تاثیر طرح روی تقویم تبلیغاتی بر برندینگ کسب و کار ها + ۷ نکته مهم طراحی

طرح تقویم تبلیغاتی

یکی از راه‌های نوین و موثر برای تبلیغات کسب و کارها و خدمات آن‌ها، استفاده از تقویم تبلیغاتی است. نکته حائز اهمیت نحوه طراحی تقویم است که رویکرد تبلیغاتی داشته باشد. تقویم تبلیغاتی از آن جایی که در استفاده بیشتر مخاطب خواهد بود بهتر است به طوری طراحی شود که مخاطب پسند بوده و اهداف و پیام‌های تجاری در آن آورده شود تا مخاطب بیشتر با آن‌ها آشنا شود. اما این طراحی به چه صورت باید باشد؟ چه نکاتی را باید در طراحی تقویم تبلیغاتی رعایت کرد؟ در این مقاله از سررسید جوپنزا درباره تاثیر طرح روی تقویم تبلیغاتی بر برندینگ کسب و کار ها و همچنین نکات مهم طراحی تقویم تبلیغاتی صحبت خواهیم کرد.

 

چرا صاحبان شرکت های موفق در تبلیغات خود از تقویم تبلیغاتی استفاده می‌کنند؟

چرا صاحبان شرکت های موفق در تبلیغات خود از تقویم استفاده می‌کنند؟ شاید این سوال برای شما هم پیش آمده باشد! استفاده از تقویم تبلیغاتی به عنوان هدیه تبلیغاتی برای شرکت‌ها و سازمان‌ها مزایای زیادی دارد و باعث می‌شود تا بازده خوبی داشته باشند. اینکه تقویم یک هدیه ای در دسترس و در مقابل چشم‌های مخاطبانتان خواهد بود و نام و لوگوی شما روی میز آن‌ها خواهد درخشید و در یادها ماندگار خواهد شد؛ از مزایای اصلی این هدیه تبلیغاتی است. کاربردی و هزینه کم تهیه آن نیز از دیگر مزایای تقویم تبلیغاتی است که برای شرکت‌هایی که با محدودیت بودجه روبه‌رو هستند می‌تواند خبر بسیار خوبی باشد! اما توجه داشته باشید تبلیغاتی موفق است که در آن از طرح تقویم تبلیغاتی مناسب و جذابی استفاده کرده باشد.

 

طراحی یک طرح خوب بر تقویم تبلیغاتی

طراحی تقویم تبلیغاتی شما باید بسیار خاص و متفاوت تر از سایر تقویم‌های موجود در بازار باشد و با کیفیت خوبی به چاپ رسیده باشد تا باعث رضایت مخاطب شود و از آن استفاده کند. نام و لوگوی شرکت یا سازمان شما و همچنین متن‌ها و تصاویری که در تقویم تبلیغاتی قرار است چاپ شوند باید در اندازه خوبی طراحی شده باشند تا در زمان چاپ بی‌کیفیت و یا بی‌نظم به نظر نرسند و از جذابیت طرح تقویم تبلیغاتی شما کم نکنند. نوع کاغذ، رنگ‌های به کار رفته در طراحی، فونت نوشته‌ها و اعداد، نحوه روزشماری در تقویم و مواردی از این قبیل باید به دقت و با خلاقیت انتخاب شوند تا در نهایت یک تقویم تبلیغاتی عالی داشته باشید.

 

تاثیر طرح تقویم تبلیغاتی روی برندینگ کسب و کارها

درباره تاثیر طرح تقویم تبلیغاتی روی برندینگ کسب و کارها چه می‌دانید؟ تقویم تبلیغاتی از آن جهت که در آن از تصاویر، لوگو، نام برند و پیام‌های کسب و کار شما، در آن طراحی و چاپ می‌شود و به مدت یک سال و حداقل یکبار در روز، در مقابل چشمان مخاطبان هدفتان قرار خواهد داشت؛ تاثیر بسیار زیادی رو برندینگ کسب و کارها دارد. از این رو بهتر است طرح تقویم تبلیغاتی شما خاص و جذاب باشد و خلاقیت‌هایی را در طراحی آن به کار ببرید که مخاطب موقع استفاده و ورق زدن آن لذت ببرد و از نام برند شما ذهنیت خوبی در ذهن وی نقش ببندد. هم چنین اگر آن را در یک ست مدیریتی ارائه دهید بسیار خلاقانه و کارآمد خواهد بود.

 

تقویم رومیزی تبلیغاتی

 

نکات مهم طراحی تقویم تبلیغاتی

تقویم‌های تبلیغاتی بسیاری طراحی و آماده می‌شوند اما همه آن‌ها در انجام تبلیغات درست موفق و موثر نیستند! در این بخش از مقاله به ذکر نکات مهم طراحی تقویم تبلیغاتی خواهیم پرداخت.

  • تقویم تبلیغاتی باید یک موضوع جذاب و مناسب داشته باشد
  • موضوع تقویم مرتبط با اهداف تبلیغاتی انتخاب شود
  • برای خوانایی بیشتر از تعداد صفحات بیشتری استفاده کنید
  • تصویر، پیام و نام شرکت یا سازمان به طور واضح و برجسته در تقویم تبلیغاتی قرار گیرد
  • در تقویم تبلیغاتی باید از تصاویر جذاب و مخاطب‌پسند استفاده شود
  • در تقویم تبلیغاتی فضای خالی برای نوشتن متن قرار دهید
  • از کسب‎و کار و اهداف آن در تقویم تبلیغاتی بنویسید

 

سخن آخر

همانطور که گفته شد طرح تقویم تبلیغاتی تاثیر زیادی روی برندینگ کسب و کارها دارد و می‌تواند باعث رشد بیشتر و افزایش جذب مشتری یا کاربر شود؛ از این رو باید زمان و دقت زیادی را صرف طراحی و چاپ یک تقویم تبلیغاتی جذاب و خلاقانه کرد تا بتوان از طریق آن تبلیغات موثری را انجام داد و شرکت یا سازمان را به رشد بیشتری رساند. اگر به دنبال طراحی سررسید و تقویم تبلیغاتی خاص و خلاقی هستید، کارشناسان و متخصصان خبره، کاربلد و خلاق جوپنزا آماده کمک به شما و ارائه راهنمایی‌های بیشتر هستند.

 

سوالات متداول

۱. در طراحی تقویم تبلیغاتی چه نکاتی را باید رعایت کرد؟

تقویم تبلیغاتی باید یک موضوع جذاب و مناسب و مرتبط با اهداف تبلیغاتی داشته باشد. تعداد صفحات بیشتر، اندازه، رنگ و کیفیت تصاویر و متن‌ها باید مناسب باشد. لوگو و نام برند بهتر است با اندازه بزرگ و برجسته بوده و همچنین فضاهای خالی برای نوشتن وجود داشته باشد.

۲. تاثیر طرح تقویم تبلیغاتی روی برندینگ کسب و کارها چیست؟

انتخاب یک طرح جذاب و خلاقانه برای تقویم تبلیغاتی به این دلیل که مخاطب به مدت یکسال از آن استفاده خواهد کرد و آن را به عنوان یک نماینده از معرف آن کسب و کار در نزد خویش می‌بیند، تاثیر بسیار زیادی در برندینگ دارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *