با روانشناسی رنگ در انتخاب تقویم رومیزی آشنا شوید

روانشناسی رنگ تقویم رومیزی یکی از روش های موثر در تبلیغات و بازاریابی است. بدون شک همه ما می دانیم که تمامی کسب و کارها برای موفق شدن نیازمند تبلیغات حرفه ای هستند. از این رو حتی کوچک ترین عوامل در کالای تبلیغاتی می تواند باعث بهبود مسیر تبلیغات و موفقیت باشند. حال آنکه روانشناسی رنگ ها یک روش تایید شده از سوی بسیاری از محققان در حوضه روانشناسی است، رنگ ها می توانند تاثیرات عجیب و مختلفی روی ما و اطرافیان ما داشته باشند. هر رنگ بیانگر و القا دهنده احساسات خاصی است که اگر به درستی و در جای درست قرار گرفته شود می تواند بسیار کاربردی باشد. در همین راستا ما تصمیم گرفتیم در این مقاله به شکلی مفید و کاربردی به بیان روانشناسی رنگ ها و تاثیر آن در بازاریابی و تبلیغات بپردازیم. پس اگر مایل هستید تا انتهای مقاله با ما باشید.

تبلیغات به کمک تقویم رومیزی

شاید برایتان سوال باشد که چرا ما موضوع این مقاله را صرفا به روانشناسی رنگ تقویم رومیزی اختصاص داده ایم! که خب جواب دادن به این سوال خالی از لطف نیست. همه ما می دانیم هدایای تبلیغاتی جایگاه ویژه ای در جذب مشتری و برند سازی دارند. حال در میان محصولات متنوعی که میتوان برای این منظور استفاده کرد تقویم های رومیزی انتخاب بسیار مناسب تری هستند. تقویم ها یک انتخاب بسیار هوشمندانه هستند که میتوان به کمک آن نظر افراد مختلف را به خود جذب کرد. تقویم ها معمولا به شکل رومیزی، دیواری و یا سررسید تولید میشوند و هر سه این ها بسیار کاربردی و در معرض دید هستند. هرچقدر رنگ تقویم شما هوشمندانه تر باشد افراد بیشتری را به خود جلب می کند. از طرفی رنگ ها تاثیر بسیار مهمی در طراحی و زیبایی تقویم و سررسید دارند.

انتخاب رنگ و ارتباط آن با کسب و کار

علاوه بر آنکه روانشناسی رنگ تقویم رومیزی در جذب مشتری بسیار مهم است ولی شما باید رنگ و طراحی بیزینس و برند خود را نیز در نظر داشته باشید. مثلا اگر رنگ اصلی برند و لوگوی شما مشکی است باید حتما از این رنگ در طراحی تقویم خود استفاده نمایید. چرا که هر کسب و کاری دارای رنگ مخصوص به خود است و لازم است کارآفرین این رنگ را در ناخودآگاه و ذهن مشتریان خود ثبت و ضبط کند. از این رو استفاده از رنگ های مخصوص بیزینس در تولید هدایای تبلیغاتی بسیار مهم و موثر است. با این حال بیزینس های مختلف می توانند از یک سری رنگ مخصوص استفاده کنند تا از آن برای تاثیر گذاری بر فکر و ذهن مخاطب استفاده نمایند. مثلا مشاورین املاک بهتر است برای سررسید های خود از رنگ های سبز و خاکستری استفاده نمایند. این رنگ ها برای حیطه کاری مشاورین املاک بسیار مناسب است. حال برای درک بهتر این مفهوم به بررسی برخی رنگ ها می پردازیم.

روانشناسی رنگ تقویم رومیزی

در این بخش از مقاله به روانشناسی رنگ تقویم رومیزی می پردازیم. در ادامه برخی از رنگ ها را بررسی و تاثیر آن را در ذهن مخاطب مورد بررسی قرار می دهیم.

  • رنگ قرمز

رنگ قرمز یک رنگ بسیار جذاب بوده و به همین دلیل برای بولد کردن متون مورد استفاده قرار می گیرد. به همین منظور در تقویم ها برای نشان دادن روزهای تعطیل از رنگ قرمز استفاده می شود. تابلو های خطر نیز عموما با رنگ قرمز نمایش داده می شوند. از طرفی رنگ قرمز یک رنگ کاربردی برای تحریک کردن هیجانات است.

  • رنگ آبی

از رنگ آبی برای طراحی کردن متن های سررسید میتوان استفاده کرد. از طرفی رنگ آبی به نوعی برای افراد باعث آرامش ذهنی و امنیت می شود. رنگ آبی از دور قابل رویت است بنابراین میتوان از آن برای طراحی سررسید، کاتالوگ و تقویم  استفاده می شود.

  • رنگ سبز

در بخش روانشناسی رنگ تقویم رومیزی، رنگ سبز نشان دهنده ثروت است. روانشناسان معتقد هستند که رنگ سبز می تواند حس ثروت را القا کند. از طرفی رنگ سبز باعث آرامش افراد می شود چرا که از طبیعت نشات می گیرد و به نوعی انسان را با خود حقیقی خود روبه رو می کند. بنابراین رنگ سبز روشن یکی از ساده ترین رنگ های برای پردازش کردن ذهن مخاطب است.

  • رنگ زرد

رنگ زرد نشان دهنده جوانی است و به نوعی باعث ایجاد تمرکز بالا می شود. جالب است بدانید روانشناسان متوجه شده اند که وقت مشاهده رنگ زرد، مغز هورمون سروتونین بیشتری آزاد می کند ک البته این رنگ باعث ایجاد احساس شادابی در افراد می شود. از این رو بهتر است بخش هایی از تقویم رومیزی و کاتالوگ را به رنگ زرد درآورید.

  • رنگ نارنجی

طبق تجربه مشخص شده است ک رنگ نارنجی می تواند باعث افزایش فروش شود. از این رو معمولا مشاهده کرده اید که رنگ نارنجی برای محصولاتی نظیر تقویم و کاتالوگ به عنوان قاب مورد استفاده قرار می گیرد. رنگ نارنجی باعث ایجاد احساس خلاقیت، جنبش، شادابی و غیره می شود.

  • رنگ سیاه

رنگ سیاه یک رنگ کاربردی برای متون موجود روی کاتالوگ است. در کل رنگ سیاه یک رنگ پر وضوح برای تایپ کردن و نوشتن است. از این رو ما همواره شاهد آن هستیم که کتاب ها، تقویم ها، کاتالوگ و غیره تماما با رنگ سیاه نوشته می شوند.

  • رنگ خاکستری

جالب است بدانید رنگ خاکستری نشان دهنده بی طرفی، اعتماد، سازش، اطمینان، صرفه جویی و استقلال است. به همین منظور در روانشناسی رنگ تقویم رومیزی از رنگ خاکستری برای پس زمینه متون از رنگ خاکستری استفاده میشود.

  • رنگ بنفش

رنگ بنفش یکی از رنگ های مورد علاقه اکثر دختران است. رنگ بنفش این امکان را به مغز می دهد که در برخورد با یک مشکل یا مسئله بهتر عمل کند. از این رو میتوان گفت رنگ بنفش یک رنگ مناسب برای طراحی لوگو است.

سخن آخر

حال با توجه به مطالب این مقاله شما عزیزان میتوانید برای سررسید تبلیغاتی خود یک رنگ مناسب انتخاب کنید و از آن برای جذب مشتری و مخاطبتان استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *