تقویم رومیزی هنری با لوگوی شرکت چه کاربردی دارد ؟

تقویم رومیزی هنری

تقویم رومیزی هنری چیست ؟

تقویم رومیزی هنری با لوگوی شرکت چه کاربردی دارد؟ تقویم‌های هنری چند نوع دارند؟ بهترین نوع تقویم‌ها برای ساخت تقویم هنری کدام است؟ وجه تمایز تقویم‌های هنری با دیگر انواع تقویم چیست؟ چه نکاتی در طراحی تقویم‌های هنری از اهمیت بیشتری برخوردار هستند؟ تقویم‌های هنری از نظر هزینه طراحی چه تفاوتی با دیگر تقویم‌ها دارند؟ تقویم‌ها یکی از محصولاتی هستند که صاحبین مشاغل و شرکت‌ها به منظور تبلیغ و معرفی مجموعه و خدمات خود از آ‌ن‌ها استفاده می‌کنند. این محصولات دارای انواع مختلفی هستند و با کمی خلاقیت می‌توان طرح‌های زیبا و به یادماندنی برای آن‌ها ایجاد کرد. در این مطلب از مجریان قصد معرفی نوع هنری تقویم‌ها را داریم و ضمن پاسخ به این سوال که چگونه می‌توان تقویم هنری با لوگوی شرکت تهیه کرد؟ به وجه تمایز آن‌ها با دیگر تقویم‌ها می‌پردازیم، با ما همراه باشید.

 

تقویم هنری با لوگوی شرکت، هدیه‌ به یادماندنی سازمان‌ها

روزهای آخر سال، بازار داغ هدایای سازمانی هستند که توسط برندها و مجموعه‌های مختلف به کارمندان، همکاران، رقبا و مشتریان اهدا می‌شوند. هدایای سازمانی که برخی از آن‌ها محصولات ویژه و اختصاصی سازمان برای روزهای آخر سال هستند، انواع مختلفی دارند که تقویم هنری یکی از آن‌ها است. تقویم هنری با لوگوی شرکت، هدیه‌ به یادماندنی سازمان‌ها است که در صورت رعایت چند اصل در طراحی، بهترین هدیه تبلیغاتی سازمان نیز خواهند بود.

 

انواع تقویم‌های هنری

طراحی و آماده‌سازی تقویم‌ رومیزی هنری در همه انواع این محصول امکان‌پذیر است. بیشتر ما انواع مختلف تقویم‌ها را از نزدیک مشاهده کرده‌ایم و حتی مدل‌های مختلف آن را در منزل یا محل کار خود داریم. انواع تقویم‌های هنری را می‌توان با مدل‌های رایج و موجود در بازار تقویم‌ها تهیه کرد. برای مثال یکی از انواع کاربردی تقویم‌ها برای طراحی تقویم هنری، تقویم رومیزی است. این تقویم‌ها به صورت چهار برگ یا 12 برگ طراحی می‌شوند که در انواع 4 برگ، هر برگه تقویم مربوط به یک فصل سال و در انواع 12 برگ، هر یک مربوط به یک ماه از سال است. این تقویم‌ها روی میز قرار می‌گیرند و لوگوی درج شده روی آن‌ها به خوبی در معرض نمایش قرار می‌گیرند. دیگر نوع تقویم‌ها که برای طراحی و ساخت تقویم هنری قابل استفاده است، تقویم دیواری است. تقویم‌های دیواری به صورت تک برگ طراحی می‌شوند که بخشی از آن‌ها روزشمار تقویم و بخشی دیگر مربوط به تبلیغات و طراحی آن‌ها است. تقویم‌ها همچنین دارای انواع جیبی یا پالتویی و زیردستی نیز هستند که امکان طراحی تقویم هنری با تمام آن‌ها وجود دارد.

 

 

اصول طراحی تقویم‌های هنری

وجه تمایز تقویم‌های هنری با دیگر تقویم‌ها در طراحی آن‌ها است. در واقع تقویم‌های هنری همان تقویم‌های رایج و معمولی هستند که در طراحی آن‌ها از تصاویر هنری یا جزئیات و المان‌های هنرهای مختلف دستی استفاده شده است. تقویم‌های هنری در صورت طراحی درست، هدیه‌ای لوکس و ارزشمند خواهند بود که حتی بعد از تمام شدن سالی که تقویم روزشمار آن را دارد هم به عنوان یادگاری یک مجموعه باقی می‌مانند. هم چنین می توانید در انواع ست هدیه مدیریتی از این نوع تقویم ها به عنوان یک آیتم جذاب استفاده کنید. برای بالا بردن ارزش تقویم‌های هنری و تاثیر بیشتر آن‌ها در مخاطبینی که این محصول را هدیه می‌گیرند، چند نکته مهم وجود دارد که به عنوان اصول طراحی تقویم‌های هنری شناخته می‌شوند و به شرح زیر هستند:

 

۱. خلاقیت

در طراحی تقویم‌های هنری باید خلاقیت داشت. خلاقیت در هنر کار سختی نیست، ترکیب چند المان ساده می‌تواند به خلاقیت و ایجاد طرح هنری متفاوت منجر شود. همچنین با خلاقیت می‌توان طرح‌های قدیمی را به طرح‌های جدید و کاربردی تبدیل کرد.

 

۲. آشنایی با المان‌های قابل استفاده در طراحی

آشنایی با المان‌های قابل استفاده در طراحی، یکی دیگر از اصولی است که در طراحی تقویم‌های هنری باید در نظر داشت. به عبارت دیگر تا زمانی که این الما‌ن‌ها شناسایی نشده و دسته‌بندی نشوند، امکان استفاده از آن‌ها در طراحی تقویم وجود ندارد.

 

۳. دقت به کیفیت

یکی از مهم‌ترین اصول طراحی تقویم‌ هنری که توجه به آن الزامی است، دقت به کیفیت تقویم است. بعضی از مجموعه‌هایی که قصد استفاده از تقویم به عنوان هدیه تبلیغاتی را دارند، به جای دقت به کیفیت، تمرکز خود را روی طراحی می‌گذارند که این کار اشتباه است. طراحی باعث جلب توجه مخاطبین به تقویم و در نتیجه آن، دیده شدن لوگوی درج شده روی تقویم می‌شود اما کیفیت باعث ماندگاری تقویم می‌شود که باز هم در دیده شدن لوگو موثر است.

 

۴. استفاده به اندازه از جزئیات

طرح‌های هنری معمولا با جزئیات متعدد همراه هستند. به خصوص طرح‌های ایرانی مانند طراحی گل و مرغ سنتی، طرح‌هایی با پیچیدگی و جزئیات فراوان هستند که استفاده از آن‌ها ممکن است در دیده شدن لوگو، تاثیرگذار باشد. به همین دلیل با در نظر داشتن این موضوع که تقویم هنری با لوگوی شرکت به عنوان یک هدیه تبلیغاتی آماده می‌شود، باید به استفاده به اندازه از جزئیات نیز توجه کرد.

 

نکاتی برای درج لوگوی شرکت در تقویم‌های هنری

همان‌طور که گفته شد، در تقویم‌های هنری معمولا طراحی با جزئیات فراوان انجام می‌شود. حتی اگر این موضوع در طراحی وجود نداشته باشد و طرح انتخابی برای تقویم هنری ساده باشد هم با توجه به متفاوت بودن آن با دیگر طراحی‌ها، قطعا بیشتر تمرکز مخاطب روی طرح تقویم خواهد بود. در چنین شرایطی باید نکاتی برای درج لوگوی شرکت در تقویم‌های هنری را در نظر گرفت تا در کنار طراحی تقویمی زیبا، لوگوی مجموعه نیز به خوبی دیده شود. یکی از این نکات استفاده از لوگو در صفحات اول تقویم است. در تقویم‌های هنری معمولا صفحه اول به طرح اصلی اختصاص داده می‌شود که می‌توان بخشی از آن را به لوگو اختصاص داد اما برای بهتر دیده شدن لوگو، باید آن را در صفحات بعدی هم قرار داد. یکی دیگر از نکاتی که به درج بهتر لوگو در تقویم‌های هنری کمک می‌کند، استفاده از لوگو به عنوان پس زمینه یا واترمارک صفحات است. با این تکنیک هربار که مخاطب تقویم را ورق می‌زند، لوگوی سازمان نیز به چشم خورده و در ذهن ثبت می‌شود.

 

نتیجه گیری تقویم هنری با لوگوی شرکت

تقویم رومیزی هنری با لوگوی شرکت به عنوان یک هدیه ماندگار سازمانی، کاربرد زیادی دارد اما این نوع تقویم زمانی بازدهی مناسب خواهد داشت که نکات اصولی در طراحی آن رعایت شوند. به منظور طراحی خلاقانه و اثربخش تقویم‌های هنری، سفارش طراحی و آماده‌سازی تقویم به مجموعه‌های با تجربه بهترین راهکار است. مجموعه جوپنزا با بیش از 20 سال تجربه در زمینه طراحی و چاپ انواع محصولات تبلیغاتی، بهترین نوع تقویم‌های هنری را برای شما آماده می‌کند. برای خرید انواع تقویم و خرید سررسید کافی است با کارشناسان ما ارتباط گرفته و طرح مورد نظر خود را به آن‌ها اعلام کنید تا در کوتاه‌ترین زمان طرح اولیه را دریافت کرده و بعد از تایید، تقویم‌های هنری با لوگوی شرکت آماده و در اختیار شما قرار بگیرند.

 

سوالات متداول تقویم هنری با لوگوی شرکت

۱. تقویم هنری با لوگوی شرکت چه کاربردی دارد؟

لوگوهای درج شده روی تقویم‌های هنری به دلیل طراحی متفاوت و ویژه، بیشتر از دیگر تقویم‌ها دیده می‌شوند و در ذهن مخاطبین ماندگارتر هستند.

 

۲. وجه تمایز تقویم‌های هنری با دیگر انواع تقویم‌ها چیست؟

داشتن طراحی پیچیده و تمرکز روی طراحی به جای استفاده از لوگو از مهم‌ترین تفاوت‌های تقویم هنری با دیگر انواع تقویم‌ها است.

 

۳. کدام تقویم‌ها را می‌توان به عنوان تقویم هنری استفاده کرد؟

تقریبا تمام انواع تقویم‌ها مانند رومیزی، تقویم زیردستی ، جیبی یا پالتویی به عنوان تقویم هنری قابل استفاده هستند اما تقویم‌های رومیزی برای طراحی هنری، کاربرد بیشتری دارند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *