با خرید سررسید برای مشتریان وفادار از آنها قدردانی کنید!

سررسید برای مشتریان وفادار

مدیران و صاحبین انواع کسب و کار ها همیشه پلن هایی برای پیشرفت خود دارند. یکی از آن پلن ها جذب مشتری جدید و نگهداری مشتری وفادار قدیمی است. اما مهم ترین و سخت ترین مورد، نگهداری مشتری قدیمی می باشد. این افراد برای دستیابی به این موضوع می توانند از هدایای تبلیغاتی مثل سررسید تبلیغاتی استفاده کنند. اما قطعاً هدایایی برای مخاطبان قدیمی خود در نظر می گیرند باید بهتر و متفاوت تر از مخاطبان جدید باشد، به گونه ای که سررسید برای مشتریان وفادار باید جذاب تر و فاخر تر طراحی شود.

ما در این مقاله در رابطه با سررسید ها، تفاوت سررسید شخصی سازی شده با سررسید عمومی و همچنین مواردی که بهتر است در زمان طراحی سررسید به آن ها توجه نمایید با شما صحبت خواهیم کرد. شما در پایان این مقاله می توانید سررسید برای مشتریان وفادار خود را انتخاب نمایید. پس ما را تا پایان این مقاله همراهی نمایید.

 

سررسید چیست ؟

سررسید و یا سالنامه یکی از روش های مرسوم و کاربردی می باشد که شرکت ها، سازمان ها، مدیران و…، به مخاطبان و یا کارمندان خود هدیه می دهند. برخی افراد آن را به عنوان آیتم اصلی در یک ست مدیریتی نیز انتخاب می کنند. سررسید ها نیز به چند مدل تقسیم می شوند، اما اگر بخواهیم در کل آن را تقسیم بندی نماییم، می توانیم آن را به دو گروه سرسید معمولی و یا عمومی، و  سررسید اختصاصی و یا سررسید شخصی سازی شده تقسیم کنیم. سررسید های معمولی و شخصی سازی نشده بیشتر برای مخاطبان عادی و ساده استفاده می شوند، اما مناسب ترین سررسید برای مشتریان وفادار و خاصی، سررسید های اختصاصی می باشد. شما در بخش بعدی با تفاوت این دو نوع سررسید آشنا خواهید شد.

 

تفاوت سررسید شخصی سازی شده و سررسید عادی و عمومی برای مشتریان وفادار چیست؟

به طبع این دو نوع سررسید با هم در بسیاری از موارد متفاوت می باشد. ما در این بخش تفاوت های این دو نوع سرسید را با شما بررسی خواهیم کرد. پس با ما همراه باشید.

 1. محسوس ترین و بارز ترین تفاوت بین این دو نوع طراحی است. در سررسید های شخصی سازی شده همه موارد با توجه به سلیقه و علاقه شما مخاتبانتان انتخاب شده، اما در سررسید های عمومی همه چی توسط طراحان خود شرکت از قبل طراحی می شود.
 2. در سررسید های اختصاصی شده شما نه تنها می توانید جزئیات را انتخاب کنید، بلکه می توانید آن ها را تغییر هم بدهید، اما در سررسید های عادی شما هیچ گونه تغییری در سررسید و جزئیات وابسته به آن نمی توانید انجام دهید.
 3. یکی دیگر از تفاوت های بین این دو، مخاطبان هدف آن ها می باشد. سررسید های شخصی سازی شده، مناسب ترین سررسید برای مشتریان وفادار، مدیران طرف قرار داد، کارمندان مهم و… می باشد. اما سررسید های عمومی بیشتر برای مخاطبان ساده که تعداد بیشتری نیز هستند مناسب می باشد.
 4. قیمت تمام شده، یکی دیگر از تفاوت های مهم این دو نوع سررسید است. به طبع سررسید های اختصاصی شده به دلیل طراحی خاص و متریال های استفاده شده، قیمت بالاتری نسبت به سررسید های عادی دارند. فقط توجه داشته باشید که انواع سررسید اختصاصی زمانی مقرون به صرفه می باشند که در تعداد و تیراژ بالا به چاپ برسند. اگر شما قصد دارید که تعداد کمی سررسید تولید کنید، بهتر است از سررسید های عمومی استفاده کنید.
 5. کیفیت و متریال های استفاده شده در این دو نوع از مهم ترین تفاوت های میانشان است. به طبع به دلیل اهمیت سررسید های اختصاصی، از متریال های با کیفیت ترین رای آن استفاده می کنند. لازم به ذکر است که سرسید های عمومی هم کیفیت خوبی دارند اما سررسید های اختصاصی کیفیت به نسبت بهتری دارند.

 

سررسید ارزان

 

مواردی که باید در زمان طراحی سررسید برای مشتریان وفادار تان به آن ها توجه نمایید!

موارد و نکاتی که در این قسمت برای شما شرح خواهیم داد، از مهم ترین نکات طراحی می باشند. شما بهتر است در زمان طراحی، مخصوصاً طراحی سررسید های اختصاصی به آن ها توجه نمایید.

 1. در اولین مرحله طراحی سررسید برای مشتریان وفادار خود شما باید در رابطه با شرکت سفارش دهنده سررسید اطلاعات کسب نمایید. برای این کار بهتر است با مدیر شرکت جلسه ای برگزار کرده و در مورد سلیقه خود او مخاطبانش، دلیل به چاپ رساندن سررسید و…، از او سوال بپرسید.
 2. نوع خود سررسید و نوع کارکرد سررسید ها بسیار متفاوت و مهم است. مثلاً تعدادی از افراد از سررسید ها انتظار قسمت چک لیست دارند، تعدادی از افراد از سررسید به جای پلنر های روزانه استفاده می کنند. پس قبل از طراحی این نکات را هم در نظر بگیرید.
 3. سررسید ها ارتباط مستقیمی با سلیقه افراد دارند، به همین دلیل بهتر است تمامی جزئیات طبع نظر فرد سفارش دهنده طراحی شود.
 4. برای طراحی باید بودجه ای که در اختیار دارید را هم در نظر بگیرید. چرا که بودجه اصلی ترین عنصر برای پیشبرد پروژه طراحی و تولید سررسید می باشد.
 5. تمامی متریال ها و مواد اولیه باید از بالاترین کیفیت موجود در بازار انتخاب شوند. البته این مورد هم بستگی به بودجه و نظر سفارش دهنده دارد. بسیاری از افراد به جزئیات اهمیت می دهند و تعدادی دیگر به کیفیت. پس این شما هستید که باید این دو مورد بالانس ایجاد نمایید.
 6. یکی از آیتم هایی که باید برای طراحی سررسید برای مشتریان وفادار خود در نظر بگیرید ابعاد است. برای به دست آوردن ابعاد مورد نظر باید از نوع کارکرد آن سررسید مطلع باشید. فقط توجه داشته باشید که معمولاً سررسید ها در اندازه های استاندارد طراحی می شوند، اما شما برای سررسید های اختصاصی می توانید از اندازه های دلخواه کارفرما نیز استفاده کنید.
 7. رنگ و پالت رنگی هر سررسید از مهم ترین جزئیات زیبایی شناسی سررسید محسوب می شود. رنگ ها باید با یکدیگر هارمونی داشته باشند. قبل از انتخاب رنگ سررسید ها بهتر است مبحث روانشناسی رنگ ها را به طور کامل مطالعه بفرمائید.
 8. سررسید ها باید به گونه ای طراحی شوند که چشم بیننده را اذیت نکنند. پس علاوه بر رنگ، شما باید به فونت سررسید نیز توجه نمایید. فونت ها باید خوانا و در اندازه های مناسب انتخاب شوند. بهتر است در طور طراحی از یک نوع فونت اما در 3 اندازه متفاوت استفاده کنید.
 9. نوع چاپی که برای به تولید رساندن سررسید انتخاب می کنید بسیار مهم است. روش چاپ در کیفیت، قیمت تمام شده و… بسیار تاثیر می گذارد. پس بهتر است قبل از به چاپ رساندن سررسید هایتان حتماً در رابطه با انواع روش های چاپ مطالعه فرمائید.
 10. توجه داشته باشید که برای طراحی سررسید برای مشتریان وفادار خود به هیچ وجه نباید از طراحی های دیگران کپی کنید. البه ایده گرفتن با کپی کردن متفاوت بوده، و ایده گرفتن ایرادی ندارد.

 

سخن پایانی ما با شما عزیزان

هر کسب و کاری نیاز به پیشرفت دارد، اما برای پیشرفت باید در کنار کسب مشتری جدید، مشتریان قدیمی خود را حفظ نماید. برای این کار می تواند از هدایای تبلیغاتی مثل سررسید های تبلیغاتی استفاده نمایند. آیا تا به حال با خرید سررسید برای مشتریان وفادار و قدیمی خود از آنان تشکر کرده اید؟ نظرات و پیشنهادات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *