مدیریت زمان و برنامه‌ریزی صحیح با استفاده از سررسید ها چگونه است ؟

مدیریت زمان صحیح با سررسید

برنامه ریزی توسط سالنامه ها و سررسیدها

با اصطلاح وقت طلا است، حتما آشنایی دارید و می ‌دانید که عمر بشر بسیار محدود است. برای اینکه فردی بتواند یک زندگی موفق و مناسبی داشته باشد، زمان چندان زیادی ندارد. استفاده کردن از سررسید ها و تقویم موجب می ‌شود، زندگی کمی با شکل بهتر پیش برود. زیرا مدیریت زمان صحیح با سررسید می ‌تواند از روش ‌های ساده برای کمتر کردن استرس و سعی بیشتر برای رسیدن به هدف و آرزوها باشد. این سررسیدها به افراد این امکان را می‌ دهد که روی برنامه‌ ریزی‌ های خود بتوانند سرمایه‌گذاری کنند تا زندگی درست و بهتری را تجربه کنند.

 

مدیریت زمان و فواید آن

طی کردن مراحل ایجاد نظم و برنامه ‌ریزی برای مشخص کردن نحوه تقسیم بندی زمان برای انجام یک کاری که قصد انجام آن را دارید را مدیریت زمان گویند. یعنی تقسیم کردن درست زمان موجود بین چند فرایند با برنامه‌ ریزی ‌های دقیق که این کار به افراد کمک می ‌کند کارهای بیشتری را در زمان ‌های کوتاه و کم به سرانجام برسانند.

پس باید بسیار هوشمندانه عمل کرد و زمان را به خوبی مدیریت کرد تا کارایی بهتری داشته باشید و دچار استرس عقب افتادن از انجام کارهای مهم نباشید. می ‌توان این برنامه ‌ریزی و مدیریت زمان صحیح با سررسید و سالنامه را به کار گرفت. از مزایای این مدیریت زمان می ‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • مدیریت کردن زمان می‌ تواند موقعیت ‌های زیادی برای پیشرفت ایجاد کند.
  • موجب بیشتر شدن و تقویت اعتماد به نفس می‌ شود.
  • با برنامه ‌ریزی زمان بهره وری و کارایی بهتر و بیشترمی ‌شود.
  • با مدیریت زمان صحیح با سررسید احساس رضایت فرد هم بیشتر می‌ شود.
  • این نوع برنامه ‌ریزی موقعیت ‌های مناسبی برای دست پیدا کردن به هدف ‌های مهم زندگی و شغلی ایجاد می ‌کند.
  • با مدیریت زمان نتایج موفقیت بیشتر از قبل می‌شود.
  • با این نوع برنامه ‌ریزی اعتبار حرفه ‌ای و شغلی بهتری خواهید داشت.

 

برنامه ‌ریزی برای چه کارهایی مناسب است؟

با مدیریت و برنامه‌ ریزی می‌ توان کارها را دقیق سازماندهی کرده و در یک مسیر درست برای رسیدن به هدف ‌ها تلاش کرد. این کار را با مکتوب کردن برنامه‌ هایی که دید وسیع ‌تری به شما می ‌دهند، می ‌توان انجام داد و در صورتی که مواردی ناخواسته در زندگی شما ورود می ‌کنند، به راحتی می ‌توانید آنها را مدیریت کنید. مزایای تقویم ‌های رومیزی و سررسیدها برای مدیریت زمان صحیح با سررسید و نوشتن برنامه‌ها است. با این ابزار برای اطلاعات و یادداشت ‌ها مکان و جای مناسبی دارید و دیگر نگران فراموش شدن آن نیستید، به شرط اینکه یک راهکار مناسب در سبک زندگی خود برگزینید. برنامه ‌ریزی خوب باید با سبک زندگی متناسب باشد و بتواند در رسیدن به هدف‌ ها فرد را یاری کند. بهتر است افکار و اندیشه ‌های مستقل خود را برای فراموش نکردن و یادآوری، روی تقویم ‌ها و یا سررسیدها یادداشت کرد و آنها را با جزئیات حک کرد.

 

مدیریت زمان با سررسید

 

مزیت ‌های استفاده از سررسید در مدیریت زمان

زمانی که زندگی پر از مشغله دارید، منظم نگاه داشتن آن از اهمیت زیادی برخوردار است. افراد بسیار کمی این قدرت را دارند که به تمام نیازها و خواسته‌ های خانوادگی، شغلی و زندگی اجتماعی خود پاسخگو باشند. برای این کار باید مدیریت زمان صحیح با سررسید را انجام داد تا بتوان به تمام خواسته‌ های خود در زمان درست دست پیدا کرد. از مزایای استفاده از سررسیدها در برنامه‌ ریزی می‌ توان موارد زیر را نام برد:

 

مدیریت زمان صحیح با شروع سال جدید

با به کارگیری سررسیدها در برنامه ‌ریزی ‌های زمان موجب تقویت عادت ‌های ذهنی می ‌شوید. این سررسیدها به افراد کمک می ‌کنند تا ایده‌ ها و افکاری که در سر دارند را در جایی ثبت کنند و آن را به واقعیت برسانند. این کار مناسب موجب می ‌شود که  در حال زندگی کنید، نه در گذشته یا آینده!

 

برنامه‌ ریزی در بهبود رابطه ‌های اجتماعی

استفاده کردن از سررسیدها و مدیریت زمان صحیح با سررسید یکی از روش ‌هایی است که به شما اهمیت دادن به خانواده و دوستان را نشان می ‌دهد. هر چه که زندگی شما پیش پا افتاده باشد؛ ولی دارای ارزش است و زمانی که می ‌خواهید خود را با اطرافیان خود بگذرانید، بسیار ارزشمند است. این زمان می ‌تواند با برنامه ‌ریزی درست، مکالمه چند دقیقه ‌ای در هفته یا روز با نزدیکان باشد که شاید کار ساده و با ارزشی به نظر بیاید. اما کار بسیار بزرگ و برجسته ‌ای است.

 

حفظ سلامت

استفاده کردن از تقویم ‌ها مانند تقویم رومیزی و سررسیدها برای سلامت هم اهمیت دارد. با زندگی ‌های پر از هیاهوی امروزی، گاهی افراد مراقبت از خود را فراموش می ‌کنند. پس با استفاده از سررسیدها می ‌توان برنامه‌ ریزی دقیقی برای ورزش و باشگاه، خواندن کتاب، دندانپزشکی و … انجام داد. با برنامه ‌ریزی نکردن زمان آن را از دست می ‌دهید. پس با استفاده از مدیریت زمان صحیح با سررسید، برنامه ‌های روزانه خود را پیگیری کرده و رژیم غذایی خود را کنترل کنید و از ورزش برای سلامتی بهره ‌مند شوید.

 

مدیریت صحیح اضطراب و استرس با سررسید

بیشتر افراد به دلیل فشارهای زندگی و مشغله‌ های کاری دچار اضطراب و استرس می ‌شوند که موجب خستگی روح و جسم است. با برنامه ‌ریزی در این سررسیدها می ‌توانید کارهای مهم را مدیریت کرده و با نگرانی ‌های مربوط به عدم انجام این تعهدات کاری مقابله کنید. از مزیت ‌های مهم استفاده از سررسیدها این است که روش عالی برای کم کردن استرس است. زیرا با داشتن زمان کاری که باید انجام شود، می ‌توانید به راحتی به آن بپردازید، خیالی آسوده داشته باشید و بدانید که امروز خود را به درستی برنامه ‌ریزی کرده ‌اید.

 

مدیریت زمان در سالنامه‌ ها و برنامه‌ ریزی چگونه است؟

هر شغل و کسب و کاری که داشته باشید و دارای هر موقعیتی که باشید، به یک مدیریت زمان صحیح با سررسید نیاز دارید. سالنامه‌ های برنامه‌ ریزی به تمامی افراد کمک می ‌کنند تا از تمام کارهای مختلف خود برنامه‌ ریزی‌ های درستی داشته باشند. این سالنامه‌ ها بسیار طرفدار هستند. این سالنامه ‌برنامه‌ریزی توسط فردی به نام کرول طراحی شده که به نام بولت ژورنال هم معروف است. گفته است با این نوع سالنامه ‌ها می‌ توان گذشته خود را مرور کرده، زندگی حال خود را ساماندهی کرد و حتی برای زندگی آینده خود هم برنامه‌ ریزی دقیقی انجام داد.

انجام این موارد در بهره‌ وری، عملکردهای فردی و حتی شغلی افراد و گروه‌ های کاری بسیار تاثیرگذار است. می ‌توان از این سالنامه ‌ها مانند یک ابزار برای مدیریت زمان صحیح با سررسید استفاده کرد. به دلیل اینکه از این سالنامه می ‌توان به صورت دستی بهره ‌مند شد، دارای انعطاف پذیری زیادی است و می ‌توان کارها و تمامی فرایندها را به صورت لیست تهیه کرده و با یک سلیقه و خلاقیت در بخش ‌های مختلف این سالنامه نوشت.

 

کلام پایانی

با آشنا شدن با مزایای استفاده از سررسیدها می ‌توان انگیزه افراد را در ساماندهی کارها بیشتر کرد و زندگی خود را با مدیریت زمان صحیح با سررسیدها به تعادل رساند. البته بهتر است ابتدا با انواع سررسیدهای مختلف آشنایی کمی داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *