تقویم رومیزی گالینگور چیست؟ انواع و مزایا

تقویم های رومیزی

زمان یکی از با ارزش ‌ترین سرمایه های همه افراد محسوب می ‌شود که اگر آن را هدر داد یا در آن اسراف شود، از رسیدن به هدف ‌ها و موفقیت ‌ها باز مانده یا عقب می ‌افتیم. پس برای برنامه‌ ریزی دقیق و مناسب زمان، نیاز به یک وسیله کاربردی و مفید داریم؛ یعنی انواع تقویم‌ ها که نوع تقویم رومیزی به نام تقویم گالینگور می ‌تواند انتخاب مناسبی باشد.

تقویم رومیزی گالینگور

یکی از انواع تقویم ‌های رومیزی، تقویم گالینگور است که از پرکاربردترین وسیله ها برای یادآوری نظم در بیشتر محیط‌ های کار و زندگی محسوب می ‌شود. این تقویم در اکثر مراکز خصوصی و دولتی و بیشتر شرکت ‌ها و سازمان ‌ها مورد استفاده قرار می گیرد و می توان با طراحی ‌های اختصاصی روی این تقویم مدل ‌های جذاب و زیبایی را سفارش داد.

گالینگورها معمولا پلاستیک ‌های نازک یا پارچه‌ هایی هستند که پشت آنها را با کاغذهایی می ‌پوشانند تا در زمان جلدسازی به راحتی به مقوا بچسبند. این متریال به دلیل قیمت مناسب و دسترسی ساده سال ‌های زیادی است که در جلد کتاب ‌هایی مانند قرآن و سررسیدها به کار گرفته می ‌شود.

انواع تقویم‌ های رومیزی

با وجود تنوع بسیار زیاد انواع تقویم ‌ها از جمله تقویم‌ های رومیزی می توان آنها را به سه دسته تقسیم بندی کرد که عبارت اند از:

تقویم ‌های اداری

این تقویم‌ ها روز شمار بوده و دارای تاریخ‌ های میلادی و شمسی هستند که بعد از اینکه پانچ می ‌شوند با دو حلقه به پایه وصل می ‌شوند. برای پایه آنها می ‌توان از چوب، پلاستیک سخت و مقوا با روکش ‌های سلفون استفاده کرد.

تقویم رومیزی زیردستی

تقویم رومیزی زیر دستی به صورت خوابیده روی میز کاری قرار می گیرد. هفته شمار است و برگه‌ های آن به صورت فنر یا سر چسب در پایه قرار می گیرند. برای پایه این تقویم از چوب، روکش ‌های چرم و گالینگور مانند: تقویم گالینگور استفاده می ‌شود.

تقویم رومیزی پایه دار

از رایج‌ ترین نوع تقویم‌ های رومیزی هستند که ماه شمار طراحی می ‌شوند و در یک برگ روزهای ماه همراه با تصویرهای جذابی از طبیعت و … به چاپ می ‌رسد. این تقویم به صورت ایستاده بوده و هر دو صورت تقویم را می ‌توان مشاهده کرد.

انواع تقویم‌ های رومیزی پایه‌دار تبلیغاتی

تقویم های رومیزی از پرکاربردترین نوع تقویم‌ ها مانند تقویم گالینگور هستند که در بیشتر مکان ‌ها مورد استفاده قرار می گیرند. انواع مختلف تقویم‌ های رومیزی پایه دار عبارت اند از:

تقویم رومیزی پایه گالینگور

تولید این نوع تقویم شبیه تقویم رومیزی سلفون انجام می ‌شود و فقط به جای به کار گرفتن گلاسه یا روکش سلفون روی مقواها، از پارچه‌ های گالینگور برای آن استفاده می کنند. دارای کیفیت بسیار عالی با چاپ طلاکوب هستند که لوگو را هم روی آنها درج می کنند. تقویم گالینگور و نوع پارچه آن از طرح و رنگ ‌های بسیار متنوعی برخوردار است.

تقویم رومیزی پایه سلفون

یکی از کاربردی ‌ترین و قدیمی ترین نمونه ها تقویم رومیزی با پایه‌ های سلفون است که از موادی در پایه این نوع تقویم‌ ها استفاده می شود به نام مقوای کرجی یا مقوای صحافی که از گلاسه ۱۳۵ گرمی بوده و دارای روکش سلفون است. این روکش موجب بیشتر شدن مقاومت تقویم شده و مانع ایجاد خط و خش روی گلاسه است.

تقویم رومیزی پایه چوبی

تقویم‌ های رومیزی با پایه چوبی تولید می ‌شوند؛ یعنی از ورقه‌ های ام دی اف در ساخت آنها به کار گرفته می ‌شود. این پایه‌ های چوبی دارای جای خودکار، جای برگه‌ های یادداشت و… بوده که موجب پرطرف دار بودن این نوع تقویم‌ های رومیزی شده است.

تقویم رومیزی پایه پلکسی

پلکسی ‌ها طلق ‌های شیشه ‌ای شفافی هستند که بسیار تنوع رنگی دارند. این نوع تقویم رومیزی پلکسی نسبت به دیگر تقویم ‌های رومیزی مانند: تقویم گالینگور از قیمت بالاتری برخوردار است؛ زیرا بسیار شیک و به روز طراحی می ‌شود.

تقویم رومیزی با پایه‌ های مقوایی

این نوع تقویم‌ های کوچک با تعداد برگه ‌های کمتر طراحی می ‌شوند و از مواد و مراحل تولید راحت تری برخوردار هستند و این پایه مقوایی قیمت مقرون به صرفه و ارزان تری نسبت به دیگر تقویم ‌ها دارد. همچنین به دلیل وزن پایه در این نوع تقویم ‌ها از استحکام کمتری نیز برخوردار هستند.

مزایای استفاده از تقویم گالینگور

این تقویم ‌ها نسبت به دیگر هدیه ‌های تبلیغاتی طبق کاربرد و هزینه مناسبی دارند، کاملا اقتصادی هستند و می توان یک تبلیغ طولانی به مدت یک سال را با این نوع تقویم‌ ها انجام داد. از مزیت ‌های دیگر تقویم گالینگور عبارت اند از:

  • از مزیت ‌های این نوع تقویم‌ ها قیمت و ارزان آنها است و این سررسیدها در ابعاد متنوع با قیمت ‌های مناسب نسبت به دیگر مدل ‌ها تولید می ‌شوند.
  • از اصلی ‌ترین و بهترین مزیت گالینگور تنوع رنگی بسیار زیاد آن است و موجب می ‌شود افراد بتوانند رنگ ‌های مورد علاقه خود را تهیه کنند. این بهترین مزیت این نوع تقویم‌ ها است و حتی باعث می شود رنگ لوگوی مورد نظر با رنگ تقویم هماهنگ شود.
  • از مزیت ‌های دیگر تقویم گالینگور این است که می توان چاپ ‌های بسیار متنوعی را روی آنها انجام داد. مانند: چاپ ‌های طلاکوب، داغی، نقره کوب، پلاک و سیلک که روی گالینگورها به راحتی اجرا می ‌شوند. این توانایی چاپ روی جلد در تبلیغات بسیار کاربردی است؛ زیرا مشتریان به دلخواه می توانند از انواع چاپ‌ ها روی جلد تقویم خود استفاده کنند.

کاربرد گالینگور

طبق ویژگی ‌هایی که تقویم گالینگور دارد، گروه ‌ها و مجموعه ‌های مختلفی از مشاغل کوچک تا کسب و کارهای بزرگ می توانند از آن استفاده کنند. بهترین کاربرد این تقویم‌ ها استفاده در هدف ‌های تبلیغاتی است که بیشتر سازمان ‌ها و شرکت ‌ها از این نوع سررسیدها استفاده می کنند و با هزینه مقرون به صرفه و تنوع در طراحی می ‌توانند بهترین تبلیغات را انجام دهند. همچنین هزینه چاپ این نوع تقویم نسبت به جلدهای ترمو و چرم دارای قیمت مناسب ‌تری است.

کلام پایانی

با توجه به تنوعی که تقویم ‌های رومیزی دارند، می ‌توان از انواع این تقویم ‌ها مانند تقویم گالینگور را به صورت اختصاصی برای مشتریان تولید کرد. زیرا این تقویم‌ ها بسیار کاربردی بوده و مناسب تبلیغات کسب و کارهای مختلف هستند و از قیمت مناسب برای تهیه و چاپ برخوردارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *