مزایای استفاده از تقویم رومیزی میلادی و اهمیت آن در برنامه‌ریزی شخصی + انواع و کاربردها

استفاده از تقویم رومیزی میلادی

انواع مختلف سررسید و تقویم های تبلیغاتی

با اجتماعی شدن زندگی انسان ‌ها و شروع جدیدی از زندگی اجتماعی موجب شد تقویم‌ ها به وجود بیایند و دارای معنا شوند. زیرا انسان ‌ها بدون داشتن وسیله و یا ابزاری که روزشمار بوده و بتواند قسمت ‌های مختلف زندگی خود را با آن تقسیم بندی کرده و برای آنها زمان ‌های مشخص و برنامه ‌ریزی ‌های دقیق را انجام دهد، زندگی بسیار مشکل و سخت می ‌شد. پس استفاده از تقویم‌ ها که حاصل دست خود انسان است، همیشه مورد نیاز بوده و وسیله ‌ای لازم و ضروری به شمار می ‌رود یکی از این تقویم ‌ها و مزایای استفاده از تقویم رومیزی میلادی است که در این مطلب آن را بررسی می کنیم. زیرا امروزه تقویم ‌ها با مدل ‌ها و سبک ‌های مختلفی تولید می ‌شود.

 

تقویم‌ های رومیزی میلادی

هر سال زمانی که به شروع سال جدید میلادی نزدیک می ‌شویم، تهیه و ارائه سررسید ها و تقویم ‌های میلادی بسیار زیاد و بازار گرمی پیدا می ‌کند. این نوع تقویم ‌ها یا سررسیدها دارای تاریخ نگاری طبق سال میلادی هستند. مانند تقویم‌ های شمسی دارای ۱۲ ماه بوده و کاربرد و مزایای استفاده از تقویم رومیزی میلادی در کل دنیا رواج داشته و مورد استفاده افراد زیادی قرار می ‌گیرد. شروع تقویم ‌های میلادی معمولا از اول ماه ژانویه بوده که روز میلاد حضرت عیسی علیه السلام است. البته در روز میلاد بین اقوام مختلف هم تفاوت ‌هایی وجود دارد.

این سررسیدها و تقویم‌ ها در اندازه و سایزهای مختلفی چاپ و تولید می ‌شوند و همان طور که در کل دنیا مورد استفاده قرار می گیرند، در ایران هم کاربرد داشته و از آن استفاده می ‌شود. زیرا تقویم ‌های میلادی در تجارت ‌ها، بازرگانی و در شرکت ‌های مختلف کاربرد های زیادی دارد. در ایران هم با نزدیک شدن به سال جدید میلادی و یا همان کریسمس بیشتر سازمان ‌ها و شرکت ‌های بازرگانی اقدام به تهیه و ارائه هدایای تبلیغاتی به کارمندان و مخاطبین خود در داخل و کشورهای دیگر می کنند. در ایران فقط چند تولید کننده وجود دارد که تقویم‌ ها و سررسیدهای میلادی را تولید می کنند.

 

استفاده از تقویم رومیزی میلادی

 

انواع تقویم ‌های رومیزی و کاربرد آنها

تقویم ‌های رومیزی به دلیل کاربردی بودن و تنوع زیاد خود بسیار محبوبیت پیدا کرده و امروزه در بیشتر مکان ‌های اداری و غیر اداری مورد نیاز بوده و مزایای استفاده از تقویم رومیزی میلادی و یا شمسی بسیار بیشتر شده است. از انواع تقویم‌ های رومیزی می ‌توان این موارد را نام برد:

  • تقویم ‌های رومیزی اداری
  • تقویم رومیزی پایه‌دار
  • تقویم‌ های رومیزی چوبی، چرم
  • تقویم رومیزی فانتزی
  • تقویم رومیزی پایه سخت
  • تقویم‌ های رومیزی فلزی

هر کدام از این تقویم‌ ها کاربردهای خاصی دارند و در برنامه ‌ریزی‌ های شخصی و اداری مورد استفاده قرار می گیرند. به طور مثال تقویم ‌های رومیزی چوبی یکی از وسایل و ابزار مناسب برای مدیریت کردن زمان بوده و از طرح ‌های زیبا و جذابی برخوردار هستند. دارای کیفیت بسیار بالایی هم بوده که به عنوان وسیله ‌ای تزیینی هم روی میز قرار می گیرند. این تقویم‌ ها مورد پسند نوجوانان هستند؛ زیرا به صورت خلاقانه طراحی می ‌شوند.

 

تقویم‌ های رومیزی اداری

از مزایای استفاده از تقویم رومیزی میلادی اداری که به صورت پانچ تولید می ‌شود و دارای دو حلقه روی پایه ‌ها هستند کاربردی ومفید بودن آن ها است که بسیار رایج شده است. معمولا تاریخ‌ های قمری، شمسی و میلادی در این تقویم‌ ها چاپ شده و بیشتر به صورت روز شمار هستند. اگر برای تبلیغات برند خود می خواهید از این نوع تقویم ‌ها استفاده کنید، می ‌توانید آرم و لوگوی برند خود را در تمامی صفحات آن چاپ کنید.

 

تقویم ‌های رومیزی پایه دار

این نوع تقویم ‌های رومیزی بسیار طرفدار داشته و معمولا به صورت ماه شمار یا هفته شمار چاپ می ‌شود. نوع تقویم ‌معرفی شده دو پایه دارد که پایه‌ های چوبی، سلفونی، سخت، چرمی و گالیمگور در ساخت آنها استفاده می ‌شود. با وجود اینکه پایه‌ های نرم از استحکام زیادی برخوردار نیستند، ولی به دلیل قیمت کمتر آن و تعداد بالای تولید در چاپ این نوع تقویم‌ ها از آنها استفاده می شود.

 

مزایای تقویم رومیزی میلادی

 

کاربرد انواع مختلف تقویم‌ های رومیزی

یکی از مزایای استفاده از تقویم رومیزی اختصاصی میلادی یا شمسی در برنامه‌ ریزی ‌های شخصی و مدیریت کردن زمان ‌ها در مکان ‌های اداری، خدماتی و تحصیلی بسیار کاربردی است و از کاربرد های مهم این نوع تقویم ‌ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

یادآوری و تذکر

این تقویم ‌های رومیزی باعث می ‌شوند که افراد به سادگی یادآوری ‌های مهم را یادداشت کنند تا به آن دسترسی پیدا کرده و به فراموشی سپرده نشوند.

 

برنامه ‌ریزی ‌های روزانه

با  دانستن مزایای استفاده از تقویم رومیزی میلادی و یا شمسی همه افراد به راحتی می توانند برنامه‌ های خود را به صورت روزانه مشخص کرده و برنامه ‌ریزی ‌های دقیقی انجام دهند.

 

یادداشت ‌های روزانه

این تقویم‌ ها به همه افراد این امکان را می ‌دهند که بتوانند تمامی یادداشت‌ های روزانه خود را در آن ثبت کرده و در دسترس داشته باشند.

 

مشخص کردن مهلت ‌ها

با آشنا شدن با مزایای استفاده از تقویم رومیزی میلادی می توان زمان و مهلت ‌های مختلفی را برای وظایف کاری خود مشخص کرد و طبق آن پیش رفت. با کاربردهای مختلف این نوع تقویم‌ ها یکی از وسایل و ابزارهای مهم در مدیریت ‌های زمان و برنامه ‌ریزی ‌های شخصی به شمار می ‌رود. این تقویم ‌ها به دلیل راحتی در برنامه‌ ریزی و استفاده، از اهمیت زیادی برخوردار هستند و افراد این امکان را دارند تا تمامی برنامه ‌ریزی‌ های روزانه، ماهانه، هفتگی و سالیانه خود را در آن ثبت کنند.

 

تقویم رومیزی یک هدیه تبلیغاتی مناسب است!

با توجه به کاربردی بودن و مزایای استفاده از تقویم رومیزی یادداشتی میلادی در بیشتر مکان ‌ها و محیط‌ ها و به دلیل کاربردی بودن و قابلیت استفاده روزانه، بسیار مورد توجه و محبوبیت قرار داشته و یکی از مناسب ‌ترین هدایای تبلیغاتی به شمار می رود. تقویم‌ ها قابل چاپ نام برند و لوگوی شرکت را دارد تا موجب بیشتر شدن آگاهی از برند و اعتماد بیشتر مشتریان ‌شود و به دلیل مفید و کاربردی بودن، هدیه ای جذاب و مناسب است.

تقویم ‌های رومیزی را می توان شخصی سازی کرده و به آن یادداشت ‌های شخصی را هم اضافه کرد که باعث می ‌شود، استفاده از تقویم رومیزی میلادی بیشتر شده و به عنوان یک هدیه ماندگار و مقاوم در طولانی مدت مورد استفاده قرار بگیرد.

 

کلام پایانی

برای تهیه و برخورداری از مزایای استفاده از تقویم رومیزی می توان این تقویم‌ ها را طوری طراحی کرد تا تاریخ ‌های میلادی هم در آن گنجانده شود و افرادی که خارجی هستند هم بتوانند از این تقویم‌ ها استفاده کنند. مزایای استفاده از تقویم رومیزی میلادی بسیار گسترده شده و می توان این نوع تقویم ‌ها را به صورت اختصاصی هم چاپ کرد و اندازه برگه ‌ها، جنس، نوع پایه و طرح‌ های داخل آن را هم به دلخواه سفارش داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *