تقویم شخصی سازی شده چیست و چه کاربردی دارد؟

نحوه چاپ تقویم رومیزی سال 1402

تقویم شخصی سازی شده چیست  ؟

تا به حال از تقویم شخصی سازی شده استفاده کرده‌اید؟  در محیط کار یا زندگی خود از تقویم شخصی سازی شده استفاده می‌کنید یا تقویم عمومی؟ و بسیاری از سوالات دیگر که در این مقاله قصد پاسخ به آنها را داریم. تاریخچه تقویم به سال‌های بسیار دور برمی‌گردد. جایی که افراد در گذشته نیز برای انجام کارهای روزمره خود به زمانبندی نیاز داشتند. تقویم از جمله مواردی است که تقریباً همه ما حداقل یک بار در طول روز برای اطلاع از زمان و مناسبت‌های مختلف از آن استفاده می‌کنیم. تقویم‌ها دو نوع هستند؛ تقویم‌های شخصی سازی شده و تقویم‌های عمومی. تقویم‌های عمومی که همان تقویم‌های معمولی است، در تمامی خانه‌ها و محیط‌های کار وجود دارد و بیشتر با تصاویر طبیعت و مکان‌های زیبا طراحی و چاپ شده است. اما تقویم‌های شخصی سازی شده از جمله تقویم‌هایی است که مختص خود شما است و یکی از روش‌های جذاب برای زیباتر کردن تقویم و البته تبلیغات کسب‌وکار و حرفه شما نیز است. برای آشنایی با کاربردهای تقویم شخصی سازی شده و انواع آن تا آخر این مقاله جذاب همراه با سررسید جوپنزا باشید.

 

تقویم شخصی سازی شده چیست؟

همانطور که گفته شد تقویم شخصی سازی شده یکی از ایده‌های جالب از طراحی و چاپ تقویم است. اما تقویم شخصی سازی شده چیست؟ تقویم شخصی سازی شده نوع دیگری از تقویم است که صفر تا صد طراحی آن مطابق سلیقه شما است. به این صورت که تصاویر، متن، لوگو، نحوه قرارگیری روزهای هفته و ماه‌ها، رنگ، نوع جلد و کاغذ و بسیاری از موارد دیگر براساس نظر و سلیقه شما انتخاب و طراحی می‌شود. از این رو، بسیاری از شرکت‌ها و کسب‌وکارهای مختلف از این روش برای تبلیغ کسب‌وکار خود استفاده می‌کنند هم چنین برخی آن را در ست مدیریتی قرار داده و یک هدیه کاربردی را به افراد ارائه می دهند. در واقع، مدیران و افراد صاحب یک کسب‌وکار در طراحی این نوع تقویم‌ها می‌توانند به راحتی جای لوگو، آدرس و راه‌های ارتباطی، متن یا شعار کسب‌وکار خود، نوع رنگ تقویم و دیگر موارد را به سلیقه خود انتخاب نمایند و این نوع تقویم را در محل کار خود استفاده می‌کنند که باعث ایجاد جلوه‌ای زیبا و حرفه‌ای در محیط کاری آن‌ها می‌شود و هم به عنوان هدیه تبلیغاتی به مشتریان و مخاطبان مخصوص به خود هدیه می‌دهند. این نوع تقویم‌ها تنها برای تیراژهای بالا مناسب است و طرفداران زیادی نیز دارد.

 

 

تفاوت تقویم شخصی سازی شده و تقویم عمومی

تفاوت تقویم شخصی سازی شده و تقویم عمومی زیاد است که تا به اینجا به چند نمونه آن اشاره کردیم. تقویم عمومی از قبل توسط شرکت‌های مختلف طراحی و چاپ شده‌اند و شما نمی‌توانید در طراحی جزئیات این نوع تقویم‌ها دخالت داشته باشید و یا چیزی را انتخاب یا تغییر دهید. این نوع تقویم‌ها برای تیراژ‌های پایین مناسب هستند و فوراً هم طراحی و چاپ می‌شوند. تقویم‌های عمومی تعداد برگ مشخص دارند و از نظر قیمتی مقرون به صرفه هستند. جنس صفحات، رنگ، نوع قرارگیری تصویر یا روز و ماه و حتی نوع پایه تقویم هم همان چیزی است که از قبل توسط شرکت طراحی‌کننده انتخاب شده است و ممکن است که مطابق سلیقه شما نباشد. البته این نوع تقویم‌ها طرفداران خود را دارند. اما در تقویم شخصی سازی شده می‌توانید از عکس‌های شخصی یا کاری خود، خاطرات و مناسبت‌های مختلف و هر نوع تصویر دلخواه دیگر انتخاب نمایید و از این نظر محدودیتی ندارید. انتخاب جنس و تعداد برگ تقویم و نوع آن هم مطابق با سلیقه شما است. از این رو، این نوع نقویم‌ها برای هدیه دادن بسیار ایده جالب و خاصی هستند. از دیگر تفاوت‌های این دو تقویم این است که تقویم شخصی سازی شده به دلیل مناسب بودن برای هدیه، می‌تواند به عنوان هدیه تبلیغاتی کسب‌وکارهای مختلف نیز مورد استفاده قرار بگیرد. به این معنی که تقویم شخصی سازی شده می‌تواند یکی از راه‌های تبلیغاتی مؤثر باشد.

 

 

تاثیر تقویم شخصی سازی شده در تبلیغات کسب‌وکار

تاثیر تقویم شخصی سازی شده در تبلیغات کسب‌وکار قابل توجه است. همانطور که پیشتر در مورد هدایای تبلیغاتی مانند فلاسک تبلیغاتی صحبت کردیم، تقویم شخصی سازی شده نیز می‌تواند از دیگر هدایای تبلیغاتی باشد که کسب‌وکارهای مختلف آن را به مشتریان و مخاطبان مخصوص به خود هدیه می‌دهند. به این دلیل که شرکت‌ها و کسب‌وکارهای مختلف می‌توانند مطابق سلیقه خود یک تقویم مختص به حرفه و شغل خود را طراحی و چاپ کنند و به راحتی به تبلیغ خدمات و محصولات خود در هر برگ تقویم بپردازند. همچنین، امکان چاپ لوگو و برند و راه‌های ارتباطی در این نوع تقویم وجود دارد. تقویم شخصی سازی شده از جمله مواردی است که هر فردی در هر جایی برای اطلاع از زمان و مناسبت‌های مختلف قطعا به آن نیاز دارد. بنابراین، این نوع تقویم می‎تواند یک راه تبلیغاتی تجاری بسیار مؤثر و جذاب باشد. البته باید زمان چاپ تقویم شخصی سازی شده و هدیه آن به مشتریان خود را در نظر بگیرید که بهتر است در اواخر سال این روش تبلیغاتی به کار گرفته شود، درست زمانی که مردم به تقویم نیاز پیدا می‌کنند. بنابراین، یکی از اهداف مهم شخصی سازی کردن تقویم توسط کسب‌وکارها، رشد و افزایش بازدهی فروش است.

 

 

نکات مهم در طراحی تقویم شخصی سازی شده

به طور کلی تقویم از جمله لوازمی است که به مدت یک سال در مقابل چشم و توجه افراد قرار دارد. بنابراین، اگر قصد استفاده از تقویم شخصی سازی شده را دارید باید توجه داشته باشید که نوع طراحی آن بسیار اهمیت دارد. این موضوع در کسب‌وکار اهمیت دوچندان پیدا می‌کند، به این دلیل که اگر طراحی جذاب و مناسبی داشته باشید به شدت مورد توجه افراد زیادی قرار می‌گیرید و نوع طراحی تقویم شما میزان حرفه‌ای بودن شما را نشان می‌دهد و از طرفی به مشتریان حس ارزشمندی دست می‌دهد. از جمله مواردی که هنگام طراحی باید به آن توجه داشته باشید شامل موارد زیر است:

  • کیفیت چاپ و نوع طراحی
  • جنس کاغذ و موادی که در ساخت آن به کار می‌رود
  • کیفیت عکس و تصاویر
  • نوع قلم و فونت
  • محل قرارگیری لوگو، راه‌های ارتباطی و غیره
  • رنگ تقویم

 

جمع بندی تقویم شخصی سازی شده

تا به اینجا به طور کامل درمورد یکی از انواع پرطرفدار تقویم رومیزی ، تقویم شخصی سازی شده، صحبت کردیم. تقویم شخصی سازی شده علاوه بر جنبه زیبایی که دارد بسیار برای هدیه دادن به عزیزان و تبلیغات کسب‌وکارها مناسب و جذاب است. در واقع در این نوع تقویم می‌توانید بر اساس سلیقه خود به طراحی و چاپ بپردازید. به همین دلیل است که به عنوان یک هدیه تبلیغاتی منحصربه‌فرد و مؤثر نیز شناخته می‌شود. اما نوع طراحی، چاپ و موادی که در تهیه این نوع تقویم به کار برده می‌شود بسیار اهمیت دارد. بنابراین، بهتر است از شرکت‌ها و مجموعه‌های معتبر در زمینه طراحی و چاپ استفاده نمایید. مجموعه مجریان با سابقه درخشان در زمینه چاپ، طراحی، هدایای تبلیغاتی و بسیاری از دیگر خدمات توانسته است بهترین و جذاب‌ترین نمونه کارها را با قیمت مناسب و کیفیت بالا به مشتریان خود ارائه کند. برای اطلاع از خدمات و انجام سفارشات خود می‌توانید با کارشناسان متخصص مجموعه ما از طریق راه‌های ارتباطی موجود در وبسایت در ارتباط باشید.

سوالات متداول

۱. تقویم شخصی سازی چیست؟

تقویم شخصی سازی شده یکی از انواع تقویم است که صفر تا صد طراحی و چاپ آن مطابق با سلیقه و نظر شما است. به این معنی که تمام تصاویر، متن، رنگ، نوع قلم، نحوه قرارگیری روز و ماه، جنس کاغذ، پایه تقویم و غیره مطابق میل و خواسته شما انتخاب و انجام می‌شود. از این رو، این نوع تقویم به عنوان یک راه تبلیغاتی برای کسب‌وکار نیز شناخته می‌شود. تقویم شخصی سازی شده در انواع مختلف، دیواری، رومیزی، پوستری و غیره نیز طراحی و چاپ می‌شود.

 

۲. چه مواردی در طراحی تقویم شخصی سازی شده مهم است؟

هنگام طراحی تقویم شخصی سازی شده باید موارد زیادی را در نظر بگیرید تا یک طراحی جالب و موثری داشته باشید. کیفیت عکس و تصاویر، رنگ، تعداد برگ تقویم، نوع مدل تقویم (رومیزی، دیواری و غیره)، نوع متن و فونت به کار رفته و دیگر موارد در طراحی تقویم اهمیت دارد اما کیفیت چاپ و نوع طراحی مهم‌ترین مسئله‌ای است که باید به آن توجه داشته باشید.

 

۳. آیا تقویم شخصی سازی شده در تبلیغات کسب‌وکار موثر است؟

همانطور که گفته شد راه‌های زیادی برای تبلیغات وجود دارد، اما کسب‌وکاری موفق است که بتواند هوشمندانه تبلیغ کند. تقویم از جمله هدایای تبلیغاتی است که تاکنون بسیار موثر عمل کرده است. به این دلیل که همه افراد حتی یکبار در طول روز از تقویم برای برنامه ریزی و زمانبندی استفاده می‌کنند. بنابراین، تبلیغات شما بر روی تقویم شخصی سازی شده بسیار اثرگذار است.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *