ های متفاوت به چاپ می رسند به گونه ای که ما تقویم رومیزی 7 صفحه ای تا 12، 13 صفحه ای نیز داریم.

 1. جنس جلد تقویم های رومیزی:

این نوع تقویم ها را با جنس های جلد متفاوتی می سازند (گالینگور، چرم و …). حال این شما هستند که با توجه به نیاز خود و همچنین بودجه ای در اختیار دارید، جنس جلد تقویم های رومیزی خود را انتخاب نمایید.

 

 

مزایای تقویم رومیزی به عنوان ابزار تبلیغاتی برای انواع کسب و کار ها:

 

هر محصول و یا وسیله ای به عنوان هدیه ی تبلیغاتی رادای معایب و مزایایی است و  تقویم های رومیزی تبلیغاتی نیز از این قائده مستثنی نیستند. به همین خاطر در این بخش از مقاله شما با مزایای تقویم رومیزی به عنوان ابزار تبلیغاتی آشنا می شوید.

 1. مقرون به صرفه و بسیار ارزان هستند: تقویم های رومیزی بسیار ارزان تر باقی راه های تبلیغاتی همانند بیلبورد های تبلیغاتی و با تراکت ها می باشد و برای تبلیغات انواع کسب و کاز های کوچک و بزرک بسیار مناسب می باشند.
 2. بسیار کاربردی می باشند: هر فردی و با هر حیطه ی کاری، به تقویم رومیزی نیاز دارد. به همین دلیل کشب و کار ها به راحتی می توانند از آن به عنوان هدیه ی تبلیغاتی برای تمامی مخاطبانشان استفاده نمایند.
 3. دفترچه ای برای مشخص کردن تاریخ های خاص: بسیاری از افراد بر این باور اند که باید تمامی کار ها و تارخ های مهم را در دفتر های پلنر یادداشت نمایند. اما این افاد به راحتی می توانند این تاریخ ها را درون تقویم های رومیزی خود مشخص کرده و هزینه ای اضافی نیز نداشته باشند.
 4. شیک بودن : تقویم های رومیزی اختصاصی بسیار شیک بوده و به زیبا تر شدن میز کار، و در نهایت دفتر و یا محل کار شما کمک می کنند.
 5. می توانید از آن در ست های مدیریتی خود استفاده نمایید: از تقویم های رومیزی می توانید به عنوان اقلامی ارزشمند در ست های مدیریتی خود استفاده کنید. البته لازم به ذکر است که بیشتر افراد برای ست های خود از چاپ تقویم رومیزی اختصاصی استفاده می نمایند.
 6. رشد کسب و کار: شما به راحتی می توانید با استفاده از انواع روش های چاپ لوگو و نام تجاری کیب و کار خود را بر روی تقویم رومیزی خود طراحی کنید. حتی می توانید در اول و یا پایان تقویم صفحه ای را برای تبلیغات و توضیح محصولات خود اختصاص دهید. در نهایت این کار باعث می شود که کشب و کار پیشرفت کرده و به سود نیز برسد.
 7. دوستدار محیط زیست می باشد: تقویم های رومیزی از آن جایی که از هدیه ای کاغذی می باشد، پس از دور انداختن جذب طبیعت شده و به کود تبدیل خواهد شد. البته می توانید این تقویم ها را بازیافت کرده تا در نهایت بتوان دوباره از آن استفاده کرد.

 

معایب تقویم رومیزی به عنوان ابزار تبلیغاتی:

متاسفانه هر محصولی یک سری معایبی نیز به عنوان هدیه ی تبلیغاتی دارد. شما در این بخش شمما با معایب تقویم رومیزی به عنوان ابزار تبلیغاتی آشنا خواهید شد.

 1. همه گیر بودن: یکی از مواردی که می تواند موجب پیشرفت شما به وسیله ی هدایای تبلیغاتی شود، نو بودن و جدید بودن آن هدیه است. اما تقویم ها رومیزی هدیه ای تبلیغاتی قدیمی می باشد که سالیان سال است که از آن استفاده می شود. به همین خاطر احتمال دارد که تعدادی از افراد آن را به عنوان هدیه قبول نکنند.
 2. تقویم رومیزی هدیه ای خاص محسوب نمی شود: یکی دیگز از معایت تقویم های رومیزی خاص و یونیک نبودن آن است. چرا که افراد به خاص بودن هدایایشان بسیار اهمیت می دهند.
 3. جایگاه زیادی برای نوشتن ندارند: اکثر تقویم های رومیزی مکان زیادی برای نوشتن ندارند و به همین خاطر برای یادداشت های روزانه، نوشتن میزان درامد در هر روز و … کاربرد ندارد.
 4. قدیمی بودن: همان گونه که قبلاً گفتیم افراد سالین زیادی است که از تقویم های رومیزی به عنوان هدیه تبلیغاتی استفاده می کنند. ولی در این سال ها نیز هدایای جدیدی وارد بازار شده، به همین خاطر افراد احتمال دارد که آن هدایا را به تقویم های رومیزی تبلیغاتی ترجیح دهند. البته شما می توانید با طراحی های جذاب کمی حالت مدرن تر به تقویم رومیزی خود بدهید.

سخن پایانی:

در این مقاله بر این تلاش بودیم تا با صحبت کردن درباره تقویم رومیزی تبلیغاتی، انواع آن و همچنین معایب و مزایای تقویم رومیزی به عنوان ابزار تبلیغاتی شما را با این مسائل آشنا کرده، تا در نهایت بتوانید با کمک این مطالب هدیه تبلیغاتی مناسبی برای کسب و کار خود انتخاب نمایید.شما می توانید علاوه بر این محصول از سررسید هم برای تبلیغ برند خود استفاده کنید. آیا با توجه به تمام مزایا و معایب تقویم های رومیزی آن را برای تبلیغات کسب و کار خود انتخاب می کنید؟ نظرات و پیشنهادات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *