تهیه سالنامه های شیک و جذاب برای شرکت شما

سالنامه های شیک و جذاب

سالنامه های شیک و جذاب چه ویژگی‌هایی دارند؟ مزایای استفاده از سالنامه‌های شیک چیست؟ چرا سالنامه بهترین گزینه تبلیغاتی است؟ کدام نوع از سالنامه‌ها ظاهر شیک‌تری دارند؟ در طراحی سالنامه‌های شیک و جذاب باید به چه نکاتی توجه کرد؟ طراحی سالنامه‌های شیک و جذاب چقدر هزینه دارد؟ توجه به چه نکاتی به طراحی سالنامه‌ای جذاب کمک می‌کند؟ تهیه سالنامه های شیک و جذاب برای شرکت شما و یا استفاده از آنها در ست مدیریتی ، راهکاری موثر برای تبلیغات است که برند شما را در میان مشتریان و همکاران شناخته شده و معروف می‌کند. در این مطلب از جوپنزا قصد صحبت در مورد نکاتی را داریم که رعایت آن‌ها به طراحی سالنامه‌ای شیک، جذاب و کاربردی کمک می‌کند. با ما همراه باشید.

ویژگی سالنامه های شیک و جذاب

سالنامه نوعی دفتر یادداشت دارای تاریخ است که هر صفحه از آن به یک روز از سال اختصاص دارد که به صورت شمسی و میلادی مشخص می‌شود. این دفتر بسیار کاربردی است و افراد مختلف مانند دانش‌آموزان و دانشجویان، کارمندان و مدیران با استفاده از آن می‌توانند به اموری مانند برنامه‌ریزی، ثبت وقایع مهم و مناسبت‌ها در تاریخ مخصوص خود رسیدگی کنند. طراحی این دفتر کاربردی به شکل‌های مختلفی انجام می‌شود که بعضی ساده و بعضی خاص و جذاب هستند. طبیعتا سالنامه‌هایی که طراحی جذاب‌تری دارند، طرفداران بیشتری داشته و در مواردی مانند تبلیغات کاربردی‌تر هستند. ویژگی سالنامه های شیک و جذاب که آن‌ها را از سالنامه‌های معمولی متمایز می‌کند، به شرح زیر هستند.

۱. طراحی جلد خلاقانه

از آنجا که جلد یک سالنامه اولین چیزی است که توجه بینندگان را جلب می‌کند، طراحی جلد خلاقانه اهمیت زیادی دارد. طراحی جلد اصولی، سالنامه را از محصولی معمولی به محصولی خاص و جذاب تبدیل می‌کند. در طراحی جلد سررسید باید به سادگی آن توجه کرد، شاید طرح‌های پیچیده در نگاه اول جذاب باشند اما باعث خستگی چشم می‌شوند و پیدا کردن لوگو از میان طرح‌ها را سخت می‌کنند. به عبارت دیگر طراحی‌های پیچیده، با جزئیات زیاد برای مشتریان جذاب هستند اما برای موضوع تبلیغات کاربردی نیستند. بهترین روش برای طراحی جلد سالنامه به صورت خلاقانه استفاده از یک رنگ جذاب، یک طرح ساده و متفاوت و درج لوگو به شکلی متفاوت روی جلد است. همچنین اضافه کردن جزئیاتی مانند قفل، کش یا دکمه که امکان بستن جلد سالنامه را فراهم می‌کند نیز برای طراحی خلاقانه و تبدیل سالنامه به محصولی شیک و جذاب کمک می‌کند.

۲. طراحی حرفه‌ای صفحات اول

طراحی حرفه‌ای صفحات اول دیگر ویژگی سالنامه های شیک و جذاب است. بعد از جلد، صفحات اول بیشترین توجه را به خود جلب می‌کنند، بنابراین طراحی حرفه‌ای آن‌ها تاثیر زیادی در جذاب دیده شدن سالنامه و جذب مخاطب به وسیله آن دارد. بر خلاف جلد که طراحی پیچیده در دیده شدن لوگوی درج شده روی آن تاثیر منفی دارد، طراحی جذاب صفحات اول حتی اگر پیچیده و انتزاعی باشد هم برای مخاطبان جذابیت دارد. استفاده از این تکنیک و طراحی حرفه‌ای در صفحات اول برای مجموعه‌هایی که قصد تبلیغ برند خود روی جلد را ندارند، انتخابی مناسب است تا به بهتر دیده شدن لوگو و برند خود کمک کنند.

۳. استفاده از متریال مرغوب برای جلد و برگه‌ها

کیفیت یک محصول، تاثیر مستقیم در جذابیت آن برای مخاطبان دارد. در مورد سالنامه و سررسید تبلیغاتی هم استفاده از متریال مرغوب برای جلد و برگه‌ها به جذابیت سالنامه از نظر مخاطبان کمک می‌کند. استفاده از متریالی مانند چرم ساده یا طرح‌دار مانند چرم پوست ماری، ترمو، پارچه سوئیت یا جیر، جلد سالنامه را شیک و جذاب می‌کنند و کاغذ گلاسه یا تحریر نیز برای طراحی برگه‌های باکیفیت، شیک و زیبا مناسب هستند.

۴. طراحی جعبه برای بسته بندی

یکی دیگر از ویژگی‌های سالنامه‌های جذاب، داشتن بسته بندی جذاب است. بسیاری از مجموعه‌هایی که از سالنامه به عنوان هدیه تبلیغاتی خود استفاده می‌کنند، این محصول را بدون هیچ بسته بندی خاصی به مشتریان خود اهدا می‌کنند، این در حالی است که طراحی جعبه برای بسته بندی به خصوص اگر شیک و زیبا طراحی شده باشد، جذابیت سالنامه را چندین برابر می‌کند.

روش‌های شخصی‌سازی سالنامه تبلیغاتی

همان‌طور که گفته شد تهیه سالنامه های شیک و جذاب، انتخابی مناسب برای هدیه تبلیغاتی مجموعه‌ها است که با استفاده از آن می‌توانند برند خود را در ذهن مشتریان ماندگار کنند. راهکارهای مختلفی برای اثربخش‌تر کردن این هدیه تبلیغاتی وجود دارد که یکی از آن‌ها شخصی‌سازی سالنامه در کنار دقت به ویژگی‌هایی است که آن را جذاب می‌کنند. برای شخصی‌سازی سالنامه باید لوگو مجموعه را در بخش‌های مختلف آن که در معرض دید مخاطب نیز هست، درج کرد و این کار هم روش‌های مختلفی دارد. بهترین روش‌های شخصی‌سازی سالنامه تبلیغاتی به شرح زیر هستند:

۱. درج لوگو مجموعه روی جلد یا برگه‌ها

درج لوگو مجموعه روی جلد یا برگه‌ها یکی از روش‌های شخصی‌سازی سالنامه است. چاپ لوگو به صورت طلاکوب روی جلد یا چاپ لوگو، اسم مجموعه یا تصاویری از محصولات در برگه‌های سالنامه این مزیت را دارد که مخاطب با در دست گرفتن سالنامه و ورق زدن لوگوی شما را نیز مشاهده کند. البته نباید در درج لوگو یا اسم برند زیاده روی کرد و از انجام این کار به گونه‌ای که مخاطب را خسته کند، جلوگیری کرد.

۲. طراحی جعبه اختصاصی برای سالنامه

طراحی جعبه اختصاصی برای سالنامه یکی دیگر از اقدامات در جهت شخصی‌سازی سالنامه به عنوان هدیه تبلیغاتی شیک و جذاب است. استفاده از یک جعبه برای محصولی مثل سالنامه که معمولا بدون این جزئیات هدیه داده می‌شود، نشان دهنده این موضوع است که شما برای مخاطب خود ارزش زیادی قائل هستید و از این طریق می‌توانید نظر مخاطب را به مجموعه خود جلب کنید.

۳. درج لوگو روی روبان با جزئیات همراه سالنامه

سومین روش برای شخصی‌سازی سالنامه که بعضی مجموعه‌ها از آن استفاده می‌کنند، درج لوگو روی روبان با جزئیات همراه سالنامه است. برای مثال درج لوگو روی قفل سالنامه یا خودکاری همراه آن و ارائه سالنامه به صورت ساده و بدون لوگو روی آن، روش هوشمندانه بعضی مجموعه‌ها است. گاهی‌اوقات مخاطبان به استفاده از محصولی که لوگوی یک شرکت روی آن چاپ شده علاقه‌ای ندارند، درج لوگو روی روبان یا جزئیات همراه سالنامه و ارائه سالنامه به صورت ساده، این مشتریان را هم در جهت استفاده از محصول اهدایی شما و در نتیجه ماندگاری آن ترغیب می‌کند.از این روش می توانید برای چاپ تقویم رومیزی هم استفاده کنید.

هزینه طراحی سالنامه شیک و جذاب

وجه تمایز سالنامه های شیک و جذاب با سالنامه‌های معمولی در هزینه آماده‌سازی آن‌ها است اما به این معنی نیست که یک سالنامه شیک بسیار گران باشد. طبیعتا با توجه به جزئیات طراحی، کیفیت و جنس جلد یا کاغذها، هزینه طراحی سالنامه شیک و جذاب کمی بالا می‌رود اما با رعایت نکاتی مانند انتخاب قطع استاندارد برای سالنامه، سفارش در زمان مناسب و پیش از ترافیک کار مجموعه‌های چاپ و مشخص کردن همه جزئیات برای جلوگیری از نیاز به ویرایش چاپ و هزینه مجدد می‌توان در هزینه‌های طراحی این محصول صرفه‌جویی کرد. به علاوه بسیاری از مجموعه‌ها برای سفارشات چاپ در تیراژ بالا تخفیفاتی در نظر می‌گیرند که سفارش به آن‌ها هم برای مدیریت هزینه‌ها مناسب است.

نتیجه گیری

سالنامه های شیک و جذاب یکی از گزینه‌های مناسب به عنوان محصول تبلیغاتی مجموعه‌ها هستند که با استفاده از آن‌ها می‌توان، تاثیر بیشتری در ذهن مخاطب گذاشت. تبدیل یک سالنامه معمولی به سالنامه‌ای جذاب چندان سخت نیست و تنها نیاز به رعایت چند نکته دارد که در این مطلب به آن‌ها اشاره شد. البته اگر تجربه‌ای در زمینه انجام این کار ندارید هم جای نگرانی نیست، زیرا کارشناسان مجموعه با ارائه دقیق‌ترین راهنمایی شما را در زمینه سفارش جذاب‌ترین سالنامه راهنمایی می‌کنند. کافی است از طریق راه‌های ارتباطی با کارشناسان ما در تماس باشید تا جذاب‌ترین سالنامه را برای شما طراحی و آماده کنیم.

سوالات متداول سالنامه های شیک و جذاب

۱. مهم‌ترین ویژگی‌های سالنامه های شیک و جذاب چیست؟

طراحی جلد شیک و زیبا، طراحی زیبای کاغذها، استفاده از بسته بندی مناسب و بسیاری موارد دیگر، ویژگی‌های یک سالنامه جذاب هستند.

۲. کدام متریال برای طراحی سالنامه‌های جذاب کاربرد بیشتری دارند؟

چرم‌های ساده و طرح‌دار، ترمو، جیر یا پارچه سوئیت از جمله متریالی هستند که سالنامه‌ها را شیک‌تر می‌کنند.

۳. علت اختلاف قیمت سالنامه های شیک و جذاب با سالنامه‌های معمولی چیست؟

سالنامه‌های شیک معمولا شخصی‌سازی شده با بهترین طرح و متریال هستند که معمولا با قیمت بالاتری طراحی و عرضه می‌شوند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *