استفاده از تقویم رومیزی در بازاریابی کسب و کارها

مزایای تقویم رومیزی در بازاریابی

در این مقاله قصد داریم که به تعریف این بپردازیم که مزایای استفاده از تقویم رومیزی را در بازاریابی بررسی کنیم. حالا که با روال کار آشنا شدید به شما پیشنهاد می شود که بعد از مطالعه این مقاله مقالات مرتبط را نیز بخوانید تا اطلاعاتتان در زمینه تقویم های رومیزی کامل تر شود و بتوانید به نحو احسن در زمینه فعالیتتان از آن استفاده کنید ولی این بحث موجب نمی شود که این مطلب را نخوانده رها کنید. پس با ما همراه باشید تا یکی یکی موارد مختلف را بررسی کنیم.

تقویم رومیزی چیست؟

به احتمال زیاد تا به حال تقویم های رومیزی را در ادارات و بانک ها و روی اکثر میز های اداری مشاهده کرده اید. تقویم رومیزی همانطور که از نامش پیداست شمارش روش های سال و مناسب های روز های بخصوصی از سال را نشان می دهد اما کاربرد این محصول به همین کار ختم نمی شود چرا که شما می توانید از این کالا و یا سررسید در امر تبلیغات و بازاریابی هم استفاده کنید بدین شکل که شعار های تبلیغاتی و لوگو شرکت یا برندتان را روی آن به چاپ برسانید تا هر کسی که تقویم را می بیند توجهش به سمت تبلیغات هم جلب شود، همان طور که می دانید هدف از تبلیغات هم فروش است، و در نهایت به فروش بیشتر و افزایش تعداد مشتریان شما منجر شود. اما مزایای تقویم رومیزی در بازاریابی نیاز به توضیحات بیشتری دارد که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت.

مزایای تقویم رومیزی در بازاریابی

در بخش قبلی از مقاله مزایای استفاده از این هدایای تبلیغاتی و اینکه چه تاثیری در بازاریابی دارد به صورت خلاصه اشاره شد و ما قرار است که به تفسیر هم از آن یاد کنیم پس به شما پیشنهاد می شود که ادامه محتوا را نیز بخوانید. یکی از مزیت های تقویم رومیزی این است که به صورت مستمر و در تمامی روز های سال نام تجاری شما به مشتری گوش زد می کند و این عمل موجب حک شدن برند یا شرکت شما در ذهن مشتری می شود. مزیت دیگری که این تقویم ها دارند این است که میزان توزیع آن ها را می توان به راحتی کنترل کرد و بدین شکل به تصویری دقیق از میزان تبلیغات انجام شده دست پیدا کرد. خوبی مضاعف تقویم رومیزی این است که مشتریان در شروع هر سال بدنبال تقویمی می گردند تا میز خود را به آن آراسته کنند و این بهترین فرصت برای عرضه رایگان و هدیه وار تقویم زیردستی در میان مشتریان است. در این باره می توان هزینه پایین این روش از تبلیغات را نیز به لیست مزایای تقویم رومیزی افزود چون که هزینه پایین هم از ملاک های تبلیغ است بخاطر این که بودجه هر شرکتی محدود بوده و این محدودیت هم باید به روش های مختلف جبران شود. تا به این جا به مزایای استفاده از تقویم رومیزی + تاثیر آن بر بازاریابی پرداختیم اما بررسی تاثیر آن بر بازاریابی باقی مانده که جای هیچگون نگرانی نیست چرا که آن هم به تفسیر در پایین آمده است.

آثار استفاده از تقویم رومیزی در بازاریابی

اینجا بخش دوم موضوع اصلی مورد بررسی قرار گرفته بنابراین بهتر است آن را با دقت بیشتری مطالعه کنید. بازاریابی یعنی پیدا کردن بازار مناسب و بازار مناسب یعنی مشتری. پس به عبارت دیگر هدف ما از بازاریابی مشتری یابی و تبدیل افراد رهگذر به مشتری است. تاثیر اول و مهم ترین تاثیر تقویم رومیزی اختصاصی در بازاریابی، طول عمر است. طول عمر یعنی مشتری شما برای مدت طولانی و پی در پی از کالای شما استفاده می کند و رفته رفته ترقیب می شود که از شما خرید کند. بگذارید شما را با ذکر یک مثال تفهیم کنم، فرض کنید که تقویم شما دارای تبلیغ یک سوپر مارکت است، مشتری دارد بدنبال کلید ماشینش می گردد که ناگهان تقویم و یا همان تبلیغ را می بیند و خود به خود رقبت پیدا می کند که از سوپر مارکت شما به عنوان مقصد خرید بعدی استفاده کند و بدین شکل روند تبلیغ و فروش کامل می شود و شما مسیر فروش را طی کرده اید و تقریبا کار تمام است. حال که دیدید چگونه یک تقویم می تواند فروش شما را بالا ببر به شما پیشنهاد می شود که بخش سخن آخر را که به یک جمع بندی درباره مزایای استفاده از تقویم رومیزی + تاثیر آن بر بازاریابی می پردازد را دنبال کنید.

سخن آخر

در این مقاله مباحث مفید و جامعی  بیان شد که مطمئنا به اطلاعات و آگاهی شما درباره مزایای تقویم رومیزی در بازاریابی افزوده است و توانسته هر چند کم، شما را در انتخاب روش مناسب تبلیغاتی برای کسب و کارتان یاری دهد. شما می توانید با چند جستجوی ساده در اینترنت یا همین وبسایت به اطلاعات بیشتر و محتواهای بیشتری دسترسی داشته داشته باشید تا بتوانید در آینده انتخاب های بهتری را برای کار و کاسبی تان بگیرید و موفقیت بیشتر را برای خودتان به ارمغان بیاورید. پس به مطالب موجود در این مقاله اکتفا نکنید و به خواندن ادامه دهید.از جمله محصولات دیگری که می توانید برای تبلیغات برند خود استفاده کنید،انواع سالنامه ها مخصوصا سررسید وزیری و سررسید پالتویی یا جیبی می باشد که به ماندگار شدن نام تجاری برندتان در ذهن ها کمک فوق العاده ای می کند.

 

همچنین ببینید : جدیدترین کالکشن ست مدیریتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *