با انواع تقویم زیر دستی اداری آشنا شوید و مزایای آن را بشناسید

تقویم زیر دستی اداری

با تقویم زیر دستی اداری آشنا شوید! با پیشرفت و دیجیتالی شدن بیشتر وسایل زندگی و وجود وسایل الکترونیکی در اطراف ما بیشتر افراد بر این باور هستند که دیگر دوران استفاده از کاغذ و یادداشت های کاغذی گذشته وکسی دیگر به تقویم و سررسید نیاز ندارد. اما این اعتقاد درست نیست؛ زیرا با وجود عصر دیجیتالی هنوز هم عده ای از افراد علاقه به نوشتن روی کاغذ دارند و کارهای شخصی و جلسات خود را روی کاغذ و یا سررسید یادداشت می کنند.

افرادی هستند که مهم‌ترین نکات کاری و زندگی خود را به صورت یادداشت ثبت می‌کنند و عادت به نوشتن روی کاغذ دارند که معمولا امروزه از نوعی تقویم زیر دستی به نام تقویم زیر دستی اداری استفاده می‌کنند. این تقویم ابعاد کوچکی دارد و به صورت برگه های مجزا از هم چاپ و ارائه می شوند.

 

تقویم زیر دستی چیست؟

این تقویم هم یکی از انواع تقویم های رومیزی است که با استفاده از این تقویم می توان تاریخ وقایع روزمره را مشاهده کرده و در قسمت یادداشت های آن کارها و فعالیت های روزانه خود را یادداشت کرد. تقویم زیر دستی اداری در بیشتر شرکت و اداره ها در زیر دست کارمندان مورد استفاده قرار می‌گیرد. کارهای خود را برنامه‌ریزی می کنند و انجام فعالیت ها را در این تقویم می نویسند که موجب می‌شود، افراد راحت تر کارهای خود را انجام دهند؛ زیرا همیشه در دسترس است.

تقویم زیر دستی معمولا روی میز قرار می‌گیرد و دارای برگه های یادداشت دار بزرگی است؛ به همین دلیل نسبت به دیگر تقویم ها معروف تر است. این تقویم ها برای هدایای تبلیغاتی زیاد مناسب نیستند و بیشتر مدیران شرکت ها برای ست شرکت و مصرف کارمندان خود تقویم ها را به صورت اختصاصی سفارش می دهند. این تقویم به دلیل نوع طراحی و شکل ظاهری که دارد به عنوان یک زیر دستی همیشه روی میز قرار می‌گیرد.

 

مزایای تقویم زیر دستی اداری چیست؟

این سررسید دارای برگه‌های نسبتا کوچک جدا از هم است که معمولا روی میز کار و یا تحریر قرار می گیرد و دارای مزایای زیادی برای افراد است. از جمله ویژگی ها و مزایای تقویم زیر دستی اداری می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

برنامه ریزی های روزانه

از چالش ها و دغدغه های بیشتر افراد مخصوصا شاغلین این است که در برنامه ریزی، اجرا و مدیریت زمان دچار مشکل هستند و نمی‌دانند که روز خود را چطور و با چه کاری شروع کنند. این یک مشکل عمومی است که می‌توان با راه‌های مختلفی آن را رفع یا مدیریت کرد. راحت ترین راه این است که از روز قبل بدانید در این تاریخ قرار از چه کاری را انجام دهید یا جلسه یا ایمیلی را  ارسال کنید و از دیگر کارها  از قبل آگاهی پیدا کنید. برای این کار می‌توانید از تقویم زیر دستی اداری استفاده کنید و تمامی کارها و فعالیت های روزانه و روزهای بعد خود را در آن یادداشت کنید.

 

نکته برداری

اگر قرار است در جلسه‌ای شرکت کنید و لیست ها و نکات مهم را یادداشت کنید تا بعد از آن استفاده کنید یا در حال تماشای فیلم می خواهید نکات مهم را نکته‌برداری کنید و یا حتی با یک تماس تلفنی نکات و آموزش‌هایی به شما داده می شود.

اگر می خواهید همه کارها و امور از قلم نیفتد باید به فکر باشید؛ زیرا ذهن و حافظه توانایی ثبت همه این موارد را ندارد. از مزیت‌های دیگر داشتن تقویم زیر دستی اداری در این زمان مشخص می‌شود که با استفاده از برگه‌های این سررسید به راحتی می توان نکات مهم جلسات و یا کتاب‌های معرفی شده و هر آنچه را که می‌خواهید در آن یادداشت کنید.

 

مدیریت جلسات

اگر قرار باشد هر هفته یا ماه در جلسات کاری شرکت کنید، وظیفه نوشتن موارد مهمی که در جلسه بیان می‌شود به عهده شما باشد که همان صورت جلسه است. اگر زمان برگزاری جلسه را بدانید به راحتی در یکی از برگه های تقویم زیر دستی می‌توانید تمامی موارد جلسه را یادداشت کرده و صورت جلسه رسمی ترتیب دهید. شاید کمی شبیه نکته برداری باشد؛ اما به دلیل اهمیت داشتن شما به عنوان مدیر می توان به صورت جداگانه به آن پرداخت.

 

برندینگ

یکی از کارهایی که بیشتر کسب و کارها در نزدیک آخر سال به آن می پردازند، تهیه و انتخاب اقلام هدایای تبلیغاتی است که به افراد و کارکنان اهدا می شود. تقویم و سررسید های متنوع عضو جداناپذیر این هدایا هستند. هدف شرکت‌ها از اهدای این هدایا معرفی و ماندگاری در ذهن، نمایش برند و هویت کسب‌وکار است. علاوه بر مزیت های مشخص شده برای تقویم زیر دستی اداری استفاده از آن در آگاهی از کسب‌وکار برند و خدمات ارائه شده از مزایای دیگر این تقویم ها به شمار می رود.

 

تفاوت تقویم زیر دستی اداری با دیگر تقویم ها

به طور کلی تولید و تهیه انواع تقویم های زیر دستی برای مصارف اداری و خانگی طبق محیط و نوع مصرف طراحی و تولید می شود. این تقویم های برای استفاده مداوم روی میز مخاطب و کاربر قرار می‌گیرد و همیشه آماده خواهند بود.

طراحی تقویم زیر دستی اداری باید متناسب با ویژگی شخصیتی و محیطی و از همه مهم‌تر نسبت به نیاز افراد انجام شود. پس از  جمله تفاوت اصلی این تقویم های اداری با دیگر تقویم‌ها این است که معمولا فضا و امکاناتی برای یادداشت، نوشتن و برنامه ریزی ها دارد. بیشتر افراد در منزل خود در کنار میز تلفن یا تحریر نوعی از تقویم های زیر دستی را برای دیدن تاریخ و برنامه ریزی های خود دارند.

 

تقویم تبلیغاتی

 

انواع تقویم های زیر دستی اداری

این تقویم های اداری تبلیغاتی مانند دیگر هدایای تبلیغاتی دارای انواع متنوعی هستند و در انواع ست مدیریتی هم می توان آنها را استفاده کرد که در این مطلب به نمونه هایی از انواع تقویم های زیر دستی می‌پردازیم. انواع تقویم های زیر دستی عبارت‌اند از:

 

تقویم زیر دستی اداری زیر دستی

این تقویم در ابعاد و اندازه های مختلف طراحی و تولید می شود که نوع پر طرف‌دار آن سایز A3 است. این نوع تقویم ها به صورت هفته ای چاپ می‌شوند.

 

تقویم زیر دستی اداری پایه دار

از تقویم های زیر دستی رایج که بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد و توانایی تبلیغاتی زیادی دارد. معمولا دارای ۱۲ الی ۱۳ برگه بوده و از کاغذ گلاسه تولید می شود.

 

تقویم زیر دستی اداری یادداشت دار

در بین انواع تقویم های زیر دستی اداری تقویم یادداشت دار بسیار پرفروش است؛ زیرا علاوه بر امکان مشاهده تاریخ و رویدادها، محلی برای گذاشتن برگه های یادداشت دارد. به همین دلیل طرفداران زیادی دارد.

 

تقویم زیر دستی چوبی اداری

این تقویم تبلیغاتی به دلیل داشتن ظاهری زیبا و ویژه از نمونه تقویم های زیر دستی خاص به شمار می رود. در طراحی این تقویم از چوب های ام‌دی‌اف استفاده می شود تا تقویم مورد نظر رنگ و شکل دلخواه مشتری را داشته باشد. در این تقویم می توان طبق نظر و سلیقه مشتری فضایی را برای برگه های یادداشت و حتی کارت های ویزیت مشخص کرد تا کاربردی‌تر شود.

 

نمونه های دیگر تقویم های زیر دستی

توجه به توضیحاتی که در مورد تقویم زیر دستی اداری و انواع آنها داده شد به نمونه های دیگر این تقویم ها هم اشاره می‌کنیم. نمونه های دیگر عبارت‌اند از:

  • مدل تقویم زیر دستی اداری جادار
  • تقویم زیر دستی مقوایی پایه دار
  • مدل تقویم زیر دستی پایه سخت
  • تقویم زیر دستی پلکسی
  • مدل تقویم چرمی زیر دستی
  • تقویم زیر دستی فانتزی اداری

 

کلام آخر

تقویم زیر دستی به منظور مشخص کردن یک قرارداد زمانی بین افراد است و برای تنظیم زمان و دقت از آن استفاده می شود. استفاده از تقویم زیردستی اداری برای برنامه ریزی های روزانه مخصوصا در مکان های اداری بسیار ضرورت دارد که به صورت اختصاصی، مدیران شرکت ها به عنوان تقویم زیر دستی و ابزاری کاربردی برای تبلیغات از آن استفاده می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *