بهترین شرکت های چاپ سررسید چه ویژگی هایی دارند؟

شرکت های چاپ سررسید

سررسید هدایای و وسایل تبلیغاتی نقشی مهم در سود و زیان کسب و کار های امروزی دارند. به گونه ای که هدیه ای خوب و با کیفیت می تواند کسب و کاری را به سودی عالی برساند، و بالعکس هدیه بی کیفیت و بد می تواند کسب و کار را در تا مرز ورشکستگی بکشاند. به همین دلیل باید در انتخاب نوع هدیه تبلیغاتی و از همه مهم تر شرکتی که قرار است آن را برای شما تولید و یا به چاپ برساند، دقت نمایید.در مقاله های قبل در رابطه با سررسید ها با شما صحبت کرده ایم، اما در این مقاله قرار است درباره ی ویژگی هایی که باید یک شرکت چاپ سررسید خوب آن را داشته باشد، با شما صحبت خوهیم کرد. شما  در زمان انتخاب شرکت مناسب باید به دنبال این 8 ویژگی باشید، تا بتوانید شرکت مورد نظر خود را پیدا کنید. با ما همراه باشید.

8 ویژگی شرکت های چاپ سررسید:

در ادامه شما با هشت ویژگی مهم که یک شرکت چاپ سررسید موفق باید داشته باشد، آشنا خواهید شد.

1. داشتن تجربه و متخصص بودن در کار:

داشتن تجربه یکی از شاخص های مهم برای شرکت های چاپ سررسید محسوب می شود. کسانی که تجربه بالا تری در کار داشته باشند به طبع بهتر می توانند نیاز های مخاطبان مشتری های خود را شناسایی کرده و محصولی باب سلیقه آن ها طراحی، چاپ و تولید نماید. برای چک کردن تخصص شرکت های چاپ سررسید باید به تمیزی و زیبایی محصولات نهایی آن ها دقت فرمایید. البته لازم به ذکر است که بعضی از شرکت های نوپا و جدید در صنعت چاپ سررسید نیز می توانند محصولاتی خوب و زیبا طراحی و تولید کنند.

2. استفاده از دستگاه هایی به روز و جدید:

یکی دیگر از ویژگی های بهترین شرکت های چاپ سررسید، داشتن دستگاه هایی به روز و جدید می باشد. داشتن دستگاه های جدید و خوب، احتمال چاپ سررسید های با کیفیت و مرغوب را نیز افزایش خواهد داد. لوازم، ابزار و دستگاه های جدید می توانند در زمان کمتری سررسید های مورد نظر شما را به چاپ رسانده و به شما تحویل دهند.  به همین دلیل بهتر است قبل از سفارش سررسید هایتان درباره ی لوازم و دستگاه های شرکت مورد نظر تحقیق نمایید.

3.استفاده از متریال و مواد اولیه با کیفیت:

جنس و کیفیت موار اولیه برای تولید مهم ترین دلیل برای با کیفیت بودن محصولات محسوب می شوند. شما در باید شرکتی را انتخاب کنید که برای تولید سررسید های شما حتماً از متریال های با کیفیت استفاده نمایند تا در نهایت کاری تمیز، زیبا و مرغوب به به شما تحویل دهند.

مواد جلد سررسید

 • جلد ترمو
 • جلد چرم
 • جلد سلفون
 • جلد ارگانایزر
 • جلد نرم
 • جلد برجسته
 • جلد گالینگور

 

کاغذهای سررسید

 

 • کاغذ سفید یا همان کاغذ تحریر (70 گرمی)
 • کاغذ کرم یا همان کاغذ قرآنی (70 گرمی)
 • کاغذ گلاسه

شما می توانید هر کدام از موارد بالا برای تولید به شرکت چاپ سررسید مورد نظرتان سفارش دهید تا در نهایت سررسید اختصاصی خود را داشته باشید.

4.  تهیه سررسیدی مناسب در هر رنج قیمتی و برای هر قشری:

شرکت چاپ سررسیدی می تواند موفق باشد که، سررسید های مختلف را بتواند با انواع قیمت ها طراحی و تولید نماید در حالی که کیفیت سررسید ها را کاهش نداده، و همچنان سررسید هایی با کیفیت به مشتریان خود تحویل دهد. برای این کار شرکت های می توانند از جلد های قیمت مناسب تر مانند جلد نرم، طراحی های کمتر و آسان تر و همچنین کاغذ های کرم رنگ که ارزان تر از باقی کاغذ ها هستند، استفاده نمایند. البته لازم به ذکر است که مقدار تیراژ برای چاپ سررسید ها و همچنین روش چاپ بسیار در قیمت نهایی تاثیر می گذارد. مثلاً روش چاپ افست برای تیراژ های بالا و روش چاپ دیجیتال برای تیراژ های پایین مقرون به صرفه هستند.

5. داشتن سایت برای ارائه دادن خدمات در کمترین زمان:

داشتن سایت یک مزیت برای شرکت های چاپ سررسید می باشد، چرا که نه تنها سایت می تواند بستری مناسب برای تبلیغات کار ها و محسولاتشان باشد، بلکه مشتریان می توانند به راحتی و در کمترین زمان از طریق همان سایت سررسید های خود را با همان جزئیات و طرح های مد نظرشان انتخاب کرده، و سفارش دهند. فقط توجه کنید که سایت ها نیاز به رسیدگی و آپدیت کردن دارند و شما بهتر است برای این کار از متخصصان این حوضه کمک بگیرید تا در نهایت سایتی موفق و با بازدهی بالا داشته باشید.

6.پشتیبانی و ضمانت پس از فروش سررسید ها:

شرکتی در زمینه ی چاپ سررسید و تقویم تبلیغاتی موفق خواهد بود که بتواند اعتماد مشتری و یا حتی مخاطبان آن ها را جلب نماید. یکی از راه های جلب اعتماد، داشتن ضمانت و پشتیبانی پس از فروش سررسید ها می باشد. شرکت های چاپ سررسید وزیری با این کار به مشتری های خود اطمینان می دهند که محصولاتی با کیفیت تحویل داده اند، این موضوع می تواند حس اعتماد نسبت به شرکت ها را در این افراد افزایش دهد. برای جذابیت و افزایش حسن نیت شما نسبت به مشتری ها می توانید کارت های ضمانتی طراحی کرده و در زمان تحویل محصول به سفارش دهنده تقدیم نمایید.

7.ارائه و تحویل محصولات در زمان از قبل تعیین شده:

خوش قول و آن تایم بودن از ویژگی های بارز و مهم شرکت چاپ سررسید محسوب می شود. شرکتی اگر نتواند در زمان از قبل معین شده محصولات و سررسید ها را به سفارش دهنده تحویل دهد، امکان دارد در روند برنامه ریزی مالی آن کسب و کار مشکل ایجاد شده و گاهاً آن فرد دچار ضرر های مالی جبران نا پذیری شود. پس در زمان بستن قرارداد بای که  شرکت برای چاپ سررسید هایتان انتخاب کرده اید، حتماً به زمان تحویلی که در قرارداد تعیین می کنید، توجه فرمائید.

8.طراحی های متنوع، قوی و اختصاصی:

در دنیای امروز که اطرافمان پر شده از محصولات و یا خدماتی کپی شده و بی کیفیت، شرکت چاپ سررسیدی موفق می شود که بتواند محصولاتی با طراحی های جدید، متنوع و زیبا خلق کند. البته لازم به ذکر است که برای طراحی باید به یک سری از موارد دقت شود. مثلاً:

 • باید به رنگ هایی که در طراحی سررسید ها استفاده می شود، دقت کنند. چرا که در روانشناسی رنگ ها هر رنگ تداعی کننده حس و یا خاطره ای می باشد، به همین دلیل باید به رنگ ها توجهی ویژه داشت.
 • در انتخاب فونت، باید از فونت هایی زیبا، خوانا و با اندازه های درست استفاده شود. البته می توانند برای تاثیر بیشتر کلمات از 3 اندازه فونت مختلف در طراحی ها استفاده کنند.
 • امروزه در بازار کسب و کار ها، سررسید ها بیشتر جنبه ی تبلیغاتی دارند به همین دلیل بهتر است در زمان طراحی به نوع کسب و کار، رده ی سنی مخاطبان، نوع خود سررسید ( رقعی، خشتی، چاپ سررسید اروپایی، وزیری و …) و دیگر موارد توجه فرمایند.
 • طراحان شرکت های چاپ سررسید باید بتوانند با هر رنج قیمتی طراحی انجام دهند.
 • در طراحی صفحات و جلد سررسید ها باید از نام و یا لوگوی کسب و کار سفارش دهنده استفاده شود.

 

سخن پایانی:

در این مقاله بر این تلاش بودیم تا شما را با 8 ویژگی شرکت های چاپ سررسید خوب آشنا نماییم تا بتوانید در هنگام انتخاب شرکت برای سررسید هایتان این موارد را لحاظ کنید. البته لازم به ذکر است که شما باید باید در مرحله ی اول هدیه تبلیغاتی خود را انتخاب کرده و بعد به دنبال شرکتی برای چاپ آن باشید. به همین دلیل ما در چاپخانه ی جوپنزا بهترین متخصصان را در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم تا در مرحله اول بتوانید محصول تبلیغاتی مناسب کسب و کارتان را پیدا کنید، و در مرحله ی بعد به راحتی محصول مورد نظر خود را سفارش و تولید نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *