راهنمای جامع سررسید دستیار مهندسی

نیم ست مدیریتی یادداشتی کد| TH29

آیا می‌دانید سررسید دستیار مهندسی چیست؟ چه کاربردی دارد؟ از انواع سررسیدها و سالنامه‌ها چه می‌دانید؟ تابه‌حال از سررسید به عنوان هدیه تبلیغاتی برای شرکت خود استفاده کرده‌اید؟

راه‌ها و گزینه‌های متنوع و بسیاری وجود دارد تا یک شرکت بتواند از طریق آن‌ها به تبلیغ خدمات و محصولات خود بپردازد. هدیه دادن سالنامه و سررسید یکی از این راه‌ها محسوب می‌شود که صاحبان کمپانی‌ها و شرکت‌ها می‌توانند با استفاده از آن به معرفی سازمان و تبلیغ خدماتشان بپردازند؛ به این صورت که با چاپ نام و لوگو شرکت روی آن و نوشتن اطلاعاتی از شرکت داخل سررسید، در هر استفاده دیده شده و در ذهن و خاطر مشتری نقش می‌بندد. در این مقاله کامل و جامع، قصد داریم تا با سررسید دستیار مهندسی و کاربرد آن و همچنین با انواع مختلف سررسیدها آشنا شویم، تا پایان این مقاله همراه جوپنزا باشید.

درباره سررسید دستیار مهندسی چه می‌دانید؟

درباره سررسید دستیار مهندسی چه می‌دانید؟ این سررسیدها ساختاری شبیه به سایر سررسیدها و سالنامه‌ها دارند. در ابتدای این سررسید اطلاعاتی مانند اطلاعات دارنده سالنامه، ساعت تحویل سال، سال در یک نگاه و اطلاعات دیگری مانند هفته شمار و ماه شمار قرار دارد. بسته به تعداد صفحه سفارش داده شده توسط سازمان، تعدادی صفحات خام برای یادداشت مشتری و تعدادی فرم در آن قرار داده شده است که مربوط به اطلاعات فنی و مهندسی‌های برق، عمران و معماری است. در انتهای این سالنامه مشابه با دیگر سالنامه‌ها، صفحاتی مربوط به دفتر تلفن و اطلاعات تکمیلی وجود دارد.

صاحبان شرکت‌ها می‌توانند سررسیدهایی در هر طرح و نوع دلخواه سفارش بدهند اما به طور عمده، قطع سررسید دستیار مهندسی، اروپایی بوده و از فنر دوبل در آن استفاده می‌شود. این سررسید در دو نوع کاغذ تحریر سفید و کاغذ کرم تولید می‌شوند که عمده تولید آن‌ها با کاغذ کرم است و همچنین برای جلد آن انواع مختلفی مانند سلفونی، چرم مصنوعی یا طبیعی، ترمو یا گالینگور را می‌توان در نظر گرفت.

 

سالنامه تبلیغاتی چیست؟

یکی از بهترین و محبوب‌ترین گزینه‌ها برای صاحبان کسب‌وکار برای معرفی و تبلیغ خدمات خود، هدیه دادن سالنامه تبلیغاتی است؛ چرا‌که استفاده از سررسید و سالنامه بین هر گروه سنی از مردم رواج دارد و می‌توان اطمینان حاصل کرد که در طی سال، نام برند و لوگوی شما در مقابل چشمان مشتری خواهد بود. در این بخش از مقاله قصد داریم تا به طور کامل در مورد این سررسید صحبت کنیم تا دیگر پرسش سالنامه تبلیغاتی چیست؟ برای شما ایجاد نشود.

سالنامه‌های تبلیغاتی از آنجا که به عنوان یک هدیه تبلیغاتی به کار می‌روند، باید در آن به موضوع تبلیغ شرکت و خدمات آن به نحو احسنت پرداخته شود. بهتر است در طراحی و چاپ این سالنامه، از بهترین کیفیت و طراحی، کاغذ مناسب و جلد جذاب استفاده شود تا بیشتر بتواند توجه و رضایت مخاطبان را جلب کند. از انواع سالنامه‌های تبلیغاتی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد که هرکدام در اندازه‌های مشخصی تولید می‌شوند و کاربرد‌های متفاوتی دارند.

 • وزیری
 • رقعی
 • اروپایی
 • پالتویی
 • جیبی
 • رحلی

سررسید اروپایی؛ سررسید خوش‌دست و جذاب

سررسید دستیار مهندسی یک نمونه از سررسیدهای اروپایی به شمار می‌رود که در سال‌های اخیر به تعداد زیاد در کشورمان تولید می‌شود و افراد بسیاری آن را به عنوان یک آیتم اصلی در ست هدیه مدیریتی خود قرار می دهند. این سالنامه با نام‌های رقعی باریک یا پالتویی بلند نیز شناخته می‌شود و از نظر اندازه با سررسیدهای داخل ایران متفاوت است، این سررسید جذاب ابعادی در حدود ۱۳*۲۱ دارد.

این سررسید که یک سررسید لاکچری به حساب می‌آید، در گوشه‌های جلد و برگه‌‌هایش دارای طراحی گرد است. جنس جلد این نوع سررسید می‌تواند از چرم اصل یا مصنوعی، چرم لیزری، جیر، پارچه و یا ترمو استفاده می‌شود. در پشت این سالنامه‌ها یک محفظه‌ای برای قرار دادن خودکار و مدارک قرار داده شده که از دلایلی است که این سررسید را محبوب می‌کند. در ادامه با انواع مختلف سررسید اروپایی؛ سررسید خوش‌دست و جذاب آشنا می‌شوید.

 • سررسید روز شمار
 • سالنامه ماه شمار
 • سالنامه هفته شمار
 •   سالنامه اروپایی جلد اشبالت
 •   سررسید دستیار مهندسی
 • سررسید اروپایی ترمو
 •   سالنامه اروپایی ترمو – کش دار
 •   سررسید اروپایی چرمی
 • سالنامه برای مدیران

 

سررسید وزیری؛ شناخته شده ترین سررسید موجود در بازار

سررسید وزیری؛ شناخته شده ترین سررسید موجود در بازار است که با نام سررسید کتابی نیز شناخته می‌شود. در این سررسید در هر صفحه مناسبت‌های مربوط به تاریخ آن روز و فضای خالی برای یادداشت نویسی روزانه وجود دارد.

ابعاد سررسید وزیری 17*24 سانتی‌متر است که ابعاد بزرگی دارد و همین علت یکی از دلایل محبوبیت آن شمرده می‌شود. سررسید دستیار مهندسی یک نمونه از سررسیدهای وزیری به شمار می‌رود که در جلد‌های مختلفی همچون جنس چرم، گالینگور و سلفون براق یا مات در بازار ارائه شده‌اند. با ما همراه باشید تا با دو نوع از معروف‌ترین نوع این سررسید ها آشنا شویم.

 • سررسید وزیری روزشمار

در این نوع سررسید، تمامی روزها در صفحاتی جدا بوده جز روزهای پنجشنبه و جمعه که یک صفحه مشترک برای این دو در نظر گرفته شده است.

 • سررسید وزیری روزشمار جمعه جدا

در نوع سررسید وزیری روزشمار جمعه جدا، تمامی روزها، از شنبه تا جمعه در صفحاتی جدا قرار دارند. این نوع از نظر قیمت گران‌تر از نوع قبلی است.

سررسید اختصاصی؛ سررسید دلخواهتان را سفارش بدهید!

اگر در ذهنتان مدل خاصی برای تهیه سالنامه متصور هستید، می‌توانید سررسید اختصاصی دلخواه خودتان را مطابق با آن سفارش و در نهایت تولید کنید. به طور خلاصه می‌توانید با سفارش سررسید اختصاصی؛ سررسید دلخواهتان را سفارش بدهید! شرکت‌ها می‌توانند با اختصاصی کردن سررسید تبلیغاتی خود نام برند خود را در ذهن مخاطبان ماندگار کنند.

سررسید اختصاصی مانند دفترچه یادداشتی است که می‌تواند در طول سال همراه کاربران و مشتریان باشد که هم به عنوان یک سررسید و هم به عنوان یک تقویم کاربرد داشته باشد. صفحات داخلی این سررسید نیز مانند سایر سررسید و سالنامه‌ها دارای روزشمار، فضای خالی برای یادداشت نویسی، مناسبت‌ها، جداول مورد نیاز برای مهندسین، سخن بزرگان، تلفن‌های ضروری و موارد دیگر است. سررسید دستیار مهندسی یک نمونه از سررسید اختصاصی است که به چاپ می‌رسد و قابلیت این را دارد که به عنوان یک هدیه تبلیغاتی برای شرکت‌ها و سازمان‌ها سودمند باشد. اندازه و ابعاد، نوع جلد، تعداد صفحات و موارد دیگر با توجه به درخواست سفارش‌کار تعیین گردیده و سپس سررسید در تیراژ خواسته شده تولید می‌شوند.

 

سررسید دستیار مهندسی؛ یک منبع کمکی برای مهندسین

و اما به پایان این مقاله جامع و کامل درباره سررسید مهندسی می‌رسیم! سررسید دستیار مهندسی؛ یک منبع کمکی برای مهندسین بوده و علاوه‌بر آن می‌تواند به عنوان یک دفتر یادداشت، تقویم ۱۴۰۳ و یک سالنامه برای سایرین کاربرد داشته باشد. اگر قصد سفارش و یا خرید سررسید دستیار مهندسی دارید، در هر طرح و اندازه دلخواهی که مدنظرتان است، جوپنزا آماده خدمت‌رسانی به شما مشتریان عزیز می‌باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید از مشاوره رایگان کارشناسان جوپنزا بهره‌مند شوید.

 

سوالات متداول

۱. سررسید اختصاصی چیست؟

سفارش سررسید در طرح، اندازه، ابعاد و صفحات دلخواه، تحت عنوان سررسید اختصاصی شناخته می‌شود که در آن سررسید بر اساس سلیقه و سفارش صاحب‌کار تولید می‌شود.

۲. چه سررسیدی برای تبلیغ مناسب است؟

انواع مختلفی از سررسیدها مانند سررسید وزیری، اروپایی، اختصاصی و تبلیغاتی در بازار وجود دارند که می‌توان از آن‌ها به عنوان هدیه تبلیغاتی استفاده کرد و به تبلیغ سازمان خود پرداخت.

۳. سررسید دستیار مهندسی چیست؟

سررسید دستیار مهندسی یک نوع از سررسیدهای تبلیغاتی محسوب می‌شود که می‌تواند در قطع‌های وزیری، اروپایی و غیره و در طرح‌های مختلف به چاپ درآید که به عنوان یک سررسید، تقویم و یا دفتر یادداشت در طول سال برای هر گروه سنی می‌تواند کاربرد داشته باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *