تکنیک های جذب مخاطب با سررسید تبلیغاتی

جذب مخاطب با سررسید تبلیغاتی

جذب مخاطب با سررسید تبلیغاتی چه روش‌هایی دارد؟ بهترین نوع سررسیدهای تبلیغاتی برای جذب مشتری کدام است؟ سررسیدهای تبلیغاتی موثر در جذب مخاطب چه ویژگی‌هایی دارند؟ در آماده‌سازی سررسیدهای جذاب تبلیغاتی باید به چه نکاتی توجه کرد؟ سررسید یکی از کالاهای اصلی و موثر در تبلیغات است که همه ساله توسط شرکت‌ها و کسب‌ و کارهای مختلف چاپ و به عنوان هدیه تبلیغاتی به مشتریان ارائه می‌شود. در صورت آماده‌سازی حرفه‌ای، این هدیه تبلیغاتی حتی از هدایای دیگر هم موثرتر است و مخاطبان بیشتری را جذب مجموعه می‌کند. در این مطلب از جوپنزا قصد صحبت در مورد این کالای تبلیغاتی را داریم. در صورتی که سررسید جزو هدایای سالانه مجموعه شما است با همراه باشید تا تکنیک های جذب مخاطب با سررسید تبلیغاتی و چاپ بهترین سررسید را به شما معرفی کنیم.

جذب مخاطب با سررسید تبلیغاتی چگونه امکان‌پذیر است؟

سررسیدهای تبلیغاتی برای همه ما آشنا هستند. همه ساله نزدیک به ساله نو این محصول توسط سازمان‌ها و برندهای مختلف به مشتریان، کارمندان و رقبا هدیه داده می‌شود. این محصول نسبت به دیگر کالاهای تبلیغاتی ارزان‌تر اما کاربرد آن به اندازه لوکس‌ترین کالاهای تبلیغاتی و حتی بیشتر است. سررسیدها حتی این امکان را دارند که تاثیری مثبت و ویژه در مخاطبان داشته باشند، کافی است بدانید که جذب مخاطب با سررسید تبلیغاتی مانند سالنامه یادداشت دار چگونه امکان‌پذیر است. این محصول نسبت به دیگر کالاهای تبلیغاتی کاربردی‌تر است و بیشتر افراد حتی به طور روزانه از آن استفاده می‌کنند. همچنین سررسید برای همه مخاطبان یک مجموعه در هر جایگاهی قابل استفاده است و از زنان خانه‌دار گرفته تا مدیران ارشدی که مشتری یا مخاطب مجموعه هستند، این محصول را استفاده می‌کنند. سررسیدهای تبلیغاتی در صورت چاپ و طراحی به صورت اصولی و رعایت تکنیک‌های جذب و تبلیغ در آن‌ها، بهترین کالای تبلیغاتی هستند که تاثیری مثبت در ذهن مشتریان داشته و نام تجاری و محصولات یک کسب و کار را به بهترین شیوه معرفی می‌کنند.

تکنیک‌های جذب مخاطب با سررسید تبلیغاتی

به منظور جذب مخاطب با سررسید تبلیغاتی روش‌های زیادی وجود دارد که تمام آن‌ها لزوما هزینه‌ بردار نیستند. زمانی که از اثر گذاری یک محصول در دید مخاطبان صحبت می‌شود، بیشتر افراد تصور می‌کنند که باید کالایی گران‌قیمت را به مخاطبان خود هدیه دهند در حالی‌که با رعایت چند تکنیک ساده، کالایی ارزان قیمت مانند سررسید هم می‌تواند به هدیه‌ای با ارزش و ماندگار در ذهن مخاطبان تبدیل شود. آشنایی با تکنیک‌های جذب مخاطب با سررسید تبلیغاتی به تاثیرپذیری‌ بیشتر این محصول در مخاطبان کمک می‌کنند، همچنین با استفاده از این تکنیک‌ها می‌توان هزینه تبلیغات را تا حد زیادی کاهش داد و بودجه مورد نظر را صرف امور دیگری مانند بالا بردن کیفیت محصولات مجموعه کرد.می توانید از این محصول در ست مدیریتی تبلیغاتی هم استفاده نمائید. در ادامه چند مورد از مهم‌ترین و کاربردی‌ترین تکنیک‌های جذب مخاطبان با سررسید تبلیغاتی را بیان خواهیم کرد.

۱. استفاده از نام تجاری در صفحات سررسید

سررسید نوعی دفترچه شبیه به سالنامه است که اطلاعاتی مانند رویدادها، مناسبت‌ها در تاریخ‌های مختلف، کدهای تلفن و اطلاعات مشابه دیگر در آن درج می‌شود. سررسیدها همچنین بخشی برای یادداشت روزانه در هر تاریخ دارند که افراد می‌توانند مطالب مهم مانند قرارهای روزانه یا نکاتی که نیاز به یادآوری دارد را در آن‌ها یادداشت کنند. همه این مسائل سررسیدها را به محصولی پرکاربرد و قابل استفاده برای همه افراد در هر جایگاهی تبدیل می‌کنند. اولین تکنیک جذب مخاطب با این محصول، بر اساس همین ویژگی یعنی کاربردی بودن سررسیدها است. با استفاده از نام تجاری در صفحات سررسید و درج آن در گوشه هر صفحه یا پس زمینه می‌توانید برند خود را هر چه بیشتر در معرض دید مشتریان قرار دهید. البته در استفاده از این تکنیک باید دقت کرد که نام تجاری به صورت کمرنگ و ملایم چاپ شود تا نوشتن و درج مطلب در سررسید امکان‌پذیر باشد.

۲. انتخاب تصویر منحصر به فرد

یکی دیگر از تکنیک‌های تبدیل سررسید تبلیغاتی به محصولی موثر در جذب مخاطبان، انتخاب تصویر منحصر به فرد برای درج در سررسید و متمایز کردن آن، از دیگر سررسید هایی است که توسط مجموعه‌های رقیب طراحی و چاپ می‌شوند. تصویر منحصر به فرد لزوما تصویری مرتبط با نام تجاری برند نیست و هر تصویری که محتوا یا ماهیت مجموعه و کسب و کار را نشان دهد و در عین حال برای معرفی کسب و کار مناسب باشد را می‌توان در سررسیدهای تبلیغاتی استفاده کرد. در انتخاب تصویر برای سررسید تبلیغاتی باید به سلیقه مخاطبان نیز دقت کرد.

۳. استفاده از متریال مرغوب برای جلد و کاغذها

استفاده از متریال مرغوب برای جلد و کاغذها از دیگر نکاتی است که سررسیدهای مجموعه شما را از محصولات تبلیغاتی دیگر مجموعه‌ها متمایز می‌کند و به ماندگاری آن‌ها در ذهن مخاطبین منجر می‌شود. سررسیدی که به عنوان هدیه تبلیغاتی استفاده می‌شود و با هدف ماندگاری در ذهن مخاطبان، طراحی و آماده‌سازی می‌شود باید جلدی مقاوم، کاغذی با کیفیت و صحافی محکمی داشته باشد تا در اثر استفاده خراب نشده و کاغذهای آن از هم باز نشوند. یک سررسید مرغوب باید به مدت یک سال بدون مشکل و کاهش کیفیت قابل استفاده باشد، البته مرغوبیت باید در کنار ظاهر زیبا باشد. استفاده از جنس چرم، ترمو یا پلاستیک برای جلد و کاغذ گلاسه برای ورقه‌ها، انتخابی مناسب برای طراحی یک سررسید مرغوب و با کیفیت و موثر در ذهن مخاطبان است. رعایت این نکات در روند ساخت انواع تقویم تبلیغاتی هم صدق می کند.

۴. طراحی کاربردی

یکی دیگر از موضوعاتی که به جذب مخاطب با سررسید تبلیغاتی کمک می‌کند، طراحی کاربردی سررسیدها است. قرار دادن یک کش کوچک برای بستن سررسید یا قفلی آهنربایی برای بستن دو سمت جلد سررسید، اختصاص دادن بخشی برای قرار دادن خودکار و جزئیات این چنینی از جمله اقداماتی هستند که سررسید را کاربردی‌تر می‌کنند و این موضوع به ماندگاری سررسید شما در ذهن مخاطب کمک می‌کند. سررسیدها با این قابلیت‌ها حتی تا سال‌ها بعد از تاریخ انتشار آن‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند و طبیعتا تا زمانی که سررسید استفاده شود، برند و نام تجاری درج شده در آن هم در ذهن مخاطبان باقی می‌ماند.

۵. در نظر گرفتن سلیقه تمام مخاطبان

یکی دیگر از تکنیک‌هایی که به جذب مخاطبان با استفاده از سررسید تبلیغاتی کمک می‌کند، در نظر گرفتن سلیقه تمام مخاطبان و افرادی است که با مجموعه شما در ارتباط هستند و سررسید به آن‌ها هدیه داده می‌شود. به منظور رعایت این اصل توصیه می‌شود که کسب و کارها تنها از یک سررسید به عنوان هدیه تبلیغاتی خود استفاده نکنند و با نظر داشتن تفاوت سلیقه‌ها، سررسیدهای مختلفی را برای مشتریان و مخاطبان خود آماده کنند. طراحی و چاپ یک سررسید جیبی در کنار سررسیدی با قطع رایج کاربرد سررسیدهای تبلیغاتی شما را بیشتر کرده و ماندگاری برند در ذهن مخاطبان نیز بیشتر می‌شود.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *