نکاتی که رعایت آنها در طراحی تقویم اداری آن را منحصر به فرد میکند!

طراحی تقویم اداری

یکی از هدایای جذاب و پرکاربردی که تقریباً اکثر کسب‌وکارها و مشاغل مختلف نزدیک به سال نو به مخاطبان و مشتریان خود چه به صورت تکی چه در ست هدیه مدیریتی هدیه می‌دهند انواع تقویم است. تقویم از جمله وسایل بسیار ضروری در مکان‌های مختلف مانند منزل و محل کار است و اکثر افراد برای برنامه‌ریزی و اطلاع از روزها و مناسبت‌های مختلف به این ابزار پرکاربرد نیاز دارند. تقویم ادارای که نوع تقویم رومیزی آن هم بسیار محبوب می باشد یکی از انواع تقویم است. این تقویم که در محل کار مورد استفاده قرار می‌گیرد به عنوان یک هدیه ارزشمند محسوب می‌شود، چرا که می‌توان از این نوع تقویم به عنوان یک هدیه تبلیغاتی مناسب همراه با چاپ و طراحی لوگو استفاده کرد. ازاین‌رو، در این مقاله از جوپنزا به بررسی اصول و نکات مهم در طراحی تقویم اداری می‌پردازیم تا بتوانید یک تقویم ادرای خلاقانه و مناسب داشته باشید.

 

طراحی تقویم اداری چیست؟

در ابتدا به توضیح درمورد این سوال که “طراحی تقویم اداری چیست؟” می‌پردازیم. به طور کلی، طراحی تقویم فرآیندی است که توسط مجموعه و شرکت‌های فعال در زمینه چاپ و طراحی انجام می‌شود. در طراحی تقویم ادارای از روش‌های مختلفی برای طراحی و چاپ آن استفاده می‎شود که در هر صورت متناسب با سلیقه و نظر مشتری است.

مهمترین مواردی که باید در طراحی تقویم انجام داد، ایجاد فضای کافی برای درج لوگو و برند کسب‌وکار و اطلاعاتی نظیر شماره تماس، آدرس، شبکه‌های اجتماعی و دیگر موارد است. اما به طور کلی، طراحی یک تقویم ادارای به خصوص اگر در زمینه تبلیغات نیز به کار برود باید به گونه‌ای باشد که عمل برندسازی به خوبی انجام شود تا مخاطب در هر صفحه و ورقه از آن نام شرکت و کسب‌وکار مربوطه در ذهن او تداعی شود.

 

مشخص کردن هدف در طراحی

اولین موردی که برای طراحی یک تقویم ادراری باید در نظر بگیرید این است که هدف شما از طراحی تقویم چیست؟ همانطور که گفته شد تقویم می‌تواند بهترین و مناسب‌ترین وسیله برای هدایای تبلیغاتی باشد که با استفاده از آن می‌توان به راحتی به تبلیغ برند و کسب‌وکار خود پرداخت. از طرفی هم طراحی تقویم می‌تواند صرفا برای محیط کار و استفاده شخصی کارمندان و کارکنان یک مجموعه باشد که بیشتر از دید کاربردی بودن و زیبایی می‌توان به این موضوع نگاه کرد.

 

رنگ برند در طراحی تقویم اداری

مهترین نکته‌ای که لازم است هنگام طراحی تقویم اداری به آن توجه ویژه‌ای داشته باشید، متناسب بودن طراحی و چاپ با رنگ برند است. بنابراین، لازم است حتما قبل از طراحی تقویم ابتدا رنگ برند یا رنگ سازمانی خود را انتخاب کنید که برای این کار می‌توانید به رنگی که در طراحی لوگو از آن استفاده کردید توجه داشته باشید. ازاین‌رو، متناسب بودن رنگ تقویم با برند باعث افزایش اعتمادسازی بین کسب‌وکار و مخاطبان آن خواهد شد.

 

تقویم اداری

 

رعایت اصل طراحی همسان

یکی از نکات بسیار با اهمیت در طراحی تقویم اداری توجه به همسان و هماهنگ بودن طراحی است. همسان بودن طراحی به این معنا است که ابعاد، قالب، فونت، تصاویر و دیگر موارد به کار برده شده در طراحی و چاپ تقویم باید به گونه‌ای باشد که کاملاً هماهنگ و مناسب کسب‌وکار و نوع فعالیت و خواسته مشتری باشد. به عبارت دیگر در طراحی تقویم باید نمادها، جزئیات و المان‌های به کار رفته معرف برند و کسب‌وکار مربوطه باشند.

 

 استفاده از تصاویر و فونت مناسب

استفاده از تصاویر و فونت مناسب از دیگر نکاتی است که در طراحی تقویم اداری حائز اهمیت است. همانطور که می‌دانید تصاویر بیشترین تاثیر را در ماندگاری یک اثر در ذهن و حافظه افراد دارند و لازم است از تصاویر مرتبط با نوع فعالیت کسب‌وکار و برند در طراحی تقویم استفاده کنیم. محدودیتی در استفاده از تصاویر مختلف در تقویم وجود ندارد و شما می‌توانید از هر تصویر مرتبط با کسب‌وکار یا متناسب با سلیقه خود استفاده کنید. همچنین، تمامی نوشته‌های موجو در تقویم باید از نظر فونت و اندازه خوانا و واضح باشند.

 

طراحی خلاقانه

در آخر هم سعی کنید متناسب با مواردی که در ابتدا گفته شد طراحی خلاقانه و حرفه‌ای برای تقویم در نظر بگیرید. در واقع، برخی از افراد از طرح‌ها و تقویم‌های آماده برای طراحی تقویم خود در نظر می‌گیرند و برخی هم برای متمایز و شخصی‌سازی شدن تقویم مورد نظر خود از طراحی‌های خلاقانه متناسب با سلیقه خود استفاده می‌کنند.

همچنین، برخی افراد از تقویم‌های رومیزی و عده‌ای دیگر از تقویم‌های دیواری برای محیط کار خود استفاده می‌کنند. از دیگر طراحی‌هایی که می‌تونید برای تقویم ادارای خود استفاده کنید تعداد ورق‌های تقویم است که هم می‌توانید تمامی ماه‌ها و روزهای سال را در یک صفحه یا در صفحات مختلف و جداگانه بیاورید. تمامی این نوع طراحی‌ها به میزان بودجه، هدف، نوع کسب‌وکار و فعالیت و نظر و ایده شما بستگی دارد.

 

جمع‌بندی نکات لازم برای طراحی تقویم اداری

در این مقاله از  سررسید جوپنزا به بررسی و توضیح در رابطه با طراحی تقویم اداری پرداختیم. تا به اینجا گفتیم که در طراحی تقویم ادارای نکات و موارد مهمی است که لازم است هنگام طراحی به آن توجه داشته باشید تا یک تقویم حرفه‌ای و مناسب با هدف و سلیقه خود دریافت کنید. به علاوه‌ این که کیفیت طراحی و چاپ تقویم بسیار اهمیت دارد و لازم است از مجموعه و شرکت‌های حرفه‌ای مانند جوپنزا در انجام طراحی و چاپ حرفه‌ای تقویم استفاده نمایید تا با بهترین کیفیت و مناسب‌ترین قیمت تقویم مورد نظر خود را دریافت کنید.

 

 

سوالات متداول

 

۱. در طراحی تقویم اداری به چه نکات مهمی باید توجه داشته باشیم؟

تقویم ادراری باید به شکلی زیبا و کاربر پسند طراحی شود تا کاربران بتوانند با راحتی از آن استفاده کنند. در طراحی تقویم ادراری باید به نکات مختلفی مانند استفاده از رنگ‌های مناسب، قابل خواندن بودن متن تقویم، استفاده از عکس‌های مناسب، استفاده بهینه از فضاهای خالی و دیگر موارد توجه داشت.

 

۲. چگونه قالب و طرح مناسب تقویم را انتخاب کنیم؟

طرح و قالب تقویم ادارای بسیار مهم است. باید قالب مناسب را با توجه به نوع فعالیت های سالانه شرکت، سلایق و نظرات مشتریان و هزینه‌های مورد نظر انتخاب کرد.

 

۳. آیا رنگ و نوع طراحی در تقویم دارای اهمیت دارد؟

بله، طرح تقویم اداری بسیار حساس به رنگ و فضا است و لازم است از رنگ‌های مناسب با تصاویر و برند کسب‌وکار در طراحی استفاده کنید تا تقویم در ذهن مخاطب حرفه‌ای و جذاب جلوه کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *