با مزایای تقویم جیبی و کاربردهای آن آشنا شوید

مزایای تقویم جیبی

یک ابزار تبلیغاتی عالی

دنیای امروز دنیای رقابت ‌های تنگاتنگ است و در این مسیر انواع مختلف تبلیغات، از ابزارهای لازم و مهم محسوب می ‌شوند که برای آگاهی از کسب و کار، جذب مشتری و کسب درآمد مورد استفاده قرار می گیرند. یکی از این تبلیغات هوشمندانه و موثر استفاده از انواع مختلف سررسیدها مخصوصا سررسید و یا تقویم ‌های جیبی است به دلیل وجود انواع مختلف مزایای تقویم جیبی، بسیار از آنها استفاده می شود و صد البته بسیار تاثیرگذار نیز هستند.

تقویم ‌های جیبی

تقویم جیبی نوعی از سررسیدهای تبلیغاتی است که از مدل تقویم‌ های یادداشتی رومیزی محسوب می ‌شود. امروزه بیشتر سازمان ‌ها، شرکت ‌ها و دیگر کسب و کارها برای تبلیغات آن را به مخاطبین، کارمندان و مشتریان خود عرضه می کنند تا نوعی بازاریابی کرده و در ذهن افراد بیشتر ماندگار شوند. صاحبان کسب و کار برای ماندگاری بیشتر در این نوع تقویم ها طرح، لوگو و اسم برند خود را روی جلدهای آنها حک می کنند.

از مزایای تقویم جیبی می توان این طور توضیح داد که مناسب افرادی است که همیشه در حال جابه جایی و حرکت هستند و می توانند این نوع سررسیدها را در کیف دستی یا کیف پول خود جای دهند. تقویم ‌های جیبی در اندازه ۱۵ × ۱۰ یا ۱۴ ×  ۸ و ۱۰×۵ تولید می ‌شوند و بسیار کوچک بوده و قیمت مناسبی دارند. به همین دلیل بسیار طرفدار داشته و به دلیل اینکه به راحتی در جیب جای می گیرند، به آن تقویم جیبی هم می گویند.

دلیل اهمیت تقویم ‌های جیبی

هر کدام از انواع مختلف سررسیدها مزایای مخصوص به خود را دارند که ما در این مطلب به مزایای این نوع تقویم ها می پردازیم. در این نوع تقویم ‌ها داشتن کیفیت خوب و مناسب بسیار اهمیت دارد؛ به دلیل اینکه این مدل تقویم ‌ها مورد استفاده زیاد و هر روزه قرار دارند که باید از نظر خراب شدن جلد، پاره نشدن و تغییر رنگ ندادن کاغذ به آن اهمیت داده شود.

در این تقویم ‌ها قیمت ارزان و مناسب عامل مهم دیگری است که اهمیت دارد و هنگام انتخاب این سررسیدها با کیفیت بالا به این نکته هم توجه می ‌شود و برخی از افراد از  این نوع تقویم‌ ها برای ست ‌های تبلیغاتی خود جهت کمتر کردن هزینه ‌ها استفاده می کنند. از مزایای تقویم جیبی این است که می ‌توان نوعی از آن را انتخاب کرد که بتوان آنها را اختصاصی کرد؛ یعنی لوگوی شرکت یا نام برند انحصاری را روی آنها حک کرد و در مورد نوع کسب و کار نشانه ‌ای در این نوع تقویم‌ ها چاپ کرد.

انواع تقویم های جدید جیبی

انواع تقویم جیبی جدید

تقویم ‌های جیبی از جمله تقویم ‌های کوچکی هستند که به راحتی در جیب جا گرفته و می ‌توان در آن یادداشت برداری کرده و تاریخ روز، ماه و سال را در آنها مشاهده کرد. سررسیدهای جیبی جلدهای چرمی دارند و شامل خودکار، کیف پول و یا یادداشت هستند. طبق صفحه بندی، این نوع تقویم ‌ها به دو دسته تقسیم شده‌اند که عبارت اند از:

تقویم جیبی روزانه

در این مدل تقویم جیبی، معمولا هر صفحه‌ی آن متعلق به یک روز بوده و برای نوشتن و یادداشت کردن فضای بیشتری دارد که از مزایای تقویم جیبی روزانه محسوب می ‌شود.

تقویم جیبی هفتگی

هر صفحه این نوع سررسیدها معمولا به یک هفته متعلق است و برای یادداشت و نوشتن فضای کمتری دارد.

دسته بندی تقویم های جیبی از نظر کاربرد

اگر بخواهیم این سررسیدها را از لحاظ کاربردی دسته ‌بندی کنیم، به دو دسته تقسیم می ‌شوند که شامل موارد زیر هستند:

تقویم‌ جیبی یادداشت ‌دار همراه با خودکار

این مدل سررسید جیبی درون جلد خود جایی برای قرار دادن خودکار دارد و از این سررسیدها می ‌توان به عنوان یک دفترچه یادداشت هم استفاده کرد که از دیگر مزایای تقویم جیبی است.

سررسید جیبی مدل کیف ‌های پول

این مدل تقویم جیبی، جلدی از چرم داشته و جای پول و کارت هم در این نوع تقویم ‌ها وجود دارد؛ یعنی می ‌توان از این نوع سررسید به عنوان یک کیف پول هم استفاده کرد.

مزایا و کاربرد های استفاده از تقویم ‌های جیبی

یکی از دلایلی که موجب شده از تقویم ‌های جیبی استفاده بیشتری شود، قیمت مناسب و کوچک بودن آن است که همین ویژگی‌ها از مزایای تقویم جیبی محسوب می ‌شود. از مزایای کاربرد تقویم‌ های جیبی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

عدم فراموشی

این ابزار تبلیغاتی را می ‌توان به عنوان یک یادآور همیشگی در جیب خود جای داد و با یادداشت و نوشتن وظایف خود در آن، احتمال از یاد رفتن وظایف کمتر می ‌شود.

کاهش استرس

زمانی که تمامی وظایف و هدف خود را در ذهن جای می ‌دهید، استرس هم بیشتر می ‌شود و باید توجه داشت که از مزایای تقویم جیبی این است که می ‌توانید تمام این وظایف و هدف ‌ها را از ذهن خارج کرده و در تقویم جیبی جای دهید تا به آرامش بیشتری دست پیدا کنید.

سازماندهی بهتر و مناسب

با یک سررسید جیبی می ‌توانید تمامی اهداف و وظایف هر روزه خود را با یک نگاه ببینید و این کار به شما کمک می کند تا بتوانید کارهای خود را اولویت بندی کرده و از زمان خود به صورت بهینه استفاده کنید.

قدرت انعطاف پذیری

داشتن تقویم جیبی کمک می کند تا بتوانید به سادگی برنامه ‌ها و وظایف جدید خود را به لیست اضافه کنید و تغییرات و تنظیماتی که نیاز است را به سرعت در آن اعمال کنید.

افزایش بهره وری

با همراه داشتن یک تقویم جیبی و انجام برنامه ‌ریزی دقیق و درست میزان بهره وری در کارها  بیشتر می شود؛ زیرا از مزایای تقویم جیبی این است که باعث می ‌شود، مدام، شما اهدافتان را به یاد آورده و از آنها آگاه باشید.

تقویم‌ های جیبی برای چه افرادی مناسب هستند؟

همان طور که گفته شد تقویم جیبی به دلیل کوچک بودن، حمل آسان و از همه مهم‌تر قیمت مناسبی که دارد، مورد استفاده افراد زیادی قرار می گیرد. مزایای تقویم جیبی برای افرادی که از آن استفاده می کنند، بسیار متعدد است.  مانند:

  • از این تقویم‌ های جیبی برای ارائه به عنوان هدایای تبلیغاتی در تعداد زیاد استفاده می ‌شود.
  • سررسیدهای جیبی برای افرادی مناسب است که زندگی ‌کاری و شخصی خود را جدا کرده و به یک تقویم جدا برای یادداشت و ثبت کردن برنامه‌ های روزانه، هفتگی، مجالس، جشن ها، فعالیت های خانوادگی و حتی ملاقات ‌ها احتیاج دارند.
  • از مزایای تقویم جیبی این است که می ‌تواند مورد استفاده والدین در خانه باشد تا به راحتی زمان ‌های مختلف مانند: زمان کلاس ‌های کودکان، موارد مورد نیاز برای تهیه، خرید و … را در آن ثبت کنند.
  • تقویم‌ های جیبی برای افرادی مناسب است که دوست دارند همیشه از اتفاقات و تاریخ روز به صورت فیزیکی با خبر باشند.

کلام پایانی

از مزایای تقویم جیبی سال ۱۴۰۳ این است که ابعاد کوچکی داشته و به راحتی قابل حمل و جا به جایی هستند. همچنین دارای قیمت مناسبی بوده که موجب شده افراد زیادی به این نوع تقویم ‌ها علاقه پیدا کنند زیرا به عنوان دفترچه تلفن جهت مشاهده روز، تاریخ، رخداد ها و نوشتن یادداشت ‌های کوتاه از آن استفاده می شود. این نوع تقویم ‌ها را می ‌توان در طرح‌ های متنوع و قطع مختلف نیز تولید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *